Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A mi korosztályunk fórum

A mi korosztályunk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A mi korosztályunk

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
358. Pitypangné (válaszként erre: 357. - Aeb0378846)
2011. aug. 14. 14:44
Ti elolvassátok amit írok? Hol írtam, hogy az iskolára hagy mindent? Értsétek már, amit olvastok könyörgöm. :D Ja, partvonalon se vagyok.. Embert se öltem, még gondolom arról se legyen véleményem. :) Egyébként sejtettem, hogy valaki ezzel fog jönni, de hát, ha jobb ötlet nincs...
357. aeb0378846 (válaszként erre: 355. - Pitypangné)
2011. aug. 14. 14:36

Akkor miből gondolod úgy , másnak nem megy?

Hogy senki nem törődik a saját gyerekeivel és az iskolára hagy mindent általánosító, le alacsonyító duma.

Amúgy meg, más látni és más csinálni , beszéljünk erről ha felnevelted a sajátjaid.

Még csak partvonalon se vagy, ez még nem a te gondod:)))))))

356. Pitypangné (válaszként erre: 354. - Syria)
2011. aug. 13. 17:55
Így ok, bocsi félreértettelek. :)
355. Pitypangné (válaszként erre: 353. - Aeb0378846)
2011. aug. 13. 17:53
Lévén, hogy fiatal vagyok, nincsenek gyerekeim. De azt látom magam körül, hogy mennyire nem foglalkoznak velük, akiknek van. Nem volt szó semmiféle búráról. Egyszerűen ahelyett, hogy a számítógép elé, meg a tv elé ültetik el lehetne menni sétálni, vagy játszótérre, vagy társasozni, vagy akármi más, ami nem tv meg sz.gép. Unokaöcsém 8, unokahúgom 15 éves, és dolgoznak a szüleik, mindent ellátnak a házban és akörül, mégis tudják úgy nevelni őket a, hogy nincsenek búrában, de nem a net meg a tv a minden... Nem csak az a két véglet van, hogy búra, vagy "hadd csináljon amit akar, oszt lesz majd valami, mer' én fáradt vagyok meló után". :)Anyukám 3 gyereket nevelt fel szinte egyedül, rohadt sokat dolgozott mindig is, mégis normális emberekké tudott minket nevelni, pedig ő is megtehette volna, hogy berak a tv elé, mert addig is csöndben vagyunk...
354. syria (válaszként erre: 350. - Pitypangné)
2011. aug. 13. 14:10

Félreértettél. A tv. nem a televízió (TV), hanem a törvény rövidítése!

Az iskolának a család mellett nagyon fontos szerepe volt a nevelésben. Ezt a szerepét be is tudta tölteni egészen addig, amíg hülye törvényekkel meg nem akadályozták.

Próbáltunk volna fegyelmezetlenül viselkedni, amikor hátratett kézzel (egyúttal egyenes háttal!) ülve kellett hallgatni a tanító nénit. Most mi van? Olyan rajcsúr az osztálytermekben, amin kevés pedagógus tud úrrá lenni. Hiszen ő is ember, lehet, éppen CHF hitel nyomja a víz alá...

A bátyám, aki harmincöt évig tanított az ország egyik vezető gimnáziumában (biztos nem azért, mert utálta csinálni!), egy fél percig nem gondolkodott, hogy nyugdíjba menjen. Mégpedig az egyre kezelhetetlenebb "mai fiatalok" miatt. Napjainkban, amikor sok szülő a kenyérért harcol, volna a legnagyobb szükség az iskola támogató nevelésére.


Bucika :)!

Még hogy a mai fiatalok nem erőszakosabbak, mint bármely kor fiataljai? Kb. 10-15 évvel ezelőttig szinte ismeretlen dolog volt hogy, 10-16 évesek rabolják ki, verik félholtra, gyilkolják meg társaikat, vagy felnőttet többnyire anyagi javak megszerzése miatt!

353. aeb0378846 (válaszként erre: 350. - Pitypangné)
2011. aug. 13. 05:32

Ugye ezt nem hiszed te sem:)hogy valami légüres téren nőnek fel és nem számít sem a suli sem hogy mi árad feléjük nap mint nap.

Fontos a család, de hacsak nem éri őket más inger igen ebbe a média is beletartozik, nem csak családi ügy. Kíváncsi vagyok , hogy sikerült üvegbúra alá tenned és ott tartanod őket évekig, már a gyerekeidet.J azt azért ne feledjük, szó szerint az anyatejjel szívják magukba a netet. Őket már nem lehet elszigetelni, ha annak ellenére, amit látnak és tapasztalnak maguk körül, normális felnőtté válnak na az fegyvertény.

A sokat ajnározott generációnk, úgy tűnik nem boldogul a következő felnevelésével...... még hogy hősök:)))))))))))))

352. aeb0378846 (válaszként erre: 231. - Andi6020)
2011. aug. 12. 15:49

A cikkben a mostani fiatalokat valami védett burokban felnövőknek feltüntetni.Hogy bezzeg a mi időnkben:)))), és nem volt ez meg az , és hogy annak ellenére.

Az előttünk élt minden generációnak szarabb volt az élete, anyagi tekintetben.

A szüleim a háború alatt nőttek fel.Sokkal nagyobb kihívás volt NEKIK TÚLÉLNI.


A gyerekeim generációjának meg más kihívások jutottak.

Magunkat fényezni:) na az a szánalmas....

351. Muraja (válaszként erre: 350. - Pitypangné)
2011. aug. 12. 14:15

Exakt ! minden tisztelet a korodhoz kepest egy nagyon bölcs es okos vagy !

Szep delutant kivanok.

350. Pitypangné (válaszként erre: 347. - Syria)
2011. aug. 12. 13:40
Ha egy gyerek veri a tanárát, erőszakos, és "brutálisabban" tiszteletlen, mint "kéne", az a neveletlenség miatt van. Ha egy gyerek neveletlen, arról CSAK és kizárólag a szülő tehet. Tudom, hogy nagyon szeretik a médiára fogni, de bizony nem tehet róla sem a tv, sem az internet. Senki nem kötelezi a szülőt arra, hogy odaültesse a gyereket, ahelyett, hogy foglalkozna vele. Az időhiány sem ok arra, hogy ne foglalkozzanak a gyerekkel. Nem mindig mindenért más a hibás.
349. 53dfddad18 (válaszként erre: 348. - 53dfddad18)
2011. aug. 12. 13:09
Később csak megtűrt dolog volt, de ma már a családon belüli erőszak felett sem hunyunk szemet.
348. 53dfddad18 (válaszként erre: 347. - Syria)
2011. aug. 12. 13:04

Nem gondolom hogy a mai fiatalok erőszakosabbak lennének, mint bármely kor fiataljai.

Sőt volt idő, hogy az erőszak dícséretes tulajdonságnak számított a férfiaknál.

347. syria (válaszként erre: 345. - 53dfddad18)
2011. aug. 12. 12:45

Igen, generációs problémák mindig is voltak, vannak, s lesznek is. A szlogen: „ezek a mai fiatalok!” nem hiszem, hogy valaha is ki fog kikopni.


De álljunk meg egy szóra: nem azért tűnik fel jobban, mert most velünk teszik, hanem mert veszettül brutálisan teszik!

Más az a tiszteletlenség, amikor a tanárunkat Gorillának neveztük, mert tényleg arra hasonlító arcberendezése volt, és az is más, amikor a diák tettlegesen nekimegy a tanerőnek! Hány tanár hagyta el a pályát a diákoktól érkezett ilyen-olyan atrocitások miatt!

Mert az idióta tv. miatt több joga van egy pisis iskolásnak, mint egy diplomás tanárnak. (Az is igaz: nem minden a diploma, köztük is akadhatnak jócskán alkalmatlanok.)

346. Pitypangné (válaszként erre: 345. - 53dfddad18)
2011. aug. 11. 13:45
Én is mai fiatal vagyok.. :P Igaz, hogy idegesítő mindig azt hallgatni, hogy ilyenek meg olyanok vagyunk, pedig volt ám kitől tanulnunk. :) Azok a középkorúak, akik nem felejtették el, hogy ők is voltak fiatalok, mesélnek szép sztorikat... :D Minden korosztálynak van negatívuma, viszont én is úgy látom, hogy sok fiatal nagyon bunkó, de lehet, hogy ez régen is így volt, nem tudom.
345. 53dfddad18 (válaszként erre: 343. - Pitypangné)
2011. aug. 11. 09:18

"mai fiatalok" mindig is voltak. És mindig tiszteletlenek voltak. Annak idején mi is "mai fiatalok" voltunk.

Az viszont igaz, hogy ma jobban feltűnik, mert most velünk szemtelenek. :)

344. syria
2011. aug. 11. 09:11

Bizony, én is abban a sokkal élhetőbb világban voltam gyerek.

Igen, hetente egyszer vett anyukám húst, akkor is sorban kellett érte állnia. TV-nk sokáig nem is volt, de amikor lett, nem lógtunk folyton előtte. (És nem csupán azért, mert alig volt adás.) Sétálni, bújócskázni a közeli, gyönyörű, tiszta erdőbe jártunk, ami mára szemétdomb lett. Pedig annak idején nem is volt kukásautó, lovaskocsival jártak összegyűjteni a szemetet, de senkinek nem jutott eszébe közterületre szórni a piszkát. Ma ez a világ legtermészetesebb dolga sokak számára. Az is helytelen, hogy a levitézlett háztartási gépeket, bútorokat az erdőbe viszik, de legjobban azon vagyok felháborodva, amikor olyasmiket szórnak ki, ami beleférne a kukába is!

A kevésbé jómódúak - a környéken szinte csak ilyenek éltek - megtanultak beosztással élni (pl. étel nem volt kidobva!), nem rohantak ilyen-olyan kölcsönökért. Egyszerűen nem vették meg, amire nem volt pénzük, megvárták, míg össze tudták spórolni a rávalót.

Természetes volt, hogy minden felnőtt dolgozik, minden gyerek iskolába jár. A gyerekek tisztelték a tanáraikat, respektálták a szüleik erőfeszítéseit.

Nem követelőztünk, ha valamit meg akartunk venni, zsebpénzt gyűjtöttünk - én pl. 15 éves korom óta matematikát (akkor még számtan-mértan volt a neve) korrepetáltam.

A gyerekek közt elvétve akadt szemüveges, elhízott, cukor-, vagy más felnőttkori betegségben szenvedő.


Persze, a világ halad, de miért a rossz irányba? :(

343. Pitypangné (válaszként erre: 337. - 53dfddad18)
2011. aug. 10. 21:34
Mert az tény, hogy ma már nem mehetnek ki a gyerekek csakúgy az utcára játszani, meg szinte sehová. A nagyobbak mehetnek, de ők meg már nem játszótérre mennek, hanem moziba, kajáldába, vagy olyan helyre, ahová pénz kell, azt meg nem tudnak mindegyiknek adni. Olyan hely meg nem nagyon van sajnos, ami a játszótérből kinőtt kamaszoknak jó lenne és nem kerül pénzbe. Mondjuk mi szoktunk menni parkba piknik szerűségre, de nem lehet mindig ugyanazt csinálni. A nővéreim egy kisebb városban laknak, amikor kicsi voltam az volt az egyik hely, ahol a többi gyerekkel egész nap kint voltam. Barackot loptunk meg a homokdombon ugráltunk. Ma az a homokdomb teli van szeméttel, a nővérem meg nem meri kiengedni a gyereket felügyelet nélkül, mert az autósok mennek, mint az állat... Persze engem is féltettek, meg mindennap elmondták nekünk 100x, hogy ne menjünk a homokdombra játszani, de hiába. :) Azért így utólag belegondolva nagy szerencse, hogy nem indult meg a homok, amikor mi éppen ott ugráltunk... A szuper játszóterek egy jó nagy része le van amortizálódva, csoda ha nem hiányos egyik játék sem... Meg a mostani gyerekek szinte számítógéppel a kezükben születnek. Ez mondjuk a szülők hibája, mint ahogy az is a '80 előtt született szülők hibája, hogy a "mai fiatalok" tiszteletlenek.
2011. aug. 10. 20:01
Még emlékszem arra az időkre, amikor egész héten nem volt hús a húsboltban, szerencsés esetben hétvégére, esetleg közbejött egy "kényszervágás"... És nem volt gond, hogy egész héten egyszerű leves, krumpli, tészta, főzelék, nyáron gyümölcs. Télen volt disznóvágás, újtól-újig volt minden belőle. És nem ismertük a koleszterin fogalmát, nem voltunk elhízottak a sonka-kolbász-szalonna-tepertő-zsír-lekváros kenyér egyoldalú fogyasztásától.
2011. aug. 10. 14:07
Annyira furcsa, nekem ez teljesen életszerű volt, a saját valóságom, pedig 86os vagyok. Talán azért mert vidéki vagyok, és vidéken sokkal tovább megmaradt a hetvenes évek hangulata? Mindenesetre nagyon tetszett.
340. Gaby76
2011. aug. 10. 11:37
76-ban születtem. mintaűttörő voltam, vagyis Pionír, mert felvidéki vagyok. :-) Sajnáltam, amiikor feloszlott a szervezet hetedikes koromban, mert mindig mozivetítésekre jártunk meg színházba általa. A gummizások, a tollas, ez mind megvolt. És lakótetelepi kulcsos kölyök voltam, mindig hordákban jártuk a környéket és mindenkit ismertünk. :-D A mostani gyerekek nagyon magányosak, sokszor a felnőttekkel próbálnak barátkozni
339. Cilumiluci (válaszként erre: 334. - Mamcili)
2011. aug. 10. 08:14
nekem is:)
2011. aug. 10. 08:07

Nintendo-A tesóm aki 68-as 82-ben kapott egyet ajándékba.A mai napig megvan valahol pár éve láttam. mikor jött a babám felci-

peltem, pár dolgot a padlásra majd megkeresem valamikor.Ez még tükrös szétnyitható változatú darab amiben egy majom szedi össze a kulcsokat.Rá van írva nagybetűkkel hogy NINTENDO.Made in Japan. :)

337. 53dfddad18 (válaszként erre: 336. - Pitypangné)
2011. aug. 9. 22:53

De miért? Szuper játszóterek vannak mindenfelé.

Ma igazán jó gyereknek lenni...

2011. aug. 9. 22:38
Én '91-ben születtem, de ugyanígy nőttem fel, legalábbis ami az utcán játszást illeti. Már bőven iskolás voltam, amikor elkezdtek biztonságos játszótereket építeni meg egyebek... Mondjuk én Pesten nőttem fel de sokat jártunk vidékre, egyik helyen egész nap egy homokdombon játszottunk, ami bármikor ránk omolhatott volna, másik helyen meg az egész napot egy tóban töltöttük, persze szigorúan szülő nélkül... Akik most járnak a húszas éveikben, annak is volt még igazi gyerekkora, ez nem csak '80 előttiek kiváltsága. :) Ma viszont én sem lennék kisgyerek.
335. a14deb9047 (válaszként erre: 331. - Mamcili)
2011. aug. 9. 19:39
Az állam mindenhonnan kivonul - kivéve a pénztárcánkat!
334. mamcili
2011. aug. 9. 19:37

Kész elfáradtam a nagy olvasásba :)

csupa emlék :)

Lesz ebből még valami:)

beindult a fantáziám :)

333. mamcili (válaszként erre: 80. - Kakukkfű)
2011. aug. 9. 19:35
kisiskolások szeretik :)
332. mamcili (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2011. aug. 9. 19:16
ez nagyon jó :)
331. mamcili (válaszként erre: 13. - 2caf8744b6)
2011. aug. 9. 19:14

Ez kicsit nekem is szólt, így köszönöm, de én nem úgy látom, hogy nekünk kéne megalapozni mások nyugdíját....

Ezért az állam felel, teremtsen munkahelyeket, nem túlképezni kéne mindenkit, hanem szívvel lélekkel dolgozni szerető emberek kellenének az országba...

Na de ne politizáljunk :)

Sok minden lehetne sokkal egyszerűbb és sokkal jobb, csak biztos valahol elrontották...

Remélem egyszer rájönnek erre elfogadják és megtanulnak változtatni.

Nekünk meg kitartást és a szüleinknek köszönet, a gyerekeinknek meg kitartást :)

330. a14deb9047 (válaszként erre: 24. - 83e25137af)
2011. aug. 9. 19:13
Amikor döntésre kényszerül az ember, hogy manikűr vagy vagy vízszámla - kozmetikus, vagy villanyszámla... A kérdés el van döntve.
329. mamcili (válaszként erre: 9. - Agnik1)
2011. aug. 9. 19:08

hú nem itt laksz a szomszédban?

az én anyukám is ezt csinálta:)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook