Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A ti ovitokban megoldható, hogy a gyerek egyedül járjon reggelente? fórum

A ti ovitokban megoldható, hogy a gyerek egyedül járjon reggelente? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
114. sajert
2010. szept. 28. 21:01

Végigolvastam.


Nálunk (főváros széle), az általános iskola második osztályáig csak FELNŐTT viheti haza, engedéllyel.

Annó huszonéve, én elsősként már egyedül mentem iskolába (7 évesen), és még ráadásul egy cukrosbácsi is el akart "csábítani". Anyukám megtanított, mit csináljak. Odarohantam egy nőhöz, hogy Anyu, de jó hogy értem jöttél... A krapekot utána letartóztatták, és sittre vágták - nem én voltam az első, a közeli iskolák környékén garázdálkodott. Az iskola kb. 200m-re van tőlünk.

Mostanában drogokat is árultak az általános iskola mellett, razziáznak a rendőrök. Minden év elején ez van


Itt most az oviba se viheti el még testvér se, csak felnőtt.


Én - amiket leírtál, azok alapján - dettó elengedném egyedül. Az én fiam még csak 2,5 éves múlt, így még megbízhatatlan, de azért remélem 6 éves korára megbízható kissrác lesz.

113. andi6020 (válaszként erre: 111. - Vörös Oroszlán)
2010. szept. 28. 20:38
Ne haragudj, de végigolvastad a fórumot?
2010. szept. 28. 20:34
Nem! A gyereket reggel a szülőnek át kell adni az óvónőnek, és délután ő hozhatja el. Nem is adják ki másnak, csak ha előre jelzi. Ez így normális.
111. Vörös Oroszlán (válaszként erre: 1. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 28. 20:30

Kedves Vándor!

Lehet,hogy már megoldódott a gondod akkor jó,de ha nem vagy bárhogy is van csak kérdezni szeretnék tőled...

Miért kellene egy hat éves kisgyereknek egyedül mennie az oviba?

Mert akármilyen nehézség gond egyedüllét probléma munkahelyi gondok adódhatnak csak az a fontos hogy őt el tudd kisérni!Semmi más nem fontos!!

Ő lehet hogy nem akarja,lehet hogy menne te meg örülsz hogy milyen önálló,de azért gondolkodjunk egy kicsit neki még tizenöt évesen i(és főleg akkor!!!)szüksége lesz rád és nem mindegy hogy egyedül megy vagy sem.Ez látszólag egy apróság,de szerintem egy nagyon fontos dolog.Még alsó tagozatban is kísérném,mert akkor van idő a kis titkaink megbeszélésére és egy kis nevetésre hogy jól induljon a nap neki is és nekem is és ez nagyon fontos egy anyukának!!!

egy óvónéni és három gyerek anyukája

110. tina69
2010. szept. 28. 10:12

Szia Vándor1!

Nagyon más a kisvárosi, és nagyvárosi élet, másképp kellene elbírálni a kérdést.

A mi ovinkban (fővárosi) a szülő írásban adja meg, hogy ki mehet a gyerekért, előfordul, hogy testvér is, de nem egy elsős jöhet az ovisért, hanem általában 10 éves kortól,és a szülő minden esetben külön szól, hogy "ma a testvér jön érte...". Csak így adható ki a gyermek. Ritka, hogy egyedül jönne reggel, ha a szülő pl. késésben van, akkor is beszól az óvónőnek: "Jancsika öltözik, de mennem kell, kérem figyeljenek rá!"

Úgy gondolom, hogy az óvoda a saját maga levédésére kér engedélyt stb, mert a helyükben én sem vállalnám annak a felelősségét, hogy az óvónő elengedi a gyereket, mert a szülő kérte, majd ha mégis történik valami - közelség, kisváros, és "kémhadsereg" ide vagy oda - rajtuk kérik számon. Mint írtad, döntöttél, és bizonyos szinten jó az önállóságra nevelés is, és a ti lakhelyeteken remélhetőleg nem lesz belőle gond! Kívánom, hogy probléma nélkül sikerüljön elintézni ezt az ügyet!

2010. szept. 16. 14:49

Szia Vándor1!


Lehet, hoyg már nem is aktuális a kérdése, az utolsó 1,5 oldalt nem olvastam még el. De ezt találtam: 14 év alatti testvér, csak úgy viheti haza, ill. a gyermek egyedül úgy mehet haza, ha a szülő írásban hozzájárul a gyermek elviteléhez, ill. egyedül hazajárásához. A nyilatkozaton a szülő dátummal jelzi az érintett napokat és aláírja azt.


Viszont gyakorlatilag minden ovi házirendjébe van leírva, hogy hogyan van erre lehetőség. :)

2010. szept. 16. 14:30

Hát igen. Úgy tünik, hogy a legnagyobb baj az óvoda vezetőség következetlenségével van!

Minden esetben be kellene tartaniuk a sját maguk által létrehozott szabályzatokat- vagy megváltoztatni.

107. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 106. - Andi6020)
2010. szept. 16. 10:46
én sem értem már az egészet....mert egyáltalán nem követekezetesek.....nekem pont a reggel lenne jó ha néha elsétálhatna egyedül...és azt hogy a nagytesót nyugodtan engedjem be egyedül az ovi elől ép ez a vezető ajánlotta igaz akkor még csak helyettes volt....gondolom jelent a családsegítőnek-gyermekjólétiseknek és a jegyzőnek azt tudja csinálni....
106. andi6020 (válaszként erre: 105. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 16. 10:42
Valamit nem értek. Azt még elfogadom, hogy egyedül nem engedik haza, hisz az óvónőknek be kell tartani a házirendet. De azzal mit tudnak csinálni, ha a gyerek egyedül megy? Nem engedik be? Én a fiamat Pestre hordtam oviba, kocsival. Sokszor nem mentem be (Ő akarta így, büszkén integetett az ajtóból). Így az eredmény ugyan az, a gyerek egyedül érkezett be az épületbe.
2010. szept. 16. 10:15

egyébként az óvodavezető szólt a jegyzőnek ez miatt ma reggel mondta a titkárnő...mármint az én ügyemben....ha naggyon indokolt akkor esetleg,külön írásbeli kérésre ép nem tették hozzá hogy páncélautóval és testőrök hadával figyelve de naggggggyonnaggggyon indokolt esetben esetleg...

nálunk nem ez a helyzet nem véresen muszáj stb,szóval én nem ezért szerettem volna,nem ér ennyit ilyen jegyzőfelhajtást,nem szólt róla hogy külön rólam fog tárgyalni a sima kérésem miatt

104. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 103. - Sicike)
2010. szept. 16. 10:12
nálunk a gyakorlatban úgy működik hogy az elsős gyereknek odaadják a kettő vagy három kistesót simán...szóval egy 6és fél vagy 7éves hazavisz egy három,egy négy és egy öt éves testvért....szólnak hogy nem lehetne és küld már anyukádat de nem tudnak mit tenni és odaadják....ezért gondoltam hogy talán nem gond ha simán időnként elsétál,írtam a körülményeket,nem ismétlem...
103. Sicike
2010. szept. 16. 10:10

Röviden:nálunk még 14 év alatti testvér sem hozhatja el.

Plusz,nálunk 1 nagy és forgalmas úton kell átkelni.

És mi még csak most kezdtük,de még azt sem tudom elképzelni,hogy 5 vagy 6 évesen egyedül engedjem le oviba.... de még a játszótérre sem,ahová az ablakok nyílnak.

A fiam másodiktól megy egyedül a suliba.

102. Gavrilo1 (válaszként erre: 100. - Jozsi.38)
2010. szept. 15. 22:31

Olvastam és megértem, hogy egyedül is el meri engedni a gyereket. De , a de mindig ott van- a kis ördög nem alszik.

Én az elv miatt nem engedném. És az óvoda is nagyot hibázik, ha nem tartja be a házirendet.

2010. szept. 15. 18:02
mivel kérdeztem itt,írom a fejleményeket is...vezető óvónővel pár szót váltottam,ép sietett,holnapig átgondolja,de nekem úgy tűnt nem akarja engedni.egyébként valószínű benne van a házirendben mint ahogy az is hogy 14 éven alulinak sem lehet odaadni a gyereket....ez napi sok alkalommal van áthágva "csak"....
2010. szept. 15. 15:40
gavrilo olvastad a többi hozzászólást is? nem főút melletti vagy nagyforgalmú útról van szó.
2010. szept. 15. 14:34
nagyon nagy felelőtlenség egy óvodásat egyedül elengedni. Ha esetleg történik vele (akár a ház előtt), ki fogja vállalni a felelősséget???
98. Szilvamama (válaszként erre: 83. - Dina2)
2010. szept. 15. 14:15
különbség ...
97. Szilvamama (válaszként erre: 88. - Kriszti020)
2010. szept. 15. 14:15
Nálunk is ugyanez van a házirendben, kaptunk is kivonatot beiratáskor, ki van emelve benne, hogy reggel a szülő adja át a gyereket az óvónőnek, délután pedig a szülőnek, vagy az általa megnevezett személynek adják csak oda.
96. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 94. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 15. 12:29
az enyém örül ha időnként egyedül mehet,büszke rá
2010. szept. 15. 12:16
Mondjuk ha vidéken laknánk, lehet hogy összebeszélnék anyukákkal, hogy egymás gyerekét hozzuk-vigyük... sztem ez sem halott ötlet...
94. bf5264a5b9 (válaszként erre: 14. - Dina2)
2010. szept. 15. 12:15

Mikor a választ pötyögtem, még csak az első két hozzászólás volt beírva, vagyis fogalmam sem volt, hogy mennyi idős gyerekről van szó.


Egyébként az enyém nem fog egyedül menni az tuti, és amíg igényli el fogok érte menni és el fogom kísérni reggelente.


Az önállóságra pedig megérik a gyerek, nem úgy van, hogy betölti az x. életévét, és onnantól önálló... lehet hogy a kislány igényli, hogy elkísérjék. Nem?!

93. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 89. - Jozsi.38)
2010. szept. 15. 11:10

én elengedem csak nem engedi az ovivezető:)

köszönöm az érdemi választ neked is!

92. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 88. - Kriszti020)
2010. szept. 15. 11:09
köszönöm,efféle dolgok érdekeltek.....megkérdezem a házirendet benne van e ha megyek ma érte...azt gondolom nem mert az óvónéni azt hitte maga is elég lesz ha leírom hisz eddig is volt ilyen,ő maga mondta hogy avn aki egyedül jár,ritka de van....a gyerekem SNI s de nem az értelmével van gond,efféle dolgot nem érint erre is gondolok azóta hogy talán e miatt
91. andi6020 (válaszként erre: 89. - Jozsi.38)
2010. szept. 15. 11:04
Na vazze, ezért most mit fogsz kapni! :-))))
2010. szept. 15. 11:02
Nálunk is van falu kisbusz ami viszi a gyerekeket de ott is be kell kisérniük őket az épületbe vagy ki megy értük valaki.Vagyis egy felnőtt veszi át őket.
2010. szept. 15. 10:56
oké vándor1 akkor leírom az én tapasztalatom, amiért felelőtlen anyának leszek kikiáltva valószínűleg. a fiam 3,5éves és ma reggel betettem a kisbuszba ami a gyerekeket iskolába/óvodába viszi. eddig még 1x utazott vele, de akkor én is rajta voltam. általában én hozom-viszem mert nincs szívem korán kelteni, ugyanis fél7-re jönnek érte meg a szomszéd gyerekekért. a falugondnoki szolgálat az ovi kapujáig viszi egyébként. szerintem elengedheted nyugodtan az óvodába egyedül :)
2010. szept. 15. 10:55

Szia Vándor1.

Nálunk a házi rendben benne van hogy a gyerek még szülői engedéllyel sem járhat egyedül oviba.Ha a tesóval jön el az oviig ami nálunk szembe van az iskolával akkor is be kell kísérnie a tesónak vagy aki ép hozza és át kell adni az óvónéninek.Ez elhozáskor is így van.Nálunk erre nagyon fel is hívták külön a figyelmet.

Azt meg mindenkinek maga kell eldönteni hogy néha napján tényleg egyedül megy haza a gyerek.

Veszélyek vannak és lesznek is de attól hogy itt mindenki a maga kis nótáját fújja még a kérdező nem lesz okosabb.

Látszik hogy sokaknál gond van az értő olvasással.

Véleményt meg bántás nélkül is el lehet mondani.

87. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 85. - Puritan)
2010. szept. 15. 10:49
köszönöm,jó hogy más is hasonlóan gondolja.
86. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 84. - 68b1114f6e)
2010. szept. 15. 10:33

de ha valaki lefizeti és segít elrabolni?vagy mittudomén:)))

lehet magántanulóvá teszem őket az tök kényelmes:)))



elmosogattam bár senki nem kérdezte szóval komolyan érdekelne hogy



A ti ovitokban megoldható, hogy a gyerek egyedül járjon reggelente?)

85. puritan (válaszként erre: 76. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 15. 10:31
szerintem sem, nekem nem tűnsz felelőtlennek egyáltalán :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook