Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szívbemarkoló plátói szerelem. Ki hogyan élte meg, vészelte át? :o) fórum

A szívbemarkoló plátói szerelem. Ki hogyan élte meg, vészelte át? :o) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
80. tashadow (válaszként erre: 79. - Fc8cf0fb2c)
2010. dec. 17. 16:08

He !?


Folytatólagosan írok. Kiegészítem az előző hozzászólásomat, mert nem minden egyszerre jut eszembe, és nem is várom ezt el magamtól. Nem láttál még ilyet?

79. fc8cf0fb2c (válaszként erre: 78. - Tashadow)
2010. dec. 17. 14:25
Te magaddal levelezel?
78. tashadow (válaszként erre: 77. - Tashadow)
2010. dec. 16. 14:36
Eleve hogy akarsz harmóniában lenni önmagaddal, ha hazugságban élsz a feleségeddel. Valahol szerintem ez a probléma gyökere. Őt nem szereted annyira? Ha csak úgy viccesen felvetnéd neki hogy: "Jajj, milyen jó csaj dolgozik az irodában!" Akkor egyből elhagyna? Semmi esélyed nincs rá, hogy legalább egy kicsit, csak egy kicsit, egy icipicit őszinte legyél hozzá? Márpedig emberek vagyunk, és az emberek elvileg a hibáinkkal együtt kell hogy szeressenek minket. Ha nem az gáz.
77. tashadow (válaszként erre: 76. - Tashadow)
2010. dec. 16. 14:17
Az nagyon jó, hogy ide leírod a dolgokat, mert szerintem (legalábbis magamból kiindulva), az lehet a lelkednek a titkos vágya, amit próbálsz elnyomni, hogy beszélhess az érintetteknek arról, hogy min mész keresztül. Ezt nem teheted meg, ezért egyedül kell titokban, magadban, szégyenben, cipelni ezt a terhet. Szerintem ezt az ellentmondás kéne valahogy feloldani. Lelkünk vágyát nem mindig kell szó szerint venni. Rá kell jönnünk néha az okos kompromisszumra, amivel lelkünk vágyát valamilyen módon beteljesítsük, és másoknak ne okozzunk fájdalmat. Ehhez pontosítani kéne, hogy mi pontosan a lelkednek a vágya, mik a kritériumok, néhá nem is gondolnád, hogy a legegyszerűbb dologok is képesek megnyugtatni az ember lelkét. Csak meg kell találni mi az, és hogy hogyan válhat valósággá.
76. tashadow (válaszként erre: 75. - Zorgo35)
2010. dec. 16. 13:45

Hidd el nem véletlenül mondom ezeket neked, habár tudom, hogy számodra ezek csupán "csak" világos gondolatok. Ezek a gondolatok akkor nyernek értelmet, ha megvan hozzá az alapozásod. Úgy képzeld ezt el, mint egy kis bázist a fejedben, a megszállás elleni védekezés bázisa, oda nem szivároghatnak be buta gondolatok, viszont betöltheted a világosakat. Ez a legnagyobb disznóság ebben az egészben, hogy az ember észre sem veszi, hogy melyik ponton térítik le a buta gondolatok, a helyes vágányról. Ehhez kell a rutin. Tanítanod kell magadat, hogy minél gyorsabban felismerd a gondolataid eredetét, és minden "hadműveletet" tudj a tiszta gondolatok bázisából irányítani.

Ezen tudatosság szigorú előfeltétele, hogy harmóniában légy önmagaddal. Ha tagadsz, elfojtod az érzéseidet, akkor a tudatod eltávolodik a komplexebb önmagadtól, és az önkontroll lehetetlenné válik. Az irányítás megszerzésének leghatékonyabb módja, hogy meghallgatod önmagadat, meghallgatod a belső vágyaidat, és próbálsz a komplexebb éneddel összhangban keresni valami kompromisszumos megoldást a problémára. Néha ez lehet csupán egy jó magyarázat, amivel megnyugtatod a lelkiismereted.


A lényeg: Nem sodródni és hálistenkedni , hanem öntudatos harcot folytatni a lelki egészségedért.

75. zorgo35 (válaszként erre: 64. - Tashadow)
2010. dec. 16. 07:18
ha a nagymamám villamos lett volna,akkor most minimum dodzsem vagyok és a legnagyobb problémám az lenne hogy a sok vízfejű gyerek rám nyomja a rágóját.Tudom ,ezekkel a gondolatokkal még rádobok egy-egy lapát fájdalmat és nincs semmi értelmük,de egy szerelmes fejében ne keressünk józanságot,logikát.Bárhogyan is próbálom elviccelni k..vára fáj,már-már a sokkhatásig és szinte egyfolytában.Soha egyetlen szerelmi csalódás sem gyötört ennyire(volt egy pár),mint ez a meg sem történt,és csak az én képzeletemben kialakult reménytelen szerelem,de talán ezért élem meg így,mert tényleg reménytelen.Normális vagyok?Fáj egy meg nem történt valami,valami aminek részese soha nem voltam.
74. 04e95f637a (válaszként erre: 70. - Un Insomnia)
2010. dec. 15. 19:35

Jujj nagyooon!

Imádom,mindenkiben őt keresem!A napom 95%-át ő teszi ki!Éjjel-nappal lelki szemeim előtt van az arca,a nézése,a mosolya...

Minden nap várom,hogy hívjon,vagy jöjjön!Sehol semmi,és senki!

Ezerszer átrágom,elemzem,minden mozdulatát,mondatát,szavát,amit mondott/tett!

Ha beszélek róla a sírás kerülget!Minden porcikámmal ŐT AKAROM!!!!Na abbahagyom!Arra lennék kíváncsi,mikor lesz ennek már vége,mert lassan belepusztulok!

Tudod mi a durva?Nem hiszi el,az érzéseimet!

73. tashadow (válaszként erre: 72. - Tashadow)
2010. dec. 15. 19:24

Egyébként ha belegondolsz, az ünnep csak egy kulturálisan kinevezett dolog. Erre akartam célozni. Te társítod hozzá a dolgot, mert azt halottad hogy ez a "szeretet ünnepe". Tehát ez tudatos választás a részedről.


Jaj, remélem érted mire gondolok, kicsit kacifántosan fogalmaztam.


Ezt az idézetet épp most olvastam, és tetszik, és valamilyen szinten kapcsolódik ide:

„Szerintem nagyon fontos és teljesen kézenfekvő, hogy egyetlen olyan ember van, akit ismersz, akinek a tapasztalatait megérzed, megérted. És az te magad vagy. Senki más élményeiről nem fogsz tudni soha semmit… Soha nem fogom tudni, hogy tulajdonképpen mi egy másik ember élménye, még akkor sem, ha imádom. Nem lehet elhinni, hogy az ő élménye olyan, mint az enyém. Még azt sem tudjuk, hogy milyen színeket lát a másik. Csak én tudom, hogy mi az élményem.” FA

72. tashadow (válaszként erre: 71. - Fc8cf0fb2c)
2010. dec. 15. 19:17

Kikérem magamnak!


Nekem is volt ilyen korszakom, sőt álmaimban még most is fel-fel bukkan, és kitörő szeretettel gondolok rá. írtam is hogy ez egy olyan háború, amit megnyerni sohasem lehet, de ez nem azt jelenti, hogyha kicsit keserédes fájdalommal is, de ne tudnám élvezni az ünnepet a szeretteimmel. Meg egyébként is, senki sem mondta, hogy én jól csinálom, csak osztom itt az észt, hogy mi LENNE a helyes megközelítés.

71. fc8cf0fb2c (válaszként erre: 62. - Tashadow)
2010. dec. 15. 19:08

Szerintem te nem éltél át viszonzatlan szerelmet.

Amikor a szerelmedet látod magad előtt,vajmi ke-

véssé érdekel a család, az ünnep, egyebek.

Valószínüleg sok "sorstárs" ,úgy tesz mintha

minden rendben lenne, de belül ez másképp van.

Lehet felejteni, kitörölni azonban soha. Ez van.

70. Un Insomnia (válaszként erre: 69. - 04e95f637a)
2010. dec. 15. 19:01
Fáj, valahol mégis kötődsz ehhez az egészhez, mi? (: Üdv. köztünk.
2010. dec. 15. 18:23
Hát én tudnék mit mesélni erről a mocskos érzésről!Nem akarok most belemenni...fáj még a gondolata is! :((
68. Un Insomnia (válaszként erre: 55. - Zorgo35)
2010. dec. 15. 18:08

Én sem hinném, hogy a hibák felnagyításával el lehetne feledtetni valakit. Biztos lehet, nekem nem igazán sikerült eddig. Több mint egy éve rendszeresen járunk ki kettesben, így elég sokat megtudtam arról az emberről, akit a mai napig szeretek (és akiről ugye elég hosszan írtam úgy fél hónapja), negatívumot és pozitívumot egyaránt. Én nekem még a "nem látom, nem beszélek vele" dolog is a visszájára sül el, pedig önszántamból nem keresem a társaságát, hogy végre feledtetni tudjam, de ha ez nem segít, mi segít?


Persze, kinek melyik módszer válik be ...

67. 8285925b39 (válaszként erre: 66. - Globus)
2010. dec. 14. 17:56
:)))
66. globus (válaszként erre: 64. - Tashadow)
2010. dec. 14. 17:02
A félrelépők kedvenc mantrája: de kár, hogy nem találkoztam veled korábban :) Ilyenkor el kell képzelni, hogy 20 éven keresztül mossuk a zokniját, nézzük a reggeli álmos fejét, vagy amint ül a wc-n :)) Ez az élet, nem pedig a mi lett volna, ha...!?
65. tashadow (válaszként erre: 64. - Tashadow)
2010. dec. 14. 16:08

Különösen hogy fingod sincs róla, hogy mi lett volna ha...

Bármit is gondolsz, ezt egyszerűen nem tudhatod, kizárt dolog.


Sírjunk vaze:

[link]

64. tashadow (válaszként erre: 57. - Zorgo35)
2010. dec. 14. 14:53

"Istenem...milyen boldogságot adhattunk volna egymásnak ha valahogy egymásra találunk mondjuk tíz évvel ezelőtt."


Na ezek azok a gondolatok amit messziről kerülj el. "Mi lett volna ha a nagymamámnak áramszedői lettek volna? Villamos lett volna?" típusúakat. Az alternatív valóságok nem részei a valóságnak. Ez vagy te, a múltaddal együtt, ebből kell kihoznod valamit.

63. 8285925b39 (válaszként erre: 57. - Zorgo35)
2010. dec. 14. 14:03

... hááát Téged azért nem irigyellek. Az én helyzetem se az, amiről a lányok a rózsaszín párnájukon álmodnak, de Tiéd übereli! :)

Fogalmam nincs hogy mászhatsz ki belőle... valahogy meg kellene utálni... hülyeség, de nemtom. :/

62. tashadow (válaszként erre: 59. - Fc8cf0fb2c)
2010. dec. 14. 13:55

"Fájdalmas ünnepek,nem hittem volna,hogy ilyen is lehet."

Csak te csinálsz belőle azt. Ennek semmi köze a karácsonyhoz. Ő mióta tartozik a családodhoz?(csupán költői kérdés)

61. tashadow (válaszként erre: 52. - E8de926afc)
2010. dec. 14. 13:53

"Egyedülállóként szerintem csak egy beteljesült szerelem lehet az, ami kiemelhet az epekedésből."


Én hiszek benne, hogy ez talán így lehetne. Csakhogy ez sem működik, mert "a nők radarja kiszúrja a defektes pasikat". Amíg így szégyellem magam, az meglátszik.

60. tashadow (válaszként erre: 51. - Zorgo35)
2010. dec. 14. 13:44

"többszörös győztes plátói harcos"

Ehhez nekem is van 1-2 szavam. Az igaz hogy sokszor megnyertem már ugyanazt a csatát, de a háborút soha. Ráadásul ugyan azt a csatát, ugyan azt az elkeseredett küzdelmet a túlélésért. Olyan vagyok mint egy robot. Van egy üvegfal előttem, nem látom, nekimegyek beverem a fejem. Felállok, nekimegyek, beverem a fejem, felállok, nekimegyek, beverem a fejem... és így tovább. És egyszerűen már undort érzek magam iránt, hogy képtelen vagyok megtanulni azt az üvegfalat. Vagy akarom egyáltalán? Az is lehet, hogy szándékosan provokálom ki ezt a gyötrelmet, mert ez ad "életérzést". Szóval lehet hogy egy megrögzött mazochista vagyok.

Sok tapasztalatot szereztem már, de állandóan ugyan azt a csatát "megnyerni" nem nagy dicsőség. A háborút meg lehetetlen.

Épp nem rég volt osztálytalálkozó. Utána egy napig, konkrétan idegileg sokkos állapotban voltam. Szóval ennyit rólam, meg a "győzelemről". Már én szégyelltem magam, én éreztem megalázottnak magam, hogy a történtek után, még mindig így érzek. Most ezen a szégyenérzeten nehéz túltennem magam.

59. fc8cf0fb2c (válaszként erre: 55. - Zorgo35)
2010. dec. 13. 20:26

Már magam sem tudom,őt szeretem-e vagy a szerelembe vagyok szerelmes.Eltelt fél év,csak a blogképeit láthatom.Mindent átéltem, az érzések felső és alsó

pontján amit csak lehet.Itt a karácsony,itt a dilemma is,

küldjek-e üdvözlést.Már valóban kockáztatom a méltó-

ságomat,de mardos a vágy,meg kell szólítanom,pedig

bízton tudom,nem jön válasz.Fájdalmas ünnepek,nem

hittem volna,hogy ilyen is lehet.

58. e8de926afc (válaszként erre: 57. - Zorgo35)
2010. dec. 12. 14:34

Szerintem próbálj meg minél többet együtt lenni vele, hogy megismerd, és bízzunk benne, hogy rájössz hibáira, mert amíg csak epekedsz utána, egy idilli képben látod, és így nehéz lesz eltávolodni tőle.

Most úgyis jön a Karácsony, több időt fogsz együtt tölteni a családoddal, és még jobban fogsz ragaszkodni hozzájuk!

57. zorgo35 (válaszként erre: 56. - 8285925b39)
2010. dec. 12. 08:10
Nem.Ez azt jelentené,hogy el kéne hagynom imádott gyermekeimet akik persze már kamaszok,de nem tudom elképzelni hogy ne legyek ott a mindennapjaikban.És akkor mi lenne szegény párommal aki szeret,aki ha tudná hogy mi zajlik bennem biztosan összeroppanna.Még egyszer mondom,ez az érzés csak bennem él.Én nem adtam soha egyértelmű jelet a hölgy felé,hacsak a szememben nem látja jelét ennek a több mint szimpátiának.Voltam már többször szerelmes,de ennyire még soha és nagyot tévedtem tizenévesen,mikor azt hittem hogy felnőttként,lyen dolgokat majd simán átlépek.Ez már azért több hónapja tart és tudom hogy az élet a legnagyobb forgatókönyvíró,de hogy ebből mit tudna még kihozni hogy mindenkinek jó legyen,nem tudom.Istenem...milyen boldogságot adhattunk volna egymásnak ha valahogy egymásra találunk mondjuk tíz évvel ezelőtt.Az Urat folyamatosan kérem hogy törölje ki ezt a szerelmet belőlem,hadd térjek vissza lelkileg is az enyéimhez,de eddig hiába.Hát nem tudom...örökké nem tarthat remélem,mert ilyen gyomorgörccsel kelni-feküdni már nem vicces.SZeretnék felnőtt férfiként bölcseket és okosakat mondani,ehelyett csak ez jön belőlem.Sziasztok .zorgo35,aki valójában 37.
56. 8285925b39 (válaszként erre: 55. - Zorgo35)
2010. dec. 11. 08:32
... én arra szoktam gondolni, hogy OK... most NEM, de az élet még tart... jövőre is és azután is, és ha együtt kell lennünk, együtt leszünk. ... és ugye ezesetben hathat a vonzás törvénye, az ember úgy rendezkedik, úgy éli a napjait, hogy bármikor helyet tudjon adni a másiknak... és akkor ... egyszer... talán... :)
55. zorgo35 (válaszként erre: 53. - Fc8cf0fb2c)
2010. dec. 11. 08:17
Hogyan éled meg a mindennapokat?Mibe tudsz kapaszkodni?Vannak olyan pillanatok mikor nem látod olyan gyomorgörcsösen tragikusnak a dolgokat?Nekem ritkán és pár pillanatig vannak ilyen időszakaim,hogy aztán újult erővel törjön rám ez a rémség.Nem tudom mit vétkezhettem,hiszen minden adva volna a boldog élethez,erre a sors ilyen gonoszul használja fel ellenem a saját érzéseimet,teljesen ellehetetlenítve ezzel a mindennapokat.Tegnap előtt beszéltem vele egy pár mondatot munkahelyi hivatalos dolgokról,közben vigyázva hogy hülyeséget ne mondjak ,de azért picit legyek szellemes is és persze megláttam az esküvői fotójukat az asztalán. Még azt sem mertem mondani, örülök hogy láttalak.Azt sem tudom hogy keveredtem ki az irodahelységből.Hát ezzel nem lett könnyebb az életem.Nem tudom meddig lehet ezt csinálni ,félek egyszer összeroskadok e súlyok alatt.Bármivel próbálkozom,nem tudok elvonatkoztatni ettől a szenvedélyes érzéstől .Valaki tanácsolta hogy gondoljak az esetleges hibáira,felnagyítva azokat.Egyrészt nem tudom milyen hibái vannak,másrészt meg akit ennyire szeretünk annak bármilyen hibája is van,engem legalábbis nem tud kiábrándítani.Jól van, eleget sajnáltattam magam miközben a te helyzeted számodra ugyanilyen fájdalmas.Kívánok neked enyhülést ebben az egészben és erőt a mindennapokhoz.Még annyit hogy nem tudok mindig a gépnél lenni csak ha egyedül vagyok .Az senkinek sem lenne jó ha látnák miről írok.Azért ez nagyon jó hogy legalább van hol elmondani.
54. fc8cf0fb2c (válaszként erre: 51. - Zorgo35)
2010. dec. 8. 17:33
Nem Tudom miért rántja össze az üzenetet a gép?
53. fc8cf0fb2c (válaszként erre: 51. - Zorgo35)
2010. dec. 8. 17:31

Persze azt hinné az ember,könnyebb ha bevallhatja,

mint ha magában tartja.Kimondani egyszerűen kényszer

,az elutasítás is fáj,de a legfájdalmasabb a némaság

.Valószínű,hogy a válasz hiánya egyenlő az elutasí-

tással,az esetemben azzal álltatom magam,hogy nem

mert válaszolni.Tudom,hogy nem szeret,de fordított

esetben nem tudnám válasz nélkül hagyni.Te rosszabb

helyzetben vagy,ha naponta látod.Ne tudd meg naponta

járok a feszülethez,és kérdezem az Urat,miért

súlytott ezzel a múlni nem akaró érzéssel.Ha ez

jelent neked valamit,kívánom győzz!

52. e8de926afc (válaszként erre: 51. - Zorgo35)
2010. dec. 8. 10:28

Nem tudom, lehet-e valaki plátói győztes harcos...szerintem nem. Az a baj, hogy amíg csak "epekedsz" valaki után, addig minden pozitív dologgal felruházod és még jobban vágyódsz utána. Egyedülállóként szerintem csak egy beteljesült szerelem lehet az, ami "kiemelhet" az epekedésből.

Vagy vele v. mással.

Amíg minden nap látod...valaminek nagyon meg kell változnia, hogy ne kedveld tovább. De pl. gondolj arra, hogy valószínűleg nemsokára gyerekük lesz, és elmegy a cégtől. Akkor is fogsz úgy vágyódni utána?

51. zorgo35 (válaszként erre: 50. - Fc8cf0fb2c)
2010. dec. 8. 09:22
te mindent megtettél amit lehetett és a méltóságodat is megtartottad.Ez bizony nagyon nehéz,mert az ember könnyen szánalmasba csúszhat mikor ilyen érzelmek uralkodnak a szívében. Én sajnos eddig nem juthatok el(mármint hogy szerelmet valljak).Korábban már leírtam a történetem hogy a körülmények miért nem teszik lehetővé ezt,egyébként ha lehetne,sem biztos hogy lenne hozzá bátorságom.Egyszerűen nincs jogom emberek életét feldúlni, főleg nem azokét akik szeretnek és számítanak rám.Ha ezt megtenném,hát tényleg felraknám a fejem az első buszra és nevetve integetnék neki.Ígyhát marad a kízó vágy a gyötrő üresség amit ellensújoz a családom szeretete. De hülye egy helyzet(hát milyen ember vagyok én?).tashadownak igaza van,hogy talán az elutasítás birtokában sokkal könnyebb lenne továbblépni de hát így...Ráadásul hiába próbálom kerülni,a munkahelyen gyakran látom(uramisten de jó lenne magamhoz ölelni).Persze próbálom magam hergelni,hogy nyugodj meg te szerencsétlen,meg sem fordulsz a fejében,de hát miért is kéne hisz csak egy vagyok a munkatársak közül,akik ott jönnek mennek.Kedves oldwolf,úgy látom mi rossz csapatban játszunk de talán mi is nyerünk majd meccset.Én biztos vagyok benne hogy az úrnak célja van ezzel a próbával amit rám osztott és egyszer győztesen kerülök ki belőle, de jó lenne minél hamarabb mert már sokaknak feltűnt hogy mostanában nyúzott vagyok(na ne mondjátok...)Sorstárs,az erö legyen veled.tashadownak még annyit üzennék ha olvassa,hogy nagyon bölcs és világos gondolatai vannak a témáról.Szerintem vagy szakértő,vagy egy többszörös győztes plátói harcos.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook