Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjemnek gyermeke lesz mástól fórum

A férjemnek gyermeke lesz mástól (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
105. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 100. - F.frezia)
2021. máj. 14. 07:56

Jaj ne már, hogy most a FI-t kikiáltjuk bűnbaknak, mert nem tök természetesen és egyszerűen tudja megbocsátani, hogy a férje csinált egy másik nőnek egy kb. fél éves együttélésből egy gyereket.

Jössz itt a bizalommal meg házassággal, hagyjuk már, akkor a férj miért nem gondolt a nőre amikor gyereket csinált a másik nőnek, értem én, hogy nem voltak együtt, és oké, elvileg átverték, de ha felelős férfi vagyok és nem akarok gyereket óvszert használok, vagy legalább megszakítással védekezek.


Ne keverd a szezont a fazonnal, itt nem egy új kapcsolatról van szó, ahol az ehyik fél behoz egy gyereket az előző házasságból.

Ez kb. már az áldozathibáztatás kategória, amit csinálsz.

104. Amabile (válaszként erre: 102. - Borian)
2021. máj. 14. 07:34
Nem azt írtam, hogy mindenki boldog és egy nagy család lesznek. Ha megbocsátott a hűtlen férjének, és együtt folytatják egységben az életüket, akkor ők lesznek az "igazi család". Ebbe beletartozik, hogy a FI támogatja a férjét ebben a helyzetben, nem hibáztat egy ártatlan gyereket, nem féltékeny a másik nőre. Elfogadja a helyzetet és közösen próbál a férjével megoldást találni, ami mindenkinek jó. De ez csak a legnagyobb szeretetben, bizalomban működik.
103. Borian (válaszként erre: 102. - Borian)
2021. máj. 14. 07:33
ui: egyébként érdekes kérdés ez a monogámia-poligámia kérdés. Olvastam erről egy kutatást, ahol arra jutottak, hogy a homo sapiens evolúciósan monogám, mert így lehet leginkább biztosítani az utódok felnevelését. Azokban a társadalmakban, ahol elterjedt a poligámia, vagy a kényszer miatt alakult ki (pl. aránytalan a nemek aránya), vagy hatalmi szimbólum, de valójában még a háremekben is jellemző volt, hogy a szultánnak volt egy kedvenc/fő felesége, akihez érzelmileg jobban kötődött, aki az igazi társa volt.
102. Borian (válaszként erre: 101. - Amabile)
2021. máj. 14. 07:27

Igen, elvileg és egy amerikai filmben végül mindenki boldogan él, míg meg nem hal....

A valóság azonban sokszor más.

A férjem apukájának volt egy előző házassága, ahol született egy fia, de a felesége félrelépett, ezért elváltak, utána vette el a férjem anyukáját, akivel haláláig, több mint 40 évig együtt élt, született 3 gyerekük. Ők lettek az igazi családja, a nagyfia után fizetett, néha találkoztak, de nagyon laza volt a kapcsolat. A gyerekek sem lettek igazán összeszoktatva, a férjem hallani sem akar róla, én még soha nem is találkoztam vele, pedig már mi is több mint 20 éve vagyunk házasok, viszont az egyik nővére tartja vele a kapcsolatot, a másik szintén nem.

Ahogy említettem, az ismerősöm új szerelme sem bírta el azt, hogy a pasi rendes apaként hetente látogatta a gyerekeit, a csaj saját, igazi családot akart, ahol rá és a közös gyerekekre irányul a teljes figyelem. És valahol ez a normális.

101. Amabile
2021. máj. 14. 07:11
Azzal, hogy egy "sima megcsalásból" gyermek születik, egy új család is születik, divatosan mondva mozaikcsalád. Mostantól a FI élete része lesz a "másik nő", ugyanis testvért szül gyermekének. Apuka is élete része marad, hiszen ott a közös gyermek. Megbocsátott egyszer a hűtlenségért, ha ezt szívből tette, akkor most nincs min gondolkodni. Megoldandó közös feladat. De úgy tűnik nem ez történt.
100. f.frezia (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 14. 03:31

Mit kell bizonyítania?


Félrelépett, külön mentetek, lett neki más.

Majd újra egymásra találtatok. Elvileg megbocsátottál.

Most kiderül, hogy mégsem? Csak mert kiderült, hogy gyermeke lesz? Igen, ez probléma nektek, neked.

Itt te vagy az, aki nem tudja feldolgozni. Aki nem áll ki a férje mellett, hogy oké, így alakult, de közösen megoldjuk. Az első problémánál kiadod az útját, mert nem tudtál mégsem megbocsátani neki, hogy külön és mással élt.

Mit szeretnél, hogy bizonyítson? Hanyagolja a másik gyereket? Ne szeresse annyira, mint a tiéteket? Te tudnád az egyik gyermekedet előrébb helyezni a másiknál?


Ahelyett, hogy támogatnád a férjed, biztosítanád arról, hogy megoldjátok majd ezt is, elküldöd. Ő nem bízhat benned, a házasságotokban.

Ennyi..


Egyébként meg ha ennek a házasságnak vége lesz, lesz neked vki más, esetleg gyermekkel.. ott is lesz láthatás, gyerektartás, közös hétvégék. Miben lesz más, mint most? Neked is van gyermeked, te is lehetsz még az a plusz nő, féltesós gyermekkel valaki számára.

99. liliom10 (válaszként erre: 96. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 22:25

Nem muszáj elismerni ? Akkor miért zavart bele újra a házasságotokba ? Talán nem is a férjed az apa ?

A férjedet Te küldted el, vagy ő önként ment el gondolkodni ? Nem értelek Titeket. Visszaköltözött, éltek boldogan. Kiderül, hogy gyereke lesz, a nő akkor lett terhes, mikor még ők együtt laktak.Min kell a férjednek gondolkodni ? Szerintem addig beszélgessetek a helyzetről, még mindent meg nem beszéltetek ! Mióta van külön ? Hova költözött ? Albérletbe ?

Ha mindketten tényleg szeretitek egymást,költözzön haza! Ha nem csalt meg, mióta hazaköltözött a szeretőjétől, nincs most miért bűnhődnie !!!

98. timycat (válaszként erre: 96. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 22:24

A kérdés az, hogy te tudsz-e, akarsz-e a férjeddel együtt élni ezután.


Ami a gyerekeket illeti, én törekednék arra, hogy "élhető" kapcsolat legyen közöttük. Egy gyerek, sem a tiéd, sem a másik gyerek semmiről sem tehet, nem fosztanám meg őket egymástól.

Persze ez nem csak rajtad áll, hanem a férjeden és a másik gyerek anyján.


Először magaddal ülj le, őszintén, tudd hogy mi a jó neked és a gyerekeknek, aztán a férjeddel, majd a másik nővel. Meg lehet ezt normálisan beszélni, normális kapcsolatot kialakítani.

97. timycat (válaszként erre: 94. - Bnusinna)
2021. máj. 13. 22:19

"egészen addig amíg ez nem történik meg, addig a szül.anyakönyvi kivonaton csak egy üres sor áll az apja neve mellett...ennyit az öröklésről."


A jog nem így működik.

2021. máj. 13. 22:05
Elimeri de az apasági tesztet lehet h csináltat az anyuka mar azt is modta h nem muszáj elismerni...mondjuk ez fura nekem mert ebböl is látszik h gyerekre hajtott
95. Imisz (válaszként erre: 92. - Timycat)
2021. máj. 13. 21:56
Lehet, ezt nem tudom. Nem támadt, nem örökölt. A gyerek már kb. 35 év körüli lehet, a barátunk 10 éve halt meg. Sosem látták egymást.
2021. máj. 13. 21:55

Nem tudom hogy valaki írta-e már, de mivel ez nem egy házasságban született gyerek, így apukának először is nyilatkoznia kell, hogy ő a gyerek apja, egészen addig amíg ez nem történik meg, addig a szül.anyakönyvi kivonaton csak egy üres sor áll az apja neve mellett...ennyit az öröklésről.

Amúgy meg szerintem marhára nem az anyagi részére gondolt a kérdező, de hogy nem a későbbi örökösödési problémákra az tuti!

Nehéz nagyon ez a kérdés, és rengeteg újabbat hoz fel. El akarja-e egyáltalán férjed ismerni a gyereket? Ha igen, akkor egyáltalán biztos, hogy az övé-e? Ha nem, és kiderül, hogy az övé tud-e ezzel a ténnyel élni? Te tudsz-e? Ha elismeri, meg az övé is akkor te hagyod-e hogy igazán az apja legyen, illetve a férjed akar-e az apja lenni, nem csak egy ember aki fizeti a gyerektartást. És még 1001 ilyen kérdés lenne. Hát nagyon át kell gondolnia mindenkinek itt mindet, azt biztos!

93. Imisz (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2021. máj. 13. 21:35
A gyerek nem tehet semmiről, ez igaz. Anyucija -szerintem- annál inkább. Apja is persze, de ő kész tények elé lett állítva. Nem védem -védekezni neki kellett volna- de a fórumnyitót sajnálom. Nehéz a helyzete.
92. timycat (válaszként erre: 91. - Imisz)
2021. máj. 13. 21:35
Ez, ha akarta volna az első gyerek simán támadható és nyert is volna.
91. Imisz (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2021. máj. 13. 21:31
Konkrétan jó barátunknak született egy nem kívánt gyermeke egy egyéjszakás kalandból. (Természetesen fizetett utána gyerektartást) Közben A barátunk megnősült, a házasságában is született 2 gyereke de mivel az első gyerekkel nem tartott kapcsolatot, anyukával sem, ő -a barát- úgy gondolta ne örököljön semmit, ezért a házasságában szerzett vagyon mind mind a feleség nevére került. Ne gondolj milliókra, egy lakás és 2 autóról van szó. A barátunk halálakor még hagyatéki tárgyalás sem volt ugyan is nem volt mit "hagyatékozzon".
90. timycat (válaszként erre: 55. - Borian)
2021. máj. 13. 20:35

Én nem értettem úgy hogy háremben élnének. Inkább úgy mint mikor egy házaspár elválik és külön új családot alapítanak.


Egy testvér ajándék, bármilyen is. Csak sokan nem ismerik fel. Az csak a szülők intelligenciáján múlik - jelen esetben 3 felnőttén - hogy a testvérek ajándékok lesznek egymásnak vagy riválisok. (Ez igaz az édestestvérekre is, pl a bezzeg gyerek esete).

Sajnos az emberek többsége kicsinyes és bosszúálló, amit levernek az "idegen" gyereken, csak arra már nem gondolnak, hogy ezzel a saját gyereküket is megfosztják attól, hogy életük végéig szóló jó kapcsolatot alakítson ki a testvérével, származzon bárhonnan is.

89. fildus
2021. máj. 13. 20:22

Egyszer már szétmentetek.... és terhes a csaja... ne is haragudj, de ez nagyon gáz így!


Én nem hinnék neki már egyáltalán. Nem lenne bizalom, akkor meg minek?

88. timycat (válaszként erre: 72. - Borian)
2021. máj. 13. 20:08

Házasságokban is gurul el "véletlenül" a foggátló csak apa ne lépjen le.


Felnőtt emberek vagyunk, aki szexel az bizony vállalja azt hogy egy gyerek formájában akár örök emlék lesz belőle.

87. timycat (válaszként erre: 66. - Birebora)
2021. máj. 13. 20:01

Köszönöm a kioktatást, magam is jogász (is) vagyok. De nem a mások - pl további örökösök, mint férjem másik gyereke(i) - kárára kívánok boldogulni az életben.


Férjemmel külön kasszán élünk, hogy az övé majd hány felé megy az majd kiderül, de az én vagy a gyerekem anyagi helyzetét nem fogja megrengetni.


Én nem várom a sült galambot, tettem és teszek érte, hogy ha a férjem meghal és annyi gyerek kerül elő, hogy rendezvénytermet kell foglalnom a hagyatéki tárgyalásra akkor se legyen baj.

Ezen szoktam is poénkodni, virágnyelven szólva férjem sosem szaladt el a nők elől.


A féltestvérke elnevezés pedig adott hozzászólásban még leírva is elég éles volt.

86. 5da46c99ae (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 19:13
Én az érzelmi/féltékenységi részére inkább nem írok semmit, mert a "szünetből" már látható, hogy teljesen másként vélekedünk. Csak arra kérlek, hogy a gyerekeket arra neveljétek, hogy legyenek jó testvérek és egyik se érezze azt, hogy a másik alacsonyabb rangú - mert nem az. Ha már ilyen helyzetet teremtettek, nekik legyen meg a szép, nyugodt gyerekkoruk és testvéri kapcsolatuk.
85. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 84. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 13. 18:55
Bocsi a sok elutesert, gyorsan irtam.
84. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 82. - Borian)
2021. máj. 13. 18:54

Teljesen mindegy minek koszonheto, a gyerek ott van es ez teny.

En biztosan arra fogom tanitani a gyerekem, ha ilyen helyzetbe kerul, hogy a tole telheto legnagyobb empatiaval alljon a szituacihoz, es attol fuggetlenul, hogy az apja egy felelotlen idiota, a feltestveret es pontosan ugyanannyi illeti meg apai agrol, mint ot.

De semmi gond, masok vagyunk.

83. Borian (válaszként erre: 82. - Borian)
2021. máj. 13. 18:50

jaj, van még egy aranyos sztorim a férfi vonzerőről és kapuzárási pánikról, azután lépek...


Barátnőm szüleivel esett meg, hogy hosszú, jó házasság, két felnőtt gyerek után egy hosszú hétvége előtt összecsomagolt és elmondta a feleségének, hogy ő most elköltözik egy másik nőhöz. Mert elege van belőle, hogy otthon csak arra kell, hogy megszerelje a csapot, kivigye a szemetet, de most talált egy nőt, aki a Férfit látja benne és önmagáért szereti...


A hosszú hétvége után hazaállított a bőröndjeivel. Kiderült, hogy a nagy szerelmének van egy nagy hétvégi telke és felásatta vele az egészet a 3 nap alatt.

82. Borian (válaszként erre: 81. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 13. 18:45

lehet, hogy te úgy érzed, de mint az előző hsz-ban is leírtam, sokszor ezek a házas, "érett" férfiak az anyagi biztonságuk miatt oly vonzók (ami az idézett esetben pl. nem a férfinak volt köszönhető)


ha nem vérható a férfival együtt járó anyagi biztonság, rögtön a vonzerő és megcsappan, nem tudni, ugye, hol tart a terhesség, de az anyagiak tisztázása akár azt is okozhatja, hogy mégsem lesz baba...


HA, a férfi tényleg a családját akarja, HA tényleg nem akarta a babát, HA tényleg bizonyítani akar a feleségének... persze dönthet másképp is, de akkor megvan a válasz a fi kétségeire

81. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 80. - Borian)
2021. máj. 13. 18:36

Hagyjuk már ezt a rossz dumát, azért ezek az okos anyák szeretik elfelejteni, hogy ki mennyit tett bele a közösbe.

Nekem nem az a fontos az anyaságomnál, hogy egy szerencsétlen az én gyerekmnél valószínűleg sokkal nehezebb sorsú gyereket a tőlem telhető legnagyobb erőfeszítéssel kisemmizzem abból, ami jár neki.

Le lehet ezt tisztázni normális emberi keretek között, kinek milye van, ki mibe és mennyit tett bele, ennek megfelelően örököljön az a szerencsétlen, de az, hogy a lehető legkevesbbet kapja, és a kötelezőn felül semmi más ne járjon neki buta, kicsinyes és nőhöz nem méltó hozzáállás.

Inkább arra törekedjen bárki, hogy a gyereke olyan neveltetésben és tanításban részesüljön, hogy saját maga elő tudja teremteni a számára szükséges anyagiakat és ne az élete függjön attól, hogy a testvérének mi jut az örökségből.

De ez már nagyon messze menő vita és nagyon eltér a fórum eredeti témájától.

80. Borian (válaszként erre: 78. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 13. 18:20

nem az idegen gyereket bünteti, hanem a sajátját védi


az anya már csak ilyen

79. Borian (válaszként erre: 76. - Borian)
2021. máj. 13. 18:17

írtam korábban az ismerős esetét... csak hogy lássátok, sajnos az anyagi dolgoknak komoly szerepe az állítólag lángoló szerelem közepette is...


ott a férjet egy nála 16 évvel fiatalabb hölgy "rabolta el". hogy ebben mennyi szerepe volt az úr sármjának, mennyi az autómárkájának, azt nem tudhatjuk... mindenesetre a kishölgy annyira nem látott bele, de ott a feleség keresett sokat


amikor válásra került a sor, a bűntudatos férj mindenről szépen lemondott (ami így volt korrekt), csak a kocsit vitte az albiba az új hölgyhöz...ráadásul, mivel amúgy rendes apuka volt, rendszeresen látogatta a gyerekeit


a házon volt még hitel... "csak úgy"... a volt feleség nem volt hajlandó lezárni a tartozást, ami kettőjük nevén volt, ezért új hitelt nem tudtak felvenni...


a lángoló szerelem az albérletben ragadást és a régi család rendszeres látogatását már nem élte túl...


sajnos nem butaság észnél lenni anyagilag is egy ilyen csúnya herce-hurcánál--- más kérdés, hogy én nem fogadtam volna vissza ezek után, de a szerelem olykor vak

78. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 76. - Borian)
2021. máj. 13. 18:12
Nem fogok veled vitatkozni, szomorú, ha egy anya így gondolkodik, és a férje rossz döntései miatt egy gyereket büntet, főleg sok 10 évre előre.
77. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 18:11

Biztos, hogy nem maradnék vele!

Aki egyszer lelépett más nő miatt, legközelebb is le fog. Főleg kapuzáráskor.

Arról nem beszélve, hogy én bájosan tudok vigyorogni, észre sem lehet venni, hogy gyűlölök valakit.

Márpedig ha a saját életemre gondolok, ha a férjem idehozna egy gyereket láthatási időre, én gyűlölném.

Pontosan ezért én nem is maradnék vele.

Nyugodtan akarok élni.

76. Borian (válaszként erre: 70. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 13. 18:09

mert nem nyilvánvaló


ha van végrendelet és abból a balkézről gyereket kihagyja az apuka, akkor csak a köteles rész jár neki, ami annak a vagyonrésznek a harmada, ami végrendelet nélkül járt volna neki

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook