Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz, ami még mindig fáj fórum

Abortusz, ami még mindig fáj (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Abortusz, ami még mindig fáj

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
379. 130454e42d (válaszként erre: 373. - D71ef05a8e)
2013. szept. 26. 21:36

Az emberek többsége így gondolja, é magát a kivételek közé sorolja. Az emberek többsége téved.

A lényeg annyi: más életéhez nincs senkinek köze. Érint téged az abortusz kérdés? Nem, hacsak nem te vagy terhes. Neked se jobb, se rosszabb nem lesz attól, ha más abortuszra megy.

Az érett, felelősségteljes ember nem próbál más életébe belemászni, helyette dönteni. Véleménye lehet, bármilyen, ehhez joga van. Ahhoz nincs, hogy ezt másra kényszerítse.

Lehet nekem az a véleményem, hogy a keresztény és más hívők debilek, de ahhoz nincs jogom, hogy betiltsam bármely egyházat.

378. 130454e42d (válaszként erre: 374. - D71ef05a8e)
2013. szept. 26. 21:33
Mármint az embriót? Az anyát, a gazdatestet. Ő volt döntési helyzetben, tehát neki kellett döntenie. Amint a magzat véleményt tud nyilvánítani dönthet, de ehhez agyműködés szükséges.
377. 72497ec515 (válaszként erre: 372. - 130454e42d)
2013. szept. 26. 21:11
Magánügy? Leírta ide :) Fogja a lelkiismeretét nyomni élete végéig. Nem tudom sajnálni egy kicsit sem, védekezni kellet volna ...
376. 72497ec515 (válaszként erre: 375. - Csilla183)
2013. szept. 26. 21:09
Védekezés! Egyáltalán nem sajnálom a topik indítót, gondolkodni kellet volna mielőtt hancúrozik.
2013. szept. 26. 20:59
az a baj hogy mindenki velem együtt saját magábol kiindulva reagál a témára márpedig az nem valami fer sztem.amikor kiderült hogy terhes vagyok elég nagy szban voltunk a férjem munkanélküli volt a keresete nulla ft mivel csak 2honapig kapott ellátást és 6honapig volt munkanélküli mire el tudott helyezkedni már 6-7honapos terhes voltam 2honapunk volt rá hogy megvegyünk a picinek mindent.ráadásul a kapcsolatunk is elég rossz állapotban volt.szerencsére visszataláltunk egymáshoz.azota dolgozik de anyagilag még csak most kezdünk rendbe jönni.ebböl kiindulva én is azt mondanám meg kellett volna tartania,de én nem a topicinditó vagyok nem vagyok a helyében nem gondolkozunk egyformán dolgokrol.
374. d71ef05a8e (válaszként erre: 372. - 130454e42d)
2013. szept. 26. 20:51

"Annak kell döntenie akit az adott dolog, legyen az bármi, nem csak az abortusz a leginkább érint. "


Ki érintett jobban az abortuszban, mint a magzat?

373. d71ef05a8e (válaszként erre: 370. - 130454e42d)
2013. szept. 26. 20:42
Szerinted a magyar társadalom nagyobb része felelősségteljes, demokráciára érett, a saját sorsát a kezében tartó ember? Ha a hoxán indított fórumok töredéke lenne csak igaz, már az is cáfolná ezt a jóindulatú feltételezést. Igazságokat kimondani nagyképűség, mert manapság a politikai korrektség, ködösítés, szubjektivizálás a divat, tudom. Attól még a lényeg nem változik, akár naygképűnek is tarthatsz, mert nekem ez a jobbik változat, nem az, ha a felelőtlenek közé sorolsz.
372. 130454e42d (válaszként erre: 371. - 72497ec515)
2013. szept. 26. 20:21

Neked mi a fene közöd van más életéhez? Igen, védekeznie kellett volna, nem gyorsan szülni utána egyet ugyanúgy a semmire. De magánügye, véleménye bárkinek lehet, akár az is, hogy gyilkos, de ez nem kell, hogy őt befolyásolja.

Akié a felelősség azé a döntés szerintem. Annak kell döntenie akit az adott dolog, legyen az bármi, nem csak az abortusz a leginkább érint. Másnak véleménye lehet, beleszólása nem.

371. 72497ec515 (válaszként erre: 370. - 130454e42d)
2013. szept. 26. 19:57
Igazad van, a semmire szülni felelőtlenség,de ha ő ilyen nagylány hogy hancúrozni tud, akkor védekezzen is!!
370. 130454e42d (válaszként erre: 369. - D71ef05a8e)
2013. szept. 26. 19:40

Úgy gondolod, a társadalom nagy része felelőtlen. éretlen. Ez vagy nagyképűség, vagy magadból indulsz ki. Bocs, hogy a jobb változatot feltételeztem.

Sokkal nagyobb felelőtlenség a semmire szülni. A báránykával meg a legelővel példálózóknak valószínűleg sose kellett azt mondani a gyereknek alapdolgokra, hogy nincs. maradjon is így, de vegyenek vissza az arcukból.

369. d71ef05a8e (válaszként erre: 368. - 130454e42d)
2013. szept. 26. 19:29
Méghogy magamból indulok ki.... nem én mentem abortusztra, mert nem vagyok képes felelősségteljesen vállalni a tetteim következményét.... Ez már üres sértegetés a részedről, hiszen még csak fel sem merült, hogy más döntésébe akarnék beleszólni. Végig a saját véleményemről írtam, a saját döntéseimről, meggyőződésemről, és ezt ki is hangsúlyoztam nem egyszer.
368. 130454e42d (válaszként erre: 310. - D71ef05a8e)
2013. szept. 26. 19:09

Miért kíméletesebb? A műtét előtt elaltatnak, utána felébredsz és túl vagy rajta. A tabletta vetélést okoz, át kell élni a görcsöket, fájdalmakat. A későbbi komplikáció kevesebb.

"a magyar társadalom ebben is, mint olyan sok minden másban, még rendkívül éretlen és felelőtlen," Ugye magadból indulsz ki? Nincs jogod más döntésébe beleszólni, ezt kéne megérteni.

367. 130454e42d (válaszként erre: 302. - D71ef05a8e)
2013. szept. 26. 19:06
Mert kevesebb a szövődménye, bár maga az eljárás fájdalmasabb. Az a gáz, hogy olyanok döntenek róla akik szerint a tabletta a gyomorban öli meg a gyereket. Ezen a szinten vannak a képviselőink, akik rólunk döntenek.
366. d71ef05a8e (válaszként erre: 365. - 7a3a05277b)
2013. szept. 26. 17:32
valami félreértés van itt: vagy talán akit nem ölök meg, azt én kárhoztatom az életre? Az életet, legyen az mesébe illő vagy szenvedéssel teli, nem én adom - én "csak" világra hozom a gyermeket.
365. 7a3a05277b (válaszként erre: 363. - D71ef05a8e)
2013. szept. 26. 15:55
El tudok képzelni olyan helyzetet, amikor anyaként a szeretetemmel nem a szenvedéssel teli életre kárhoztatás a legjobb döntés, amit a gyerek érdekében hozhatok.
364. nbandus (válaszként erre: 363. - D71ef05a8e)
2013. szept. 26. 14:13
Ez szép válasz! Tényleg.
363. d71ef05a8e (válaszként erre: 359. - Nbandus)
2013. szept. 26. 14:10

nem válaszolhatok ara, hogy szerintem boldogok-e az ilyen beteg emebrek, mert fogalmam sem lehet róla, úgy képzelem, hogy vannak boldog pillanatok az életükben, és vannak végtelenül elkeseredettek is, ahogy egyébként mindannyiunk életében. Nem kívánok senkinek sem szenvedést, végképp nem a sajt gyermekemnek. De egyrészt ez még mindig nem véltoztat azon, hogy nincs jogom meggyőődsem szerint dönteni életről-halálról, másrészt a 10 millió boldogtalana, keserű ember országában akkor msot mondjuk azt,hogy a boldogtalanoknak, szenvedőknek meg sem kellett volna születniük, Kényelmes egy ál-kegyes gondolat ez, de ha találkozol 10 rákos beteggel, akik szörnyű fájdalmakat élnek át, akik a fenti logika szerint kárnak születtek meg, biztos lehetsz benne, hogy nem mindenki mondja azt közülük, hogy meg akar halni, sőt, sokukban több az élni akarás, mint az egészségesekben,akik képesek pl. egy szerelmi bánat miatt eldobni az életüket.


Magyarul: még az egyértelmű szenvedés esetén sem az a dolgom, hogy elvegyem az életet, hanem az, hogy anyaként mindent megtegyek, hogy azt a rövid, fjádalmas életet a lehetőségekig boldoggá tegyem a szeretetemmel.

362. nbandus (válaszként erre: 358. - 089e41917e)
2013. szept. 26. 14:10
Én aközött tettem különbséget, hogy elmegy valaki abortuszra vagy eldobja magától a gyereket. Ez az én véleményem, gratulálj ha csak ezt tudsz...
2013. szept. 26. 14:02
Egyébként hihetetlen mennyien mennek naponta abortuszra... Nekem missed ab-om volt 2 hónapja, velem együtt aznap 17-en voltak abortuszra várók és ezek közül rajtam kívül csak egyetlen olyan nő volt aki vetélés miatt ment mint én... A többiek mindenféle indokkal, túl fiatal vagyok, nem jó a kapcsolat amiben vagyok, most épp nem jött jókor, anyagilag most nem állunk úgy stb stb srt... És ez csak egyetlen nap! Jó ha van lehetőség abortuszra, ha netán súlyos betegen születne a baba, vagy mondjuk erőszakból fogant, vagy tényleg tutira védekeztek, de becsúszott és nem tudják megtartani... Minden más esetben gyűlölöm a törvényt ami ilyen szabad kezet ad élet és halál felett...
360. Fiúsmami (válaszként erre: 358. - 089e41917e)
2013. szept. 26. 14:01
:)
359. nbandus (válaszként erre: 357. - D71ef05a8e)
2013. szept. 26. 14:00
Én csak azt szeretném kérdezni, hogy szerinted egy olyan gyerek, aki születésétől kezdve élete végéig csak agonizál, nem tud járni, mászni, pisilni,kakilni, csak fekszik 24 órában, olyan fogyatékossággal, hogy fel sem fogja a külvilág jelzéseit, boldog? Mert szerintem ez csak egy élettelen élet, és akármit csinálhatsz, nem tudsz változtatni rajta. viszont rengeteg energiát elvsz egy egészséges, aktív gyerektől, mert nyílván rengeteg lemondással jár a szülő részéről. Tényleg nem kötekedésből kérdezem, csak kíváncsi vagyok a véleményedre!
358. 089e41917e (válaszként erre: 352. - Nbandus)
2013. szept. 26. 13:55
Esélyt sem adni a gyereknek mert hátha rossz élete lesz, ehhez a hozzáálláshoz csak gratulálni tudok...
357. d71ef05a8e (válaszként erre: 340. - Bd55e3f068)
2013. szept. 26. 13:54

A 353. hsz-ban leírtam, miért kell járni terhesgondozásra és genetikai vizsgálatokra annak is, aki nem akarja elvetetni az esetlegesen beteg babát. Anniyra kiviláglik az ilyen típusú hsz-okból, hogy akik olyan meggyőződst vallanak, mint pl. én, azok szerintetek végtelenül ostoba emberek, nem látnak, nem hallanak, nem is akarnak tudni semmiről. Ez előítélet, mert minél hangosabban hangoztatjátok, hogy mindnekinek joga van a saját életét élni és a saját véleményéhez, annyira nem tudjátok elfogadni a nem éppen divatos véleményeket.

Éppenhogy akkor kell legpontosabban tudnom, hogy milyen genetikai betegsége van a babámnak, ha meg akarom tartani, hogy felkészülhessek rá, amennyire lehet, felkeressek alapítványokat, intézményeket, hasonló betegségben szenvedő gyermeket nevelő más szülőkekel felvegyem a kapcsolatot, stb.

356. nbandus
2013. szept. 26. 13:53
Akkor jó, én csak rosszakat hallottam. Ettől függetlenül nem egy gyereknek apára, anyára, szerető szülőkre van szüksége, stabil LELKI háttérrel. Így lesz egészséges a kis lelke. Ha valaki ezt nem tudja vagy akarja megadni a picinek, akkor abban az esetben én megértem a döntést. Nem évente 2-szer, nem védekezés helyett, hanem bizonyos körülmények között.
2013. szept. 26. 13:44
Marilyn Monroe,Richard Burton,A férjem is mesélt sztorikat hidd el.Sok családban sem jobb a helyzet.Sőt nekem több ismerősöm is van akinek nem lehetett gyereke és örökbefogadott,most sok családotthon van ,teljesen más a helyzet mint 38 éve.
354. Éva82 (válaszként erre: 352. - Nbandus)
2013. szept. 26. 13:39
Ahol dolgozok, van gyermekotthon is. Nem embertelenek a körülmények, a legtöbb gyerek jobban szeret bennünket, nevelőket, mint a saját szüleit! Hidd el, nagyon nagy szeretet alakul ki a nevelő, és a gyerek között! Nyilván más, mint a család, de közel sem nevezhető embertelennek!
353. d71ef05a8e (válaszként erre: 333. - Andi6020)
2013. szept. 26. 13:37
Nincs miért gratulálni, ironikusan sem. Amúgy épp azért jártam orvoshoz, hogy ha bármi baj van, tudjak róla, ez eszedbe sem jutott, igaz? Miért ne akartam volna a legjobb ellátást megkapni? ha beteg lett volna a babám, akkor annál inkább, annál gondosabb terhesgondozásra lett volna szükségem. Nem is értem a kérdésedet. Nem vak-süket tudatlanságot vállaltam volna, hanem a beteg babát, ha az lett volna, és arra jobb időben felkészülni, ismerni magát a betegséget, a lehetőségeket, stb. Minek magyarázzam, ha valaki szerint az orvostudomány csak az egészségesekért van ezek szerint:)
352. nbandus
2013. szept. 26. 13:33
Én nem tudom hogy lenne képes bárki lemondani a gyerekéről, tőlem ez nagyon-nagyon távol áll. És már egyszer leírtam, hogy amik a nevelőotthonokban, állami gondozottak között zajlanak, azok szerintem nem emberi körülmények. Nem hasraütésszerűen mondom, hallottam első kézből származó történeteket. Szerintem megszülni és eldobni... ÁÁá, inkább nem is írom le minek tartom ezeket a nőket/férfiakat...
2013. szept. 26. 13:27

Én csak annyit kívánok a cikk írójának,hogy remélem eltudja fogadni majd idővel a döntését,és megnyugszik a lelke is!

Nem hinném,hogy szörnyű Anya,és sajnálom,hogy gyilkosnak érzi magát.Erős önvádaskodád,és lehet,hogy célszerű lenne külső segítséget kérnie ha nem tud egyedültúlleni rajta.

Minden jót és boldog gyermeknevelést kívánok neki!

2013. szept. 26. 13:25
Igen ,én is utálom ha a gyereket rángatják a szülők,de mondjuk abból nem lehet következtetést levonni ha kiragadunk egy család életéből 3 percet:( Mert van olyan aki mézes mázas mikor más látja,és van olyan aki odaszól gyere már b...meg ,közben meg imádja a gyerekét ,csak ocsmány a szája.Na ez a téma megérne egy fórumot,hogy mi az amit mi látunk és mi a valóság.Érdekes ,hogy milyen kevés emberben fogalmazódik meg az örökbe adás.A férjemet is eldobta anyós és gyerekotthonban nevelkedett én marha boldog vagyok,hogy nem vetette el.Ezért az egyért örök hálával tartozom neki,bár sokba nem nézem.A gyermekotthonos nevelőjét anyunak szólítja mai napig.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook