Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÁEK szülészete fórum

ÁEK szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
297. vvicus (válaszként erre: 289. - KINGABRINGA)
2011. jan. 12. 09:12
Nekem Barabás Gábor a dokim.
2011. jan. 12. 06:20
Köszi lányok:))) akkor én is viszek pelust is meg a többit is. Már én is azon gondolkozok, hogy miben is vigyek be ennyi mindent... lehet hogy kerítek én is egy bőröndöt. az a tuti.
295. yanett86 (válaszként erre: 291. - KINGABRINGA)
2011. jan. 11. 17:43
nekem sem ő mondta tök véletlenül fedeztem fel!
294. yanett86 (válaszként erre: 292. - KINGABRINGA)
2011. jan. 11. 17:42
Holnap megnézem a kórház által kirakott listát, de én viszek mindent, biztos ami fix, pl popsikrémet, fültisztítót, textilpelenkát meg ilyesmit! Van egy kisebb méretű bőröndöm, úgy voltam vele, hogy ha már ebbe kell pakoljak akkor legyen benne minden ami kelhet! :-)
293. vvicus (válaszként erre: 292. - KINGABRINGA)
2011. jan. 11. 17:36
Pelus és popsitörlő kell, meg ruha, amiben hazaviszed. Minden mást adnak.
2011. jan. 11. 12:22
ja, amit még szerettem volna kérdezni:)))- a babák részére kell valamit vinni? tudsz erről valamit??? köszi előre is
291. KINGABRINGA (válaszként erre: 290. - Yanett86)
2011. jan. 11. 12:18
köszönöm szépen mindjárt megnézem, nekem még eddig nem említette a dokim- még véletlenül sem.
290. yanett86 (válaszként erre: 289. - KINGABRINGA)
2011. jan. 11. 12:01
Dr Várady Zoltánnál fogok! Ismerősünk szerencsére! Nagyon szeretem! A szülésfelkészítőnek van egy honlapja véletlenül találtam rá, a dokik elfelejtik mondani, hogy van ilyen! Írd be ÁEK szülésfelkészítő és megtalálod! Majd írok viszont figyelni kell, mert havonta 4 alkalom van, mind a 4-en más a téma!!
2011. jan. 11. 11:58
Lányok, ti kinél fogtok szűlni?? Én dr.Kazár Tibornál..
288. KINGABRINGA (válaszként erre: 285. - Yanett86)
2011. jan. 11. 11:57

Köszönöm szépen előre is az infót:)))- egyébként a szülésfelkészítőről te honnan szereztél tudomást??? majd azért arra kíváncsi vagyok, hogy érte-e valamit ezt is írd majd meg légy szíves.

egyébként már most izgulok - félek az egésztől de már jó lenne túl lenni rajta.

287. yanett86 (válaszként erre: 286. - Vvicus)
2011. jan. 11. 11:48
Köszi az király, én ezen agyaltam, hogy esetleg a folyó magzatvízzel hová kell tocsogni :-)
286. vvicus (válaszként erre: 285. - Yanett86)
2011. jan. 11. 11:45

2. emelet: nőgyógyászat

3. emelet: szülőszoba, gyermekágy (szülészet)

4. emelet: terhespathológia


Annyi van, hogy a szülőszoba nem ugyanott van, ahol a gyermekágy, egy folyosón át kell menni a másik épületbe.


Nekem azt mondta a dokim, ha szülni megyünk, akkor egyből a szülőszobára kell menni, nem kell se betegfelvétel, semmi, mert a szülőszobán majd elintézik.

285. yanett86 (válaszként erre: 283. - KINGABRINGA)
2011. jan. 11. 11:41
Na én úgy tudom, hogy a 2.on van a szülészet, amikor majdnem elment a babám odaküldtek és úgy emlékszem az a kórháznak a sarkában volt, mármint a podmaninszky meg a Dózsa sarka résznél..tehát akár hol vagyok arrafelé tartok mindig! DE úgy tudom, hogy be kell jelentkezni, így a betegfelvétel még oké, de a sürgősségi betegfelvétel ami du 4 után van, na azt már nem tudom, hol volt, pedig jártam ott is!!! Ezzel a pocakkal már nem nagyon kívánom a folyosón való keresgélést, de ma megyek szülésfelkészítőre és akkor leírom a részletes térképet! :-) Én febr elején szülök vagy pár nap múlva! :-)
284. vvicus (válaszként erre: 283. - KINGABRINGA)
2011. jan. 11. 11:31

Igen, ezt megúsztam. :-)

Én sokat feküdtem a kórházban, meg volt egy-két olyan esemény, ami miatt már minden nővér jól ismert engem, szóval egy idő után már nem voltak gondok nővérekkel. Csecsemősöket nem ismerem, mi a PIC-en kötöttünk ki. De a csecsemősökről nem sok jót hallok.

Maga a kórház jó, bent feküdni sem volt olyan kórházas érzés, mert a szobák nem olyan tipikus kórházas kórtermek.

283. KINGABRINGA (válaszként erre: 282. - Vvicus)
2011. jan. 11. 11:29
Akkor te ezt megúsztad:)- én úgy elképzeltem magunkat,ahogy lélekszakadva rohanunk szűlni és sehol nem engednek be- illetve rossz ajtón kopogatatunk:)))- és a végén az utcán szülünk apával... Egyébként te meg voltál elégedve az egésszel??? nővérek- csecsemősök stb..
282. vvicus (válaszként erre: 281. - KINGABRINGA)
2011. jan. 11. 11:25
Én rákérdeztem, de a végén csak a kórházban fekve kellett menjek szülni, szóval nem éltem át azt a drámát, hogy merre van az arra. :-D
281. KINGABRINGA (válaszként erre: 280. - Vvicus)
2011. jan. 11. 10:39
nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen az infot. már annyiszor akartam a dokimat faggatni erről- de valahogy mindig elfelejtődött. Én a hátsó bejáratról csak úgy hallottam valahol- mert eddig szinte csak kombinált teszt miatt voltam ott. meg egyszer valami igazolásért. Így mindig a portán érdeklődtem, hogy ugyan merre kell menni- de sztem egy rémálom az egész. ebből a szempontból nem tetszik.
280. vvicus (válaszként erre: 279. - KINGABRINGA)
2011. jan. 11. 09:00

Szia!

Valóban olyan a kórház, mint egy labirintus, sokat kell oda járni ahhoz, hogy kiismerje az ember. :-)


Ha éjjel, vagy 6 után mész szülni, akkor mindenféleképpen a főbejáraton menjetek be, ez a Dózsa felőli. Az összes többi ilyenkor be van zárva. És autóval beenged a portás. A Podmaniczky bejárata nem a szülészetre visz, azzal sztem tök felesleges próbálkozni, onnan még labirintusosabb az egész. A hátsó bejárat meg tuti tudod, a nőgyógyászati, szülészeti szakambulanciára vezet közvetlen, meg az UH-ra.

2011. jan. 11. 06:10
Sziasztok! Jó reggelt! Én is az Áek-ben fogok szűlni február végén, és nagyon izgulok. Életemben nem voltam kórházban, kicsit tartok tőle. Azt szeretném megkérdezni, hogy amikor eljön az idő és menni kell, akkor melyik bejáraton lehet bemenni??? Én mindig a Dózsa György útról megyek be ha mennem kell- de hallottam, hogy van a kórháznak hátsó bejárata- a Podmaniczky felől és hogy ott van a szülészet. ez létezik?? nekem a kórház egyébként teljesen olyan mint egy labirintus:))) soha nem találok oda ahova mennem kell. Köszönöm ha valaki tud segíteni, nem szeretnék akkor bolyongani, ha itt az idő:)))
278. vvicus (válaszként erre: 277. - Yanett86)
2011. jan. 10. 19:09
De tényleg nem rossz hely. Mondjuk a terhespathológia biztos más. Szülészeten én csak egy éjszakát voltam.
277. yanett86 (válaszként erre: 276. - Vvicus)
2011. jan. 10. 18:12
na ez az, csak én még kórházba sem voltam a születésem óta! :-)
276. vvicus (válaszként erre: 275. - Yanett86)
2011. jan. 10. 16:50
Ne tarts a kórháztól sem, én azt mondom (jópár heti ÁEK-es bentlakás után), hogy kórházi viszonylatban nem olyan rossz hely az.
275. yanett86 (válaszként erre: 274. - Vvicus)
2011. jan. 10. 14:23
Köszi! Eddig nem is paráztam, most is csak a hírek miatt lettem kicsit ideges, az ikres kismama meg rosszul végződő szüléstörténet miatt, de tudom, hogy az én dokim nagyon alapos és nem lesz semmi bajunk! Félni nem félek a szüléstől, inkább a kórházi emberektől tartok, nem nagyon bírom az idegeneket, de 3 napot csak kibírunk ott valahogy!
274. vvicus (válaszként erre: 273. - Yanett86)
2011. jan. 10. 10:42
Húha, akkor már a finish-ben vagy! :-D Szorítok nagyon!!!
2011. jan. 10. 10:21
Asszem nemsokára én jövök!! Ez már a 37. hét! Van még valaki velem egy cipőben?
2010. dec. 27. 15:34
Én abszolút nem tudnék sikoltozni, komolyan elég nagy önkontrolom van, de ha már egyszer van ilyen és elhúzódik a vajúdás akkor fogok kérni! Ezt amúgy szabályozzák és csak annyit adnak be belőle amennyi kell! Annak akinek zsibbad a lába meg nem érzi a kitolási szakaszt annak többet adtak be a kelleténél és biztosan kérni fogom, hogy csak mértékkel, mert nem nem érezni akarom, csak nyugodtabb lefolyásban végigcsinálni és igen a varrás előtt is adnak egy adagot!
271. Ella89 (válaszként erre: 269. - Vvicus)
2010. dec. 27. 14:30

Nem, Szabó György Róbert az orvosom.


Amikor leálltak a fájásaim és fél napot töltöttem azzal, hogy várjam az újraindulást, akkor 3 nőt is hallottam üvölteni (ha jól tudom, kettejüknek adtak epidurált, mégis sikítoztak). Érdekes módon irigykedtem rájuk és vártam, hogy már én is ott tartsak, ahol ők és nem rémisztettek meg a hallottak. Talán azért, mert már volt "gyakolratom" a szülésben. :D


Amúgy ha most szültem volna először, az ismeretlen fájdalomtól való félelmemtől vezérelve biztos kértem volna fájdalomcsillamípást (első szülésemnél szükség is lett volna rá, sokkal fájdalmasabb és kicsit hosszabb is volt, mint a mostani).

270. Ella89 (válaszként erre: 268. - Yanett86)
2010. dec. 27. 14:27
A dokik azért is szeretik az epidurált, mert ha gátat vágnak és varrnak, nem kell külön érzésteleníteni és ha jól hat az EDA, akkor fogsz nyomni, amikor az orvosod mondja. Sajnos van, akinél nem hat vagy csak fél oldalra sikerül, a másik oldalán érez minden fájdalmat, ugyanakkor egyeseknek még a lába is elzsibbad tőle. Kívánom, hogy Nálad jól hasson az EDA és ne kelljen szenvedned! Bár egyáltalán nem szenvedés és ha az is lenne, megérné! :) Amúgy ne aggódj, egészen biztos vagyok benne, hogy pozitív szülésélményed lesz! ;)
269. vvicus (válaszként erre: 266. - Ella89)
2010. dec. 21. 08:29

Szabó Gergő a dokid?


Én a sarokkádas szülőszoba mellettiben voltam, amikor várakoztam a császárra. Akkor is szültek, és kiabált a nő, hú, az hátborzongató volt. :-)

268. yanett86 (válaszként erre: 266. - Ella89)
2010. dec. 20. 20:54
na jó ahogy ezt leírtad, kicsit végigszaladt rajtam is :-)DE én EDAval fogok szülni, dokim jobban szereti! Azt mondja elsőnél nem hagy szenvedni :-) Na meg az a baj, hogy én nem tudok magamból kiadni semmit, szóval én elképzelhetetlennek tartom, hogy hangosan üvöltsek akár fájdalmamban is, pedig állítólag jobb ha valaki ki tudja adni magából, én nem! Kiváncsi vagyok milyen lesz! Várom már!
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook