Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A tv és a gyerekek.... fórum

A tv és a gyerekek.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. júl. 12. 20:24
ismerek olyan gyerekeket, akiknek a családjuknál nincs otthon tv. nem is lehet összehasonlítani az ő fantáziavilágukat és érdeklődési körük kiterjedségét a tv-s gyerekekével. sztem a tv a nép ópiuma. én is tv-zek rengeteget, mert lusta vagyok mást csinálni, de tudom hogy kevés dolog van, ami stratégiailag károsabb lenne a személyiségfejlődésre, taktikailag persze élvezetes...
2007. júl. 11. 21:45

Sziasztok mindenkivel 1et értek.Ajánlhatok egy könyvet?

RANSCHBURG JENŐ:ÁLDÁS VAGY ÁTOK

Érdemes beleolvasni.

Személyszerint Minimax,Cartoon ellenes vagyok.

Mazsola,Futrinka,Mirrmurr filmeket gyerekeknek csinálták anno a hozzáértők.

A tévé emészthetetlen infóit sok mozgással,meseolvasással,szabadjátékkal lehet "kimosni" a gyerekből.

2007. júl. 11. 19:33

Az én lányom elég sokat tévézik. Én úgy gondolom, hogy ez nem túl jó, de pl. vizsgaidőszakban (párom is én is tanulunk) kifejezetten jól esik, hogy egy-két feladatot végig tudok csinálni anélkül, hogy a gyerekre rá kelljen néznem.

Mindezek mellett persze olvasok neki mesét, strandolunk, bicózunk, kertészkedünk, de bizony-bizony vannak olyan időszakok az életünkben, amikor sokat megy a tévé.

Mi az oviban a szülőkkel sokat beszélgetünk erről, és nekem úgy tűnik, hogy a gyerekek 90%-a sokat tévézik.

16. petrikek (válaszként erre: 5. - M_Marcsa)
2007. júl. 11. 19:29
:)))
2007. jún. 6. 22:10
Én tv ellenes vagyok. Nálunk nincs is a nappaliban tv, csak a mi hálószobánkban, így a gyerekeke nem is látjk. 2 éves korukig egyáltalán nem néztek tv-t, mostanában egy-egy mesét menézünk néha dvd-n. De mivel nem szoktak hozzá, nem is nagyon köti le őket. Szerintem egy 2 év alatti gyerek nem is nagyon érti mit lát, csak a villogó fények, gyors mozgás köti le. Mi ha tv-zünk is együtt nézzük, megbeszékljük a mesét. Mondjuk tény, hogy én is csak néhanapján nézek tv-t, nekem nem hiányzik, hogy napközben be legyen kapcsolva, sőt, inkább idegesít. Gyerekkoromban is imádtam olvasni, a gyerekekkel is főleg olvasunk, verselünk, ha választhatnak inkább a mesekönyvet kérik mint a tv-t. A dvd-n is "lecenzúrázom" a meséket, mert sok szerintem nem nekik való, ők még nem fogják fel hogy ez mese.
14. Szofka
2007. jún. 6. 21:25
Nalunk is eleg sokat megy a teve a gyerekeknek. En mellette vagyok, nekem rengeteget segitett a gyereknek. Nekem a kisebbik 3, a nagyobbik 6 eves. Mindketten 3 nyelvet beszelnek folyekonyan, es ez a teve nelkul nem ment volna!Az ugynevezett passziv tudas altal csak ugy ragad rajuk a nyelv!
2007. jún. 6. 19:14
:)
12. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - Mariska777)
2007. jún. 6. 18:48
Már 1 éves, csak nem tettem képeket fel.
2007. jún. 6. 17:22
ó.Látom van!! :) Aranyos,kis pici még!
10. Mariska777 (válaszként erre: 9. - M_Marcsa)
2007. jún. 6. 17:21

Szió.8 hónapos. :9 hát a bébicsatorna...

nem is tudom olyan kis dili mesék,nem rendes rajzfilmek,nem is tudom hogy jellemezzem.:)de azért aranyos.bár szereti a tv-t,de azért nem hagyom hogy túlzásba essen!ott +majd tényleg lesz homokozó,+minden,szerintem el lesz kint is.Neked van baba?

9. M_Marcsa (válaszként erre: 8. - Mariska777)
2007. jún. 6. 16:07

Ha már hozzászokott, ha nagyobb is lesz, miért lenne másképp?


Mondjuk, az sem mindegy, megnéz egy filmet vagy órákat tévézik.


Milyen a bébi csatorna? Mi megy rajta? Mekkora a babád?

2007. jún. 6. 16:04
Sziasztok!Bocsi hogy nem voltam itt,de napokig "nem állt szóba velem" senki.Mi is a minimaxot nézzük,de van kimondott bébi csatorna.Hát igen,a foglalkozások,játék.Mi is játszunk,sétálunk,de még pici,hamar ráun a dolgokra.persze más lesz ha picit nagyobb lesz!Nemsokára kertesházba költözünk,akkor mindíg (a lehető legtöbbet)kint leszünk majd.Azért köszönöm a hozzászólásaitokat!
2007. jún. 4. 20:51
Sajnos a középső nagy tv mágus. De a legnagyobb is az volt és amikor elkezdte az iskolát, le is szokott róla nagyon gyorsan. A szövegértelmezésével semmi gond, okos és szép. De, én párhuzamosan nagyon sokat mesélte könyvből is, játszottam vele, tehát engem nem helyettesített a TV. Talán ez is lényeges. Azért a mai mesék egyike másika nagyon brutál, és nem is gyereknek való, bizonyos catornákat nem is nézhet.
2007. jún. 4. 18:56
nÁLUNK CSAK A MINIMAX-MEGY.HA AKARJA NÉZI,HA AKARJA NEM.HÁL ISTENNEK SZÍVESEN FESTEGET,HOMOKOZIK,RAJZOL,A TV-CSAK ALAP ZAJNAK MEGY
2007. jún. 4. 18:37
A gyerekek tévéznek, hogy ilyen sokan itt vagyunk?
4. M_Marcsa (válaszként erre: 1. - Mariska777)
2007. jún. 2. 19:20

Sztem korai, hogy 8 hósan tévézzen. Annyi mást lehet helyette csinálni. Persze, aztán kéri, aztán függ tőle. Nem jó a szemnek sem, nem biztos hogy érti valami hülyeséget véletlenül megnéz.

Én nem tévéztetem, nincs rá idő:)Én is csak híreket nézek.

Nem mondom, hogy sosem fog tévézni(most 13hós),de egyelőre nem.

2007. jún. 2. 17:57

Az a legideálisabb,ha a gyereknek eszébe sem jut a TV,csak ritkán.Édesanyaként mindig fontosnak tartottam a meseolvasást,a nagy sétákat,az együtt

játszásokat ,beszélgetéseket.Annyi ismeretlen dolog van számukra a világban amit meg kell mutatni,elmagyarázni nekik.Sokan a legegyszerűbb dolgot választják,ha a gyerek TV-t néz ,nem kell vele foglalkozniuk.Ez lehet hogy jó az anyának,de a lehető legrosszabb a gyereknek.

2007. jún. 2. 17:43

Persze,azért tévézhet.De ne üljön egész nap elötte,mert nem attól lesz okos,értelmes,hogy az összes reklámot kivülről fújja.Mesekönyvet kell a kezébe adni,vagy sokat olvasni neki mert sajnos sok kisgyermeknek az iskolába a szövegértéssel van problémája pontosan azért mert csak a tévét nézi és fogalma nincs miről is szól/nem csoda/.Ezek a mai mesék a tévében kritikán aluliak.

Meg nem beszélek a sok "mocsokról"amit folyamatosan nyomnak.Nem hiszem,hogy ezektől jó irányba fejlődik.DE ez az ÉN véleményem.Most hallgassunk meg másokat is.

2007. máj. 29. 07:28

Sziasztok lányok,fiúk,szülők.

Sokszor hallottam már,hogy ne nézze a gyerek a tévét.Van aki azt mondja,nem árt.Én mind a két oldalt megértem.A kisfiam 8hónapos,imádja nézni a babacsatornát.A keresztfim 3éves,ő is "meséken nőtt fel".Soha nem volt semmi baj.Aztán egyszer nem lett átkapcsolva a tv,és elég fura mese ment,mondhatni nem kicsiknek való.Kaszás halál,sötét árnyékok,stb.A gyerek nem mert kimenni egyedül wc-re sem.Szerintetek teljesen el kell zárni tőlük a tévézés lehetőségét,vagy néha megengedhető?Várom a hozzászólásaitokat,véleményeteket.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook