Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A tv és a gyerekek.... fórum

A tv és a gyerekek.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
49. tengericsillag (válaszként erre: 47. - B59d693a46)
2007. nov. 5. 15:51
A könyv amiből másoltam pontosan erről szól."Áldás vagy átok".Pro és kontra.És bizony a megfelelő műsort "megfelelően megnézve" úgy ahogy írtad, bizony hasznos lehet.csak az a baj a legtöbb szülő(csak feltételezem!!nem akarok senkit megbántani!!)odalökik a gyereket a Minimax elé,mert nekik épp mosogatni,főzni,tévét nézni kell.
48. erikpipi (válaszként erre: 46. - Tengericsillag)
2007. nov. 5. 15:49
Azért nézi meg vagy 15x ugyan azt a filmet mert biztonságot ad neki, hogy tudja mi következik.
47. b59d693a46 (válaszként erre: 46. - Tengericsillag)
2007. nov. 5. 15:41
Szerintem ez nem teljesen igaz. Nagyon is hat a gyerekre, amit lát, csak nehezen tudja feldolgozni. Nehezen tesz különbséget mese és valóság között. A legrosszabb, amikor a gyerek egyedül néz Tv-t és nem érti, nincs mellette a szülő, hogy megbeszéljék, feldolgozzák és így kibeszélje magából, amit látott. Benne marad feszültségként.
2007. nov. 5. 15:35

Egy könyvből:

"Egyes kutatók szerint a tévézés passzív tevékenység:a gyerek csak ül,nézi a képernyőt,amit lát,azt gyakorlatilag meg sem érti,így azután természetese nem is reagál rá;sem gondolatban,sem szóban,sem másfajta cselekvésben.Nem is igazi gyerekek ülnek ott a készülék elött,inkább mindenfajta agyi működéstől megfosztott "zombik".

45. erikpipi (válaszként erre: 42. - Gyöngyi)
2007. okt. 22. 19:22
Akkor én szerencsés vagyok. Sajnos a középső gyerek nagy tv kukac, de ha mesélek könyvből azt még jobban szereti:)
2007. szept. 20. 21:28

Én 2 gyerekes anyuka vagyok probálom a tévét melözni sok cdét vetem amin nagyon jo mesék és dalok vannak

sikerül is de persze néha dévédét engedek nézni nekik a tévé csatornák közül csakis a minimaxot ezeken nagyon jo kis mesék vanak

tévét csak kis mértékben szabad a gyerekeknek persze nem tilthatjuk meg nekik de probáljuk terelgetni

43. tengericsillag (válaszként erre: 42. - Gyöngyi)
2007. szept. 20. 20:42
32éves vagyok de a legjobb napközis élményem ,mikor a tanitónéni,aki akkor lehetett 60 éves, a hatalmas Grimm kötettel a kezében jött a terembe.Akkor még mindenki néma csendben elmélyült a mesében.Van még ilyen?
2007. szept. 20. 10:57
Tanítónénis tapaztalatomból mondom: mostanában-pár éve-egyre több az olyan gyerek, akit nem érdekel a mesélés.Annyira hozzászoktak a képi világhoz, hogy nincs elég önálló fantáziájuk, hogy maguk elé képzeljék a szereplőket, vagy a történetet.Én ezért a sok tv-nézést okolom.
41. Mariska777 (válaszként erre: 40. - Tengericsillag)
2007. szept. 20. 10:52

Beszerzek majd én is 1et,mert mondókásunk az nincs.Viszont most elővettük a régi diavetítőt:)

csak filmet kell venni hozzá.szerintem biztos tetszeni fog neki:)

40. tengericsillag (válaszként erre: 38. - Mariska777)
2007. szept. 14. 20:45
Mi ilyenkor még "csak" mondókáskönyvből olvastunk.A ritmus miatt jobban élvezik a picik,ugy emléxem 2év körül kezdtük a mesét,de akkor már 3-4 rövidebb mesét egy este.
2007. szept. 14. 18:26
Talán még kicsi hozzá. Emlékszem, hogy nálunk egy rövidke mese is nagyon-nagyon sokáig tartott, mert egyfolytában a képet kellett mutatni, kérdezett, elkalandozott.
2007. szept. 12. 16:19
Én is elkezdtem mesélni könyből kismanómnak,de nem érdekelte :(
37. fe20557d00 (válaszként erre: 36. - Tengericsillag)
2007. aug. 16. 12:49
A Tescoba vettem a meséket ,de rengeteg van szinte az összes régi klasszikus tévé macis:-) 4éves lesz,de nem olyan régen kezdte ezeket nézni.Sokáig nálunk sem volt mese nézés. Emellett nyilván mesélek neki fejből is van esti mese.
36. tengericsillag (válaszként erre: 35. - Fe20557d00)
2007. aug. 16. 12:44

Szia!Mennyi idős a kislányod?Ha majd már az én fiam is tévézni akar akkor én is ezeket a jó kis meséket fogom begyűjteni.Eddig még nem kapott rá a tévére,kivétel a Nox és Ákos dvd.Szabó Gyula által mondott meséket,Meseovi,Zeneovi,cd-ket hallgatunk nagy élvezettel.

A netről töltötted le a meséket vagy vetted?

35. fe20557d00 (válaszként erre: 18. - Tengericsillag)
2007. aug. 16. 07:30
Szia olvasó társ:-)Azt a könyvet én is olvastam és nagyon tetszett!Nagyon egyezik az én álláspontommal.Az én kislányom ilyen meséket néz beszereztem az összeset dvd-n: Kisvakond,Tádé,Kockásfülü....stb.És tudjátok az a legszebb az egészben hogy neki való mesék és élményben fel tudja dolgozni, pont ezért egyszerűen megától feláll hogy elég...soha nem tapad a képernyőre órákig.Megnéz 2 mesét és elég neki megy játszani.Mese csatorna nálunk alapból nincsen úgyhogy tévét nem néz csak ezeket a meséket.
34. petrikek (válaszként erre: 21. - 754c7e07c3)
2007. aug. 16. 05:01
Én is éppen tv-leszoktatóban vagyok a lányommal, ami néha jobban megy (ha jó az idő, csábít a strand), de néha visszaesők vagyunk. Szeptembertől kezdődik az iskola, ami egész napos lesz, 16.20-ig (leckeottírós, egész napos), így abban bízok, hogy mire suli után bevásárolunk, hazasétálunk, vacsorázunk, mesét olvasunk nem marad idő, energia a tv-nézésre. És hát talán az új élmények is kiszorítják ezt a fránya tv-t.
2007. júl. 25. 23:07
Mégvmi.Szerintem MESE és RAJZFILM közt hatalmas a különbség.Ezenbelül a rajzfilmek közt is!
2007. júl. 25. 22:59
Sok az ellenvélemény a kettő kapcsolatában,de nehéz kivonni a mindennapokból a tv-t. van olyan mesecsatorna kábelen,amiről bátran állítom cenzúrázott okos mesékből áll.Arra bátran "rábízom" a gyerekeim egy ideig...
31. tengericsillag (válaszként erre: 29. - C6b27363e5)
2007. júl. 25. 22:54

A nagy mesemondót, A nagy mesealbumot,Halász Judit 12 mesét, letöltöttem.

De még csak a Szabó Gyula bácsit hallgattuk,azért tud vmit a jó öreg "Columbo",fiam mindig elalszik rajt.Talán a mély hangja miatt.

Én különös élvezettel hallgatom,imádom a stilusát!

30. tengericsillag (válaszként erre: 29. - C6b27363e5)
2007. júl. 18. 23:08
Szia!Hát igen imád dobolni,ezt a dobot 1 hét alatt taccsravágta.Mostanában a U2:The Saints all Comming c. szám a sláger,mindig szól:"Most jön a dobolás".Persze büszkék vagyunk ám,hogy (szerintünk)jó izlése van,de azért mégis csak nem ez a neki való.Még 3 sincs.még1szer köszi.
29. c6b27363e5 (válaszként erre: 28. - Tengericsillag)
2007. júl. 18. 13:46
Ezt a zenéket aljálom nektek nagyon jó, az ö korához megfelelő. Megnéztem a kisfiadat édes és micsoda dob felszerelése van zenész lesz
28. tengericsillag (válaszként erre: 27. - C6b27363e5)
2007. júl. 17. 22:12

Ez aztán kielégítő válasz,köszi!Nekünk csak a zeneovi,meseovi,s Péter Szabó Szilvi:Mesék mondák mondókák.Napközben sok zenét hallgat,de sajna nem a korának megfelelőt.Ákos,U2,Nox stb.a kedvenc,s ezt hallgatja,nem épp halkan.

Most meg is nézem mit tudnék letölteni még a tieid közül.

2007. júl. 17. 22:02

aNagy mesemondó1

Nagy mese mondó2, Halász Judit összes

Mese ház ez Weöres Sándor vers és dalok ének két része van

Mesék: Tündérkert mesetár itt színészek mondják rá a mesét, mint Balázs Péter ,Mikó István ,Straub Dezső,Oszter Sándor ,Nyertes Zsuzsa,Antal Imre ,Kertész Zsuzsa,Szombati Gyula . A kis hableány ,A kiskondás ,A nagyra vágyó tű,Csizmás kandúr,A kutya és a macska barátsága ,A tündér kőjuh,babszem Jankó. Az égig érő paszuly ,Hamupipőke, A csillagszemű juhász ,A sovány ember kövér malaca ,Piroska és farkas ,Szamárbőr királyfi Holle anyó, Suszter manó,Jancsi és Juliska,Az arany madár,A széttáncolt cipellők ,Rendíthetetlen Ólomkatona,A fenyőfa ,A kis gyufaárus lány

26. tengericsillag (válaszként erre: 25. - C6b27363e5)
2007. júl. 17. 21:40
Mit szoktak hallgatni?
2007. júl. 17. 17:32
Nem vagyok, híve a tévé elé ültetem, hogy csönd legyen nevelésnek a cd is van olyan jó és a fantáziájukat is használják
2007. júl. 17. 13:50
Hát,azóta most már mi is kevesebbet tévézünk.Már jobban érdeklik a játékok :)
23. 754c7e07c3 (válaszként erre: 22. - Tengericsillag)
2007. júl. 13. 09:14
Köszi. Menni fog, mert akarom.
22. tengericsillag (válaszként erre: 21. - 754c7e07c3)
2007. júl. 13. 09:12
ehhez is sok sikert!!:)
2007. júl. 13. 09:04
A két nagyobb fiam 4 éves koráig alig tévézett. Bezzeg a kicsi. A szomszéd kapcsolt neki először mesét, és mivel nagyon jól elvolt, én is ezt tettem otthon. Bár ne tettem volna. NAGYON megbántam, hogy hagytam kicsi korától tévét nézni. Már szokatom ler róla, de olyan, mint a drog, és nehezen megy. De sikerülni fog. Megtanultam, csak ésszel szabad tévéztetni a gyereket.
2007. júl. 12. 22:39
Rám is jellemző,tudom mi a helyes,döl belölem az okoskodás,aztán mégis másképp cselekszem.Mert ember vagyok hibákkal.A tévét nem komálom,de a seggem fáj,a combomom 2 piros csik,a szemem könnyezik.na?vajon mi lehet ez?:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook