Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szomszédom macskája valami díjnyertes rettenet, átjár... fórum

A szomszédom macskája valami díjnyertes rettenet, átjár... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
37. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Simple)
márc. 11. 14:02
Nincs más hátra, jó magyar szokás szerint jelentsd fel.
36. 55Judit (válaszként erre: 31. - Simple)
márc. 11. 13:53
Az is benne van a belinkelt okosságokban hogy ha átmegy a szomszéd cica akkor önbíráskodni kell? Szenvedést kell okozni az állatnak oktatási céllal?
35. simple
márc. 11. 13:28
34. simple
márc. 11. 13:28
33. simple
márc. 11. 13:24

Tessék:


[link]

32. simple (válaszként erre: 31. - Simple)
márc. 11. 13:22
útját helyett átjár
31. simple (válaszként erre: 27. - PöttyösPanka)
márc. 11. 13:21
Mint például? Én csak olyat találtam, aminek hatalmas a költsége. Én fizessek egy tonna pénzt azért, mert másnak törvénysértő módon útját hozzám az állata? Megnézném ennek a tahónak a fejét, ha jönne ki, és a saját udvarán összetalálkozna a kutyámmal. Betojni sem merne.
30. simple (válaszként erre: 26. - 55Judit)
márc. 11. 13:19
Te is olvasd el az állatvédelmi törvényt. Nem véletlenül írták ezt bele.
29. simple (válaszként erre: 23. - Libikóka)
márc. 11. 13:18
Heti szinten kakilt az autóm motorháztetőjére az a macska, és minden éjjel lepisilte a bejárati ajtómat. Mi ez, ha nem bosszú? Kamerafelvételeim vannak róla, ugyanis minden be van kamerázva, utólag néztem vissza mindig ő volt!
28. simple (válaszként erre: 25. - Bnedora)
márc. 11. 13:16
Az állatvédelmi törvényt kellene elolvasni! Egyértelműen le van írva benne minden. Rád is érvényes, nem állsz a törvény felett!
márc. 11. 11:01
Hát igen. Ez tipikus esete annak, amikor ésszel kellene megoldani egy problémát, de láthatóan nem megy. Pedig azért annyira nem okos jószág a macska, hogy ne lehessen kifogni rajta. Rengeteg trükk létezik, ami ártalmatlan, de elveszi a macska kedvét attól, hogy odajárjon.
26. 55Judit (válaszként erre: 22. - Simple)
márc. 11. 10:56

Egy házi cicát szabadban tartani se nem szabálysértés, se nem bűncselekmény.


Elárulom, én hogy tartom távol az erre kóborló cicákat. Egy cicának elég néhányszor tapsolni, siccezni, hamarosan nem is szeret erre jönni. Ha távolról meglát, már el is szalad.


Én nagyon szeretem a cicát, viszont azt én sem, ha a vetemény sorokat átrendezi. Némelyik hatalmas krátereket képes kaparni, és nagyon belenyúlni se szeretek a kulába.🙂 De azért nem bántunk egy állatot amiért a rá jellemző módon viselkedik. És semmiért se!

25. bnedora (válaszként erre: 22. - Simple)
márc. 11. 10:46
Miféle törvénysértő macskatulajdonos. Állj már le ezzel a szöveggel.
24. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 11. 10:25
A saját jelződet osztogatod! A ragasztót meg a hajadra kenjed te szégyentelen!
23. libikóka (válaszként erre: 22. - Simple)
márc. 11. 10:20

Vannak kóborkák is.

Ha szigorúan vesszük az is emberek hibája.

DE,,,nem okozunk az állatnak szenvedést,,ez talán nem vitás.

Mint ahogy az sem hogy állat nem "direkt bosszúból"használja az udvarod.

22. simple (válaszként erre: 20. - Smaragdzöld 🐉)
márc. 11. 10:13
Érdekes felfogásod van, miszerint a te hibád. Szerintem meg a törvénysértö macskatulajdonos hibája.
21. ,zumba
márc. 11. 09:53
Azért vidéken érdekes lenne: nagy telkek(kertek) és az egész behálózva...Sem egér fogás, semmi. Pár perce volt itt a szomszédék cicukája: az árvácskasorban semmi kárt nem csinál napok óta. Még a veteményesben sem szoktak. Oly ügyesen megy a gyalogúton mint mi emberek.
20. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 18. - Semleges)
márc. 11. 09:50

Mit tegyen? Semmiképp nem az a megoldás, hogy valami ragacsos dolgot tesz ki a macskának, és kárörvendjen azon, hogy a macska szőrére ragadt a trutyi.


Te mit tettél, amikor neked okozott kárt a szomszédod macskája? Írtad. Nem örültél. De nem is bántottad. Ennyi. Bosszúból, tudatosan kínozni egy macskát vagy bármilyen állatot - alávaló dolog.


Én is találtam már a homokozóban macskakakát. Az én hibám. Használaton kívül a homokozót le kell fedni. Ez csak a saját példám.

19. simple (válaszként erre: 12. - Sirga)
márc. 11. 09:49
Nem ugyanaz nyilvàn. De a vègetedmèny igen, a boldog kijàròs macska meghal a felelötlen gazdàja miatt. Èn humànusan többször kèrtem a gazdàt, hogy ne jöjjön át a macskàja a kertembe, mert törvènyt sèrt vele, plusz van egy nèmetjuhàszom, aki egy harapàssal elintèzi. Ezek utàn is jött a macska. Szerinted ilyen retardált “gazdával” mégis mit lehet tenni?! Hozzám sem jött át a macskaszart lemosni az autómról, sem a bejárati ajtómról a pisit.
márc. 11. 09:35

És akkor mit tegyen a FI?

Hozzám is átjárnak a szomszéd macskái. Nem bántom, de nem is örülök. A virágaimat letapossa de volt, hogy a küszöbömre csinált, az autómat összejárkálja. Kell utána takarítanom? El kell nézzem? Ugye nem.

Én is várom az állatbarát, emberközeli javaslatokat.

márc. 11. 09:05
Szerinted egy magykának sőt állatnak ha azt mondod nem mehet akkor hallgat is rá? Mit csináljon altassa el mert neked nem tetszik? Mert egyébként csak ez a megoldás van... Egy állatot nem tudsz csak úgy utasítgatni, hidd el lehet megpróbálta de egyszerűen lehetetlen főleg egy macskát akik makacs lények. :D <3
márc. 11. 08:56
Szegény cica! Ne őt kínozd. Az borzasztó! Nézz már magadba! A gazd ival egyeztess, ne a cicát kínozd!☹️
márc. 11. 08:53

Neked is van ám "díjnyertes rettenet" ötleted.

A kirakott ragacsos patkányfogóba, amit bosszúból kiraktál a szomszéd macskájának - én a kezedet mártanám bele. Vagy valami egészen más testrészedet. Csak úgy...

14. Alnisa
márc. 11. 08:25

Mekkora egy köcsög vagy! H a szomszédod hangoskodik, akkor eltöröd a gyereke lábát? N a macskán állj bosszút.

Ez olyan, mint amikor elversz egy kisebbet, szánalmas!!

13. L’Engel (válaszként erre: 12. - Sirga)
márc. 11. 07:47

Valójában jól tetted. A gazdinak kéne gondoskodnia arról, hogy az állatot saját területén belül tartsa, s az ne is tegyen kárt más tulajdonában. Ahogyan arra is illik figyelnie egy gazdinak, hogy egészséges és ép maradjon a kedvence. El lehet ezt érni benti tartással vagy macskabiztos kerítéssel. Tudom, hogy sokan még mindig a macskák szabadsága mellett voksolnak, így nem is számítok a hozzászólásom népszerűségére, de az ő érdeke is a benti/elkerített élet.

Mellesleg elég aranyos kis teremtések, én szeretem őket, de így is túl vannak szaporodva, kártékonyak, és még a jó körülmények közt tartott cica is képes madarat ölni szimplán játék kedvéért.

12. Sirga (válaszként erre: 11. - Simple)
márc. 11. 07:29

Nálunk is előfordult, hogy a macska a forgalom áldozata lett. Számomra egészen más megítélés alá esik egy - gyanítom, - véletlen baleset, mint egy szándékos agyonverés. Számodra ez ugyanaz?

Igen, a macska alapvetően szabadságra született. Némiképp én is állatkínzó lettem azzal, hogy lakásfogságra ítéltem a 2 cicám. Önző vagyok: inkább nekik legyen kicsit kényelmetlen, hogy nem mehetnek ki, minthogy ellopják/elüssék/agyonverjék/lebénuljon (egyiknél a lopás lenne valószínűbb, másiknál sajnos a bénulás). De azt gondolom, mindig van békés, humánus, okos megoldás. Emberek vagyunk, elvileg gondolkodunk: kéne, hogy legyen.

11. simple (válaszként erre: 10. - Sirga)
márc. 11. 07:04
Amerre lakom, naponta làtni elütött macskàkat. Az ùt közepèn fekszik testük. Akik kiengedik öket a vakvilàgba, mindig hangoztatjàk, boldog kijàròs macska.
10. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 11. 06:18
Az én cicám miatt nem szólt senki, simán csak agyonverte a szomszéd. Gyönyörű vörös-fehér cica volt. Hazavonszolta magát meghalni. :'(
márc. 11. 05:07

Én megmondtam a szomszédnak, akinek szintén ide járt a macskája az autómra üríteni, meg a bejárati ajtómat pisilte direkt bosszúból, hogy ha átjön a macskája élve fogóval megfogom, és viszem a menhelyre.

Azt vegyétek figyelembe macskások, hogy törvény írja elő, hogy állatot mindenki csak a saját területén tarthat, az állat nem kóborolhat. Macska esetén is kötelesek vagytok megoldani ezt!

márc. 11. 00:38
az allat nem erti,nem tudja miert nem mehet at a szomszedban.!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook