Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A ti ovitokban megoldható, hogy a gyerek egyedül járjon reggelente? fórum

A ti ovitokban megoldható, hogy a gyerek egyedül járjon reggelente? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
24. Dina2 (válaszként erre: 19. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 15. 09:43

igen, és a csepp ember megtanul egyedül menni és egyedül öltözni, hogy mire iskolás lesz, ez ne okozzon gondot!

a fiamat sosem zavarta, ha egyedül kellett közlekednie, sőt: dicsekedett vele, hogy ő már milyen ügyes, okos.

23. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 20. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 15. 09:43

Elég egyetlen egyszer hibáznod, és elveszted a gyereked.Megér neked ennyit a kényelmed?


Ha a válaszod igen, akkor hajrá, ha nem, akkor vállald a gyerekkel járó kötelezettségeidet, amihez ez is hozzátartozik.

22. serbyna (válaszként erre: 17. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 15. 09:43
Az iskola szerintem más tészta.Nem elsősorban a balesetektől félteném...sajnos könnyen elcsábítható egy gyermek,akár száz méteren is.Könnyen becsábítható,hogy vegyen be ezt azt...hiába tanítjuk meg nekik,egy 6 évesnek még nincsen olyan önkontrollja és belátó képességege,hogy egy ilyen szituba helyt tudjon állni.7-8 éves korban már érettebé vállnak,és a gondolkodásuk is rugalmasabbá válik,könnyeben felismerik az ok-okozatokat.
21. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 12. - Serbyna)
2010. szept. 15. 09:42
csatlakozom:)
20. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 14. - Dina2)
2010. szept. 15. 09:42
én is hasonlóan látom,és újra leírom hogy nem nagyváros,olyan vidék ahol az egymás melletti két utcából legalább 30 kisiskolás vág neki közösen az útnak kisebb nagyobb csoportokban.az ovi felé vezető úton ha akarna sem tudna nem botlani óvónénikbe,csoporttársak ovistársak szüleibe,nem kilóméterekre van az ovi hanem a mögöttünk lévő utcán....ez nem falu hanem kisváros de a városrészünk falusias gazdálkodós jellegű,itt még járnak tehenek hajnalonta és esténként előttünk az utcán:)
19. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 5. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 15. 09:40

mert egyszerűen pici még ahhoz, hogy egyedül battyogjon. Akár vidéken vagy, akár az ovi mellett.

+ azért gondolj bele az a csepp ember, ahogy egyedül megy, öltözik..stb.

áh..akár milyen nehézségbe is voltunk, de soha nem engedtemvolna be egyedül..

18. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 13. - 0fa2c26226)
2010. szept. 15. 09:39
semmi gond,csak tényleg konkrét dolgok érdekelnek,holnap délután kell mennem külön engedélyt kérni mert nem engedik meg.
17. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 12. - Serbyna)
2010. szept. 15. 09:39
Iskolába is egyedül járnak felénk...persze félek,állandóan féltem mindentől,de ha vele vagyok is felszaladhat egy autó a járdára...nem kísértem az ördögöt...igazából az érdekelne mivel érvelnek a szülők az oviban és mivel indokolja az óvoda a döntéseit ezügyben.
2010. szept. 15. 09:37

Azt sem tudjátok, hol lakik, milyen távolságra van az ovi, milyen a gyerek, szóval semmit! Mégis épp hogy azt nem mondtátok rá, hogy felelőtlen.


Az érdekli, hogy van-e erre jogszabály, egyes ovik beleszólnak-e. Nem a földbedöngölés.

Nem is értem.

15. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2010. szept. 15. 09:37

Mi vidéken élünk,kisvárosban,az iskolások elég hamar egyedül járnak reggelente bandákba verődve,soha semmi baj nem szokott lenni.A fiaimat hamar megtanítottam közlekedni kerékpárral is,biztonsággal,de ha egyedül mennek leginkább a járdán bicikliznek,ez a kérésem feléjük és ezt be szokták tartani.Mivel vidék,kint állnak nénik bácsik,ha nem kérdezem is beszámolnak arról hogy mikor hogy közlekedik akármelyik gyerekem és még az idősek szerint is ügyesen megbízhatóan mindig.Boltba,persze közel lévő kisboltba,de most már az utca sarkiba is kb három éves koruktól jártak úgy hogy átengedtem az utca túloldalára ami vidéki alig forgalmas pár éve még földutas utca...megvártam míg hazajön,a bolt pár házra volt de imádtak járni és szokták a vásárlást,közlekedést úgy is.Az óvoda azon az utcán van ahová a kertkapunk nyílik,ott sétál végig a járdán,egy kövesút van ahol már milliószor átmentünk,átment,ahol egyébként egy öregek otthona van,ősöreg nénik botorkálnak át a szemközti boltba mindíg,belátható útszakasz,a ygerek pedig ha az út legvégén lát valamit akkor sem megy át,már túlzásként várja be míg mindenki elmegy,óvónéni szerint is aki látta közlekedni,ő is mondta hogy szépen a járdán megy.

Érdekelne kellett e engedélyt kérni az ovitól neked?

14. Dina2 (válaszként erre: 7. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 15. 09:35

azért van különbség egy másfél éves és egy 6 éves között.

az enyém reggelente nem egyedül ment, de volt, hogy hazafelé önállóan jött, biciklivel és gyalog is. lassacskán haladt igaz, mert minden érdekes dolgott megnézett, de nem kóricált el sehová.

anno mi már 5-6 évesen egyedül jöttünk-mentünk oviba, igaz, faluban.


egyébként én is tudok szülőt, aki az iskolával szemben lakik, mégis az iskolai folyosó ajtajáig kíséri naponta a negyedikes gyerekét...hogy lesz önálló így szegény kislány?

2010. szept. 15. 09:32
Bocsi, nem tudtam, hogy milyen válaszokat vársz, ezért írtam én is magánvéleményt! Igen meglepődnék, ha lenne olyan óvoda ahol megengednék ezt még 6 évesnek is!
12. serbyna (válaszként erre: 8. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 15. 09:31
Figylej! Ez egy döntés,akár meg is oldható és járhatna egyedül. Csak kérdem én, nem félsz? A baj,ha bekövetkezik,mindig utólag vagyunk okosak,én a helyedben nem kísérteném az ördögöt.
11. andi6020 (válaszként erre: 10. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 15. 09:31
Persze. Sőt, haza is egyedül jött.
10. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2010. szept. 15. 09:29
Köszönöm a választ!Az oviban megengedték?
2010. szept. 15. 09:29
Nem. Ha megoldható lenne én akkor sem engednék el egy óvodást egyedül. A nagyfiam 7 éves, de Őt sem engedem még el magában sehová.
2010. szept. 15. 09:29
Konkrét válaszokra lennék kíváncsi,nem arra hogy ne engedjem egyedül.Köszönöm ha tiszteletben tartod a kérésem!
2010. szept. 15. 09:29

Nálunk az ovi az út túloldalán van, mégis látom anyukákat, hogy még a lakótelepen is kísérik a kicsit az oviba.


Egyébként miért kellene egyedül járnia?


Az a baj az ovisokkal, és sokszor még a kisiskolásokkal is, hogy hiába van közel az ovi, ha mész vele hiába megy szépen veled, ha egyedül elindul valahová, tutira minden elvonja a figyelmét, és elkóricál.


Az én kisfiam 1,5 éves, ha együtt megyünk boltba, fogja a kezemet, nagyon szépen jön velem, de mihelyst hazafelé a lakótelepen elengedem a kezét, egyből elkezd kóricálni mindenfelé, csak az ajtó felé nem...


Szóval lehet hogy megoldható hogy egyedül járjon a gyerek az oviba, de én nem merném elindítani...

2010. szept. 15. 09:28
Persze. Miért ne. Az enyém is egyedül járt!
5. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 2. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 15. 09:28
miért?
2010. szept. 15. 09:28
Akár megoldható akár nem,nem óvodásnak való egyedül ballagni...
2010. szept. 15. 09:28

Sziasztok!Főleg vidéken élő ovis gyerekek szüleit kérdezném,illetve ha vannak óvónénik vagy hivatalból valami miatt hozzáértő személyek ,nagyon érdekelne a válaszuk.

Érdeklődnék nálatok van e lehetőség hogy a szülő írásbeli kérelme után a 6 évet betöltött tehát egyébként iskoláskorú kisgyerek reggelente szülői kíséret nélkül menjen oviba?Ha nincs akkor mivel indokolják ezt?Válaszotokat köszönöm!

2010. szept. 15. 09:26
Eszedbe ne jusson egy ovist egyedül elinditani...
2010. szept. 15. 09:25
A ti ovitokban megoldható e hogy a gyerek egyedűl járjon reggelente?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook