Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A futással mennyi idő után lehet fogyni? fórum

A futással mennyi idő után lehet fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
76. fe9e12ede0 (válaszként erre: 75. - Zsuzso100)
2010. márc. 14. 13:24

:) Ismereős életkép :)

Nálam az jött be, hogy amennyire lehetséges, szabadnapon kerülöm a szénhidrátot. Pontosítva csak rostos szénhidrátot fogyasztok. Nagyvonalakban: rengeteg pároltzöldség reszeltsajttal megszórva, tejfölös tojással leöntve: brokkoli, karfiol, hagyma répa stb. Semmi cukor, semmi kelt tészta. Tészta csak durumtészta, ha nokedli csak teljes kiőrlésű lisztből. De csak néha. Gyümölcs OK, de soha nem reggelire, aszaltgyümölcs (meggy, dióval töltött szilva egyik kedvencem OK, alma OK, sárgabarack OK

Ezek saját aszalmányok)

Se kifli, se kenyér. Puffasztott rizskenyér OK, reggelire meleg szenyó alá a korom fekete " dreikorn vizekenyér" OK.

Tojás, keménysajt OK, rizs csak hántolatlan. Viszont saját készítésű majonéz (lenolajból házi tojás sárgájából) + piros káposzta reszelve OK. Reszelt répa, tejszín fokhagyma. Olajoshal OK, füstölthal OK. Hús csak sovány, de néha napok telnek el, és rá sem nézek...

A zöldség olajozottan laktatóbb mint egy 3 fogásos vasárnapi ebéd. Degeszre ehetem vele magam, nem fosztom meg magam a jóllakottság érzésétől.


Munkanapokon a "kényszerkonyhán" lehetőleg vagy rizs vagy főzelékfélét választok. Krumpli vagy tészta csak ha nincs más. Ezeket a napokat használom fel glikogénfeltöltésre.


Szabadnapokon szoktam sportolni. Ekkor merítem le a glikogén készletemet. Ez CH szegény napokon tök jól megy, soha nincs gond felszabadítani az energia raktárakat mint CH gazdag kaja után.

Teljesen energikus vagyok tőle.

Ami még a "divatos" "fitness" étrendektől lényegében eltér:

Tejet kihagytam, zsírszegény túróból házi túrókrém hosszú tekerés után vagy súlyzózás után OK, kefír teljesen kihagyva, joghurt csak gyümölcssalátába vacsi helyett. Margarin abszolút száműzve, édesítőszert csak kávéba teszek, és csak szacharint. Semmi aszpartám.

És most jön a poén, szinte soha nem szoktam megéhezni. CH szegény napon 2 étkezés, vacsi csak egy fél adag. Reggel éhesen ébredek, de ezen azonnal sagítek. Tegnap meg tegnapelőtt túrórudi volt az ebédhez, és ha hiszed, ha nem, estig itt hevert az asztalon, és csak "kegyelemből" ettem meg :) Egyszerűen nem kívánom az édességet, és szerintem ez így van jól. Pedig valamikor tőlem édesszájúbb alakot nem hordozott a Föld a hátán.

75. zsuzso100 (válaszként erre: 73. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 14. 12:23
De nekem az a gond, hogy ha éjszakás vagyok, nem vagyok lekötve, unatkozom, édességeket nézegetek...
74. fe9e12ede0 (válaszként erre: 68. - Zsuzso100)
2010. márc. 14. 12:15
Már jó idő van! :) Megnéztem a sportstracker -t, és azt mondja, hogy idén már futottam 98 km-t, tekerni meg tekertem 201-et. Bringa azért több volt, mert ha nem sportszerűleg megyek valahova, akkor nem kapcsolom be a GPS-t. Nincs rossz idő csak rossz öltözék :)
73. fe9e12ede0 (válaszként erre: 67. - Zsuzso100)
2010. márc. 14. 12:08
Én is műszakra dolgozom (10 éve), ráadásul nincs nagyon más étkezési lehetőség csak a "költséghatékony" üzemi konyha. Ennek ellenére úgy látszik sikerül nagynehezen összehozni egy elfogadható étrendet. Szerencsére 12 órázás mellett csak fél életemben kajálok melóban, másik felében pedig reggeltől estig magam ura vagyok. Ez ad bizonyos mozgásteret.
72. fe9e12ede0 (válaszként erre: 65. - Lilura)
2010. márc. 14. 11:49

Valóban 16. (már számolni is elfelejtek :(( )

(bár így is szép eredmény. Igaz megtartani nehezebb mint megszerezni) Persze magamból kiindulva írtam amit írtam.


Én szinte egész életemben zabáltam. 2001-ben rákaptam a bringázásra, de 6 év alatt 45 000 letekert km meg sem látszott rajtam. (igaz, hogy nem is fogyásért csináltam, hisz lefogyaszthatalannak tartottam magam (genetikai örökség és egyébb kifogások... hisz egész rokonság kövér és más baromságok).

2007-ben elkezdtem a szokásos reggelik helyett melegszendvicseket sütni reggelire. Megfigyeltem, hogy ha reggel jól bekajáltam, napközben nem jöttek az addig mindennapos farkasétvagyrohamok.

Megindultak a kilók lefelé, annak ellenére, hogy sült szalonna és más "finomságok" kerültek a melegsznyókra. Majd elkezdtem kísérletezni az étrendemmel, a kilók meg csak olvadtak. (ez külön téma) Persze havi 500-800 km tekerés mellett már belefért 1-2 naponta egy egész tábla csoki, fél üveg mogyorókrém egy evésre stb. Ekkor beleestem egy hibába, akartam gyorsítani a fogyás tempóját. Hozzátettem napi 10km futást. És itt már jelentkezett a túledzés. (ez megint másik történet) Saját tapasztalataim alapján nem 30/70 arányban mondanám a sport/kaja szükségességét, hanem mindkettőt 100%-ig fontosnak tartom. Lényeg az, hogy aki rászánja magát hogy elkezdi, elinduljon valamerre. Van aki sporttal kezdi, van aki étrend átalakításával. Aki sporttal kezdi, annak is meggyűlik a baja a visszatérő kilókkal ha csökkenti az edzésmennyiséget, aki meg az étrenddel, az szédölöghet az éhségtől, és amint lazít megint a visszatérő kilókkaltalálja szembe magát. Aki komolyan gondolja, az előbb vagy útóbb úgyis teljes szemléletváltáson kell hogy átessen. Ahhoz viszont idő kell, a döntést mindenki maga hozza meg. Attól kezdve már nem lemondás a cukros tejszínes habostorta meg az édes üdítő.

Ha 4 éve valaki elmonta volna, hogy miket fogok enni, és miket nem 2010-ben, azt kiröhögem volna, hogy megőrült. 18 évesen kellett futnom 3 km-t az is gondot okozott, 13km-ba meg belehaltam volna, ha le kellett volna futnom megállás nélkül. Most nem egész 1 1/4 óra kell hozzá, ráadásul élvezem is. Közben 40 leszek idén.

71. zsuzso100 (válaszként erre: 70. - Lilura)
2010. márc. 14. 11:38
:-)
70. lilura
2010. márc. 14. 11:09
Az a lényeg, hogy az ember jól érezze magát a börében.
69. zsuzso100 (válaszként erre: 66. - Lilura)
2010. márc. 14. 11:05
Egyébként most már jobban odafigyelek az evésre, próbálok nem össze-vissza enni - amennyire a körülmények engedik, a jelenleginél jobban nem fogok odafigyelni, nem is tudnék, csak ideig-óráig. Mindig megeszem, amit megkívánok, ez nekem fontosabb, mint a tökéletes alak minél gyorsabb elérése. De persze mindenki maga dönti el.
68. zsuzso100 (válaszként erre: 65. - Lilura)
2010. márc. 14. 11:03
Igen, visszajött. Konditerembe jártam és a konditerem elköltözött, most újra nekiálltam itthon tornázni, aztán ha jó idő lesz, megyek futni is.
67. zsuzso100 (válaszként erre: 62. - Lilura)
2010. márc. 14. 11:01
Ennél gyorsabban nem szeretnék. Az az igazság, hogy én szeretek enni, éjszakázok is...teljesen fel van borulva az életritmusom.
66. lilura
2010. márc. 14. 10:51
Itt nem kell feltétlen diétára gondolni, csak egyszerű odafigyelésre. Okosan is lehet bánni a kajákkal, nem kell belefeszülni. Több fehérje, kevesebb szénhidrát, abból is jobb minőségűek. Sokat dob a "csak futáson".
65. lilura (válaszként erre: 63. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 14. 10:43
4 hónap az inkább 16 hét. Lehet nem lassu, de mégis, visszaszedett belőle, és valószínüleg, ha kicsit odafigyel a kajára, nem történt volna így. nem azt mondtam, hogy nem lehet csak edzéssel fogyni, csak nehezebb meg nem érdemes.
2010. márc. 14. 10:33
Bocsi, nem Kata, hanem Zsuzso100 írta...
63. fe9e12ede0 (válaszként erre: 62. - Lilura)
2010. márc. 14. 10:28

4 hónap, durván 12 hét. Szerintem meg szenzációs eredmény gratula! Kerekítve heti 1 kg, ami szerintem teljesen normális. Ettől gyorsabb tempóra nincs szükség. Rohamdiétákkal lehet rekordokat döntögetni, de kérdem én, hogy minek? 10 kg felhízása sem 4 hónap alatt történt. Kalória megvonás alatt sokkal rosszabb a regeneráció. (nagyon könnyű túledzésbe esni) Feltételezem hogy szinte 0-ról indult a hozzászóló, mert eleinte nem is futotta le a távot egészben, ezért indokolt volt a fokozatosság és óvatosság.

Saját meggyőződésem, hogy kaja terén nem állhat rosszul Kata. (ha rosszul állna, szinte semmi sem ment volna le eddig) További finomhangolást majd nyilván megteszi ha szükségét látja az eredmény megőrzése érdekében!

62. lilura (válaszként erre: 37. - Zsuzso100)
2010. márc. 14. 10:10
Azért a márciustól-júliusig terjedő időszak nem annyira rövid időszak mínusz 10 kg-hoz. Persze, szép eredmény, de nem lehet eleget hangsúlyozni a helyes táplálkozás fontosságát. Gyorsabb lett volna az eredmény, no meg tartósabb.
61. lilura (válaszként erre: 60. - Zsuzso100)
2010. márc. 14. 09:40

Szerintem meg nincs tökéletes alak, mivel ez relatív dolog:).


De a lényeg, hogy energiadeficit kell, vagyis kevesebb Kcal-tbevinni, mint amennyit felhasználsz. Így, Te a futással érted el a csökkenést, de a végleges eredményhez igenis kell a kaja is, ebből nem engedek:)

60. zsuzso100 (válaszként erre: 58. - Lilura)
2010. márc. 14. 09:33
Nekem csak mozgással lement 10 kg. Inkább úgy mondanám, hogy a tökéletes alakhoz, az utolsó 5 kg-hoz mindenképpen kell a kaja is.
59. Kata óvónéni (válaszként erre: 57. - Zsuzso100)
2010. márc. 14. 09:30
Szinte napi rendszerességgel,2 hónap után azért volt már látszata.Lassan,egyenletes tempóban futok,nekem a cél az volt,hogy megállás nélkül le tudjam futni az adott távot.Tavaly nyár óta futkározok.Sajnos gyakran közbeszól a rossz időjárás:(remélem már hamarosan itt az igazi tavasz.Valaki mondta,hogy betonon nem szabad futni:igaza van!!!Tönkreteszi az ember térdét.
58. lilura
2010. márc. 14. 08:55
Azt nem szabad elfelejteni, hogy a formát 70%ban a kaja adja és csak további 30 a mozgás. Kell az is, de ha nem eszel "jól" csak magad ellen játszol.
57. zsuzso100 (válaszként erre: 56. - Kata óvónéni)
2010. márc. 14. 07:51
Milyen rendszerességgel futottál és mennyi idő alatt kezdett meglátszani?
2010. márc. 13. 23:20
6-8 km-t szoktam futni.Sokat fogytam,de eleinte csak gyalogoltam lassan,majd gyorsabban....és tornáztam,majd jöhetett a futás.Nagyobb súlyfelesleggel küszködőknek nem ajánlom,mert a térdizületeket megterheli.Ja és persze diéta!-anélkül szerintem nem lehet fogyni.
55. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3. - Panka78)
2010. márc. 6. 04:59

Látom jól körüljártad a témát. Hogy erősítene a futás? Aki TV előtt tunyul, azt erősíti, egy kigyúrt "kettesszekrény" méretű bika meg elveszítené tőle az izomzatát. Mert ugye a szervezet mindig a terheléshez adaptálódik.

Hogy ne fusson mindenki, ez nem vitás. Persze nem csak túlsúly miatt nem ajánlott, mint rávilágítottál erre ilyen alkat kell. Ha valaki ennek ellenére mégis erőlteti... na ebből lesz az orvosi statisztika.


[link]


Mit tegyen akinek nem való a futás? Még mindig bringázhat, vagy súlyzózhat. Persze metabolikus edzésre gondoltam, nem szabad összekeverni a testépítők tenziós edzésével. A metabolisus súlyzózás még a kocogástól is jobban pusztítja a zsírt, nem kell izgulni a tönkrement térdek miatt, valamint a súlyfelesleg mellett igazán ez egy ideális mozgásforma kezdőknek.


[link]

54. 61cf7811dc (válaszként erre: 33. - Totesz)
2010. márc. 3. 16:15
Nekem sem elsőre ment, bele kellett rázódni, de mostmár megy :)
53. Totesz
2010. márc. 3. 15:40
Vagyis blogodat.
52. Totesz (válaszként erre: 50. - Zsuzso100)
2010. márc. 3. 15:40
Köszi,hát igen de azért nem egyszerű ez a cigi leszokás.Olvasni fogom a blgogodat.
51. zsuzso100 (válaszként erre: 44. - Totesz)
2010. márc. 3. 15:36
Egyébként a blogomban olvashatsz róla, mikor mit csinálok.
50. zsuzso100 (válaszként erre: 48. - Totesz)
2010. márc. 3. 15:36

De mindenképpen egészségesebb lettél, úgyhogy majd csak lemegy!

Gratulálok a cigiletevéshez!

49. Totesz (válaszként erre: 47. - Minike26)
2010. márc. 3. 15:27

Hát igen ilyen alkat vagyok.

Kevés szénhidrát,a tésztán kívül nem is tudom melyik étel tartalmaz sok szénhidrátot,nem vagyok nagyon képben az ilyenekkel.Sajna.

Eddig a kondival csak erősödtem,és nem ezt akartam elérni,olyan vastagok a combjaim,hogy az már undorító!

48. Totesz (válaszként erre: 45. - Zsuzso100)
2010. márc. 3. 15:25
Hát igen azok a hülye kg-ok hamar visszajönnek.Nálam is ugyanez a helyzet csak nekem még plusszba jött az is,hogy abbahagytam a cigizést ez még növelte a kilókat,így már össze is jött az a 10kg plussz.
47. minike26 (válaszként erre: 41. - Totesz)
2010. márc. 3. 15:20
hat ilyen alkat vagy, nagyon keves szenhidratot es zsirt kell enned, akkor megy le.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook