Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szomszédom macskája valami díjnyertes rettenet, átjár... fórum

A szomszédom macskája valami díjnyertes rettenet, átjár... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
67. tumbo2
márc. 14. 13:48
én egyszer tettem ki egy ragacsosat.az egér beleragadt.fogtam a bugyerkámat szaladtam dolgozni,amilyen hangokat adott ki.soha többé.miért találták ki az egérirtót.azt legalább nem látom.igaz nem a lakásban volt.
66. yeti70
márc. 14. 13:42

Ez hazugság. Ez a pasi provokál titeket.

Aki használt már ragacsos patkányfogót,pontosan tudja,hogyha belelép egy állat, az sehova nem "spurizik" hanem kínok között pusztul el.

Ne üljetek már föl minden ostoba és rosszízű ugratásnak...

65. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 64. - Semleges)
márc. 12. 10:42

Igen. Most, hogy felhívtam a figyelmet arra, hogy díjnyertes macskáról van szó, máris jön az újabb vélemény a gazdi felelősségéről. De csakis a macska gazdájának a felelősségének a kérdése fontos számodra is? Az állat nem is fontos? "Csak" egy állat? Komolyan nem értem.


Mindegy. Kiszállok már, mert fel nem foghatom ezeket az egyirányú véleményeket.

Nem ellened szól a hangvételem, félre ne értsd! Csak fortyogok, és ennek hangot is adok.

Szegény macska.

márc. 12. 10:37
Díjnyertes macska. Annál jobban kellene óvni és vigyázni rá a gazdájának. Az értékeinkre vigyázunk és nem tesszük semmi nem várt rossznak, veszélynek. Mindenki tudja ami egyszer megtörténhet az meg is történik. Vagy ha tudjuk, hogy baj lehet, megtesszük a szükséges intézkedéseket.
márc. 12. 10:20

Az első hozzászólásod csak arról szólt, hogy nálad ürít a szomszéd macskája, és kérted a szomszédot, ne engedje, de nem történt változás.

Most ideírod az újabb infót. Úgy érzem, hogy ez már csak az eddig olvasott hozzászólások alapján született.

Szinte ugyanazt írod most, ami az előzményekből összeszedtél.


Ha valaha voltál macskatulajdonos, és felelős állattartó, akkor nem tetted volna azt a szomszéd macskájával, amit tettél. Egy állatbarát soha nem vetemedne arra, hogy ragacsos patkányfogót tesz ki arra a helyre, ahová a macska odapiszkított. Te szántszándékkal tetted ki a ragacsot, hogy a macskán bosszút állj. Nincs ezen mit szépíteni. Ha olyan helyen ragadt bele a szőrébe a ragasztós trutyi, amit le tud nyalni, amikor tisztálkodik, lenyalja a mérget.


Végezetül, megértem azokat, akik azt mondják, hogy a gazdi felelőssége az, hogy az állat ne menjen kerítésen kívül. Nekem a dolognak nem is ezzel a részével van gondom. Az a nagy baj, hogy többen csak a történetnek ezt a részét emelik ki. A gazdi felelősségét. Az, hogy mi van a macskával, az nem fontos.


Mivel díjnyertes macskáról írtál, duplán elítélem, amit tettél. Először is az állatkínzást, másodszor a macskatulajdonosnak okozott kárt. Ami tudatos döntés volt a részedről.

Ne legyél büszke magadra!

márc. 12. 08:11

Mivel magam is macskatulajdonos voltam, így tudom mivel jár egy állat telken belül tartása. Adtam javaslatot a szomszédnak, nem is keveset, fel is ajánlottam az én általam már nem használt hálókat, kifutókat, de bizony ő is csak ennyivel érvelt, a macska szabad állat, nem lehet neki megtiltani, hogy menjen ide-oda.

De. Meg lehet. Csak dolgozni kell vele.

61. michelle.r (válaszként erre: 51. - Andi6020)
márc. 11. 19:40

Abszolút megoldható. Nem tudom mennyibe került, de nem volt olcsó, a barátnőm "elektromos pórázt" szereltetett a kertbe. Két Birmanja van, csak nyakörvben mehetnek a kertbe, megtanulták, hogy jobb nekik határon belül maradni.

Rajta kívül senkit nem ismerek, aki beruházott volna erre. Olyat igen, akinek 18 éve nem mentek ki a lakásból a macskái. Többek között ezért nincs macskám, mert teljesen fegyelmezhetetlenek.

60. srcrss (válaszként erre: 2. - Neee)
márc. 11. 16:52
🤣
59. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 58. - Birebora)
márc. 11. 15:55
Ennek örülök. 🙂
58. birebora (válaszként erre: 57. - Smaragdzöld 🐉)
márc. 11. 15:54
Oké, egyetértek:)
57. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 56. - Birebora)
márc. 11. 15:52

Részemről rendben. Nem veszem magamra.


A dobbantás és siccelés csak akkor megoldás, ha pont abban a pillanatban észreveszed a macskát, amikor "rosszalkodni" akar.

Viszont képtelenség mindig résen lenni, és figyelni, hogy mikor megy át a szomszéd macskája piszkítani vagy bármi olyat csinálni, ami mondjuk neked bosszúságot okoz.

Ezt már tényleg nem kekeckedésből írom, de amit írsz, csak részmegoldás. Ha éppen jókor vagy jó helyen.

56. birebora (válaszként erre: 54. - Smaragdzöld 🐉)
márc. 11. 15:45

Rosszul jött le. De mindegy is. Csak többször olvastam, hogy "ez nem megoldás". Lehet, hogy tőled csak egyszer vagy kétszer, de a te hsz-nál kérdeztem vissza. Ne vedd magadra.


Leirtam, hogy én mit csinálnék. Illetve mit csinálok. Dobbantok a lábammal és SICC-elek.

55. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 51. - Andi6020)
márc. 11. 15:43
Tényleg nem értünk egyet. De nekem sem baj. 🙂
54. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 50. - Birebora)
márc. 11. 15:41

Igen. Pontosan így van. Azt tudom, hogy mi nem megoldás.

Tisztában vagyok azzal, hogy attól, hogy engem nem érint ilyen szinten a probléma, attól másnak még lehet az. Azt viszont tényleg nem értem, miért kéred számon rajtam, hogy nem tudok megoldást a fórumnyitó problémájára. Én csak a véleményemet mondtam el.


Te tudsz valami megoldást? Ha már rajtam számon kérted...

Legalábbis nekem nem kicsit tűnik számonkérésnek az, ahogy reagáltál a hozzászólásomra. Ha tévedek, akkor bocs, de így jött le.

53. birebora (válaszként erre: 49. - Smaragdzöld 🐉)
márc. 11. 15:39

Jó, de meddig kellene neki eltűrni? Ezt mondja már meg valaki. Én sem olvasom most el a paragrafusokat.


Ha huzamosabb ideig az én kertembe szarna a szomszéd macskája és engem ez zavarna, összelapátolnám és átdobnám az ő kertjébe, lehetőleg úgy amikor kint van, hogy a fejére essen:) Talán tanulna belőle.

52. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 11. 15:37
Te beteg vagy.
51. andi6020 (válaszként erre: 49. - Smaragdzöld 🐉)
márc. 11. 15:35

Nem értünk egyet, de nem baj.

Ha a gazdi úgy tartja az állatát, ahogy azt az állatvédelmi törvény kimondja, akkor nem történik meg az említett " állatkínzás"

Amúgy törvény léte ide vagy oda, aki szereti és felelősen tartja a macskáját, azzal nem történik ilyesmi. Marad kerten, lakáson belül. Megoldható, csak akarni kell.

50. birebora (válaszként erre: 47. - Smaragdzöld 🐉)
márc. 11. 15:34

Hát ez az. A megoldást nem tudod mert téged nem érint. De, hogy mi nem megoldás azt tudod.


Attól, hogy neked egy probléma nem probléma, másoknak még lehet az.


Azért én már kiváncsian olvasnám a FI-t is.

49. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 44. - Andi6020)
márc. 11. 15:30

Nem értek egyet azzal, hogy az állatkínzás nem történt meg.


Mondjuk azt sem tudom, hogy a patkányirtó ragasztó kihelyezése mennyire helyes úgy, hogy egyszerűen kiteszi a kertbe. Nem akarok most utánanézni a dolgoknak, hogy hogyan kell elhelyezni az irtószert, de úgy tudom, hogy csak zárt dobozban lenne szabad. Lehet, hogy nem jól tudom, ez most ne legyen vita tárgya. Az biztos, ha nekem patkányt kellene irtanom, nem csak úgy szétszórnám a szert, legyen az bármilyen granulátum vagy éppen ragasztó. Eleve már a ragasztó gondolatától is kiráz a hideg.


A lényeg szerintem az, hogy a kiíró tudatosan tette arra a helyre a ragacsot, ahova a szomszéd macskája piszkítani szokott. Ez kiderült. Akkor pedig az bizony állatkínzás.

márc. 11. 15:22

Sajnos idősebb macskákat nem igazán lehet már nevelni, csak elriasztani attól, hogy átjárjanak.

Az én két cicám pici koruktól fogva homokra lettek szoktatva. Két kicsi mellső tappancsát fogva kapartam velük a homokot és utána tudták mi a dolguk. Nem is végzik csak homokba.

Mi itt elég nyitott kertekkel élünk. A macskák viszonylag szabadon élnek. Addig azért nem jön be a szomszéd macskája, hogy az ajtó elé piszkítson, vagy megegye az enyéim kajáját. (ja, van kutya is:)) Ha észre veszem, hogy ott sündörög a kerítés mellett elég egy erélyes SICC (vagy nyomatékul eldobok arra egy gallyat)

Aggaszt engem is, ha eltünnek az udvarról, kimennek az utcára, az utca túloldalán az erdőbe. Ha észre veszem behívom őket, de nem lehetek folyton a nyomukban.

47. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 46. - Birebora)
márc. 11. 15:22

Hogy mások problémájára mi a megoldás, azt nem tudom. Keresse meg az a megoldást, akit érint.

Nekem nincs és soha nem is volt ilyen jellegű problémám. Kertes házban lakunk. Még soha nem okozott egyetlen macska sem bosszúságot. Ha okozott volna, akkor sem az állaton álltam volna bosszút.

46. birebora (válaszként erre: 41. - Smaragdzöld 🐉)
márc. 11. 15:01
Mi megoldás szerinted? Tök komolyan kérdezem.
45. 55Judit (válaszként erre: 43. - Smaragdzöld 🐉)
márc. 11. 15:00

Igazad van, túl van tárgyalva.

Az állatok szabadon eresztését állat kóboroltatásának nevezik. Ha valakinek sérti az érdekeit egy ilyen állat, a település jegyzőjénél lehet jelenteni. A jegyző bármilyen írásban beadott jelentést köteles kivizsgálni, és az ügyben intézkedni. Nem az a megoldás hogy bekenem, megcsonkítom vagy felakasztom a macskát. Pont.

44. andi6020 (válaszként erre: 42. - 55Judit)
márc. 11. 14:57

A macska ragasztóval való bekenése állatkínzás, de ez ebben az esetben történt meg. Ne viccelj már. Így terjed a pletyka, és lesz a kiinduló történetből egy egész más sztori.

Rágcsálóirtó ragasztót rakott ki, ami tök oké. Hogy a macska ragasztós lett, az a kedves gazdi hibája.

43. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 22. - Simple)
márc. 11. 14:50

Én meg azt találom érdekesnek, hogy szerinted nem az én hibám.

De igen. Az enyém. Írtam, hogy le kellett volna takarnunk ponyvával a homokozót. Akkor nem oda piszkított volna a macska.


Aki állatot kínoz, az számomra nem mentegethető semmilyen szinten. Keressen más megoldást, ne a szerencsétlen állaton álljon bosszút!


Véget nem érő vita lehetne ebből, de nem látom értelmét a továbbiakban ezt feszegetni.

42. 55Judit (válaszként erre: 38. - Andi6020)
márc. 11. 14:42

Andikám én nem bizonygattam hogy "pedig" nincs igaza.


Arra a kérdésre válaszoljon valaki hogy ha hibázott a macska tulajdonosa akkor önbíráskodni kell? A macskán bosszút kell állni?


A macska ragasztóval való bekenése állatkínzás. Ezért feljelentést is lehet tenni. Persze ha az elkövető nem anonim.

41. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 33. - Simple)
márc. 11. 14:42

Végigolvasni nem fogom. Van némi fogalmam róla, mi van benne.

Viszont az 100%, hogy van szó a törvényben az állatkínzásról is.

Márpedig a cseppet sem kedves fórumnyitó állatot kínzott. Előre megfontoltan, bosszúból.

Nem ez a megoldás.

márc. 11. 14:28

Nyilván nem az a megoldás, hogy az állat szenvedjen. Idáig nem szabad eljutni. De az sem normális, hogy a szomszéd szedje a sz.rt, rendre mossa a kocsiról a tappancsnyomokat és a büdös macskahúgyot takaritsa és szagolja, stb. Nekem is pisáltak már oda a bejárati szőnyegemre. Hát nem szakadtam meg a röhögéstől.


Azért az mindenkinek megvan, hogy ha mindezeket akarná a FI vagy a szomszéd akkor tartana macskát. Szerintem ez világos mint a nap:)


Én sem szeretem ha átjönnek a szomszédból. Siccelek és dobbantok. Éppen azért nem adok neki kaját, hogy ne szokjon oda még jobban. Ennyit tudok tenni.

39. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Simple)
márc. 11. 14:08
Nálunk minden áldott nap átjött a sarokszomszéd három macskája, és a gyep közepén könnyített magán. Ez ilyen reggeli rutin volt náluk, hogy miközben átsétálnak a kerten, elvégzik a dolguk. Kilestük, hogy merre járnak. Ahol átugrottak, ott megmagasítottuk a kerítést egy rövid szakaszon. Természetesen így is átjárnak, csak máshol. De ez a változás elég volt ahhoz, hogy ne a mi füvünket használják cicaalomnak.
38. andi6020 (válaszként erre: 26. - 55Judit)
márc. 11. 14:08
Pedig igaza van. Egy állat sem kóborolhat. Kerítésen belül kell tartani.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook