Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
2009. aug. 12. 14:56

Sziasztok!

Köszi a sok bíztatást.Most már azért jobban vagyok.Már megy a cicizés,úgy tűnik végre mindkét cicire rá tudom rakni.Az egyiket nem akarta elfogadni,mert nem ugrott ki annyira a bimbóm,de most már lassan helyre jön minden.A védőnő mutatott pár trükköt,így azért könnyebb.

A kórházban azért nehezen ment a szopizás,de ment,aztán hazajöttünk,és az istenért nem akart cicizni.

Most az a legnagyobb problémám,hogy hamar megfájdul a bimbóm,nincs hozzászokva az ilyesfajta tevékenységhez.Vagy rosszul gondolom?Lehet,hogy még mindig nem csinálok valamit jól?

Még a héten jön a védőnő,azért rákérdezek...

Van bimbóvédőm,de azzal semennyire sem megy,úgyhogy...

Veletek mizu?

2009. aug. 10. 23:12

Móni! A lényeg, hogy NE ADD FEL!!! Mióta van, hogy nem szopizik? Már a kórházban is így volt? Hogy engedhettek így haza?

A nem szopizásnak számtalan oka lehet! Az én kislányom két hónaposan döntött úgy, hogy nem kell neki többet cici! Most, egy évvel később derült ki, hogy mi az oka. Azóta fejek neki. Hét hós koráig kiskanállal etettem, mert nem fogadta el a cumisüveget sem! Csak egy példa, hogy így is lehet csinálni, csak nem szabad feladni!

A fejésnél az a lényeg, hogy LÉGY NYUGODT!!! Ha ideges vagy, nem jön a tejci, ez természetes dolog!

Még egyszer gratulálok Nadinhoz!!!

2009. aug. 10. 21:56

Mónizsófi!!!


Mosolyogj egyet!! Mi az, hogy meggondolatlanok voltatok? Mire gondolsz? Ne légy elkeseredve. Fáradt vagy. Igaza van biromoninak, hogy sok türelem, megszokjátok egymást. Biztos vagyok benne, hogy nagyon ösztönös vagy, úgyhogy gond nem lesz. Adj időt magatoknak! Párod most otthon van? Szüleid? Tesókád? Tudnak segíteni? Első babánál abszolút nem könnyű. Nekem is jól esett, ha beugrott valaki, vagy segítettek. Másodiknál már nem akartam, hogy jöjjenek... :) Majd meglátod.

Azért, ha tudsz ide is látogass be. Várunk nagyon, "cserélünk egy kis eszmét"!

Jó éjt lányok!!!

2009. aug. 10. 09:57

Móni!

Úgy érzem kicsit el vagy keseredve.Nem voltatok meggondolatlanok!Ez a kis csöppség elsősorban csak Rád számíthat.Adj meg neki minden szeretetet,türelmet.

Minden jó lesz hidd el!Már most is jó,csak attól félsz,hogy vmit nem jól csinálsz.

Nemsokára minden jön magától,csak TÜRELEM.

Az nagyon jó hogy a párod ennyire sokat segít.

2009. aug. 10. 09:51
jön a védőnő 10-re,kíváncsi vagyok,mire jutunk szoptatás ügyben...
277. monizsofi1982 (válaszként erre: 274. - Biromoni)
2009. aug. 10. 09:48

Igyekszem türelmes lenni,bár néha úgy érzem,hatalmas feladat ez,nagyon meggondolatlanok voltunk.Apa nagyon sokat segít.Néha ő etet,hogy addig tudjak fejni előre.De élvezi,látom rajta :)

Már egyre több tejcim van,most is azt hiszem kb.130ml-t fejtem le a két cicimből.Tök örültem neki.

A légzésfigyelőnket mot vitte vissza anyós cserére,mert állandóan besípolt ezen a két éjjel.Naná,hogy akkor őrül meg...

2009. aug. 10. 09:47

A Doma Dr. nagyon aranyos.

Szegénykém akkor megszenvedtél!

275. monizsofi1982 (válaszként erre: 273. - Kishoresz)
2009. aug. 10. 09:45

A szülés nagyon nehéz volt,bár a homeos bogyók nélkül lehet,hogy rosszabbul jártam volna.

Nagyon sokat varrtak,majdnem egy órán keresztül.Eléggé fáj a sebem,vagy a varratom,már nem tudom.Alig bírok menni,ülni...

Emiatt a vérzés miatt eléggé szarul érzem magam komfortilag,fúúúúúj...

De nem izgat,amíg a párom meg a gyerek elviseli a szagomat... :D

Rendes volt a doki egyébként,Dr Doma Gézánál szültem.Sokszor járt az osztályon,mindig benézett a szobámba,megkérdezte hogy vagyunk,meg az egyik nővérke is,aki vajudáskor benn volt a szülésznő helyett pár percig.

Most ennyit tudok írni.

Puszi!

274. biromoni (válaszként erre: 272. - Monizsofi1982)
2009. aug. 9. 21:38

Természetes,hogy sírhatnékod van.Ez mindenkinél így van,főleg az első babánál.Most jön ki rajtad minden.A boldogság,hogy ott van köztetek ez a kicsi lány.

Legyél nagyon-nagyon türelmes,mert a pici megérzi ha ideges vagy.Össze kell szoknotok.

Pihenj amennyit csak tudsz,igy igaz.:))

2009. aug. 9. 21:25

Kedves Mónizsófi!! Gratulálok. Nagyon szép a kishölgy, ahogy az iwiw-en is írtam. Természtes dolog, hogy - ahogy Te írod - gyenge vagy. Ne aggódj mindenki így van. Fogadj el minden segítséget és amikor csak van 5 perced egyből dőlj le pihenni. És szerintem most feltétlenül ne akarj mindent megcsinálni, ráérsz. Hamar helyre állsz!!!!! :)

Remélem a szopiztatás is hamar megoldódik. Tejed van, ahogy írod, Nadin meg majd rákap!!!!

Ha tudsz mesélj a szülésről, sokat gondoltam rád ebben a pár napban. Vigyázzatok egymásra és magatokra! Puszi.

2009. aug. 9. 20:29

Sziasztok.Elírtam a dátumot,4-én született.Még egy kicsit szét vagyok esve.

Köszi egyébként.

Nem tudom,mi baja lehet a bimbimnek,az egyik befelé fordul,de a másikat sem akarja nagyon bevnni.Állandóan kapkodja a fejét és hisztizik,vagy mi.Ordít,én meg nem bírom elviselni.Lehet,hogy én vagyok a gyenge,sőt,tuti.De még a hormonjaim nem jöttek helyre.

Állandóan bőgnék,most is szorítja a torkom...

Hol azért,mert aranyos apa meg a bébi,ahogy együtt alszanak.Nadin apa mellkasán.Utána meg fejés közben,hogy végre sikerült két adagnyit kipréselnem...Meg ilyenek.

Na,mindegy.Majd ez is helyre rázódik.

Remélem hamarosan tudok még írni.

271. da5a93d992 (válaszként erre: 269. - Monizsofi1982)
2009. aug. 9. 17:48
Gratulálok, gyönyörű baba :)))) Sok örömöt és boldogságot kívánok Nektek! A szopiztatás is remélem sikerülni fog.
2009. aug. 9. 16:39

Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!

El is sírtam magam.Gyönyörű a kis Nadin!

Nagyon jó egészséget és sok-sok tejcit kívánok.

Befele forduló mellbimbód van??

Elötte kicsit fejjél és utánna add neki a cicit,ugy könnyebben be tudja kapni.

Puszi Nektek!:)))))

2009. aug. 9. 15:18

Siasztok.Van 1 percem.Megszületett Nadin.Nehezen,de sak a világra jött augusztus 8-án 19:25 perckor.

3750g-mal,51 cm-rel.Mindketten jól vagyunk.

Apa bent volt a szülésnél,nagyon sokat segített.Bővebben majd egyszer talán hamarosan.Sajnos nem nagyon megy a szoptatás,így fejem a tejem.Hol kézzel,hol géppel.Éjjel-nappal,így egyelőre semmire nem jut időm.De majd belejövünk.Rakok fel pár képet.

Puszi,remélem hamarosan tudok jönni.

268. kishoresz (válaszként erre: 267. - 228bb89282)
2009. aug. 8. 21:30
Mármint a spiráltól, ugye? Kolléganőmnek is az van, 2-3 hetente menstruál 1 hétig. Szinte folyamatosan vérzik. Állítólag a spirál okozza, de nem veteti le, mert gyógyszert nem akar szedni. Férje meg nem egy alkalmazkodó típus...
267. 228bb89282 (válaszként erre: 262. - Kishoresz)
2009. aug. 8. 08:44
Én meg attól, hogy sokaknak nagyon erős görcseik lettek a menzesz alatt. Nem vágyom rá valahogyan. De valamit muszáj lenne kitalálnom...
266. 228bb89282 (válaszként erre: 261. - Biromoni)
2009. aug. 8. 08:43

Köszi és elég rosszak is. ;)))


Én már nem szülök többet, elég lesz ez a kettő. Ahhoz olyan társ is kellene, aki bevállalja, az én férjem már egy után megállt volna. Így kiegyeztünk ezzel a két kis törpivel.

265. 228bb89282 (válaszként erre: 263. - Da5a93d992)
2009. aug. 8. 08:42
Nekem is a 36. héttől kellett mennem. De ez orvosfüggő. Ismerek olyat, aki csak a 38. héttől járt, igaz ő Győrben szült.
2009. aug. 8. 08:30
Monizsofi megszült már? :)
263. da5a93d992 (válaszként erre: 251. - Monizsofi1982)
2009. aug. 8. 08:28
Köszi, vki rossz infót adott nekem. Kis túlzás lett volna annyiszor NST-re járni. Nekem a 37. héttől kell csak mennem, ami fura, mert midnenki a 36. hetet írja. Nah mind1.
2009. aug. 7. 21:39

Sziasztok.


Kisbibe jobbulást Katának, remélem hamar rendbe jön. Tominak meg további szép fejlődést!

Én fogamzásgátlót szedek. És sem tudom, hogy mire váltsak. Spirált nem szeretnék, nem sok jót hallottam. Leginkább attól félek, hogy a menzeszem felborul, ha abba hagyom a gyógyszert. Most szuper jól beállt, semmi gondom vele...

261. biromoni (válaszként erre: 259. - 228bb89282)
2009. aug. 7. 18:07

bejelöltem a naplódat.Tündériek a gyerekek.

Mónizsofi vajon már boldog ÉDESANYA??

260. biromoni (válaszként erre: 259. - 228bb89282)
2009. aug. 7. 18:01

Jujj Te szegény!!Remélem minden rendben lesz a gátsebeddel.

én kicsit idegenkedek a spiráltól,mert attól félek,hogy a szervezetem kilöki.jó tudom ez igen ritka esetben fordul csak elő.Én még szeretnék egy babát.Mire Vivike 2 éves lesz addigra jó lenne terhesnek lenni.de majd meglátjuk.Sok időm már nincs nagyon,mert már betöltöttem a 35-öt.:(((

Ja a mikulás képzeld nálam akkor jött mikor a kislányom 9 hónapos lett.gondolhatod én meg azért paráztam,hogy miért nem jött még.:))

Péter doki is mondta,hogy jöjjön a 3-ik baba.Jó lenne nagyon.

259. 228bb89282 (válaszként erre: 258. - Biromoni)
2009. aug. 7. 13:02
Voltam, minden rendben szerencsére. Annyi a bibi, hogy a mikulás már itt is van... :(( És még ráadásul be is tokosodtak kicsit a varrataim, így még ma is pottyant ki, aztán holnap lesz 6 hete, hogy szültem. :(( Tök jó kedve volt különben. ;) Spirállal hogy állsz? Nem gondolkodtál még rajta? Anno nekem is volt bajom a cerazette-tel, mert nekem meg a libidómat nyírta ki. De most már tudom, mitől volt, így ha ezt észreveszem, abbahagyom.
258. biromoni (válaszként erre: 257. - 228bb89282)
2009. aug. 6. 22:57

Szia!

Nekem nincs jó tapasztalatom a Cerazettel kapcsolatban.Sokkal kevesebb lett a tejem/még 2003-ban szedtem/igy abba is hagytam.Én sem szedek fogamzásgátlót.Mi máshogy védekezünk.:)))

Gyógyulást kívánok Katának.

Voltál a Péter dokinál??

2009. aug. 6. 21:58

Helló csajok! Újra itthon, mert Kata szokás szerint beteg. Remélem, egyszer vége lesz már ennek, nagyon unom és sajnálom szegénykémet. Ha minden igaz, vasárnap megyünk vissza a mamához, bár az AB-t szednie kell 7 napig. Ma szinte nem evett és nem is ivott semmit, pedig 40 fokos láza volt. :( Mondta, fáj a torka. Bízom benne, hogy holnapra javulni fog a helyzet.


Tomi szépen hízik, 40 dekát hízott egy hét alatt, a doki nagy szemeket is meresztett, amikor meglátta. :)))


Ti hogy vagytok?


Mónizsófi, remélem Nadin már kint van! :))


Biromoni, Kishoresz segítsetek! Nem tudom eldönteni, hogy milyen fogamzásgátlót használjak, kicsit hajlok a spirál felé. Nektek van tapasztalatotok? Most egyelőre a Cerazette-t szedem, tegnap kezdtem, de nem biztos, hogy én még tömni akarom magam hormonokkal...

2009. aug. 6. 21:55

Mónizsófi, ha haza jöttetek, amint tudsz írj ám!

Már nagyon várlak.

2009. aug. 3. 22:03

Mónizsófi gondolok rád nagyon! Minden jót kívánok neked/nektek!

Képzeld. Kicsi a világ. Megtaláltalak az iwiw-en egy üzenőfalon lévő üzenet alapján. Bejelöltelek, ha nem baj! :)

Vigyázzatok magatokra.

2009. aug. 3. 19:32

JUJJJJJJ!!

Akkor már holnap ÉDESANYA leszel.:)))

253. biromoni (válaszként erre: 252. - Monizsofi1982)
2009. aug. 3. 19:31

Ki nézett UH-on??

A Veronika??

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook