Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha nincs TB ellátásom attól még magánorvoshoz mehetek? fórum

Ha nincs TB ellátásom attól még magánorvoshoz mehetek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. aug. 14. 09:07
"gyerek" = nem tanuló és 18 év feletti
2014. aug. 14. 09:05

XxxkíváncsifáncsixxX


Mär lehet nem érvényes a kérdés de azért leírom, az önkormänyzaton belül vagy tanäcshäza vagy ki ahogy nevezi, azon belül van a szociälisosztäly vagy pedig az egészségügyi rész foglalkozik ezzel.

Ezt úgy nevezik hogy szociälis räszorultsäg miatt a TB fizeti az önkormänyzat helyetted. Ök adjäk a papírt amit ki kell töltened, és úgy lesz elbírälva hogy jogosult vagy-e az ellätäsra vagy Sem.

Ha valakinek van ingatlana, kocsija, häza, bärmi olyan dolog ami a nevére van írva akkor tuti nem kapja meg az ellätäst. Ha valakinek ilyen nincs de van férje és csak ketten vannak se fogja megkapni mert a lényege ennek az lenne hogy az egy före jutó kereslet nem lehet több kb 30 ezernél (pontosan nem tudom)

Tehät ha ketten vagytok és a férj keres 120at akkor mär meghaladja, de ha 4en vagytok 2 gyerekkel együtt akkor mär megkaphatja az illetö HA nincs a nevén ingatlan/ vagyon!

Gyerek is kérheti attól függetlenül hogy otthon él a szülökkel, attól ö még külön häztartäsnak felel a papír szerint, häzastärsa élettärsa csalädban élö tagok szäma még 0 lesz.

Anno én is így kaptam meg!

32. XxxkiváncsifáncsixxX (válaszként erre: 31. - Pegasus0629)
2011. aug. 30. 06:02

Kedves Pegasus!

Gondolom többen is kíváncsiak lennénk arra, hogy ehhez milyen papírok beszerzése szükséges...hova kell menni....stb.

Megosztanád a tapasztalataidat ezzel kapcsolatban?

2011. aug. 9. 20:00
Oké már lényegtelen a dolog, mert ma megkaptam az önkormányzattól a papírt, hogy egy évre megadták a tb-t, mert igényeltem...
2011. aug. 9. 19:36

Mi?

Attól hogy van valakinek tajkártyája attól még nem biztos, hogy van TB jogosultsága.

Akkor van ha fizetve van a társadalombiztosítása.

Sürgősségi betegellátásban részesül, de az a gond, hogy ezt vissza kell fizetni visszamenőleg, sőt még büntetést is fog kapni az illető.

Én fizettem rendesen minden hónapban, csak volt 1 nap munkaviszonyom abban az évben és amiatt kivettek az apeh listájából ahova be kell jelenteni, hogy fizeted a tb-t. Mivel Én nem tudtam, hogy kivettek az apehtől így nem mentem be újrajelentkezni de fizettem közbe a tb-t, csak amikor nem küldte az apeh a csekket akkor bementem és ott mondták, hogy jelentkezzeb be újra, bejelentkeztem és sajna pár nap múlva jött egy felszólítás, hogy bejelentkezés elmulasztása miatt megbüntetnek 5000 ft-re.

És ez csak az, hogy nem jelentkeztem be, mi lett volna ha nem is fizetem?

2011. aug. 9. 19:23

de miért is nem fizeted az 5100 ft-ot?


nav nem sokáig fogja hagyni

(ha nem szorulsz ellátásra akkor sem!)

2011. aug. 9. 19:22
gyógyszer 100 %-on
2011. aug. 9. 19:22
persze, csak tisztázd az orvossal, hogy ne kérjen az ellátásod után a tb-től zsetont :D
26. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 25. - Arrival)
2011. aug. 9. 17:38

ok, mi azok vagyunk, mert nem tudtuk, hogy nem fizeti a cége.. jelzem, még vannak kb ötvenen rajta kívül ilyen rohadékok, aki ingyé éltek, mert ő utánuk se fizették. szemét fajta ez, kihasznál mindenkit, ingyé jár orvoshoz....

nem 1 hónapja volt. És mint írtam apeh info, de ez elkerülte a figyelmedet. Éljen az egészségügy :)

25. arrival (válaszként erre: 22. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 9. 17:34

A számla jönni fog. Tényleg azt hitted, hogy 1 hónap múlva jön? Még oda sem ért hozzájuk.

Majd fél vagy 2 év múlva. Akkor ne csodálkozzatok a százezres számlán.

Mondjuk nekem tökmindegy, én fizetek, nem vagyok ingyenélő.

24. Roza78
2011. aug. 9. 16:30
Mèg annyit, hogy amikor bejott a torveny nekem azonnal kuldte az apeh a felszolitast, hogy rendezzem a tb-t.
23. Roza78
2011. aug. 9. 16:26
En csak azt tudom , hogy az enyem otthon nem ervenyes ezert csak surgossegi ellatast vehetek igenybe.
22. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 21. - Arrival)
2011. aug. 9. 15:53

ok, akkor akkor érvényes.. mondjuk attól, hogy igazat adok neked, még nincs. De hagyjuk.


És arra alapozom, hogy a férjem járt így pár hónapja. A tb honlapja szerint érvényes volt a kártya, bár biztosítva nem volt. Viszont minden ellátást megkapott, még a támogatott gyógyszert is, mikor szüksége volt rá. Ja, uh, röntgen, laborvizsgálat dettó.

Számla pedig azóta sem jött... és nem is fog, csak megsúgom.

Azóta maga után fizeti, mert mikor erre rájöttünk, hogy a cég már legalább két éve nem fizet utána, bement az apehhoz, és kérte, hogy fizesse maga után. Ja, az X év nem fizetést meg majd a cégtől eccercsak behajtják, ha tudják. Ha nem, akkor veszett fejsze a részükről, a magánszemélyen nem fogják. Ez speciel apehos info.

Amúgy nem értem, hogy mi a szarért kell megkérdőjelezni mindent, anélkül, hogy utánajárna az ember? Szart se ér, ha eü-s vagy, ezek szerint, mert nem tudod...

szép napot

21. arrival (válaszként erre: 20. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 9. 15:47

A Taj kártya akkor érvényes ha fizetve van a TB.

Te mire gondolsz, valami lejárati idő félére?

Egyébként mire alapozod a véleményed?

Apehnál dolgozol? Vagy egészségügyben? Vagy patikában?

Vagy a szomszéd néni mondta vagy a napi pletykalapban olvastad.

Mert én pl arra alapozom, hogy Eü-es vagyok, és tudom, hogy működnek a dolgok.Pl. Hogy milyen lapot kell az apehnak küldeni.

20. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 19. - Roza78)
2011. aug. 9. 15:07

De érvényes lehet a kártya simán, csak nem biztosított a jogviszonya.

Tehát a kártya érvényességének semmi köze a biztosítotti jogviszonyhoz ilyen formában.

(pl valaki dolgozik egy cégnél, ahol egy ideig fizetik utána a tb-t, majd x ideig nem, attól még a kártya érvényes marad, de nem lesz biztosított)

És támogatott áron adják ki a gyógyszert.

19. Roza78 (válaszként erre: 18. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 9. 14:30
Te is azt irtad egy korabbi hozzaszolasodban , hogy ervenyes tb kartya kell, nyilvan aki nem fizet annak nem ervenyes a tb kartyaja. Mint ahogy arrival irta a rendszer pirossal adja ki a nevet (a gyogyszertari is , igy a gyogyszert teljes aron adjak ki).
18. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 17. - Arrival)
2011. aug. 9. 13:03

Elvileg nem így van. Gyakorlatilag pedig igen.

Szerinted mennyi idő után számlázzák ki?

17. arrival (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 9. 11:33

Hát ez azért nem így van.

Ha valaki nem fizeti a TB-t, akkor hiába van Taj kártyája, a számítógépes rendszerükben pirossal van a neve. Tehát ellátja persze, csak utólag kiszámlázzák neki. Több százezer Ft is lehet.

2011. aug. 9. 09:33
Ha nincs érvényes tb kártyád, ellátnak, de utólag az apeh behajtja a beavatkozás árát, ha nem tisztázod a jogviszonyod!Akkor a gyógyszer is teljes áron lesz!Sürgősségi ellátásra vagy jogosult!Minden egyéb beavatkozásnál, ellátnak, de utána jön a számla az apehtól!!
15. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12. - Gy.Ibi)
2011. aug. 9. 07:42
Ha a céged nem fizeti, a cégeden fogják követelni. Ha a cég csődbe megy, akkor ijt esete, és ennyi. Max akkor követelik, ha te saját magad után fizeted, illetve nem fizeted.
14. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2011. aug. 9. 07:41
De, igazam van. Sajna ez van.
13. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - Roza78)
2011. aug. 9. 07:41
Ja, de ha lázas vagy, és elmész a dokihoz, megvizsgál minden további nélkül. Szóval kb bármit, ami gondod van.
12. Gy.Ibi
2011. aug. 9. 07:10
Én úgy tudom kötelező fizetni TB járulékot.Az adóhatóság behajtja utólag is.Érdemes utánanézni.
11. andi6020 (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 9. 06:38
Csak remélem, hogy nincs igazad. Nagy pofátlanság lenne...........
10. Roza78 (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 9. 06:15
Biztos vagy benne? Ha valaki nem fizet tb-t ,hogy lenne jogosult tb által támogatott ellátásokra? Nekem sincs , a papírra amit kaptam az van irva, hogy csak sürgösségi ellátásra vagyok jogosult .
9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - Pegasus0629)
2011. aug. 8. 23:24
Nem. A fogorvos az teljesen más! Ott sajna fizetni kell.
2011. aug. 8. 23:18
Köszönöm a válaszokat. Akkor a körzetileg beosztott ingyenes fogorvosomhoz is mehetek és betömi a fogam, leszedi a fogkövem stb?
7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - 62d1ad4db5)
2011. aug. 8. 22:43
jaja, nincs különbség. És bármit megcsinálnak, csak ha extrát kérsz, azt nem. Nyilván kell, hogy legyen érvényes taj kártyád, ami akkor is lehet ha nem vagy biztosított. Tehát ha van kártya, mehet az ember a háziorvoshoz, uh-ra, röntgenre, amire a házidoki beutalja. és gyógyszer is támogatott áron van.
6. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 5. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 8. 22:34
na ezt, hogy ugyan annyiba kerül a nem Tb támogatottnak is a gyógyi, ezt nem tudtam, de a többi ok :)
5. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 3. - 62d1ad4db5)
2011. aug. 8. 22:17
Nem kerül többe, simán felírja, és ki is lehet váltani a támogatott áron.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook