Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
2625. timycat (válaszként erre: 2623. - L.luiselotte)
2012. aug. 28. 22:59
Nálunk is nehéz ilyenkor bevezényelni a macskákat, van hogy nem is sikerül, mert növő holdkor, teliholdkor hatalmas "bulikat" csapnak a környékbeli cicókkal
2624. timycat (válaszként erre: 2619. - Lucamami78)
2012. aug. 28. 22:57

A cicatenyésztőknél a kandúr kenelben eszméletlen bűz van, egy ivarérett kandúr folyamatosan jelöl, főleg ha ott a nőstény, pláne ha tüzel :S

A lány cica alapból évi 2szer tüzel, eszméletlen hangokat adnak ki, húzzák magukat, fetrengenek és ha kielégítetlen a vágy akkor kegyetlen "kínban" vannak. Mindezt egy másik helyiségből érzi, hallja egy kandúr cica, akkor az is rázendít... én tuti nem vállalnám. Nálunk 3 herélt kandzsi van és egy ivartalanított lány, aki nem jár ki és nem is akartuk megműtetni, de mikor tüzelt, még a heréltek is megbolondultak és rossz volt nézni a lány cica vergődését, valamit halálra szekálta páromat, ellopta a zoknijait, belebújt a cipőjébe, szennyesbe, akárhova ahol "kanszagot" érzett, olyan 10 napig tartott az őrület, aztán őt is megműtettük.


Viszont ha tenyészteni akarjátok akkor arra kell berendezkednetek, hogy a fiú cica rommájelöli az ő területét ahová könnyen tisztítható-szagmentesíthető felületek kellenek, a lány cicusnak pedig kell egy másik hely ahová tüzeléskor hermetikusan el tudjátok zárni, feltéve ha nem akartok kismacsekot, ha akartok akkor pedig kell egy hancúrhely, mert megbolondulnak, képesek törni-zúzni a kergetőzésben és idegtépő hanghatással jár a hancúr, több napon keresztül gyakorlatilag non-stop

2623. l.luiselotte (válaszként erre: 2619. - Lucamami78)
2012. aug. 28. 22:47

Én elég sok ( 4-5 ) macskát tartok, ill. zárok be éjszakára, hogy nehogy vmi bajuk essék, és azt tapasztalom, hogy mind a nőstény, mind a kanmacska inkább az idegen, nem alomtársába " lesz szerelmes ". Persze kivétel is van, volt egy hófehér fekete bajuszos vegyespáros iker testvérpárunk ( a két Hydra ) ők állandóan egymással voltak elfoglalva, .... született is kishydrájuk, de nem tartottuk meg vérfertőzés miatt.

Szvsz a macskacsaládon - alomcsaládon belüli szerelem nem tul gyakori. Ha a nagy kertünkben áltlaában növő holdkor, mindpld ma is megjelennek a szomszéd kandurok, akkor kezdődik az igazi nagy élet

2622. Nikike1988 (válaszként erre: 2620. - Anna0129)
2012. aug. 28. 22:42

Nem hozta hanem kint játszott vele és nagyon vigyázott senki ne vegye el tőle:DD Nagyon aranyos volt:)


úhh a kis buta:( és nem történt komoly baja remélem a cicádnak?


Én igazság szerint nagyon félek hogy nem jön helyre és műteni kell:( Annyira szeretem nem tudom mit csinálnék ha nagy baj lenne:(

A doki szerint van esély hogy helyre jön annyira hogy nem kell műteni.Hát nagyon reménykedek benne...

2621. Cucicsillag (válaszként erre: 2619. - Lucamami78)
2012. aug. 28. 19:10

Szia! A him az mindig jelol,miutan ivarerette valik. A lany cica pedig eleg gyakran tuzel, ugyhogy ha nem akartok akkora szaporulatot kulon kell oket tartani. Viszont,ha egy lakaosn belul vannak, akkor meginkabb megy majd az "enekles"

En nem bizti, hogy bevallalnam, mert beloluk elotor az oszton,kozben belolunk meg az idegbaj:)

2620. Anna0129 (válaszként erre: 2618. - Nikike1988)
2012. aug. 28. 18:57

És vitte oda az ajtó elé a küszöbre, hogy ezt neked fogtam :D

A miénk bent van a lakásba, így nem foghat egeret. Viszont a röntgen az ismerős, mert kb 1 hónapja kiugrott az ablakomon :(

2012. aug. 28. 18:09

Sziasztok! azt szeretném kérdezni, hogy egy nem ivartalanitott him és nőstény cicát lehet-e valahogy egy lakásban tartani, úgy hogy csak évi egy almot szeretnék? Megnéztem a fogamzásgátlókat is, de az meg tönkretenné a cicákat.


Gondolom nem egy éven keresztül jön rájuk, tehát lehetne esetleg olyan időszak, mikor nem kellene őket külön tartani?


A him mindig jelölget, vagy olyan aki nem? Ha a nősténnyel együtt laknak, akkor jobban jelöl?


Bocs a sok 'alapnak' tűnő kérdésnél, de eddig nem volt nálam egyszerre két cica.


(és ha mondjuk lakásban/házban a családban élő cicákat nézünk tenyésztőknél, akkor valahogy ők is megoldják)

Köszi

2618. Nikike1988 (válaszként erre: 2615. - Anna0129)
2012. aug. 28. 16:49

:)


Hát igen nagyon nem mindegy milyen állatorvosra bízzuk a kis kedvencünket:)


1 hónap múlva kapja a drágám a második kombinált oltást meg a veszettség ellenit..


Aztán még 1 hónap és röntgen és kiderül műteni kell e..Hiába mondta a dokibácsi hogy kiméljük a lábát ezt a cicának nem tudom megmagyarázni..MIndig felmászik magas helyekre és onnan ugrál le..ami azt jelenti hogy nem fáj neki a lába de én úgy féltem őt..


Egyik este egeret fogott:))) olyan büszke voltam rá:D

2617. Nikike1988 (válaszként erre: 2614. - Timycat)
2012. aug. 28. 16:46

Igazából én sem hallottam még rizses macskakajáról.:)

Rozi a kukoricásat imádja:)

köszi az infó majd kipróbálom megeszi e egyáltalán a rizst:)

2012. aug. 28. 15:46
én meg most hallok tőletek a fogváltásról, azt sem tudtam, hogy van ilyen, Hicike 2 éves a nyáron-:))))
2615. Anna0129 (válaszként erre: 2610. - Nikike1988)
2012. aug. 28. 09:09
Én is örülök, hogy azt a dokibácsit választottuk akihez most is járunk :)
2614. timycat (válaszként erre: 2613. - Nikike1988)
2012. aug. 27. 17:42
nálunk állatdoki ajánlotta anno a rizst hasfogásra, sőt állítólag van rizses macskakaja is, ezt nem tudom, én még nem találkoztam vele, csak borsóssal, répással, kukoricással, tojásossal
2613. Nikike1988 (válaszként erre: 2612. - Timycat)
2012. aug. 27. 12:54

értem


Ha most olyan 3 és fél hónapos akkor lassan már kezdődik a fogváltás nála is..

Majd odafigyelek rá.

Nem tudtam hogy rizst lehet adni de köszi a tanácsot:)

2612. timycat (válaszként erre: 2611. - Timycat)
2012. aug. 26. 21:34

ja és a fogváltás együttjár a hasmenéssel, értelemszerűen ez tovább gyengíti őket


HA a gazdi odafigyel, akkor viszont nem lehet gond, fogváltáskor inkább pépes kaját kell nekik adni és egy kis rizzsel elkeverni, összenyomkodni, fékezve a hasmenést

2611. timycat (válaszként erre: 2605. - Nikike1988)
2012. aug. 26. 21:33
A gazdátlan őszi cicák általában elpusztulnak a fogváltásba :S Nem tudnak rendesen táplálkozni, legyengülnek, oltva sincsenek és ősszel az esti-éjszakai hidegben megfáznak, tovább gyengülnek, végül elpusztulnak
2610. Nikike1988 (válaszként erre: 2609. - Anna0129)
2012. aug. 26. 14:08

gyönyörű:)))


értem


A lényeg az hogy nem kell félni a fogváltástól ezek szerint..

Szerencsére nagyon rendes dokink van:)

2609. Anna0129 (válaszként erre: 2607. - Nikike1988)
2012. aug. 26. 13:27

Köszönöm szépen :)


Ő Maiin coon cicus és most lesz 1 éves nagyfiú :)


Hát az enyém talán 5-6 hónapos lehetett amikor találtam egy kis fogat a szőnyegen. Akkor megijedtem, de aztán rájöttem hogy tejfog. Azután mikor vittem a soron következő szurijára a dokihoz, mondta hogy legtöbbször lenyelik, szerencsés vagyok hogy megtaláltam. Mondanom sem kell el is tettem és benne van a kis saját dossziéjában :)

2608. Nikike1988 (válaszként erre: 2606. - Anna0129)
2012. aug. 26. 12:38

Nagyon szép a cicád:))))

Mennyi idős? fiú vagy lány?:)

2607. Nikike1988 (válaszként erre: 2606. - Anna0129)
2012. aug. 26. 12:37

Ugye?


Szerintem nem a fogváltásba halnak bele hanem a kölyök kori betegségekbe ha nincsenek beoltva...


Hány hónapos korban váltják a fogaikat?

2606. Anna0129 (válaszként erre: 2605. - Nikike1988)
2012. aug. 26. 12:34

Az én cicámnak már minden "tejfoga" kihullott, de még él. És az összes eddigi macskám sem halt bele.

Az én véleményem hogy ez egy oltári nagy baromság...

2012. aug. 26. 12:30

A nagy ilyedtségben az állatorvostól elfelejtettem megkérdezni 1 dolgot..


Nálunk ahol laktam az terjedt el hogy a macska belehalhat a fogváltásba stb.. Ennek van valami valóság alapja???

2604. Nikike1988 (válaszként erre: 2598. - Cucicsillag)
2012. aug. 26. 12:29

Aranyos nevek:)))


A miénk Rozi :))))

2603. Nikike1988 (válaszként erre: 2599. - Cucicsillag)
2012. aug. 26. 12:29

Teljesen igazad van:)


Egyébként a környezetünkben sokat azt mondják hogy hülyeség egy macskát beoltatni.. Hát nem tudom..Én nyugodtabb leszek ha be van oltva:)

2602. Nikike1988 (válaszként erre: 2594. - Timycat)
2012. aug. 26. 12:28

szia

bocsi hogy csak most reagálok...


Kihívtuk az állatorvost mert ezer Ft-ért kijött és nem volt lehetőségünk bevinni most és cica hordozónk sincsen még szóval így kényelmesebb volt..

Kapott 1 kombinált oltást és mondta a dokibácsi hogy olyan 3- maximum 3és fél hónapos cicus és 1 hónap múlva meg kell ismételni ezt a kombinált oltást+kapni fog veszettség ellenit is...


Sajnos baj van mert amióta idehoztuk kicsit sántít.. A doki egyből mondta hogy ez bizony nagy baj mert ő csípőficamnak látja:( és elvitte éjjelre majd ott megvizsgálták,megröntgenezték de kiderült hogy rosszabb:( Combnyaktörés sajnos, egy porc darab van törve neki de olyan kicsi az a törött rész hogy azt javasolta hogy 2hónapig várjunk és lehet hogy magától helyre fog jönni és regenerálódik annyira hogy nem kell semmi komolyabb műtét..de ha ilyen marad akkor bizony műteni kell..:( plussz a medencéje is sérült..Azt mondja lehet rátapostak vagy ilyesmi..Én bele sem szeretnék gondolni inkább hogy mi történhetett szegénykémmel..Szerencsés hogy hazahoztam én úgy érzem jó helyre került :)

A cica szaladgál,eszik jobban mondva zabál:D, ugrál,jókedvű,bújós szóval nem fáj neki hála az égnek..a doki is mondta hogy nem fáj neki,csak arra figyeljünk hogy ha pl játszunk vele akkor se nyomjuk meg neki a jobb hátsó"felét" és kímélni kell ..

Sajnos egy macskának nem tudom megmagyarázni hogy ne másszon fel sehova és ne ugráljon le sehonnan főleg hogy kinti cica.. Aggódok de remélem nem lesz baj..

Nagyon nagyon megszerettem..:)

2012. aug. 25. 14:37

sziasztok!

megjöttünk a telekről...a cica, mint egy rosz gyerek, egyik éjjel kiugrott, vagy kiesett az erkélyről, rá anyukám virágjára, ami hatalmas nagy begónia, szétrombolta, aztán elbújt, hiába szólogattam, kuksolt, egyszer elhaló hangon nyávogni kezdett, amikor rátaláltam, akkor rázendített, de nem tudott kijönni, nem volt kis cucc kiszabadítani.....a másik éjjel az ablakpárkányról kukucskált kifelé, mint egy anya, felébredtem rá, letessékeltem, hazafelé a férjem kiengedte a hordozóból, persze akkor is ordított, ki akart törni a kocsiból, végül maga visszament a hordozóba, aztán folytatta a hisztit hazáig, most békésen alszik....

2600. Anna0129 (válaszként erre: 2589. - Cucicsillag)
2012. aug. 20. 16:39

Igen jó volt :)

De a cica nagyon hiányzott.

Azóta is bújós :D

2599. Cucicsillag (válaszként erre: 2593. - Nikike1988)
2012. aug. 19. 22:07
Mi mindig beotatjuk. Igaz,hgy csak bent vannak, de a kinti cicak oltasat kapjak,mert pl.cipovel egy csomo korokozot lehet szallitani,inkabb nem kockaztatok. Eleg,ha elviszem rendelbe oket es benyalnak vmi bacit. Inkabb ne, igy mi is biztonsagban vagyunk!
2598. Cucicsillag (válaszként erre: 2591. - Nikike1988)
2012. aug. 19. 22:04

A perzsa Pom-Pom, allandoan jott utanam mindenfele, ugyhogy mst nehezen is viseli,hgy nem alszunk egyutt, de hat a baba miatt ez van. A talalt cicus pedig Maffia.


Amugy voltak mar Felix, Filemon, Dolly, Mirci, Grizli, Inci nevu cicuskaim.

2597. timycat (válaszként erre: 2596. - Judith.budapest)
2012. aug. 19. 20:52
vidéki orvos és törzsvendégek vagyunk nála, már tizenéve én is, szüleim is, sok-sok kuytust, cicust, nyuszit vittünk már hozzá, szokott nekünk "kedvezményt" is adni
2596. judith.budapest (válaszként erre: 2594. - Timycat)
2012. aug. 19. 20:36
jó orvosod van, nekem 8000ft egy ilyen látogatás...nincs szeretgetés benne...
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook