Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz esetén érdemes-e magánorvost fogadni? Ha igen tudnátok-e jó orvost ajánlani? fórum

Abortusz esetén érdemes-e magánorvost fogadni? Ha igen tudnátok-e jó orvost ajánlani? (beszélgetős fórum)


1 2
40. tbbze
2020. máj. 26. 10:16

Sziasztok!

Aki magánorvost fogadott mennyit kért, illetve mennyit adott az orvosnak?

39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Viki1414)
2019. jún. 12. 20:30
Igen. Előfordulhat. Én mindig olyanra gondolnék, legyek a millióból az egyetlen, akinek nem lehet utána.
38. simple (válaszként erre: 30. - AppIe)
2019. máj. 24. 07:29
Ja értem. Saját felelősségre biztos, hogy hazamehet. Én mondjuk biztos ami biztos alapon inkább maradtam, annyira nem volt rossz a kórházban sem.
37. epervirág (válaszként erre: 33. - Viki1414)
2019. máj. 24. 05:53
Elöfordulhat sajnos.Èn egy valakiről tudok akinek kèsőbb emiatt nem lehetett már gyereke,de ne gondolj erre mert szerintem erre igen csekèly az esèlye,hogy ez legyen.
36. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - Viki1414)
2019. máj. 24. 04:43

Ne a statisztikára meg a negatív tapasztalatokra figyelj!!

Minden rendben lesz!

35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2019. máj. 24. 01:12

Itt röviden és értelmesen foglalja össze egy orvos.

[link]

34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Viki1414)
2019. máj. 24. 01:05

Előfordulhat bizony.

Itt írnak az előfordulható komplikációkról is.


[link]

2019. máj. 24. 00:43
Mennyi esely van ra hogy emiatt kesobb nem lehet gyerekem? Elofordulhat?
32. unom (válaszként erre: 31. - Apacuka2)
2019. máj. 23. 22:37
Nem gyorsabb, de több esély van a későbbi terhességre.
2019. máj. 23. 21:17
Gyógyszeres abortusz lehetséges Ausztriában. Gyorsabb és nem kell mûtét.
30. AppIe (válaszként erre: 23. - Simple)
2019. máj. 23. 20:28

Nekem meg ezt mondtak kapasbol, ez volt a protokol, es igy is tortent. Es nem szultem elotte. Hidd el, igaz!

Persze az is igaz, hogy tavozasnal alairtam, sajat felelossegre tavozok, de szerintem kenyelmesebb otthon tolteni az ejszakat.

29. levarosbukta (válaszként erre: 28. - Papája)
2019. máj. 23. 20:11
Bocs, de az legyen a párja gondja. Ne kelts benne lelkiismeret furdalást és ne gyakorolj rá nyomást. Semmit nem tudunk róluk. Valószínű meg van a jó oka az abortuszra.
28. papája (válaszként erre: 18. - Viki1414)
2019. máj. 23. 19:35

A párod "meddő", most mégis terhes lettél, - van ilyen - és ha már a sors így akarta, hogy mégis apa lehet nem kellene megtartani, ő mit szól hozzá ?

Jól meggondoltátok ?

Lehet, hogy soha többet nem lehet gyereke és most elszalasszátok az alkalmat.

27. mazor1
2019. máj. 23. 18:39

Vidéki nagyváros nőgyógyászati osztályán ez az eljárás:

-ha valaki már szült hüvelyi úton, akkor korán reggel megy, felveszik az osztályra, amikor sorra kerül megtörténik a beavatkozás, az altatástól számított 6 óra múlva engedik haza

-ha nem szült még, vagy nem hüvelyi úton (császármetszés), akkor egyik nap délben veszik fel az osztályra, este felteszik a lamináriát (tágító), és másnap délelőtt történik a beavatkozás-szintén az altatástól számított 6 óra múlva mehet haza.

De mindezek előtt azzal a lelettel, amivel megállapították a terhességet, el kell menni a területileg illetékes Családvédelmi Szolgálathoz, ahol kiállítanak egy jegyzőkönyvet, és adnak csekket arról az összegről amit fizetni kell-kedvezményesen 11 ezer Ft. kb, a teljes összeg 37 ezer párszáz Ft. A CsVsz után lehet kérni időpontot a nőgyógyászaton, ahol szeretnéd megcsináltatni a beavatkozást. Ott megmondják melyik nap hány órára kell menni, mit kell vinni, kb. mi fog történni. Befizetett csekkel, jegyzőkönyvvel, leletekkel megjelensz amikor kell, és a többit lásd fenn :). Ja, ami fontos még: vércsoportodról kell valahonnan szerezned igazolást, rajta lehet korábbi zárójelentésen, de a körzeti orvos, vagy területileg illetékes védőnő is adhat.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: szerintem nem érdemes orvost fogadni, tényleg annyira rutin beavatkozás, hogy egy rezidens is "csukott szemmel" megcsinálja :).

26. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Amina93)
2019. máj. 23. 17:44

Az abortusz futószalagon megy ..reggel bemennek és du.vagy este mehetnek haza.

Ahol én feküdtem terhesen,ott 6 ágyas szobák voltak és hétfőtől péntekig tele volt az abortusz részleg.

25. andi6020 (válaszként erre: 15. - Amina93)
2019. máj. 23. 17:38
Reggel mentem, este jöttem. De nyilván te jobban tudod.
24. 4477403e12 (válaszként erre: 16. - AppIe)
2019. máj. 23. 14:15
Így van,nálam is így volt
23. simple (válaszként erre: 16. - AppIe)
2019. máj. 23. 14:05
Ez nem igaz. Nálam is úgy volt, hogy bementem reggel, feltették a lamináriát, egy napig volt bent, másnap reggel műtöttek. És a következő napon mehettem csak haza. Tehát kettőt bent aludtam, és mindenkinél így volt a kórteremben, négyen voltunk. Egyik nő elment még aznap haza, de alá kellett írnia, hogy saját felelősségére távozik.
22. epervirág (válaszként erre: 19. - Valakivagyok1984)
2019. máj. 23. 13:35
Ha van gyereke ès nem hüvelyi uton szült akkor is felteszik.
21. epervirág (válaszként erre: 18. - Viki1414)
2019. máj. 23. 13:33
Az a baj,hogy nehezen tolerálják ha valaki abortuszra megy bár semmi köze sem a dokinak sem a nővèreknek mièrt nem akarod megtartani.Emiatt amugy èn sem fogadnèk.Sajnos mindenhol követhetnek el hibát.Nekem is ahol a cisztákat kivettèk elvileg nem rossz korház ès akihez kerültem ugy műtöt meg,hogy maradtak mèg bent ciszták.De semmi bajom nem lett emiatt.Semmi baj nem lesz felrakják a tágitot levisznek a mütöbe elaltatatnak aztán már a korterembe leszel mikor felébredsz,de mindenkèpp vigyèl csere bugyit,betèteket mert utàna vèrezni fogsz.Attol ne ijedj meg mindenkinèl ez van.
2019. máj. 23. 13:21

A kerdesre a valaszom:

Én nemfogadnek magan dokit emaitt.

Ez egy apro beavatkozas.

19. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 15. - Amina93)
2019. máj. 23. 13:20

Érdekes nekem 5éve volt es úgy volt ahogy írták reggel bementem delutan jöttem..oks tagitó nem kellet mert mar szültem előtte..

A kerdezőnèl nemtudom van e mar gyerek

2019. máj. 23. 12:41
Igen nekem is azt mondtak hogy mikor bemegyek felrakjak es ejszaka alatt kitagul majd masnap a mutet. Mellekesen azert tortent meg mert a paromnak van papirja meddosegrol de meg igy is csinaltunm sokszor tesztet. Igazabol nekem korhaz fobiam van meg minden ami vele jar ezek a beavatkozasok srb. Tudom hogy ez egy mutethez sem er fel de soha nem voltam korhazban semmim nem volt meg es valamiert halalosan felek ezektol es kepes vagyok tul gondolni a dolgokat foleg hogy egy olyan korhazban lenne amirol eleg sokag rosszat hallani (felregyogyszerezestol meghaltak ) meg az egesz szinvonal meg persze velem sem voltak tul kedvesek. Mindenki sietett a dolgara egyszerre ket felol beszeltek hozzam meg au elejen le is csesztek mikor meg a terhesseg nem volt megallapitva, hogy tul koran jottem ezt meg o nem fogja latni ha van is valami
17. epervirág (válaszként erre: 15. - Amina93)
2019. máj. 23. 11:07
Nekem 21 ève volt akkor is ugy volt,hogy első nap felrakták a tágitot másnap mütötek.Nem voltak akkor mèf 18 csak majdnem apám alàirta a papirokat.Nem volt semmi mèltányosságu kedvezmèny,de azt tudom,hogy nagyon drága volt.Ja nem volt magán dokim.3,5 ève is volt abortuszom mert az kicsi babám a 10 hèt körül meghalt sajnos a hasamba.a magán dokim csinálta mivel a kicsi nála született,de akkor teljesen ingyen volt mert nem èn akartam elvetetni.Reggel mentem este jöttem akkor nem kelkett tágitó mert aki hüvelyi uton szült már annak nem raknak fel.Tavaly augusztus vègèn is volt egy kaparásom mert ciszták voltak a mèhembe.Akkor 3 napot voltam bent.Volt egy nő első terhesdège volt elhalt a babája neki is ő 2 napot volt este felrakták neki a tágitot másnap mütötèk ès mütèt után haza mehetett.
16. AppIe (válaszként erre: 15. - Amina93)
2019. máj. 23. 10:00

Csak komplikaio eseten kell a ket (vagy tobb) nap korhaz. Reggel felteszik a laminariat, es a paciens delutan mehet a mutobe.

Nem tudom, neked miert kellett egy napig vergodni vele, de nem ez az altalanos eljaras.

2019. máj. 23. 09:55
Ne irjatok neki olyat ,ami nem igaz. Ha még nem szültel,2nap kórház .első nap megkapod a tagitot,másnap elvégzik a műtétet . Nekem 11eve volt sajnos,akkor 30ezer volt,méltányossági alapon,azt hiszem egy 10es .de nem mernem a nyakam ratenni.most is hasonló áron van .teljesen nem engedik el arat.fogadni dokit erre nem érdemes .
2019. máj. 23. 08:38

Ne foglalkozz semmivel. Elég a teher, ami rajtad van.

Orvost meg tényleg nem érdemes választani meg fizetni.

Reggel bemész, este jöhetsz. Ennyi.

13. 4477403e12 (válaszként erre: 12. - F8db0709b8)
2019. máj. 23. 08:04
Nem tudom,nem emlékszem.
2019. máj. 23. 05:46
Azt is írd már le csekken mennyit kellett fizetned,meg hogy méltányosságból lehet kedvezményt kapni,vagy épp el is engedik az összeget...
2019. máj. 23. 05:35
*tejességet=terhességet
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook