Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÁEK szülészete fórum

ÁEK szülészete (beszélgetős fórum)


117. vvicus (válaszként erre: 116. - Ella89)
2010. aug. 9. 11:33

Szia! Örülök, hogy nem valamilyen baj miatt voltál távol! :-) A Nimród nagyon szép név, nálunk is ez volt az egyik potenciális fiú név, a másik a Zétény.


Ezek szerint egyértelműen nem derült ki, hogy kisfiú-e vagy kislány.


Igen, én is hallottam már olyanról, hogy toxémiával nem császároztak, de még mindig amondó vagyok, hogy ha kicsi ennek az esélye, akkor inkább a biztonságosabb módszert válasszuk, mondjuk az orvosom szerintem ezt eleve így gondolja. Még nem nyaggatom ezzel a dologgal.


Én holnap megint pisit gyűjtök. Örülnék, ha már végre azt mondaná a doki, hogy nem emelkedett, már nekem is elérte a 300-at. Három hete folyton emelkedik hétről hétre.

116. Ella89
2010. aug. 9. 11:22

Szia!


Bocs, hogy nem szóltam előre, de a férjem kivett 3 nap szabit és hétvégén sem voltunk itthon, ezért nem jutottam gép elé.


Szerencsére jól vagyunk, bár én most jutottam el az 5 percenként pisiléshez, de minden rendben. A pici keveset mozog, de ma voltunk 4D-n. Anyukám miatt volt muszáj, tudni akarta a nemét. Mi meglepit szeretnénk, de annyira az apjára hasonlít és olyan fiús a pofija, nem lehet más, csak Nimród. Aztán ha Norina (?), azon nagyon meglepődünk mind a ketten. :D Majd leírom a naplómba, csak most mennem kell, Lea felébredt (korán kelt ő is az UH miatt, nem aludta ki magát).


Sajnálom, hogy tényleg toxémia, de örülj, hogy kiderült. Így fel tudtak készülni az orvosok és Ti is, hogy valószínű császár lesz (bár hallottam olyan toxémiás esetről is, ahol spontán szült az anyuka, de ott is nagyon magas volt a vérnyomás).


Majd még benézek, ha Lea evett és talán délután aludni fog (újabban nem szokott).

115. vvicus
2010. aug. 5. 09:55
Ella, mi újság? Jól vagy? Minden rendben van Veletek????
114. vvicus (válaszként erre: 113. - Ella89)
2010. aug. 2. 14:56

Én nem is tudom, nekem mit néztek AFP-nél, azt tudom, hogy otthonról kellett bevinnem. Szerdán megyek terheléses cukorra, akkor majd ott kell pisiljek. Meg viszem a gyűjtöttet.


Sajnos nem csak gyanús a toxémia, minden tünete megvan: a magas vérnyomás, ami csak akkor reagált, amikor már napi 20 szem gyógyszert rendeltek el, a vizesedés és a fehérje. Ezek kimerítik a toxémiát. Remélem, semmi nem fog súlyosbodni, különben feküdhetek be a kórházba. :-/ Úgyhogy itthon tartom az ágynyugalom előírást, szedem a gyógyszereimet, és iszom sokat.


Én mindenhol azt olvastam, hogy a toxémia biztos jele a magas vérnyomás. Hiszen fehérje mástól is lehet a vizeletben, a vizesedés a melegtől is előfordul, meg a vége felé már sokaknál. Viszont pont a magas vérnyomás miatt lesz nem megfelelő a vese működése, ami miatt jelen lesz a fehérje. A vizesedésnek is ezekhez van köze.


Kb. 1.5 hete nálam ritkult a pisijárat. :-) Előtte rengeteget mentem ki, volt, hogy már nem is bírtam számolni, 5-nél elvesztettem a fonalat. Szó szerint 6 percenként mentem ki. De én sokat iszom. Amúgy 2700ml körül van a 24h-ás vizeletem is, úgy olvastam neten, 2000ml a normál mennyiség, de terhesekre nem találtam vonatkozót. Sógornőmnek azt mondták a 2l-re, hogy kevés, igyon többet.

113. Ella89 (válaszként erre: 106. - Vvicus)
2010. aug. 2. 12:19

Nem, nekem a dokim csak annyit mondott, hogy majd a terheléses cukornál néz újra vizeletet. A védőnőt meg nem érdekli, pedig neki kéne figyelnie a vizeletmintát. A fehérje a 7. heti vérvételen volt, a fehérje+keton+bilirubin a 16. heti AFP-s vizeletből lett kimutatva. Igazából abban reménykedem, hogy a háziorvosom majd komolyabban veszi.


Már vizesedsz? Ajjaj. :( Ez tényleg toxémia gyanús. :S Nekem picit van csak bedagadva a lábam, de nem vészes. Mondjuk ha toxémia, akkor csak a 20. hét után kéne jelentkeznie nálam is a vizesedésnek, de az orvosom szerint a magas vérnyomás már most is mérhető lenne. Máshol meg azt olvastam, hogy lehet toxémia alacsony vérnyomással is. Hát nem tudom.


Amúgy elég intim kérdés, de mennyit jársz WC-re? Én éjszaka 3-4 alkalommal is felkelek és bizony elég sokat pisilek. Gondoltam, hogy felfáztam, de nem érzek fájdalmat, nincs vér a vizeletemben és nem is csíp. Lehet, hogy tényleg tönkrement a vesém?! :S

112. vvicus (válaszként erre: 110. - Mizem)
2010. júl. 31. 09:05

Nővéremet kedden délután ötkor császározták, pénteken reggel már engedték haza, igaz, ő a Szent Imrében szült.


Nagyon még nem akarok belemenni a részletekbe a dokimmal, de azt azért megmondom neki, hogy ha úgy látja, vajmi kevés az esély, hogy megszüljem normálisan, akkor én nem akarok vajúdni, hátha alapon, nem akarok kétszeresen szenvedni. Na meg, ismerem annyira a szervezetem, hogy stresszhelyzetben felmegy a vérnyomásom még jobban. :-(

Bár, úgyis azt mondták ketten is, hogy nem engedik végig hordani, remélem, ez annyit jelent, hogy a 38. hétig azért kihúzzuk.

2010. júl. 30. 20:41
Csajok,ki fog szülni(vagy szült) Jerger doktornál?Én nála szültem,és nagyon szeretem,jó orvos,és emberséges,viccelődős:-)
110. mizem (válaszként erre: 109. - Mizem)
2010. júl. 30. 18:33
Azt elfelejtettem írni, hogy a szülészem azt hitte, hogy majd csak csütörtök-pénteken engednek ki. Totál kiakadt, hogy hazaküldtek. Szóval nem volt meg a 72 óra.
109. mizem
2010. júl. 30. 18:32

Sziasztok!

2008. február 01.-jén született a lányom az ÁEK-ban. Császáros voltam (magas vérnyomás, terhességi diabétes, epilepszia, nagy magzat). Péntek délután született meg a kiscsaj és hétfőn már repítettek is ki minket. Pedig amikor kiemelték a babát, leesett a cukorja és a koraszülöttre vitték. Másnap délben kaptam meg, de addigra már betápozták. Onnantól velem volt végig. Nem tudtam szoptatni, nem volt tejem, de mégsem sárgult be. Amit viszont javaslok a császárosoknak: ne hagyják el magukat, mert annál jobban fáj.

Láttam, hogy az anyakönyvi is kérdés: ha mondjátok, hogy szüléshez kell, ingyen kiadják ott, ahol esküdtetek. A születésit pedig a VI. kerületben adják ki.

Kellemes babavárást!

108. vvicus (válaszként erre: 107. - F298247b9c)
2010. júl. 30. 17:15
Értem, köszi!
107. f298247b9c (válaszként erre: 96. - Vvicus)
2010. júl. 30. 17:01

72 óra a kötelező,császárosoknak is,illetve függ a babától,a gátvédelmes lánynak lámpázni kelletta babáját,és ő még 1 napot maradt,mert ugye sárgán nem engedik ki őket,meg 2 kg alatt.Amúgy igen,mindenki egybe van rakva,kevés a hely:-)

A császáros anyuka lazán besétált szülés után,és ő szólt,hogy szeretné megkapni a babát ,mert jól van.SZóval ez is attól függ,hogy anyuka hogy van.

106. vvicus (válaszként erre: 105. - Ella89)
2010. júl. 30. 15:15

Te is vittél 24 órás gyűjtött vizeletet? Nekem minden héten vinnem kell, komolyan mondom, utána felüdülés normálisan a wc-be pisilni.


A toxémiánál én úgy tudom, hogy a magasvérnyomás az, ami először megmutatja magát. Nekem már 180/90 volt gyóygyszer mellett, akkor kaptam még hozzá új gyógyszert, meg a régieknek emeltek az adagján. A héten meg 145/115-re ment fel, de szerencsére aztán vissza ment. Amúgy 140/90 felett van gond, addig nem érdekes, de amint bármelyik érték efölé megy tartósan, akkor van a baj. Akkor nekem is azonnal hívnom kell a dokim.


És nekem nagyon vizesedik a bokám, ha "lógatom" a lábam. Vagyis kimerítek mindent a toxémiánál.

105. Ella89 (válaszként erre: 104. - Vvicus)
2010. júl. 30. 15:00

Neked akkor kevesebb a fehérje, mint nekem. 300 mg, de a fene tudja, mitől. Lehet tényleg a veséim mennek tönkre, de remélem nem toxémia, mert hallottam, hogy az alacsony vérnyomástól még lehet az, de az orvosom szerint nem valószínű, mert akkor már most magasabb lenne, mint 120 vagy 130, nekem meg 100/60 volt eddig mindig. Remélem, hogy nem az.


Jaj, már én is úgy várom, hogy a picike sokat mozogjon. :) Most csak napi 1-2 alkalommal jelentkezik, de volt, amikor kimaradt 2 nap is, teljesen bepánikoltam. :(


Lehet, hogy megnézem a fórumot, de nem biztos, hogy lesz időm gyakran írni és a végén picit lemaradok. :P Remélem decemberben születik a pici és nem ősszel. A nővére sem tudott várni, de remélem ő türelmesebb baba. :D

104. vvicus (válaszként erre: 103. - Ella89)
2010. júl. 30. 14:51

Hú, hát ezek nagyon nem jó hírek. Akkor Neked is nagyon sokat kell pihenned!


Hát, velünk annyi van, hogy ha pihenek, akkor okés a helyzet. De nagyjából 1-2 órát bírok pihenés nélkül. Ma beszéltem a dokimmal, sajnos emelkedett a fehérje a vizeletben, múltkor 150mg volt, most 250. 1000-től van komoly gond, na de az igazi az volna, ha nem lenne benne semennyi. Remélem, nem emelkedik tovább.


Összehúzódásokat én is érzek, ha túl sokat állok/megyek. Mi most 23+5 hetesek vagyunk.


Hanga már rengeteget mozgolódik, nagyokat rúg.


Van egy 2010 decemberre babát várók fórum, nincs kedved csatlakozni? Ugyan én november végére várom, de oda is sokat írok, az elején még számítottam a túlhordásra, most meg örülök, ha a 38 hetet kihúzzuk.

103. Ella89 (válaszként erre: 102. - Vvicus)
2010. júl. 30. 14:43

Köszi, sajnos vannak problémák. Már most 2000 az értékem, tehát a méhnyak megrövidült, de a méhszáj zárt. Sokat keményedek, napi 3X2 Magne B6. Még néha émelygek, pedig ma vagyok 18 hetes. A hasam fájdogál, nem merek hosszabb utat megtenni, pár méter séta után már fogom a hasam, mert úgy érzem, leszakad, holott még most is pici a pocakom. Kicsit félek, hogy be kell feküdnöm és a lányomat nem láthatom sokáig (most a nagyszülőknél van, pokolian hiányzik!). A picike lassan 2 hete megmozdult, vele minden rendben.


Veletek? Hanga baba? :)

102. vvicus
2010. júl. 30. 13:09

Oké, köszi. Meg amúgy is tudom, hogy Te a Szt Imrében szültél.


Ella, hogy vagy amúgy? Minden rendben halad Nálad?

101. Ella89 (válaszként erre: 100. - Vvicus)
2010. júl. 30. 13:04
Azt nem tudom, mert a lányom 2620 grammal született és 2700 volt, amikor hazahoztuk (2500 volt a legkisebb súlya). De talán csak annyi a feltétel, hogy a súlyfejlődés meginduljon (pl. egy baba 3100 grammal születik, lefogy 2900-ra, de ha újra hízik, mondjuk kereken 3 kilóra, akkor talán haza lehet menni). De nem vagyok benne biztos, csak én így tudom, nem 100%.
100. vvicus (válaszként erre: 99. - Ella89)
2010. júl. 30. 12:47
És a súlykérdés az milyen? Értem itt azt, hogy csak akkor engednek általában haza, ha eléri a pici újra a születési súlyt, vagy ez sem igaz már?
99. Ella89 (válaszként erre: 98. - Vvicus)
2010. júl. 30. 12:36

Nem feltétlenül. Engem 1 naposan látott először anyu, mert császárral szült. Előbb kaptam tápszert, csak aztán szoptatott és nem sárgultam be. 1 hétig kellett bent maradni, mert akkor még császár után ennyi volt a minimum idő (máshol, pl. Vácon 2 hét).


Szerintem akkor is bent kell maradni, ha csak egy kicsit sárga a baba. Mondták, hogy ha Leának nem lenne szüksége antibiotikumokra és intenzív ellátásra, akkor se vihetnénk magunkkal haza, mert besárgult. 1 napig volt kékfény alatt, másnap már nem is látszott, hogy előző nap sárga volt (akkor már nem inkubátorban volt, hanem a koraszülött osztályon kiságyban, tehát tisztán láttam, hogy nem sárga és már kékfény sem kellett neki). De ha csak picit sárgul be, akkor csak 1 nap plusz benntartózkodás.

98. vvicus (válaszként erre: 97. - Ella89)
2010. júl. 30. 12:17

Azt olvastam tegnap, hogy amelyik babát nem az elejétől szoptatják (mondjuk a császárosok), azok gyakrabban sárgulnak be, mert nem kapják meg a colostrumot, hanem már egy másabb összetételű tejet. :-/

Sárgaságnál akkor is bent fognak, ha nem kerül kék fény alá a baba?

97. Ella89 (válaszként erre: 96. - Vvicus)
2010. júl. 30. 11:57
Úgy tudom, 3 napig. Legalábbis a szülőszoba látogatáson ezt mondták tavaly márciusban. Tapasztalatom ugye nincs, mert végül sajnos nem ott szültem, de szerintem 3 nap, császárosoknak 4. Általában ez a gyakorlat a legtöbb szülészeten, de ha besárgul a baba (általában a 3. napon), akkor vegyél hozzá még 2-3, esetleg 4 újabb napot. De nem minden baba sárgul be, tehát nem törvényszerű.
96. vvicus (válaszként erre: 95. - F298247b9c)
2010. júl. 30. 09:34

És arra nem emlékszel, hogy a császáros anyukának mennyi idő múlva vitték ki a babáját?


Akkor a Ti szobátokra jutott mindenféle variáció. :-)


Mennyi ideig kell amúgy mostanában bent maradni, ha minden rendben megy?

95. f298247b9c (válaszként erre: 94. - Vvicus)
2010. júl. 30. 09:26

Igen,együtt van mindenki.Mi 3-an voltunk a szobában,én,gátmetszéssel,a császáros anyuka,és egy gátvédelmes anyuka.

SZülés után,mikor visszakerülsz a szobába,akkor hagynak pihenni pár órát,utána folyamatosan ott van a baba.Én este 21:20kor szültem,tehát éjszaka kialudtam magam,és reggeltől már ott volt a Bogi mellettem,sőt,igazából éjszaka odahozták,de annyira kába voltam,hogy csak kicsit volt a kezemben,aztán visszavitték,mert látták hogy még nem vagyok képben:-)

94. vvicus (válaszként erre: 93. - F298247b9c)
2010. júl. 30. 06:33

Szia!

Császárosoknak is rooming-in van? Bár gondolom, ők csak később kaphatják meg a babájukat.

Ez nagy szívfájdalmam. :-(

93. f298247b9c (válaszként erre: 91. - Ella89)
2010. júl. 30. 00:02

Nekem is ez volt,Bogi még éhes volt,aztán végre az egyik éjaszakás adott tápszert.Na akkor aludt 3 órát.De itthon sem lett jobba helyzet,mert már az első héten kiegészítettem mindig a szoptatást tápszerrel,de ma már nem bánom,így volt a legjobb!

Most meg már 1 hete kecsketejet iszik:-)

Nálunk a szobában a császáros anyuka törökülésben szoptatta első perctől a babát,a mai napig 5*szopizik.

Én nagyon élveztem hogy ott volt folyamatosa,mikor elvitték fürdetni már hiányzott.

92. f298247b9c (válaszként erre: 105. - Ella89)
2010. júl. 29. 23:54
Nekünk tavaly nem kellett fizetni az apaságiért,ez fura,ez valami új törvény?
91. vvicus (válaszként erre: 116. - Ella89)
2010. júl. 27. 19:05

Közben visszaengedtek, félreértés volt...:-)

Nekem is jobban tetszik az a nicknév, de maradok a régi regemnél, már csak a naplóm miatt is.

90. vvicus (válaszként erre: 89. - F298247b9c)
2010. júl. 23. 22:58

A lényeg, hogy a babákat profin ellátják! Én novemberre várom a kislányomat, a novemberi fórumon a többedszer szült anyukák mind azt mondják, mindenhol ugyanilyen tapasztalataik vannak a csecsemősökkel, mármint hogy nem segítenek.

Én nővéremtől és itthon majd a védőnőmtől várom a segítséget.


Engem nagyon nagy valószínűséggel császározni fognak. Kezdek beletörődni.

2010. júl. 23. 22:28

Hát,lányok,az újszülött osztállyal csak annyi a baj,hogy NEKTEK nem igazán segítenek.A babákat maximálisan ellátják,mindenféle orvosok vizsgálják stb.Olyan profin veszik fel őket mikor viszik az esti fürcsire-majd meglátjátok-egy hosszú kocsira teszik őket,ott sorakoznak egymás mellett a rózsaszín-kék-fehér gombócok:-))),aztán citromillatúan hozzák vissza:-))(johnson)

De készüljetek fel,mert nem mutatják meg hogy szoptass,hogy masszírozd a melled,hogy szoptatás után mérni kell,a súlyt felírni.stb.Szóval jó,ha a kórteremben lesz valaki aki nem az elsőt szüli majd,és tud nektek segíteni.De olyan jó hogy ott vannak a babák folyton,csak reggel és este viszik el őket(vizsgálat,fürdetés).

A szülőszoba klimatizált,kellemes...már amennyire kellemesen érzi magát az ember élete legszebb,de egyben legfájdalmasabb óráiban.Kérdezzetek nyugodtan,még elevenen élnek bennem az emlékek...pont 1 éve..kb.Július 14-én szültem

88. vvicus (válaszként erre: 87. - Ella89)
2010. júl. 23. 14:48

Na, a koraszülött osztályról nem is tudtam, de igazából arról sem, hogy mi a különbség a PIC és a koraszülött osztály között.


Adja Isten, hogy ne kelljen megismerkednünk ezekkel a dolgokkal. De megnyugtató, hogy egy helyen van minden.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook