Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? fórum

A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? (tudásbázis kérdés)


109. Talian35 (válaszként erre: 105. - Jk)
2008. jún. 4. 09:20

Lásd lenti válasz :-)) Ezt sosem fogod megtudni.

Viszont nem értem, miért félted az oltott gyereked oltatlantól?? Kicsit vicces, nem? Már ha bizol a "védő"oltásban :-)))

108. Talian35 (válaszként erre: 107. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 09:18

Kapásból tudnék irni 3 bp-i önkormányzati óvodát, ahol a kutya nem nézi az oltási könyvet :-))) hehehe

Amúgy meg nem értem, ha a Te gyereked oltott, miért félted az oltatlantól?? Védi az oltás, nem????

107. 1eb84e4bad (válaszként erre: 105. - Jk)
2008. jún. 4. 08:59
Elvileg nem lehet, mert felelőtlen szülők gyermekeit Hál'istennek nem engedik közösségbe:-)
106. Jk (válaszként erre: 105. - Jk)
2008. jún. 4. 08:59
Taliannak
105. Jk
2008. jún. 4. 08:57

személyeskedhetünk....

nem szeretnék véleménytcserélni veled többet, mert nincs értelme. nagyon durvába megy át.


Azt azért köszönöm, hogy ha közösségbe kerül a gyerekem tájékozódni fogok, hogy van-e olyan gondolkodású szülő mint te. .....

104. b75564a819 (válaszként erre: 91. - Talian35)
2008. jún. 4. 07:55

Örülök, ha tetszett az idézet, de az, hogy ki mire vonatkoztatja...nos, Jung (legalábbis az én számomra) elég világosan és sokszor csontig hatolóan fogalmaz sok dologban. Aki az intellektusát csupáncsak arra használja, hogy cifra zászlóként lengesse, nem pedig eszközként használja, nos az csűri-csavarhatja Jungot kénye-kedve szerint, (de még az az aznapi időjárásjelentést is - ezzel az erővel).:)

Jó dolog, ha találtál egy olyan orvost, akiben megbízol. Nyilván rá van szükséged ahhoz, hogy a meglévő hiedelmeid tovább izmosodhassanak... Azon még nem gondolkodtál el, hogy olyan orvossal is elbeszélgess itt és most, aki a védőoltások pártján áll, és nem ördögtől való dolognak tartja ezeket? Lehet, hogy egy ilyen szakember jobb hatással lehetne az általad is bevállalt fanatizmusodra...(Tetszett az őszinteséged...):)

"Már csak az a kérdés, hogy miért nem látja - legalább ezt egységesen minden orvos?...Azért vannak dolgok, amiben nem lehetne eltérő a vélemény..." Szerintem te is tudod, hogy ezek költői kérdések.:) Az egyik volt tanárom kedvenc mondása az volt, hogy "semmi sem biztos, csak a holtbiztos." Senki ezen a világon, egyetlen orvos vagy szakember sem fogja megmondani neked vagy nekem a tutit. A 100%-os tutit. Ahány szakember, annyiféle ugyanis. Ők is a saját hiedelmeik szűrőjén át adják az információkat, meg az alapján, amit az egyetemeken tanítottak nekik. Számomra természetes, hogy vannak védőoltáspárti orvosok és ellenzők is. Miért? Mert ilyen a világ, ezt dobta ki a gép. Mert emberek vagyunk, nem istenek. Ezek között a keretek között kell nekünk, szülőknek felelősséggel dönteni, akár Mao.-on, akár másutt. Egy magyarországi szülőnek pedig még előre megírt forgatókönyvet is nyújtanak át a szakemberek, eszi, nem eszi, nem kap mást (lásd kötelező védőoltások, oltási rend). Hogy ez liberális elvű embereknek talán nem ízlik, mert esetleg ők gyanakszanak, üzletet szimatolnak, gyógyszergyártók összeesküvését sejdítik globális szinten nos, ez legyen a liberális elvűek problémája. Én azonban üvegházi elmélkedéssel nem érek semmit, mert nekem itt és most kell döntenem, méghozzá felelőséggel. Még az Úr hangja sem fog ledörögni hozzánk a mennyből, hogy "leányom, be ne adasd a védőoltást", vagy "beadasd, ha jót akarsz!" Abban nyilván mindketten egyetértünk, hogy a gyermekeink egészsége a legfontosabb. Ez az alaptétel. Ezért a magunk módján - úgy hiszem - mindketten mindent igyekszünk is megtenni, de tökéletesek nem lehetünk. Emberek vagyunk, könyörgöm! Egyébként ezzel a vehemenciával a környezetszennyezést és a globális felmelegedést is a zászlódra tűzhetnéd. Vagy a génkezelt élelmiszereket. Rögtön csatlakoznék hozzád hasonló vehemenciával, mert úgy gondolom, ezek összehasonlíthatatlanul nagyobb veszélyt jelentenek a jövő generáció számára (és a mi számunkra is), mint az "ördögi" védőoltások.

103. 1eb84e4bad (válaszként erre: 102. - Talian35)
2008. jún. 3. 22:43
Értem én, csak hülyeségeket nem számmolgatok.HOgy miért, azt leírtam.
102. Talian35 (válaszként erre: 100. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 3. 22:20
jesszusom szerintem menj el aludni, mert már nagyon nem érted :-)))
101. 1eb84e4bad (válaszként erre: 99. - Talian35)
2008. jún. 3. 22:17
Dehogy számolom! Nem állok neki számolgatni, mondtam, hogy nem értek hozzá. ezt megteszik helyettem azok, akik rengeteget tanultak azelőtt, mielőtt kötelezővé tettek bizonyos oltásokat.
100. 1eb84e4bad (válaszként erre: 98. - Talian35)
2008. jún. 3. 22:16
már amelyik az immunrendszert támadja...
99. Talian35 (válaszként erre: 97. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 3. 22:14
Hányan betegednek meg agyhártyagyulladásban évente a nem oltottak közül, és melyik kórokozótól??? Egy kis valószinűségszámitás lecke! Számold bele azt is, hogy az oltás hatékonysága 50-60%.
98. Talian35 (válaszként erre: 96. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 3. 22:09
A kérdés az volt, hogy ölnék e az oltásért hogy megkapja a gyerek. Nem hallottad még, hogy egy járványban sem betegszik meg mindenki? Az egyik elkapja, a másik nem. Az erős immunrendszerű egyedek nem betegednek meg, nem dönti le őket a betegség. Csak a gyengéket. Tehát a megoldás biztos nem az, hogy az egyén immunrendszerét erősitsük.???
97. 1eb84e4bad (válaszként erre: 91. - Talian35)
2008. jún. 3. 22:07
Inkább haljon meg a gyerek agyhártyagyusziban, mint havonta legyen pl taknyos?
96. 1eb84e4bad (válaszként erre: 80. - Talian35)
2008. jún. 3. 22:04
Ha beteg lenne a gyermeked és oltással lehetne rajta segíteni, nem ölnél érte??? Szégyelldd magad, de nagyon!
95. 1eb84e4bad (válaszként erre: 75. - B75564a819)
2008. jún. 3. 22:02
Szép volt! :-) egyetértek teljes mértékben.
94. 1eb84e4bad (válaszként erre: 72. - Talian35)
2008. jún. 3. 22:00
A kiszáradás csak egy TÜNET!!!! jesszusom....
93. 1eb84e4bad (válaszként erre: 71. - Talian35)
2008. jún. 3. 21:59
Úgy látszik te csak agyamentekkel veszed körül magad :-) Amúgy ki mondta hogy kötelező az oltás???
92. Talian35 (válaszként erre: 78. - Böbe83)
2008. jún. 3. 21:31

"Tavaly szeptemberben jelent meg a cikk, miszerint 9 Rochester-i kisgyerekben (6-18 hónap, Prevenarral oltottak) olyan kórokozók által okozott középfülgyulladás alakult ki, amelyet semmi ismert antibiotikummal nem sikerült gyógyítani, ugyanis az egyik új Streptococcus P törzs (19A) minden antibiotikumra rezisztens, végül egy olyan gyógyszert használtak, amelynek adása gyerekkorban kifejezetten tiltott.


A Prevenar 91 Streptococcus P törzsből a 7 leggyakoribb ellen véd, remek hatásfokkal. Ha csak ezt a 7 törzset nézzük, akkor nyert ügy, mert a pneumo.hu-nak igaza van (kissé pontosítva azért az adatokat: a betegtájékoztató szerint a hatékonysága P ellen 58.3-98.9%; az összes középfülgyulladás ellen azonban csak 7%). De!


- Az oltás miatt (és mivel ez egy kolonizáló baktérium, az orrgaratunkban él) a többi ritka 84 törzs kezd erőre kapni és kitölteni az űrt

- Ezek persze szép lassan át fogják venni a 7 hiányzó törzs helyét.

- Az oltóanyag évről évre hatástalanabb lesz, mert eltűnik a 7 törzs mindenkiből (a nem oltottakból is, sajnos előbb-utóbb).

- Már készül a második generációs oltás a fenti okokból. a Wyeth a kormányengedélyezést 2009-re tervezi, a bevezetés 2010-re várható az USA-ban, PCV 13 lesz a neve, és 13 törzs ellen fog védeni. (pont, mire nálunk bevezeti a “régi” Prevenart a kötelező oltások közé)

- A 19A törzs megint emelkedett, már 15%-os a jelenléte az oltott gyerekekben, 3 éve 4% volt

- A gyerekek antibiotikumrezisztens légúti fertőzéseinek már 40%-át a 19A okozza az USA-ban (ez azt jelenti, hogy nem lehet meggyógyítani)

- Az Iowa-i egyetemen végzett kutatás szerint a 19A felelős a pennicillin-rezisztens fertőzések 35%-áért. Ez a Prevenar bevezetése előtt 2% volt.


A cikkben az orvos azt a következtetést vonja le mindebből, hogy csak oltassuk tovább a gyerekeket, mert az oltás sok betegség ellen véd, szerintük a megoldás az antibiotikumok még körültekintőbb használatában keresendő. Remélem, nem csak nekem hangzik ez az állítás baromságnak!


Tehát a probléma nem az, hogy az oltás nem hatákony. Az oltás nagyon jól működik az ellen a 7 törzs ellen, de nem a betegséget okozó szerepük ellen véd, hanem kiirtja őket a flórából, ahol ezek nyugodtan élnek. Mások veszik át a helyüket, és ez a probléma. A Lancet cikke szerint azok a törzsek, ami ellen az oltás nem véd, azonnal és teljesen átkolonizálják a garatot. A baktériumflóra úgy működik, mint az ökoszisztéma bárhol a Földön: nem irthatsz ki úgy egy fajt, hogy ne kellene számolnod a következményekkel."

91. Talian35 (válaszként erre: 90. - B75564a819)
2008. jún. 3. 21:08

Köszönöm :-) A betegségek sajnos később jönnek inkább, vagyis amikor közösségi életet kezdenek a gyerekek, jön a takonykór, a köhögés, meg ezek.

A fanatizmusról. Igen igy hogy olvastam biztos igazad van, sőt, ha belegondolok be is ismerem, hogy bizony amikor az ember először hall - jelen esetben védőoltásnál maradva - "rémhireket", akkor könnyen átáll a másik oldalra (bár egyeseket hidegen hagy). Fanatikusan ellenzi, és keresi az újabb és újabb igazolásokat. Persze biztos sok olyan dolgot is olvastam amit nem kellett volna...Viszont megtaláltam az orvost akiben megbizom, vele megbeszéltem a kételyeimet, "lehiggasztotta" a fanatizmusomat :-))) Már csak az a kérdés, hogy miért nem látja - legalább ezt - egységesen minden orvos....Azért vannak dolgok, amiben nem lehetne eltérő a vélemény, vagy rosszul látom?

Oltáspárti voltam, nagyon is, de igen, ellenzőből már újra nem leszek párti :-)

Az idézet nagyon találó - persze ki mire vonatkoztatja ugye :-)


Szép estét

90. b75564a819 (válaszként erre: 80. - Talian35)
2008. jún. 3. 15:00

Kívánom, hogy ne is legyen beteg a gyereked soha! Nekem sem volt még beteg az oltott gyerekem (el ne kiabáljam!), de ha erre azt mondod, hogy ő még kicsit fiatalka, akkor erre azt válaszolom, hogy a szomszédunk 3 éves unokája sem volt még eddig egyszer sem beteg - ő is oltott gyerek.

Nem rád mondtam, hogy fanatista vagy, elvégre egyáltalán nem ismerlek. (Nem szokásom embereket látatlanban, de ismerősként vagy családtagként sem megítélni és minősíteni, legfeljebb az ő viselkedésüket és megnyilvánulásaikat).:) A hozzászólásaidat érzem fanatikusnak, nem téged nyilvánítottalak annak. Szerintem nagy különbség... Egyetértünk, mindenkinek joga van a saját véleményéhez egy fórumon, vagy bárhol másutt is. Naná, hogy nem dől össze a világ, ha történetesen nem mindenben egyezik a véleményünk.

"A masszív kétely miben?" Abban való titkos kételkedés az ember lelkének legmélyén, amiben kifelé fanatikusan és látványosan hisz. Tudod, amikor megszólal egy halk, kétkedő hang az emberben, de aztán az ember elnyomja ezt a hangot ott legbelül. Jung ezt az enantiodrómiával magyarázta. Ez az ellentétes törekvések törvénye, amely Herakleitosz nevéhez fűződik. Ez a görög filozófus kr.e. 500 körül igen képzeletgazdag elméletet alkotott. E szerint minden mozgásban, változásban van. Minden mozog, keletkezéstől az elmúlásig, elmúlástól a keletkezésig. Miközben az egyik irányú tendencia fennáll, működésbe lép a másik, majd fölénybe kerül az ellenkező irányzat és automatikusan megkísérli helyreállítani a törekvések egyensúlyát. Ezt az ide-oda hullámzó folyamatot, amely a véletlenszerűnek látszó eseményeket irányítja, Herakleitosz az enantiodrómia törvényének nevezte el. (Az enantiosz: ellenkező, a dromosz: gyors mozgást jelent). Semmi sem marad változatlanul, tartósan és mozdulatlanul. Az életben mindenütt a változás "örökké pörgő kereke" látható. Az élet az ellentétek harca: születés és halál, nappal és éjszaka, betegség és egészség, tél és nyár. Így működik ez az emberi lélekben is. "Ami kint, úgy bent, ami fönt, úgy lent".

Mindebből persze nem az következik, hogy vakcina ellenzőből idővel vakcina rajongóvá válsz.:)Csak annyi, hogy az emberi lélek ösztönösen igyekszik helyreállítani egy fanatikus érzelmű ember esetében az egyensúlyt. Kifelé fanatikusan hiszünk valamiben, miközben a lélek mélyén ott a kétely. Ezt a kételyt aztán az ember, mivel szabad akarattal és választási lehetőséggel megáldott (vagy megvert) lény, igyekszik elnyomni, kifelé még fanatikusabban hisz és vall, de közben a lelke mélyén tovább erősödik a kétely, éppen abban, amiben kifelé látványosan hisz. Ettől válik a belső (titkos) kétely egyre masszívabbá.

Még valami C.G.Jungtól csak neked: "Természettudományunk a nagy átlagokkal dolgozik, mindent átlagokra bont le, ám az igazság az, hogy az életet hús-vér emberi lények és nem számoszlopok viszik tovább."

További szép napot!

2008. jún. 3. 15:00

Mi beoltattuk a gyereket.Az a biztos.Bár akkoriban nagyon kiszámítva éltünk.54 ezer forint volt.Nem tudom,már van rá támogatás?

A dokink azt mondta,még egy emlékeztető oltást kell kapjon a gyermek.

88. böbe83 (válaszként erre: 87. - Talian35)
2008. jún. 3. 14:46
lehet, ha nem volna a férjem gyermekorvos, és nem hozna haza minden betegséget, nem oltatnám be, de sok előnye van. Bár pszichológiából olvastam az önigazolásról... tehát nem lehetek elfogulatlan :)
87. Talian35 (válaszként erre: 86. - Böbe83)
2008. jún. 3. 14:25

Akkor még 1 éves kor alatt ingyenes volt - tehát ez kiesett :-)

A tapasztalat igen ezt mondta - viszont csak 2 éve volt, sokkal több ma sincs.

"anyám is azt mondta, hogy talán lassan az oltások ellen is be kéne oltani szegény gyereket"


Anyukád nagyon a fején találta a szöget :-)))))

86. böbe83 (válaszként erre: 81. - Talian35)
2008. jún. 3. 14:10
Hát, hoyg ritka, és nem akarták, hogy sokba kerüljön. Meg nem volt még lehet tapasztalat. Bár anyám is azt mondta, hogy talán lassan az oltások ellen is be kéne oltani szegény gyereket. Szóval biztos vmi köztes út kell...
85. Talian35 (válaszként erre: 84. - 09ca1d3343)
2008. jún. 3. 14:08
Az első igen, és nála még abszolút oltáspárti oldalon voltam. Mint irtam, nála még könyörögtem a dokinak hogy adja be a Prevenart, de azt mondta nem oltja be. Most erre mit mondasz? Miért nem? EGy idő után szöget ütött a fejemben ez az "akció" meg más anyukától is hallottam akik féltek az MMR-től és onnan indult az egész...A Prevenar amúgy nem kötelező Mo-on tehát van választás. Abszolút tudom a Mo-i helyzetet mivel nemrég vagyunk kint de fél lábbal ott élünk de jobb ez igy, legalább ezen a téren :-))
84. 09ca1d3343 (válaszként erre: 83. - Talian35)
2008. jún. 3. 13:54

Köszi! :)))


Ellenben,miután elolvastalak,és 2 gyermeked nem magyar áll.-ú, szerintem kár összehasonlítani Magyaro. és a külföldi viszonylatokat,mert ezt akkor tudnod kell, hogy merőben más a helyzet,mind a védőoltások és a többi dolog értelmezésében.


Ami nálunk megy,arra nincs megfelelő kifejezés...

83. Talian35 (válaszként erre: 82. - 09ca1d3343)
2008. jún. 3. 13:50
A legjobb irodalom PRO és kontra Dr. Martin Hirte Védőoltások c. könyve. [link]
2008. jún. 3. 13:46

Sziasztok!


Régen jártam erre, gondoltam benézek és megnézem ki hogy áll azóta a kérdéssel?

Kicsit meglepődtem, pro és kontra.

Mielőtt megnyitottam a fórumot természetesen olvastam a net-en a pneumo-ról, de kíváncsi voltam, kinek mi a véleménye a gyakorlatban, esetleg akik már beadatták a gyermeküknek.


Ma voltunk a bölcsiben beiratkozni. Rengeteg a gyerek, 15 fős lesz egy csoport. 15 kis ember 15 különböző helyről hoz, (vagy hordoz) ki tudja milyen bacikat stb.

Kérdezem az ellenzőket,hogy mit csináljak?

Beadassam?

Vagy várjak, hogy az én fiam hogyan reagál a "sorozatos támadásokra" a bacik által???

81. Talian35 (válaszként erre: 78. - Böbe83)
2008. jún. 3. 13:44
Nekem az első gyereknél a magyar OLTÓ orvos könyörgésem ellenére határozottan lebeszélt - most erre mit mondjak? Vagy mit mondasz?
80. Talian35 (válaszként erre: 75. - B75564a819)
2008. jún. 3. 13:42

Csak gyorsan megjegyzem - úgy tűnik ez nem derült ki más topikból - hogy a gyerekem legalábbis a 2. - nem magyar állampolgár tehát mi szabadon dönthetünk oltásügyben. Én sem Blikk-ben olvasottakra alapozom a döntésem, havonta járunk gyerekorvoshoz, tehát az eredmény a vele való konzultáció után alakul ki. Itt bele lehetne menni, hogy akkor melyik orvosnak higyjünk de azért felesleges, mert Mo-on az orvos keze kötve van, tehát eleve nem mondhatja, hogy ez meg az az oltás felesleges, mivel kötelező. Nem vagyok fanatista - én nem érzem igy - nyilván Mo-on a kőbe vésett törvény miatt másképp hangzik a számból. Tavaly óta igazán sokat csillapodtam :-)

A massziv kétely miben?

Nem tudom hogy a szakember honnan veszi, hogy a védőoltás-ellenesek ölnének a vakcináért, én biztosan nem :-) Akiket ismerek hasonló nézetekkel, szintén nem.

Nem akarom egyesével átfutni az oltásokat mert felesleges, senkit sem akarok meggyőzni, pusztán 1-2 dologra legfeljebb felhivni a figyelmet meg hát ez egy fórum nem? Mindenki elmondhatja a véleményét, nem kell hogy egyetértsünk, nem egyforma emberekből áll a világ.

Számomra azért nem meggyőző a másik oldal, mert túl sok olyan betegség lépett fel az elmúlt 100-200 évben melyek korábban sehol nem voltak, független tanulmányok pedig hiába próbálnak rámutatni LEHETSÉGES összefüggésekre, elnyomják azokat. Egy biztos, az oltatlan gyerekem még beteg nem volt, és egy ember természetesen nem statisztika, legfeljebb véletlen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook