Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
2013. szept. 30. 20:00
Lehet hogy furán hangzik a neve: Sörélesztö ;irány a patika! Növéremnek is hullott a haja, ez bevállt. Sok vitamin van benne!
14972. idui
2013. szept. 30. 09:27
a leg több esetben azért hullik a hajunk mert a fogazatunkal valami nincs rendben ha ezt rendbe tetettjük általába a hajhullás is megszünik
14971. emi1206 (válaszként erre: 14970. - Sütibaba1)
2013. szept. 29. 20:46

Esetleg próbálj meg szurokfű teát inni. Elvileg az az agyalapi mirigy működését segíti. Nekem az oldalt kopaszodós hajhullásomon segített. Illetve már sokszor magam sem tudom, hogy mi segített és mi nem, már annyiszor hullott a hajam, mindig másképp, mindig más mennyiségben és én meg sajnos állandóan beleesek abba a hibába, hogy egyszerre több dologgal próbálkozom, aztán meg nem tudom, hogy mi használ vagy használ-e egyáltalán valami.

Mondjuk nekem a pm-re tuti jó a szurokfű, csak nálam meg az a gond, hogy túlműködik a pajzsmirigyem, de a túlműködéskor a gyors pulzuson kívül nincs tünetem. Akkor jönnek elő a tünetek (hajhullás, hőingadozás, emésztési problémák, száraz bőr, stb), amikor normálisak a hormonértékeim vagy ha alulműködésbe megy át.

Egyébként most nekem pont nem hullik a hajam és pár nap alatt a szerkezete is javult, mert hogy a hullás mellett ráadásul iszonyatosan kiszáradt a hajam és elvékonyodott. Most csökkenthettem a gyógyszerem, úgyhogy szerintem most lehet megint túlműködök. Bocsi a regénykéért. :S

14970. sütibaba1 (válaszként erre: 14966. - SSszonja)
2013. szept. 29. 20:17
Most használtam el a 3. üveg Vargát sajnos:( És mellette még 2 üveg Helia-D hajszesz is volt. Nem igazán segítettek, de nem hagyom abba, folyamatosan kenni fogom valamivel. Gondolom amíg nem áll helyre a hormonrendszerem, addig ez lesz... Fogamzásgátlót már nem akarok soha többé szedni, mert ez egy ördögi kör, egyszer úgyis abba kellene hagynom, akkor meg minek halogassam, a foggátló úgyis csak elfedi a tüneteket, nem oldja meg azokat.. Szerintem eleve a fogamzásgátlótól van az összes hajas problémám. Amúgy nekem elvileg pont nem férfias hajhullásom van, mert a fejem tetején nagyon sok a haj és onnan nem ritkul. Hanem kétoldalról hullik. Ez az ösztrogéndominancia tünete, ezért is reménykedem, hogyha kitisztul belőlem a sok műhormon, akkor megáll majd a hajhullásom..
14969. emi1206 (válaszként erre: 14958. - 9d7efeb022)
2013. szept. 29. 20:03

"A dihidro-tesztoszteron, a tesztoszteron nevű nemi hormonból származik és az 5-alpha-reduktáz enzim hatására képződik.

Magyarul, ha az 5-alpha-reduktáz enzim hatását blokkolod, azzal csökkented a szervezetedben a dihidro-tesztoszteron szintjét is. Erre valóak a Finaszterid tartalmú gyógyszerek, amelyeket eredetileg prosztataproblémákra fejlesztettek ki, de ha hajhullás miatt akarod szedni, akkor már napi 1 mg mennyiség bevitele is javulást eredményezhet."


Erről mi a véleményed? Jól értem, hogy prosztata gyógyszert kellene szedni a hajhullásra. Mármint akinek a dht szintje magas. Nálam mondjuk nem ez a helyzet csak érdeklődök.

14968. felhasználóibecenév (válaszként erre: 14962. - 9d7efeb022)
2013. szept. 29. 19:52
elküldenéd nekem priviben ennek a lucernacuccnak a linkjét? nem akarok nem jó fajtát venni :) köszi
14967. SSszonja (válaszként erre: 14965. - Sütibaba1)
2013. szept. 29. 19:24

Ez szerinten tuti az a bizonyos hajhullás, amit a magasabb tesztoszteron okoz. Szőrösödésed van valahol? áll, has?

Mi lenne ha elkezdenél szedni valami enyhébb fogamzásgátlot?

Ill természetgyogyász tudna olyan kúrát adni, ami megtámogatja a hormonjaidat.Mostanában nem csináltak hormonképet?Biztos van megoldás ne add fel!

Vannak amúgy fitoösztrogének, pl a szojalecitinben,ill egyéb növényekben, esetleg nem lenne hülyeség azokat megprobálni, hogy több legyen az ösztrogén.

14966. SSszonja (válaszként erre: 14961. - Sütibaba1)
2013. szept. 29. 19:12

Varga cseppet probáltad? nekem attol jönnek a kis hajak+ szedek iszonyat mennyiségű B vitamint, szerintem ez a kettő ami megindítja. És még az ezerféle dolog, amit szedek... de ez a kettő lehet az indíto. A Vargát tényleg nagyon ajánlom, én sem hittem, hogy egy kis gyogyvizes izé tud bármit tenni, de tud! és elég gyorsan ráadásul.


Tavaly a hullás előtt én azt figyeltem meg, hogy egyáltalán nem nőtt a hajam honapokig! Mintha meghalt volna. Aztán elkezdett hullani. Visszagondolva már az is furcsa volt.Elkezdtem a fentieket szedni+ alkalmazni és most nő a hossza is, szoval ez tuti hatásos.A többi cucc pedig segít bentmaradni a hajnak. erősíti, javítja a minőségét.

14965. sütibaba1 (válaszként erre: 14962. - 9d7efeb022)
2013. szept. 29. 19:07

A nyakamat teszem rá, hogy a fogamzásgátló kavart be. 16,5 évesen pattanásos voltam, diane 35-öt (antiandrogénes) írtak fel. 1,5 évig szedtem. Utána rosszakat hallottam róla, átváltottam yasminelle-re, de attól meg borzasztóan kiszáradt a szemem (kontaktlencsés vagyok), és közben a párkapcsolatomnak is vége lett, így azt is abbahagytam. Ekkor kezdett el hullani a hajam. De igazából mai fejjel már tudom, hogy az kb. semmi nem volt, napi 40-50 szál hullott.... és volt neki miből. Aztán hormonvizsgálat: emelkedett tesztoszteron (2,93 - határérték 2,9), diagnózis: amíg szülni nem akarok, diane35. Hülye fejemmel hittek az orvosnak és elkezdtem szedni. Hajhullás megállt, pattanások maradtak + iszonyú hízási hajlam. Tavaly egy elég nagy érzelmi sokk után 3 hónappal elkezdett szakadni a hajam, 200-300 szál egy nap. 3 hónapig tartott, utána egyik napról a másikra abbamaradt, decemberre ezerrel jöttek a babahajak, örültem mint majom a farkának. De ez tuti a lelki okok miatt volt.

Most tavasszal kezdett el megint hullogatni, de már nem hőnek a babahajak.. Áprilisban azt vettem észre, hogy kétoldalt a fülemnél kb kopasz vagyok, annyira megritkult ott a hajam, a fejem tetején tök dús. Amúgy megint 2-300 szál / nap, pedig már nagyon kevés hajam van. Beszartam és abbahagytam a diane35öt, 3 hónapig dienille-t szedtem levezetésképp, augusztus óra semmit. Röviden ennyi az én történetem

14964. SSszonja
2013. szept. 29. 19:07
Gyogynövényes boltban kérdeztem ma, de pont elfogyott, jövő héten hoznak. Akkor csak ez jo? remélem itt ez a fajta van.
14963. 9d7efeb022 (válaszként erre: 14960. - SSszonja)
2013. szept. 29. 18:04

Én is szedtem a lucernát.Egy régi fórumos írt róla először,azt hiszem Ivcsu,neki a Yadine-től hullott a haja,totál ki volt halva szegény. Neki nagyon bejött a lucerna.

Én is szedtem 1 évig. Nem mindegy ,hogy milyet veszel.Csakis a kapszula jó(nem a dm-es tabeltta) ,és vörös szőlőmag kivonattal.

Engem úgy lelúgosított ,hogy hónapokig savanyú ubik lebegtek a szememi előtt:D

14962. 9d7efeb022 (válaszként erre: 14961. - Sütibaba1)
2013. szept. 29. 17:59

Enikő a legjobb keress rá vannak dvd-i is,meg ingyenes kis videói,ha feliratkozol az oldalán hírlevélre még edzéstervet is küld.

Mindenképpen olyan mozgás kell ami nem része az alapanyagcserének. Pl ha sokat sétálsz ,meg mindenhová gyalog jársz,az nem számít testmozgásnak,mert az a alapanyagcseréd része. ugyanez vonatkozik a bicajra is.


Nem lehet,hogy a fogigátló kavart be,androgénblokkoló volt benne?

14961. sütibaba1 (válaszként erre: 14958. - 9d7efeb022)
2013. szept. 29. 15:27

Köszi a részletes választ! A diétát egyébként kb 95%-ban betartom, azzal nincs bajom. Viszont a mozgás.. :S Idáig sokat bicikliztem, de ilyenkor ősszel már nem esik olyan jól. Te mit sportolsz? Ez a Péntek Enikő torna is jó szerinted hetente egyszer-kétszer, többi alkalommal meg mondjuk futás? Egyébként szerencsém van, hogy időben kiderült nálam, mert nincs nagy eltérés az értékeimnél, a 60 perces inzulinom 20 volt, a 120 perces meg 36. És ezt még fogamzásgátló szedése mellett mérték (már nem szedem), a doki szerint az is diabetogén hatású, tehát hatással van a vércukorra meg az inzulinra


Szonja: én szedtem a lucernatabit, az a jó benne, hogy olcsó és még az emésztést is rendberakja:) Tök jó, ha vannak babahajaid és bokros a fejed! Nekem ez a fő problémám, kb. március óta nem nőnek babahajak. Nem tudom, hogy miért nem:( 5 éve hllik a hajam, de eddig mindig nekem is bokros volt a fejem...

14960. SSszonja
2013. szept. 29. 07:14

Van itt egy másik forum: A hajhullás. Ott olvastam régebbi hszekben, hogy mennyire bevált sok embernek a lucernatabletta! Sok hozzászolonak megállította a hajhullását. Én ma veszek:) és veszek csalán oldatot is azzal is fogom fújkálni a hajamat.

Egyébként vannak nálam pozítív változások: a hajam gyönyörű fényes és jobb a tartása sokkal. Ilyen szép rég volt.És nagy bokorban nőnek az új hajak. Akkor ennek most örülök:))) csak leáll már a hullás is egyszer.

14959. 9d7efeb022 (válaszként erre: 14958. - 9d7efeb022)
2013. szept. 29. 06:42
néha kihagyok betűket bocsi:-)
14958. 9d7efeb022 (válaszként erre: 14951. - Sütibaba1)
2013. szept. 29. 06:41

Írtam egy hosszút és teljesen elszállt. Újra elkezdem második is elszállt:D Most már csak nagyon rövid leszek:

Az inzulin másodlagosan stressz hormon. Min minden stressz,nem tesz jót a hajnak,a másik bökkenő,hogy ha magas a stresszhormon szint a szervezetben akkor termelődik a férfihormon is. Ez így kapcsolódik össze.

Amit tehetsz az IR diéta+ kardió mozgás.

Évekbe telhet ,de normalizálódni fog. sokan ott hibáznak,hogy nem látják a változást és idő előtt abbahagyják,visszasüppednek az önsajnálatba.

Tanulmányozd z IR diétát,van szakirodalom is a témában,vegyél könyveket ásd bele magad a témába. Heti 5 pedig mozgás. Futás,bicaj,vagy an ez a csaj Péntek Enkő,neki jó kis intervall-kardió tornái vannak.20 percesek és elérnek egy óra kocogással. Edzés után meg hajöblítés ,hogy letakarodjon a dht.

Honnan tudom? IR-em van:S

14957. 9d7efeb022
2013. szept. 29. 06:15

Sziasztok ismét!

Lehet én is maradok itt a fórumon,bár nekem már régen normalizálódott,de azért mindig toppon kell lenni a témában:-)

14956. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 14955. - SSszonja)
2013. szept. 28. 20:04
nah majd éegközelebb megnézem igy , nem gond, inkább köszönöm a tanácsot :)
14955. SSszonja
2013. szept. 28. 18:48
Nem lehet hogy kiesnek hátra és nem látod? a kád fölé behajolva sem esnek ki fésüléskor hajak, ha úgy csinálod? bocs nem beléd akarom beszélni ám a hajhullást:))))
14954. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 14943. - SSszonja)
2013. szept. 28. 10:59
de persze szoktam, akkor a fésű szinte tök üres max 2-3 szál van benne. nap közben szoktam beletúrni akkor is kijön pár szál de ennyi. csak a hajmosásnál kijövő sok rémisztett meg.
14953. sütibaba1 (válaszként erre: 14952. - Kittygirl1630)
2013. szept. 28. 09:49
Nem tudom milyen vizsgálatokon vagy túl, de ha esetleg még semmilyenen: kezdésként egy teljes vérkép lenne célszerű (mindenféle vassal kapcsolatos értékkel, illetve ultraszenzitv crp, vvt süllyedés, tsh). Valamint góckutatás: fogászati, fül-orr-gégészeti, nőgyógyászati. Kellene egy hormontükör is. Nem tudom merre élsz, de ma már a nagyobb városokban vannak magán laborok, ahol nem kell hónapokat várni mire sorra kerülsz az SZTK-ban az endokrinológushoz... hanem te saját költségedre megnézetheted azt a hormont vérből, amit csak szeretnél. Gyanítom, hogy nálad ez irányba kell kutakodni, mert ha rendszertelen a menstruációd, akkor azt valószínűleg valamilyen hormonális gubanc okozza :(
2013. szept. 28. 08:21

Sziasztok!

Erősíteném a hajhullással küzdők táborát. Igazából már nem is tudom mióta hullik a hajam, de ha jól emlékszem 2009 vége és 2010 eleje óta. Ekkor kezdődött minden. Rendszertelen menstruációm van. Nincsenek pattanásaim és nincs PCO-m sem. Szedtem egy fogamzásgátlót 2009-ben 3 hónapig. Ha esetleg van hozzám hasonló akkor legyen szíves írjon mert már csak fele annyi hajam van mint volt. Mai napig is rendszertelen a menzeszem. Emiatt van szerintetek? Írjatok légyszíves.

14951. sütibaba1 (válaszként erre: 14948. - 9d7efeb022)
2013. szept. 27. 20:27

én is örülök neki, köszi a kiigazítást:)

és az inzulinos dolgokat is tudod? nekem elvileg van egy kicsi IR-em. kérdeztem a dokit, hogy akkor ez most bekavar-e a többi hormonba, de azt mondta hogy egyáltalán nem. viszont akkor miért tünete az IR-nek a hajhllás?? itt is többen írták. ezt tudja valaki? a kortizol szintemre ugyanezt mondta, hogy hiába magas nem kavar bele a többi hormonba. viszont szerintem a hormonrendszerben minden mindennel összefügg....


egyébként szerintem egy átlagos hajmennyiségű embernek napi 30-50 kihullott hajszál lehet a normális... ehhez képest a kevéske csoffadt hajamból most hullik kb 100.. siralmas:D ráadásul lassan vissza kéne vágatni mert április óta nem látta olló, de a kopasz fejemet inkább nem mutogatom senkinek.. ahhoz meg túl rövid hátul, hogy magamnak levágjam:(

14950. SSszonja (válaszként erre: 14948. - 9d7efeb022)
2013. szept. 27. 20:05

Az nagyon jo hogy van itt egy hormonszakértő!!

Én örülök neki:)

14949. 9d7efeb022 (válaszként erre: 14946. - Anda83)
2013. szept. 27. 20:04
attól függ mennyi a hajad,ha rengeteg akkor belefér,de nekem már a 10 szál is kritikus:)
14948. 9d7efeb022 (válaszként erre: 14938. - Sütibaba1)
2013. szept. 27. 20:02

nem akarok nagyon okoskodni,de csak az a fogamzásgátló mulasztja el,amiben dht blokkoló van,pl ciproteron acetát,vagy a Yadine melletti vízhajtó.

A sok ösztrogén sajnos tesztoszteronná bomlik és a sok tesztoszteron meg ösztrogénné,szóval fordítva is működik( a testépítők akik kokszolnak azoknak megnő a cicijük meg nem áll fel a micsodájuk a sok férfihormontól).Szóval az ösztrogén szinte semmit nem csinál a hajjal,ha túl sok van még ösztogéndominanciát is okoz,ami szintén hajvesztést+ szőrnövekedés.

A terhes nőknek a magas progreszteron miatt nem hullik a hajuk,sóval itt a kulcs a progi szint.


Ne vedd okoskodásnak,én sem szeretem az okostojásokat itt a fórumon csak s a j n o s hormonokból nagyon ó vagyok,bár ne lennék:((((

14947. SSszonja
2013. szept. 27. 19:55
Szerintem úgy összesen egy nap a 30-40-50 szál, attol függ mennyire nagy haja van valakinek+ hajmosásnál több. De mindenhol 80-100-at írnak. Az szerintem is sok.
14946. Anda83
2013. szept. 27. 19:38

szerintetek mennyi a normális hullás? menyi fésülésnél, és mennyi hajmosásnál? vagy úgy átlagolva?


én a hivatalos 100-at soknak találom, de még mindig nem tudom, vajon mennyi lehet a normális

14945. SSszonja (válaszként erre: 14937. - Vali72)
2013. szept. 27. 19:07

Támogatom még Varga cseppel és néha Forcapil oldattal.Vichy Dercos sampont használok.

Belülről: vas, e vitamin, DM-es hisztamin-cink-cisztein(ez amúgy nagyon jo, itt ajánlotta valaki!! ezek mind a haj építőkövei), multivitamin,HairClinic, lecitin.

Szoval elég sokimindent bevetek.

14944. SSszonja (válaszként erre: 14938. - Sütibaba1)
2013. szept. 27. 19:04

Én sem hinném, hogy bármilyen hormon eltolodásom lenne. Annak lenne jele, szőrösödés, nem alvás, izzadás stb ezeket kérdezte is a hajgyogyász és nekem semmiféle tünetem sincs.

Szerintem nálam a tápanyaghiány játszik..

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook