Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ajándék háznak, ne nézd a fogát!?? fórum

Ajándék háznak, ne nézd a fogát!?? (beszélgetős fórum)

1 2 3
55. michelle.r (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 20:39
Csak gratulálni tudok az ügyvédnek 🙄Apukád egy megvezetett laikus, de ügyvédet azért fizet az ember, hogy ne engedje bele kétes ügyletekbe. Ez pedig nagyon sok sebből vérzik.
54. VendrinerPiroska (válaszként erre: 53. - Fincsi5)
2022. márc. 3. 20:11
Pedig létezik, persze ez sem egyszerű. Indításnak kell egy jó ügyvéd hozzá, ami a FInak láthatóan nincs még. Minden esetre nem árt ügyvédi tanácsot kérni egy lehetőleg ingatlanra szakosodott ügyvédtől.
53. fincsi5 (válaszként erre: 42. - Imisz)
2022. márc. 3. 18:49
Ez nagyon okos ötlet, én sem hallottam ilyenről.
52. andi6020 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 18:41

Keresd meg azt az ingatlanost, aki által ti megvettétek azt a pénznyelőt. Kinéz olyan gátlástalannak, hogy talán normális áron ki tudsz szállni belőle.

Apád hülyeségével meg ne törődj, majd megbékél. A te lakásod is elúszott ezzel a csodás húzással.

51. apeeng (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 18:38

nem kioktatásképp...ti, felnőttek úgy ahogy megoldjátok az egymás közti kapcsolatotokat....de ott az új élet a testedből, akinek szép jövőt szeretnétek..szerinted menni fog ilyen lehetetlen helyen, levakarhatatlan(de nagyon jószívű) apukával?


A gyerek az nem hülye, az csak kicsi...mindent ért, még ha nem is hisszük..

50. c85d1d200b (válaszként erre: 48. - Fincsi5)
2022. márc. 3. 18:14
Itt igen komoly gondok vannak. Egy adas-vetelnel,ha nem sokat buknanak, mar orulhetnek szerintem.
49. aileron44 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 18:13

Te még mindig azon agyalsz, hogy apukád mit szól hozzá ha eladjátok, nem a pároddal kellene erről dönteni??


Az előző ház kié volt, az is egyedül a tied vagy közös ?

48. fincsi5 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 18:02

Nézd; az fiunk és akkor még barátnője belebolondultak egy házba. Mi nem voltunk odáig tőle, a lány szülei sem, de ha nekik tetszik, legyen, megkapták. Aztán jöttek elő ap-

róbb problémák, pedig mi is megnézettük statikussal, ráadásul rokon! 1x gondoltak egy nagyot, fogadtak egy ingatlanost, és 15 millióval többért adták el, mint amennyiért vettük. Rengeteg múlott az ingatlanoson, csuda egy pasi volt, pedig ő fix összeget, nem százalékot kapott.

Kívánom, hogy legyen hasonló szerencsétek, a babának száraz szoba, és amilyen hamar lehet, lépjetek!

Ha apád megharagszik, ne törődj vele, majd megbékél, ha meg nem, így járt. Nekem egy csepp lelkifurdalásom nem lenne.

47. 8d00a82c06 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 17:56
És a férjed miket csinált meg eddig a házon az örökös cirkusz mellett?
46. libikóka (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 17:56
Annak amit Imisz írt olvass utána és keressetek ügyvédet.
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Apeeng)
2022. márc. 3. 17:54
Egyébként ha hiszed hanem tökéletesen leírtad. Állandó konfliktus forrás ez köztünk. A kisbabát közben megszületett, három hónapos, pont ezért van a problémám hogy hidegben fel sem tudjuk vinni az emeletre a tetőtérre ahol a szobája van. :(
44. 5236d12e25 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 17:53
Hm. No és egy másik ügyvédet miért nem kérdezel meg, milyen jogi lépéseket tehetsz az eladó és ingatlanos ellen, ha "átvertek"?
43. apeeng (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 17:51

ha tetszik, ha nem, kenyértörésre kell vinni a dolgot..körülötted csupa kókler settenkedik...


Bátor vagy, hogy nem teszel semmit..inkább maradsz a bajban.

42. Imisz
2022. márc. 3. 17:48

Használt ingatlan jog és kellékszavatosságáról hallottál már?

Keress rá, nézz utána.

Lehet pereskedéssel jár, de ennyi pénzt én nem hagynék elúszni. Még ha nem is az én pénzem volt.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - 5236d12e25)
2022. márc. 3. 17:47

Higyjetek el számomra is döbbenet. Illetve nemcsak számomra hanem a környezetemben is. 30 év alatt mindig felnéztem apukámra, aki egy Ezermester, jól menő vállalkozása van, az élet bármelyik területén mindig tőle kértem tanácsot. Éppen ezért mikor ott voltunk az ügyvédnél is gyanakvó voltam, de bíztam benne. Még párommal is konfliktus helyzet volt, mert rengetegszer kijelentette, hogy ez így nem volt tiszta, én meg mindig mondtam hogy Apu meg fogja oldani. Ehhez képest az ügyvéd annyira kókler volt, hogy fél év múlva került a nevünkre az ingatlan. Amikor egy földhivatali bejegyzés mint utólag kiderült kettő hónap. De kár ebbe belemenni hogy mi történt, sajnos nem tudok visszamenni az időben, hiába voltam gyanakvó hittem apunak, ez kevés volt, szeretném megoldani a jelent.



Tehát szeretném kérni a segítségeteket, hogy mennyire lenne sértő ránézve ha ezt az ingatlant eladnám? Apu felajánlotta, hogy már felújította a saját házát is, itt is mindent kijavít nekünk. Sajnos nekünk már elment a kedvünk hogy itt maradjunk, szóval az lenne a kérdésem, hogy én itt vagyok két tűz között párom nap mint nap veszekszik velem, hogy kár volt ebbe bele ugrani és költözzünk el, de én bármennyire egyetértek vele Apu miatt vonakodok. Kifestette nekünk ezt a házat, megcsinálta a kertet mi pedig „hálátlanül” eladjuk. Bár, Párom mindig azt mondja hogy mi nem kértük ezt a házat. Apu azt mondta a statikusra hogy azokat az embereket azért fizetik hogy mindent lehúzzanak, és bármilyen házba ha bemenne ami nem új építésű az összesre lehetne ilyeneket mondani úgyhogy ne foglalkozzak vele. De már nyilván bennem van egy rossz érzés és ez csak erősödik ezektől az információktól.

40. fincsi5 (válaszként erre: 9. - 8d00a82c06)
2022. márc. 3. 17:46
Vagy a férje határozott lehetett volna. Ja, hogy apuka másikba nem ad pénzt? Boldogultatok volna nélküle is, csak ahogy a kérdező is írta, később.
39. apeeng (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 17:45

Az a jó döntés, ha tipliztek, de azonnal. Hogy apuka megsértődik? Ti meg tönkrementek...úgy lelkileg, mint egészségikleg. Ide nem szabad gyereket szülni, vállalni. Múgy, ha maradsz a békesség kedvéért, előbb-utóbb válás lesz előle...


Apuka lelke ér annyit? Fura ezaz erőszakos majomszeretet.


Menekülj, amíg nem késő...

38. _Berry_ (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 17:44
Ha benne van a lakásotok, akkor ez egyáltalán nem mondható ajándéknak. Jó nagy hülyeséget csináltál, hogy azt a kis biztos pontot beáldoztad csak azért, mert üvöltöztek veled. Fel kellett volna állnod és kivonulni, apáddal meg közölni, hogy felnőtt ember vagy, akinek van saját véleménye és döntési képessége. Na de ugye ezt már nem lehet visszacsinálni, de legalább most tanulhatnál belőle, hogy most állj fel és közöld apáddal, hogy családos ember vagy és a családod biztonsága a legfontosabb számodra. Szóval ha a te neveden van, akkor ár alatt (mert ne csapjatok be másokat) add el, amiből nem lesz ugyan másik kertetek és saját házatok, de lehet egy kis biztonságos otthonotok.
37. fincsi5 (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2022. márc. 3. 17:43
Az a legkevesebb, tényleg nagyon ügyesek voltatok. -Na, még lesz egy menet, Briginek.😍 De megoldjátok.:)))
36. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 16:51

🤷‍♀️ Bocs de ez akkora handabanda.

Ha egyszer azt mondom, nem kell, akkor kiabálhat aki akar, apám meg is sértődhet. Felállok és kisétálok.


Nem akarom elhinni, hogy felnőtt ember aki kitud fizetni egy ekkora összeget ennyire naív és buta legyen.

Az meg pláne,ha az ügyvéd nem szólal fel.

35. andi6020 (válaszként erre: 33. - Fincsi5)
2022. márc. 3. 16:33
Mondjuk az új kerítés még nincs kész 😆
34. rabankari (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 16:32

Most már azon kár agonizalni, mi lett volna ha nem mész bele.Azt mondjuk nehéz feldolgozni,hogy egy szakember,mint apukád,ennyire vakon van egy ház fizikai állapotával kapcsolatban.Ennél a szakik azért reálisabbak szoktak lenni.Beszélj vele,hogy nézesse meg ő is,ne csak tőled hallja ,hogy minden rossz.

Ha apukád ennyire ragaszkodik

oldja meg a fűtést,tetőteret,használatbavételit stb... vagy ha nem tudja, támogasson az eladásban.

Mondjuk nagyon nehéz lesz olyan ingatlanra vevőt találni ami ilyen paraméterekkel rendelkezik...illetve nagyon az alatt az ár alatt,amiért vettétek.

33. fincsi5 (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2022. márc. 3. 16:22

Az döbbenetes gyorsan ment, az egyik szomszédnak már csak a kerítés hiányzik, 5 !!) éve kezdtek építkezni.


Bizony, karácsonyra beköltöztek, hála nektek, meg nekik, mert jó sokat dolgoztak ők is.

32. simple (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 15:54
Mi az, hogy kiabáltak veled? Olyankor megmondod, hogy köszönöd szépen, elállsz az ügylettől, fogod magad és sarkon fordulsz. Ennyi. Még az eladó, meg az ingatlanos kiabál veled? Ez a te hibád, hogy ezt hagytad, azonnal hagyni kellett volna a fenébe. Mikor így erőszakkal akarnak valamit rádtukmálni, ott mindig van valami gond.
31. andi6020 (válaszként erre: 30. - Fülemüledal)
2022. márc. 3. 15:14
Igazad van, nem idén. Tavaly áprilisban kezdtük, és decemberben volt a beköltözés.
30. fülemüledal (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2022. márc. 3. 15:13

Idén? Március 3. van. 😮


Itt nem Budapestről volt szó? Ott mit kapsz 60 misiből?

29. andi6020 (válaszként erre: 27. - Fülemüledal)
2022. márc. 3. 15:07
Lyukat??? Feléből építettünk idén egy 126 m2-es családi házat (hőszivattyúval együtt).
28. 8d00a82c06 (válaszként erre: 27. - Fülemüledal)
2022. márc. 3. 15:05

Lyukat?

Annál azért nagyobbat.

27. fülemüledal (válaszként erre: 26. - 8d00a82c06)
2022. márc. 3. 15:04
Palotát azért nem. De egy problémamentes kis lyukat kaphattak volna.
26. 8d00a82c06 (válaszként erre: 24. - Globus)
2022. márc. 3. 15:02

Én sem hibáztatom konkrétan őt, sajnálni is sajnálom, de 66 millióért már palotát vehetett volna!

Fent vannak az árak, de nem ennyire!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook