Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A férjem nem akar több gyereket fórum

A férjem nem akar több gyereket (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. b8103f009a (válaszként erre: 29. - Céda)
2012. aug. 29. 12:29

Itt csak az alapján lehet bármit is írni, amiket te magad írtál le. Persze te tudod, hogy mennyire stabil a kapcsolatotok, de ha nem akar gyereket, vagy csak kis kétség is felmerül, akkor felelőtlenség lenne erőltetni szerintem. Az jó, hogy dolgozol, de mit jelent az, hogy neked kevés van? Miért neked van kevés? Nem egy család vagytok, ahol minden közös?

Én csak pár fórum hsz-d olvastam, de az írásod alapján szerintem baj van, amik nem a kis viták.

Nézd, ezeket te írtad: "Nem így ismertem meg a férjem : ő volt a leghumorosabb ember a világon, annyira megnevettetett!!! Ezért szerettem vele tölteni az időmet. A kapcsolatunk elején legalábbis.


Aztán már évek óta egyre többet veszekszünk. A romantika totál kiveszett belőle.


Nem érzem magam jól a férjemmel, nem érzem úgy hogy egy megértő lelki társ, aki támaszt nyújt. Olyan katonásan bánik velem, érzelmileg nem nyújt nekem támaszt. :-(


Mint írtam ezekről a nehéz időkről pl. itt magányosan a hegyekben...nem bírja elviselni, ha rosszul érzem, magam, egyszerűen felidegesítem a bánatommal és elege van belőlem! "


"1. A gyerek egy meggondolatlanul együtt töltött éjszaka és a kezdeti szerelem gyümölcse. (Imádom a kislányomat!) Még akkoriban én nem akartam megtartani, mert minden olyan friss volt, de a férjem foggal körömmel harcolt a gyerekért, ezért megtartottuk. Naphosszat sírt rítt, hogy ő akarja és velünk akarja leélni az életét.


A kapcsolatunk elején úgy érztem, nem vagyok szerelmes ebbe a férfiba, rondának is láttam (ekkor már terhes voltam) Még akkor az exem járt a fejemben akibe fülig szerelmes voltam és hónapokig depiztem...Valaki azt mondja, hogy a hirtelen hormonváltozás miatt voltam ilyen. A férjem hozzám sem tudott érni hetekig, kirázott tőle a hideg. A nőgyógyászom beszélt rá a dolgokra: ezt mondta: nézze, már 26éves, a magzat egészségesnek tűnik, az apuka akarja a gyereket (ami ritka a becsúszott terhességeknél), tartsa meg! Felírt mindenféle vitaminokat, és miután meghoztam a döntést, hogy megtartom és nem tépődtem, jobban is lettem. Aztán idővel kialakkultak a dolgok a férjemmel..bár azóta sem tudom ez szerelem vagy csak megszerettem, vagy megszoktam őt.



2. Igaz, hogy külön kasszán vagyunk, de pont azt számoltuk, hogy közösen lennénk, nekem kevesebb pénzem lenne mint most, ha a férjem költségeinek a felét bevállalnám. Így nekem jobb :-)


Azt látom a férjem valószínűleg bárkit szívesebben szórakoztat mint minket (legyen az a kolléganője vagy bárki más)"


"Az az igazság, már az esküvőn sem voltam biztos az érzéseimben, de kellett a papír, hogy külföldre jöhessünk és együtt lehessen a család. Különben nem tudtunk volna a férjem után jönni.

Valahogy nem éreztem azt, hogy sírok örömömben, hogy összeházasodunk. Igaz, csak 1 éve vagyunk házasok, és előtt már 4 éve együtt voltunk és sokindenen átmentünk..."


Ezeket te magad írtad le. Érthető, hogy boldog családot szeretnél, gyerekeket szülni még, de vajon biztos, hogy a számodra megfelelő emberrel élsz együtt? A választ csak te tudhatod. Ha nem, akkor nem érdemes rontani a helyzeten azzal, hogy csak a te döntésedre szüljél még. Lehet még jobb is hidd el. Vagy rendbe jöttök, vagy különmentek, és találhatsz olyan embert, akivel valóban boldog lehetsz. A jelenlegi helyzetbe szerintem semmiképp nem szabadna szülni, főleg mert ő nem akarja.

34. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. aug. 29. 12:28
Egyébként miért nem hajlandó elmenni a vizsgálatra?
2012. aug. 29. 12:21
Egyesek milyen rosszkedvűek lehetnek, hogy folyamatosan ilyen hangvételben tudnak írni! Nem fáradtok el? ......
2012. aug. 29. 12:19
En nem mernek ugy gyereket vallalni, hogy a masik nem akarja.
31. 7a9d41343f (válaszként erre: 28. - Spinneli)
2012. aug. 29. 12:19
Ennek a juki-nak vagy kinek ajánlom, hogy lám így is meg lehet kérdezni egy dolgot!!!
30. 34c48a3825 (válaszként erre: 29. - Céda)
2012. aug. 29. 12:16

Tehát folyamatosan menstruáltál, amikor azt írtad, hogy a férjed nem száll be a saját gyereke költségeibe, a kolléganője állandóan nálatok lebzsel majd a férjed esténként haza is kíséri kettesben, hogy amikor elmentek valahová, ő a kolléganővel megy kettesben és te a gyereketekkel kullogsz utánuk stb?


Csak hogy értsem.

29. Céda (válaszként erre: 27. - B8103f009a)
2012. aug. 29. 12:12
Mar egy ideje dolgozom, nem kell munkat keresnem, anyagilag sem fuggok a ferjemtol, persze nekem keves van. A ferjem nem nozik, arrol irtam korabban, hogy a kolleganoje idegesitett, de ez mar lezarult. Azert nem egy szornyeteg a ferjem, mint ahogy megitelik itt sokan. Vannak vitak, de hol nincsenek? Meg nekem is vannak xar napjaim, amikor borusabban latoj mindent, pl amikor megjon
28. spinneli (válaszként erre: 24. - Céda)
2012. aug. 29. 12:00

Az előzményeket tekintve, miért akarsz tőle mégegy gyereket?

Változott vmi?

27. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. aug. 29. 11:53
Én nem is értem, hogy ez a ti helyzetetekben, hogy lehet kérdés. Olvasgattam a hsz-k hatására a helyzetetekről, és szerintem még ezt a gyereket is felelőtlenség volt bevállalni, de azt végképp nem értem, hogy miért szeretnél ettől a férfitól még egyet? Sőt azt sem, hogy miért nem arra törekedsz, hogy függetlenítsd magad, és megszabadulj tőle. Az írásaid alapján ő így is, úgy is ezt fogja előbb-utóbb tenni. Érthető, ha így nem akar tőled még egy gyereket, hiszen nagyon nagy felelőtlenség lenne ebbe a kapcsolatba.Szerintem a 3-ik megoldás az lenne, ha keresnél munkát, és rendezni próbálnád az életeteket, nem pedig még egy gyerekkel nehezíteni.
26. globus (válaszként erre: 23. - Csgybzs)
2012. aug. 29. 11:36
Neki már a fotóját is felismerem, hiába változtatna nevet :)
25. csgybzs (válaszként erre: 24. - Céda)
2012. aug. 29. 11:35
Honnan tudhatta volna előre, hogy nem jön be neki annyira az apaság, mint neked az anyaság??? Nem haragudhatsz rá egy olyan dologért, amiről igazából nem is tudta, hogy milyen. Most már tudja és nem tetszik neki, ennyi. Hogy mondta volna meg ezt 5 éve????
24. Céda (válaszként erre: 8. - D71ef05a8e)
2012. aug. 29. 11:33
Bizom a pozitiv valtozas eljoveteleben, valsz. lelki okai vannak. Nagyon relativ egyebkent kinek mi jelent anyagi biztonsagot, szerintem a ferjem rajott hogy mit jelent apanak lenni es ezert nem akar tobbet, mondvan, hogy nem akar a gyerek szolgaja lenni. Ugy erzem neki mar ketto az sok lenne..csak miattam vallalna be. Szamomra meg duhito, hogy ezt miert most kell kozolnie velem.
23. csgybzs (válaszként erre: 22. - Globus)
2012. aug. 29. 11:32

Fene a pofánkat, jó a memóriánk... Zóra is ezt szívta meg... :D

Bár Céda nemes egyszerűséggel túllép a hsz-eken és úgy ír, mintha eddig semmit sem írt volna le magáról csak épp most a jelenlegi szitut... :D

22. globus (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2012. aug. 29. 11:30
Tényleg. Két hónapja még nyomor, és kilátástalanság volt.
21. bb001c2074 (válaszként erre: 18. - Céda)
2012. aug. 29. 11:30
Bocs, de amiket írtál a másik fórumban a férjedről, hát őrültség lenne még egy gyereket bevállalni.
20. Pen80 (válaszként erre: 18. - Céda)
2012. aug. 29. 11:27
Valószínűleg megváltozott valami. Inkább azt kellene először helyrehozni szerintem.
19. globus (válaszként erre: 17. - 6b006fc769)
2012. aug. 29. 11:26
Szerintem se. Én is beletörődtem, most meg már mindegy :) Majd lesz unoka, csak kicsit várni kell.
18. Céda (válaszként erre: 16. - Virus2008)
2012. aug. 29. 11:25
Nem akarom eroltetni, csak csalodott vagyok. Eredetileg egymas utan akartunk kettot, de a ferjem kert hogy varjunk meg. En vartam. Aztan meg tobb idot kert. Aztan elkezdtunk probalkozni, de hiaba, mar 2.5 eve es most kozli velem, hogy most nem akar tobbet. Termeszetesen szeretem a ferjem, csak nem ertem, hogyha hazassag elott megbeszelik a parok ki mit szeretne az eletben, akkor miert kell azt megvaltoztatni. Ill. en miert fogadjam el igy a helyzetet. En mindig is csaladra vagytam, talan aki nem, az meg sem erti ez mit jelent. Elvileg a hazassag lenyege a kozos celok. Ha az idealis korulmenyekre vartam volna, ma meg a lanyom sem lenne.
2012. aug. 29. 10:37
Ha nem akar, nem akar. Nem kellene erőltetni.
16. virus2008 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. aug. 29. 08:41

A kapcsolat két emberen múlik, ha ő nem akarja el kell fogadnod.A másik, hogy már van egy, úgyhogy nem lehet azt mondani, hogy nem volt kompromisszum.


Egy pasi mindig reálisabban látja a jövőt anyagilag mint egy nő,több mint valószínű, hogy nem engedhetitek meg magatoknak, vagy éppenséggel ő ki akar lépni az sem kizárt.


Én a helyedben nem erőltetném a dolgot,ha szereted így is boldog tudsz lenni,de több mint valószínű neked valami problémád van, te úgylátszik a gyerekvállalásba vagy szerelmes, és nem a férfiba.


Soha nem értettem az olyan nőket akik nem értik meg, hogy nem tellik rá, sőt ezt magadtól is tudnod kellene, olyan nincs hogy majd lesz valahogy,az ilyen gyerekvállalásnak lesz mindig az a vége, hogy a pasi kiég,elmenekül a nő mellől stb...


Úgyhogy én nem b.szogatnám...

2012. aug. 29. 08:40
Az nem lehet, hogy provokálásból írja ki az ilyen fórumokat? Elindítja, egy ideig hagyja, hadd jöjjenek a válaszok, és legalább foglalkoznak vele. Saját maga sem gondolhatta, hogy nem derül ki a háttér az életéről.
14. csgybzs (válaszként erre: 12. - D71ef05a8e)
2012. aug. 29. 08:33
Legfőképpen a "férjemre hajt a kolléganője, vagy csak barátok" (vagy valami ilyesmi) topikot ajánlom.
13. tavaszilány (válaszként erre: 12. - D71ef05a8e)
2012. aug. 29. 08:33
Ha elolvasod a fórumindító egyéb hozzászólásait, képet kapsz a családi életéről.
12. d71ef05a8e (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2012. aug. 29. 08:31
Miből maradtam ki? Van itt már egy előtörténet, amit mindneki ismer, cska én nem?
2012. aug. 29. 08:25
Háát, sztem sem kéne több...de ha családcentrikus lenne a férjed és nem akarna több gyereket, akkor is ezt mondanám. Ezt senkire sem szabad "ráerőltetni", abból semmi jó nem lesz!
2012. aug. 29. 08:23
Mondjuk a férjednek legalább van annyi esze, hogy nem akar több gyereket.
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. aug. 29. 08:22

Komolyan mondom nem értem.

Meg is érdemled a sorsod. Még szülni akarsz? Hát gratulálok. :P

8. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. aug. 29. 08:21

sajnos nem fogo tudni okosat mondani. talán az egyetlen tanácsom: ha apuka nem akarja, ne állítsd akarata ellenére kényszerhelyzet elé. Biztosan imádná a másodikat is, de ha neki frusztrációt okoz, hogy anyagilag nem vagytok biztonságban, akkor hirtelen olyan teher szakadna rá, ami miatt mégis rosszul sülhet el a dolog.


mennyi idős vagy? Ha nem futsz még ki az időből, akkor én a türelmet javaslom: nincs olyan gyerek, aki jobb feltételekkel indulna neki az életnek, mint az, akit mindkét szülője egyformán nagy szeretettel és akarattal várt!


Egyébként ha nálad nincs semmi szervi ok, akkor lehet, hoyg épp azért nem sikerül a teherbeesés, mert a párod nem akarja. A frusztréció, depresszió és társai kimutathatóan csökkenthetik átmenetileg a spermaszámot.


Szóval bármennyire megértelek, mert haosnló álmaim vannak nekem is, ne hagyd figyelmen kívül a férjed akaratát! nagyon valószínű, hogy ahogy rendeződnek a dolgok, az önbizalma és a pozitív szemlélete s vsisszatér, és talán épp ő fogja újra felhozni a témát.

2012. aug. 29. 08:20
Az előző hozzászólásaidat elolvasva, jobb ha nem szülsz több gyereket ennek a pasinak!
2012. aug. 29. 08:18

Ó, most látom, te az vagy, akit a férje le sem ejt magasról, egy kolléganőjével flangál családi élet helyett, te csak anyagiak miatt nem hagyod el, de ő nem fizeti a saját lánya költségeit...hirtelen ennyi jutott eszembe.


Egy kérdés: te teljesen hülye vagy, aranyom?!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook