Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjemnek gyermeke lesz mástól fórum

A férjemnek gyermeke lesz mástól (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
75. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 72. - Borian)
2021. máj. 13. 18:08
És azért hozzáteszem, itt nem egy egyéjszakás kapcsolatról van szó, hanem a két fél együtt él, annak a gyereknek pontosan ugyanannyi jár akár anyagilag,érzelmileg és minden más szempontból az apjából, mint a másiknak.
74. birebora (válaszként erre: 70. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 13. 18:07
Nem kisemmizni kell, én nem mondtam ilyet, de azért odafigyelnék ezek után mindenre. Máshogy látnám a dolgokat.
73. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 72. - Borian)
2021. máj. 13. 18:07

Hagyjuk már ezt a rám kényszerítést könyörgöm, semelyik férfi felett nem áll senki pisztollyal, hogy az aktust úgy fejezze be, ahogy. Hogy bizonyítod be az ellenkezőjét? Julika ezt mondja, Pistike pedig azt, kinek van igaza? Ennyi erővel minden felelőtlen férfi ezzel takarózna.

Aki szexuális életet él vállaja a felelősséget bármelyik oldaról, nem kötelező és és könnyen kivédhető a "nem kívánt gyerek" a férfi részéről is.

72. Borian (válaszként erre: 68. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 13. 18:05
Hát, azért, ha rámkényszerítenének egy gyereket (ha valóban így van), én nem tapsikolnék és létezik jogi lehetőség, ami a vállalt, családon belül született utód(ok) érdekeit védi.
71. birebora (válaszként erre: 68. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 13. 18:05

Hogy a kérdésedre is válaszolja, bár nem értem, jogász barátom mesélte a minap, hogy a hagyatékin derült ki az özvegy feleség számára, hogy van egy házasságon kivül született gyerek is, aki megjelent a tárgyaláson. Tehát nem csak két fia volt az elhunytnak, hanem három. Az asszony sokkot és sirógörcsöt kapott és amiért egy életen át dolgozott, osztoznia kellett.

Nem sokaknak lenne őszinte a mosolya szerintem.

70. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 69. - Birebora)
2021. máj. 13. 18:01
Ebben egyet értünk, én csak azokat a kommenteket nem értem akik arra bíztatják a FI-t, hogy jól semmizze ki a gyereket az örökségből. Nevetséges. Az apja örökségének a fele jár neki, és nem értem, hogy ez miért nem nyilvánvaló egyeseknek.
69. birebora (válaszként erre: 68. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 13. 17:59
Pontosan, védekezzen a hülyéje ha már házasságban meglévő gyerek mellett félrekefél. Úgy kivágnám mint a szart.De ez én vagyok. A FI meg éljen vele hátha még összehoz pár gyereket.
68. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 66. - Birebora)
2021. máj. 13. 17:55

Mitől védenéd a gyereked?

A gyerek az apától van, teljesen mindegy, hogy házasság előtt-alatt-után született.

Ugyanúgy jár neki az apja után az örökség, mint a másiknak, nem a gyerek akart megszületni, két felnőtt ember interakciójából született, ha átverés, ha nem, azért férfi oldalról is van majdnem 100%-os védekezési módszer.

67. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 60. - Borian)
2021. máj. 13. 17:54
Nagyon kedves :)
66. birebora (válaszként erre: 49. - Timycat)
2021. máj. 13. 17:51

Szerintem ha az embernek gyereke van nem baj ha gondol az örökségre ezzel együtt a jövőre. Semmi elitélendőt nem látok benne. Teljesen normális érzelmű embernek tartom magam ettől függetlenül. Hasznos ha az ember kicsit előrelát.

Jogász barátom szokta mondani, lehet nem gondolni rá, meg nem beszélni róla és tabuként kezelni de az sokba fájhat majd egyszer. Akinek ez nem fontos ne törődjön vele, akinek fontos tegye meg a lépéseket.

Én nem örülnék egy ilyen helyzetben és igenis védném a gyerekemet.

Az meg, hogy féltestvér? Mi a baj ezzel? Van másik neve? A mostoha tesó jobb?

Van az ismerőseim között aki úgy hivja a féltestvérét, hogy félhúgom, félbátyám. Mindenki tudja miről és kiről van szó. Semmi degradálót nem látok benne, de persze nem vagyunk egyformák.

65. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 63. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 13. 17:46
Köszi! Legközelebb jobban figyelek :)
64. Guruljka (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2021. máj. 13. 17:45

Félreértés ne essék, nem ez a követendő példa, de ha már úton van a másik baba, akkor meg kellene találni azt a megoldást, amely a legkevésbé fájdalmas a résztvevőknek.

Én személy szerint már az első félrelépése után nem békültem volna, de ez én vagyok.

63. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 58. - 7af8e3c9a1)
2021. máj. 13. 17:43

Az a baj, hogy a hozzászólásaid nem provokatívak hanem buták és egymásnak ellentmondóak voltak.

Próbáltál nagyot mondani, nem sikerült, majd legközelebb. :)

62. Guruljka (válaszként erre: 55. - Borian)
2021. máj. 13. 17:37

A férfi nem változtatott semmin, és nem költözött senki sehova.

A két család nem lakott együtt. Voltak viszont közös programok, mert a szeretővel eleve régebb óta fennállt az ismeretség.

Persze a férfi rendesen járt a fiát is látogatni, ezt a feleség elfogadta, addig sem volt otthon ülő a pasas. A szerető pedig megelégedett azzal, amit kapott: igazából csak a babát akarta, azt pedig megkapta.

Tudomásom szerint mindhárom gyerekével jó a férfi kapcsolata.

61. birebora (válaszként erre: 58. - 7af8e3c9a1)
2021. máj. 13. 17:34
Férfi fórumon biztos nagyobb sikered lesz.
60. Borian (válaszként erre: 58. - 7af8e3c9a1)
2021. máj. 13. 17:31
egyszerű: nem kell idejárni :-)
59. Borian (válaszként erre: 57. - Aszparagusz)
2021. máj. 13. 17:31

azért írtam, ahogy

lehet, hogy hazudik otthon, lehet, hogy akkor még belefért, utólag tényleg meglepődött, lehet, hogy úgy tudta, a hölgy fogigátlót szed... azért ne tegyünk úgy, mintha soha egy férfivel nem esett volna még me, hogy akaratán kívül apává tették...

58. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 45. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 13. 17:18

Nyugi. Értem én a kérdezőt. Nincs is gond a kétségeivel. Kívánom, hogy tudják rendezni felnőttek módján.

A megfogalmazásim szándékosan lettek ma provokatívak. Picit lenni elegem hoxaból. :D

57. aszparagusz (válaszként erre: 56. - Borian)
2021. máj. 13. 17:09

Már leírtam, és leírom újból.

Ha a férj semmiképp nem akart volna másik gyereket, akkor neki kellett volna megtenni mindent, hogy ez ne következzen be.

Mondom ezt egy 22 éves fiatalember anyjaként.

56. Borian (válaszként erre: 54. - Aszparagusz)
2021. máj. 13. 17:07
Leszámítva, hogy (fi elmondása szerint) nem a férj beleegyezésével és tudtával vállalt babáról van szó.
55. Borian (válaszként erre: 49. - Timycat)
2021. máj. 13. 17:05
Hát, nem tudom Gurujka példájában a gyerekek sérültek-e... az OK, hogy a 3 felnőtt ezt elfogadta, de a gyerekeket kérdezte vki? Jó párkapcsolati példa volt egy háremben felnőniük? Nem tudom...
54. aszparagusz (válaszként erre: 49. - Timycat)
2021. máj. 13. 17:05

Nálam is az örökség téma vágta ki a biztosítékot.


A gyerek még meg sem született, de itt már többen arról írnak, hogy ki, mit és mikor örököl.

Igen, "féltestvérek" lesznek, de apukának mindkettő ugyanolyan gyereke. Függetlenül attól, hogy házasságban vagy házasságon kívül, illetve mikor születtek.

53. Altair (válaszként erre: 52. - Altair)
2021. máj. 13. 17:00

Természetesen ezzel nem megmondani akarom, mit tegyen a fi, több lehetősége is van.

De az érthető, hogy - ahogy szintén korábban én is írtam, talán csak elkerülte a figyelmedet - 2 gyerekről van szó. Nem csak egyről.

52. Altair (válaszként erre: 49. - Timycat)
2021. máj. 13. 16:57

Részemről így elfogadható, ahogy kicsit pontosabban leírod Te, mire lehet érteni. Tamás bátyánk általánosságban írt, amögé azt képzelek, amit akarok, ha már nem veszi a fáradtságot kifejteni a véleményét.


A féltestvér megnevezés szerintem nem degradáló, hanem tény. Ha az egyik szülő közös, a másik nem, akkor így mondják, ebbe nem kell rosszat látni.


Az örökösödési kérdés objektíven jogos, de én sem erre gondolnék egyből.


Guruljka példájával nincs semmi bajom. Le is írtam, ha mindenki tud mindenről, és elfogadja, azt teljesen jó. De nem az a felállás az általános. És Tamás hozzászólásaiból, még ha nem is az volt acélja, az jön le, mintha az az egy út lenne az egyetlen olyan opció, ahol megveregethetjük a kapcsolatban résztvevők vállát, hogy igen intelligensek és kulturáltak. Holott ahogy többen írják, ha a helyzeten nem tud túllépni a fi, akkor a részéről az lesz az intelligens, ha nem marad egy olyan kapcsolatban, ahol bizalmatlan, mert azt a gyerek is tapasztalni és érékelni fogja. A kulturáltság is meg lehet egy elváló családban.

51. Borian (válaszként erre: 49. - Timycat)
2021. máj. 13. 16:52
A Hoxa nem isteni ítélőszék, hanem kérdésekre adott válaszok gyűjteménye ismeretlen emberektől. Mivel a fórumnyitó kérdésére születtek a válaszok, ezért a válaszadók az ő érdekeit szem előtt tartva próbáltak javaslatokat megfogalmazni. (És nagyon kulturáltan, mert senki sem írta, hogy kaparja ki a ringyó szemét, amivel barátnők egymás közt szoktak előjönni. :-) )
50. timycat (válaszként erre: 46. - _Berry_)
2021. máj. 13. 16:46
Na, ez a normális hozzáállás.
49. timycat (válaszként erre: 39. - Altair)
2021. máj. 13. 16:42

Az a nem intelligens, hogy itt a hozzászólók nagy része a másik gyereket leféltestvérkézik, degradálja, nem ér annyit a szemükben mint a házasságban született. Az mellékes, hogy amúgy a féltestvérke "szünetben" fogant, tehát a gyereknek még az sem felróható, hogy a nagy családi boldogság ideje alatt mert megfoganni.

A legdurvább, hogy már arra gondolnak, hogy majd gond lesz örökségnél 🤦‍♀️

Hát ezek alapján érzelmileg milyen emberek ők? Értem én, hogy minden embernek a saját gyereke a legfontosabb, de azért maradjunk már emberek a nemesebb értelemben.


A példa amit Guruljka hozott pedig csak annyi, hogy 3 felnőtt kihozta a helyzetből a maximumot, hogy ha lehet ne sérüljön nagyon senki, pláne ne a gyerekek, akik picit sem tehetnek a helyzetükről.

48. _Berry_ (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 16:37
Mi lesz neked a bizonyíték? Milyen bizonyítást vársz? A bizonyítást csak az idő adhatja meg, addig max. ígéreteket kaphatsz. Viszont ha ennyire nem bízol meg benne, akkor miért akarsz vele maradni? Akkor tényleg jobb ha külön mentek.
47. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 16:16

A következő kérdéseket tedd fel szerintem magadnak:

- Meg tudtam-e már bocsátani neki?

- Túl tudok lépni a sérelmeimen?

- Együtt tudok-e működni az anyukával a gyerek nevelésében?

- Normális módon tudom-e a gyereket akkor kezelni, amikor nálunk van, ezzel megteremtve neki a biztos érzelmi hátteret?


Szerintem ezek a legalapvetőbb kérdések, amíg ezekre nem tudsz egy egyértelmű igennel vagy nemmel válaszolni, addig ne erőltess semmit.


Továbbá felelős vagy a közös gyereket érzelmi fejlődéséért is, jelen pillanatban az Ő élete is egy átjáróház miattatok, elköltözött-visszajött-elköltözött, így nem lehet élni.

De amíg egy kicsi bizonytalanság is van benned és erről fórumot indítasz, én biztosan nem erőltetném ezt a kérdést.

46. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 16:10
Ha te is szeretnél vele élni és ő is veled, akkor mi a kérdés? Ha jól értem, a gyerek nem megcsalásból lett, hanem közös döntésetek váratlan eredménye. Ezek szerint a nő nem volt neki mégsem olyan nagy szerelem, vagy annyira fontos, hogy visszament hozzátok, és bár a gyerek biztos fontos lesz számára, ami így természetes, de ezek szerint a jövőt továbbra sem a nővel képzeli el, tehát akkor felesleges féltékenykedni, ha valóban szeretnél vele élni. Szerintem a lényeg az, hogy a 2 gyereknél inkább arra kellene majd törekedni, hogy jó testvéri kapcsolat legyen. A nő pedig csak annyira lesz az életetek része, amennyire engeditek.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook