Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2505. Zsuzsó64 (válaszként erre: 2504. - Cucicsillag)
2012. aug. 2. 21:33
Köszi, nekem is az elmúlt 10 év jut az eszembe. Együtt nyaraltunk, utazott velünk mindenhova. Fiaim is odavannak érte, most főleg ugranak, kényeztetik, csak nyávogjon egyet. Elvileg még nem idős, s ha enne, akkor ezzel a bajjal, gyógyszerrel még évekig elélhetne az orvos szerint. Az idő eldönti, bár aug végében határozta meg az orvos.:((
2504. Cucicsillag (válaszként erre: 2502. - Zsuzsó64)
2012. aug. 2. 20:07

Drukkolok nagyon a cicusnak! Na,meg nektek is kitartas!

Engem a parom azzal vigasztalt,mikor majdnem elment a Mi Maffiank, hogy azert az az ido ,amit velunk toltott azt tartalmasan toltotte. Ti is megtesztek mindent, a tobbi mar rajta mulik!:)

2503. Cucicsillag (válaszként erre: 2501. - Nikike1988)
2012. aug. 2. 20:05

Szia! Eloszor i ne hagyd magad az anyos altal szekalni, majd O is megszereti-remelhetoleg. Jaja, dokinak mutasd meg, kap majd oltast,meg feregtelenitot, na es sok szeretet! :))

Mi lett a neve? Es hogy nez ki?

2502. Zsuzsó64
2012. aug. 2. 19:42

Szerintem, igen mutasd meg!!


Számolom én is, hányadik életénél tarthat! Októberben kezdődött, egyik orvos miatt minusz 4 kiló, azóta lassan, de fogy, nem akar enni. Viszont, úgy dorombol, s most újra élénk a szeme, követ mindenhova, hízeleg. Nem szép, de a konyhába is tettünk neki almot, most belepisil.Kakilni, viszont a wc-ben levőbe jár, mintha tudná, hogy a konyhában iszonyú lenne a büdös!:))

Nem tudom, jót teszek-e, de úgy döntöttem a gyógyszer mellett gyógyteákat kap. Most nem nyávog, ha pisilnie kell, tud is, van vizelete. A férjem sem ellenzi, pedig ellene van az ilyesmiknek, mióta nem nyávog vizelés közben a cicánk. Igaz nem tudom, neki mennyit kellene adni! A szeme is azóta tisztább, csak használ valamit.:))

2012. aug. 2. 17:40

sziasztok


Ma találtam egy kis kóbor cicát és haza hoztam(anyósom ki fog nyírni miatta)


Olyan 2hónaposnak saccolom de nagyon vékonyka..

mi a teendő? mutassam meg dokinak ?

légyszi segítsetek:)

2500. Cucicsillag (válaszként erre: 2499. - Zsuzsó64)
2012. aug. 1. 21:00

Hatha van meg tartalek elete szegenykenek!

Nalunk is a mutet utan majdnem 2hetig ki volt varrva a hugycsove es nyitva hagyta a doki. Ezert kulon szobaba tettuk,aminek a parkettaja le volt neylonozva, mert folyamatosan jott belole a pisi:(

2499. Zsuzsó64 (válaszként erre: 2497. - Timycat)
2012. aug. 1. 20:15

Idén tíz éves volt. Az a baj, hogy csak híg ételt, szaftot eszik, így a saját tartalékát éli fel. Műteni eleve nem merik, mert félnek az altatástól a súlya miatt. Már csak alig két kiló felett van, viszont ugyanolyan okosan néz ránk, csak az etetés elől menekül.

S egyfolytában pisil most, amire az orvos közölte, hogy nagyon jó, mert akkor működik a veséje. Csak nem mindig ér el a táljához!:))

Férjem teljesen maga alá került, hogy esetleg el kell altatni: eteti, jobban mondva belelövi az injekcióval az ételt, gyógyszerezi, napjában most, hogy szabin van, kétszer viszi infúzióra, stb. Én már kisírtam magam, s megpróbálok elbúcsúzni tőle, de nagyon nehéz!:((

Soha nem hittem volna!:((

2498. timycat
2012. aug. 1. 00:41

Egyébként ma mi is dokinál voltunk, természetesen a miénk nyaral, így helyettesítés volt, de szerencsénk volt aranyos fiatal doktornőt fogtunk ki.

Sziámim volt kedvetlen, nyavalygós, az egyik szeme totál begyulladt (ebbe pisilt bele úgy 1 hónapja egy varangy abból kikupálódott, de most ugyanaz a szeme nyavalyásodott meg)

Ücsörögtünka váróban erre beállított nyuszítve-csaholva 4 kutya, cicóm felélénült, tépte a kosarat, nyervákolt.

De szerencsére hamar sorra kerültünk, bent már 3-an vártak, hogy lefogják a harci szimáit (sziámi kifejezetten agresszív, hisztis macskák) háromra kinyitották a kosarat, a macsó komótosan kisétált, bebújt a dokinő ölébe :D édes volt, majd miközben vizsgálták, oltották megmosdatta az asszisztens nő kezét, teljesen eloldavtak tőle, hogy még ilyen jó természetű sziámit nem is láttak, ennek örömére mindenki megdajkálta, mert ritka alkalmak egyike, hogy sziámit simogasson egy idegen :) én nagyon büszke voltam rá.

Diagnózis: makkegészséges, csak huzatot kapott, allergiás a klímára és nehezen viseli a hőséget azért olyan tompa. Már csak azt kéne megoldani, hogy hogy tiltsuk el a klímától, mert nagyon szeret alatta heverészni (hazafele az autóban is kikapcsoltam, az ablakot sem húztam le majd megpusztultam)

2497. timycat (válaszként erre: 2493. - Zsuzsó64)
2012. aug. 1. 00:32

Hány éves a cicus?



Én írtam itt le korábban idén februárban kellett elaltatni a cicómat ugyanez miatt; a vese beindult, de erre tönkrement a mája, nem evett és teljesen legyengült :S A dokinőnk nekünk akkor azt mondta, hogy fiatal cicusnál jó eséllyel regenerálódik a máj (az enyém már 12 éves is elmúlott, ezért nem javasolta a gyomorszondát és további "kínzást") de ha fiatal a cicus akkor ne adjátok fel!

Szorítok nagyon!

2496. Cucicsillag (válaszként erre: 2495. - Zsuzsó64)
2012. júl. 31. 23:21

Masik dokit nem probaltatok? Nekunk volt egy jol bevalt/nak tuno es megis majdnem ott hagyta a fogat szegenykem. Atan elvittuk egy masikhoz, az egy sinter volt, aztan a harmadik, O nem adta fel es azota szedi magat ossze. Kopp-kopp.

Ugy nez ki, lassan eleri a regi sulyat!

2495. Zsuzsó64
2012. júl. 31. 19:52

Nem, nem is ajánlották. A veséje megy lassan tönkre, ami viszont a máját is tönkre teszi, ami viszont a szájában fekélyeket okoz, s ezért nem akar enni.

Ha enne, gyógyszerrel élhetne még jó pár évet, de így csak fogy.

2494. Cucicsillag (válaszként erre: 2493. - Zsuzsó64)
2012. júl. 31. 19:44

A mienket megmutottek, kipreparaltak a hugycsovet vagy hogy, vagyis nincs kukija es olyan szaraz kajcsit kap,ami megakadalyozza a gyulladast a holyagjaban.

A tieteket is mutottek?

2493. Zsuzsó64 (válaszként erre: 2491. - Cucicsillag)
2012. júl. 31. 18:53

Szívből örülök, hogy ennyi fájdalmat túlélt.

A mienk /elkeseredve írom/, mégsem tud a vesebetegségéből meggyógyulni. Úgy nézett ki tavasszal, hogy jobban van, persze állandó gyógyszer-szedés mellet, de most megint sokat fogyott hirtelen. Már csak 2,5 kg, Az orvos még a heti kezelést javasolta, majd egy két hét megfigyelést, utána...! :((

Sajnos, a saját tartalékát éli fel, pedig mindenféleképpen próbálunk ételt beletukmálni. Néha eszik, néha nem.

Az a baj, fogalmam nincs, hogy vannak-e fájdalmai, vagy nem. :((

2012. júl. 31. 18:31
hiszek benne, hogy az emberi jóságot az élet megjutalmazza, a cica szeretete is jutalom, mennyi feszültséget képesek elfelejtetni egy pillanat alatt ezek a kis szőrmókok...
2012. júl. 31. 15:47

Mostmar arany elete van, ugyhogy remeljuk,meg jo sokaig igy marad:)

Jahh, azt kihagytam,hogy hugycso elzarodasa is volt, akkor irtam ide eloszor,mert majdnem elpusztult, de azt is tulelte.

Igazi,kis survivor :)

2490. Anna0129 (válaszként erre: 2487. - Cucicsillag)
2012. júl. 31. 15:40
Óh szegényke, miken mehetett keresztül :(
2012. júl. 31. 13:32

észre sem vettem, hogy hibáztál, a szem sorokat olvas, és kipótolja az agy...


igen, minden joga megvan az élethez, nem ő tehet arról, hogy nehezen indult a nagybetűsbe...szegénykém...milyen jó, hogy nem tud semmiről, illetve nincs esze hozzá, hogy felfogja, ő beteg....

minden állatot sajnálok, amelyik utcán van, de a cicák olyan kicsik, törékenyek, főleg, ha utcára születtek...

2488. Cucicsillag (válaszként erre: 2487. - Cucicsillag)
2012. júl. 30. 19:14
Remelem kitudtatok silabizalni, mert az baratsagos karat lenni:)
2012. júl. 30. 19:13

Maffikat a kuka mellol szedtuk ossze,meg nagyn pici koraban, a par macskaeletebol nemistudom hanyat "elfogyaszott" annyira sok baja volt mar szegenynek es meg csak mst mult 2eves. Volt agyhartyagyulladasa is es annak a maradvanya az epilepszia. Kap is ra gyogyszert/sevenaletta reggel,este es gy ritkabbak, de 2-3 hetente van sajnos rohama es ejjel,hajnalban.

Olyankor nem tud magarol, oda is pisil, rangatozik. Nyomast kell gyakorolni a szemgolyojara,akkor hamarabb vege van a rhamnak es mezet kell a szajaba eroltetni,ami igen nehez,mert szajzar szerusege is van es a fenekebe kell nyomni vmi tubusos izet,amit a dokitol kaptunk. Utana 10 perc mulva mar azt sem tudja mi tortent.

Skan kerdeztek,miert nem altatjuk el, e ez szerintunk nemgy mukodik,mert ezt leszamitva nagyon kedves, naratsagos cica es nem latni rajta,hgy beteg. Amugy igazi rosszcsont :o)

2486. Anna0129 (válaszként erre: 2485. - Judith.budapest)
2012. júl. 30. 15:50
Igen, sajnos az állatok is lehetnek epilepsziásak, és bizony gyógyszert is szedniük kell... :(
2485. judith.budapest (válaszként erre: 2483. - Cucicsillag)
2012. júl. 30. 15:17

ha elharapja a nyelvét, az engem az epilepsziás rohamokra emlékeztet...állatoknál is van ilyen?

az ókorban szent emberek voltak, akik rohamot éltek át, beszélgettek az istenekkel....a te cicusod is lehet, szent cica a közönségesk között.....nagyon sajnálom, biztos fáj a nyelve és azt sem tudja, mitől..

2484. Anna0129 (válaszként erre: 2483. - Cucicsillag)
2012. júl. 30. 12:06
Úh szegényke, és ezek sokáig tartanak? Alvás közben?
2483. Cucicsillag (válaszként erre: 2482. - Judith.budapest)
2012. júl. 30. 11:01
A mi Maffinknak meg rohama volt az éjjel. Rájöttem, hogy összefügg a frontokkal.Szegénykém, elharapta a nyelvét.
2012. júl. 30. 09:21
bocsi....tombol...helyesen
2012. júl. 30. 09:20

igen, mi nagyon tapasztalatlanok voltunk, gyakorlatilag semmi nevelés, egyet kértünk ki magunknak, a karmolást, harapást, megtanítottuk, hogy nem szabad, ezután úgy csinálta, hogy miután "végzett" elszaladt....-:)))

a vihartól nagyon fél, addig elő nem jön, míg tart, a hordozót is útálja, ha meglátja, elbújik, pedig a telken nagyon jól érzi magát, de addig elvinni nem egyszerű, sír, üvölt, "haldoklik", tomból...

2480. Cucicsillag (válaszként erre: 2474. - Judith.budapest)
2012. júl. 29. 11:45

En mindkettot raszoktattam, beultetem az olembe es koromnyiras van, ha tetszik,ha nem. Persze kozben es utana is megdicserem oket, de ritkan van csak ellenvetesuk.

Ettol fuggetlenul nalunk is elofordul koromdarabka.

2479. Cucicsillag (válaszként erre: 2478. - Judith.budapest)
2012. júl. 29. 11:44

Igazan nincs mit, nekunk bejott!:)

Remelem, nalatok is bevalik!


Szep napot cicasok:)

2012. júl. 29. 08:40
hm...milyen okos ötlet, máris megyek kipróbálni....köszönöm a tanácsot !!!!!
2477. Cucicsillag (válaszként erre: 2476. - Judith.budapest)
2012. júl. 28. 19:45
En ugy szoktattam a kaparofara oket, hogy alufoliagolyokat rogzitettem spragaval a kaparofara es azt amikor elkezdte pofozni, akkor rajott,hogy jajj de jo,kapari is tudok, es mikor meglatom, mindig megdicserem oket. Ja, ez a nagyobbiknal volt, akicsi meg mar lemasolta. Nalunk-szerencsere egy butort sem kezdtek ki.
2012. júl. 28. 15:47
több kaparófája is van, de nálunk is a szőnyeg és az ágyhuzat jön be neki, pedig tanítottuk, jutalomfalatokat is kitűztünk, de nem akarta egyiket sem, persze még a tapéta is szóba jön, vagy makacs, vagy buta a lelkem, szóval cica-:)))))azt csinál, amit akar....gondolkodás nélkül foglalja el a férjem helyét, és nem mozdul, további nógatáskor zaklatás címén sértődötten elvonul, este a folyosó a kedvenc terepe, amikor hívjuk be....semmi....majd elmegyünk érte, akkor hazajön....
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook