Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskabarátok figyelem segítsetek fórum

Macskabarátok figyelem segítsetek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
149. vbrigi333 (válaszként erre: 147. - Mandula71)
2014. ápr. 15. 09:51
Köszönöm a választ!Mindenképp kipróbálom az illóolajat meg a többit is.Javult a helyzet,a pisilés ritkán van jelenleg.Rájöttünk,hogy akkor csinálja,ha megsértjük és így áll bosszút.Pl.éjszaka nem engedtük be a hálószobába,de már velünk alszik és nem pisil be.Nem hittem a macskásoknak régen,hogy a macska bosszúálló.Érdekesség:A pici lányommal egyidős,20 hónapos,ha sír,a cica azonnal rohan hozzá, azt hiszi,hogy bántottam és megharapja a kezem.Pedig soha nem bántom.Imádják egymást.
148. Mandula71 (válaszként erre: 146. - Vbrigi333)
2013. dec. 3. 19:32
Ja, az orrát belenyomni teljesen felesleges, ezzel semmit nem fogsz elérni. Ha rajtakapod, inkább az alomtálcába tedd bele őt, ha meg már csak a nyomokat veszed észre, semmit nem tehetsz. Nem érti, hogy miért kapja a büntetést. A műbútornál is érdemes megnézni, hogy a műbőr hogy reagál (valami eldugott helyen) a borsmenta illóolajra (elvileg a citrom és a narancs illatát is utálják), ha nem okoz elváltozást, azt is át lehet kenni vele. De első körben tényleg állatorvossal kell konzultálni, lehet szervi oka, hogy nem tudja tartani a vizeletét és így mindenhova pisil.
147. Mandula71 (válaszként erre: 146. - Vbrigi333)
2013. dec. 3. 19:27
A tisztítószerek (Domestos és társai) a macskát még jobban irritálják, így pont ellenkező hatást érsz el vele, mint amit szeretnél. Első körben, ha nincs még ivartalanítva, akkor tedd meg minél hamarabb. Másrészt szerezz be borsmenta illóolajat és a cica által használt kedvenc pisilőhelyekre csepegtessél belőle. Erős illata van, én szeretem, a macskák viszont utálják (kesztyűben használd, mert ha a kezedre megy egy csepp is, előfordulhat, hogy a te közeledbe sem megy a cica). Mióta tart ez az állapot? Ha mindig ilyen volt, akkor bizony a nevelése során lett valami elrontva. Ha csak x ideje műveli ezt, akkor érdemes lenne végig gondolni, hogy mi változott az életetekben, amire így reagálhat, illetve sürgősen állatorvossal beszélni és egy teljes laborvizsgálatot kérni. Az össze-vissza pisilésnek mindig van oka. Vagy szervi, vagy nevelési. Írd majd meg, hogy mire jutottatok.
2013. dec. 2. 13:53
A lánycicánk 15 hónapos,nagy és tiszta az alomtálcája,használja is. Ennek ellenére össze-vissza pisil,szekrényekre,textíliákra, vendégeink cuccaira is.A lakásban büdös van, mindig mosok,takarítok.A pisilés után elbújik. Belenyomom az orrát,rácsapok a fenekére, nem használ.Mit tegyek? Szeretjük,de nem tudunk így együttélni vele. Persze a műbőrbútort is kaparja és rápisil,kaparófa mellett.
145. Mandula71 (válaszként erre: 144. - 74f8c12b8e)
2012. dec. 11. 20:28
A kabátot nem valószínű, hogy elviseli magán. De elsősorban állatorvos kellene, mert ez simán lehet macskanátha. Arról ne is beszélve, hogy ha tavaszi macska most akkora, mint egy átlag egy hónapos, akkor ott tuti van valami gond. Segítséget és gyógyszert viszont állatorvostól kaphatsz.
2012. dec. 10. 22:34

Sziasztok! van 1 cicám,azt hiszem,megfázott: az orra nedves,kicsit bugyborékol,ha levegőt vesz-a szeme szerencsére tiszta,tehát remélem,nem macskanátha.Lehet,vagyis érdemes rá varrni kabátkát,hogy melegítse?Tavaszzal születet,de nem nőttmeg :akkora,mint egy 1 hónapos..és gondolom,érzékenyebb a hidegre.Éjjelre behozom,de a nappal egy részében kinn kell lennie.

szóval..varrjak neki kabátkát? elviseli?

2010. nov. 19. 10:33

Sziasztok Cicabarátok!


A Szegedi Cicamentők Állatvédő Egyesületének menhelyén rengeteg gyönyörű cica várja leendő gazdiját!!


Kérlek, nézzetek körül honlapunkon, galériánkban, és ha ismertek bárkit, aki a közeljövőben cicát szeretne, kérlek, ajánljátok neki is a menhelyünkön található cicákat!


Honlapunk: [link]

Galériánk: [link]


Cicáink elsősorban gazdit, végleges, meleg otthont keresnek, de a téli hónapokra ideiglenes örökbefogadók jelentkezését is szívesen vennénk!


Ideiglenes befogadónak olyanok is jelentkezzenek, akik szívesen vennének részt a vadóc, félősebb cicák megszelídítésében, emberekhez szoktatásában, szocializálásában. Hálás és nagyon szép feladat elnyerni ezeknek a cicáknak a bizalmát!

142. Pndi
2010. júl. 23. 10:59
És még egy kérdés. Mindenféle madzag tetszik neki, így a hosszabbítóé is. Nem kell félnem, hogy esetleg átrágja? Nem szeretném, ha megcsapná az áram, de én sem akarok anélkül maradni.
141. Pndi
2010. júl. 23. 10:40
Hogyan működik a bolha nyakörv? Pamacsnak még nincs, a doki azt mondta, hogy még nem kell, de bolhái vannak. Kapott valami port, de tehetek bármit, azonnal lenyalogatja magáról.
140. 40163fd81d (válaszként erre: 139. - Pndi)
2010. júl. 22. 14:25
Sőt,még mekegnek is mellé:))))
139. Pndi
2010. júl. 22. 14:19
Ma megijesztett a Pamacs. vadászott egy légyre, és amikor leszállt, figyelte, és remegett az állkapcsa. Láttam már vadászni, de ilyent még soha. Ez normális?
138. Pndi (válaszként erre: 137. - 40163fd81d)
2010. júl. 18. 17:39
köszi
137. 40163fd81d (válaszként erre: 136. - Pndi)
2010. júl. 17. 13:50

Minél hamarabb.


Mivel a macsekok helyhez szoknak ,ezért szép lassan merészkednek a háztól távolabb.

A kiscicák általában nagyon közel puhatolóznak,szaglásznak,játszanak,így ismerik ki a terepet.

Persze az elején azért nem árt követni őket ,merre játszadozik(-nak),de később felesleges.

Mindig csak egy területen belül mozognak,minél nagyobbak ,annál nagyobb területen természetesen.

De ha éhesek,ha álmosak ,akkor visszajönnek.

136. Pndi
2010. júl. 17. 10:00
Mikor lehet kiengedni egy kismacskát, hogy bizztos legyek benne, hogy visszajön?
135. vicki78 (válaszként erre: 134. - Manul)
2010. júl. 16. 22:17
Nagyon köszönöm!!!!!Megnézem mindenképpen!!!
134. manul (válaszként erre: 133. - Vicki78)
2010. júl. 16. 22:02

Nagyon sajnálom a cicádat!

Ajánlok Neked egy oldalt,nézd meg a fórumot ha van kedved,tapasztalt cicások járnak oda beszélgetni,lehet,hogy van néhány használható ötletük,amivel meg tudod hosszabbítani a cicád életét!

Sok sikert és minden jót!

Junior kisállat rezervátum

[link]

133. vicki78
2010. júl. 16. 20:28
Sziasztok!Nekem van egy tündi kis sziámim,de sajna másfél hónap alatt 2X műtötték emlődaganattal.Az orvos nem bíztat,sajna ki fog újulni.Három napja műtöttk,szegénykét nagyon megviselte.A párom ezért ezt a műtétet már nem akarta,de én reménykedem hátha most nem jön vissza.A doki semmi jóval nem bíztat(biztos vannak elszóródások)10 éves még élhetne kicsit.
132. Pndi
2010. júl. 15. 16:49
A macskabolha az embert is megcsípi?
131. Pndi (válaszként erre: 130. - Manul)
2010. júl. 12. 12:11
Köszi. Megnézem azt az almot, hátha csak aza baj. Én is a második félét próbáltam.
130. manul (válaszként erre: 129. - Pndi)
2010. júl. 12. 11:01

Én Biolux almot használok,olcsó és jó.Kipróbáltam majdnem mindet de nekem ez jött be.

Én általában hetente ürítem ki teljesen,de akkor is felhasználom még a tetején lévő szárazat.A kakit minden alkalommal kiszedem,a pisist pedig hetente kilapátolom az aljából és újat töltök bele.Az alomtálcát havonta teljesen elfertőtlenítem.

Nincs a lakásban macskaszag sem pisi sem kaki.

Nekem ez vált be,a többi alomnál hetente többször sikáltam az alomtálcát és sokkal több fogyott az alomból is mint ebből.

Az én cicám azonnal beletojik,ha teljesen kifertőtlenítem,ezért nem teszem sűrűn,szerintem kell,hogy egy kicsit érezze a saját szagát,hogy magáénak tudhassa.Persze mi ezt nem érezzük!:DDDD

129. Pndi (válaszként erre: 128. - Manul)
2010. júl. 12. 10:19

Eddig nem volt vele baj, megtalálta. Most se mindig kakil mellé, és egyszer fel akarta nyalni, tudta, hogy nem jó helyen van. Naponta többször kitisztítjuk, de a pisije ott marad. Lehet, hogy nem jó almot választottunk?

Milyen gyakran kell az egészet kicseréln?

128. manul
2010. júl. 12. 10:12

Az alomtál legyen elég nagy,hogy kedvére kaparászhasson benne,mindíg legyen tiszta,mert sokan nem szeretik a szennyezett almot.Ne legyen közvetlenül a kajás edényei mellett mert azt nem szeretik.Tedd egy olyan helyre,amit könnyen megtalál de nincs a központban mert sokan"szégyenlősek"!:DDDD

Ha kicsi a cica tedd többször az alomra.Előbb utóbb meg fogja találni.Próbálkozni kell,mert lehet,hogy valami nem szimpatikus neki azon a helyenvagy valóban csak nem találja néha.

A cicák tiszta állatok,mindíg az almot használják ha rendben van tartva.Ha nem,akkor valami nem tetszik nekik de azon könnyen lehet változtatni.

Sok sikert!

127. Pndi (válaszként erre: 126. - Manul)
2010. júl. 12. 10:06
nem nagyon, a helyiséget megtalálta. Láttam rajta, hogy szaglászik, keresgéli.
126. manul
2010. júl. 12. 10:02
Nagyon máshová vagy a tál mellé?
125. Pndi
2010. júl. 12. 09:56

Hello

Mitől van az, hogy a macsek néha nem találja meg az almát? Látom rajta, hogy keresi, és ha megzörgetem, rá is talál, de ha nem vagyok ott, akkor mellétojik

124. Dicica
2010. jún. 15. 08:26

Beszéltem állatorvossal, direkt mondtam, hogy még néha szopnak a kicsik de emellett reggel este már esznek. Mondta, hogy ez nem baj, mert ebben a korban már nincs tápanyag az anyatejben, csak megszokás. Mindenképp szeretném minél előbb megműttetni a cicát, úgyhogy viszem is. A kölykök meg valószínűleg még itt lesznek, mert nem nagyon kapkodnak érte. De semmi gond ezzel, majd jönnek értük, ha kell. Nagy állatbarát vagyok, szóval kidobni nem fogom őket.

Már többször voltak kiscicák és végül mindig sikerült gazdit találni. :)

123. Mandula71 (válaszként erre: 122. - Dicica)
2010. jún. 14. 23:16
A kiscicákat minden ellenkező híreszteléssel szemben nem érdemes ilyen korán elválasztani a mamájuktól. Örülök, hogy beláttad a tévedésed és most gazdit keresel a kicsiknek, valamint a mamát ivartalanítod. De ha már eddig sikerült eljutnod, akkor kérlek várj még legalább 3-4 hetet a kicsik elajándékozásával. Attól, hogy önállóan esznek, még nem érettek az elválasztásra. Most fogják megtanulni, hogyan kell viselkedni az emberekkel, kutyákkal, másik cicával, mi az, amivel fájdalmat okoznak,stb. Ilyen korban függetlenül attól, hogy már rendes kaját is esznek, a mama még általában szoptatja is őket, plusz a mamától is most tanulnak meg egy csomó dolgot.
122. Dicica
2010. jún. 14. 17:23

Sziasztok! Szükségem lenne pár segítő macskabarátra! Elkövettem azt a hibát, hogy nem műttettem meg idejében a nőstény macskám és ahogy lenni szokott, jöttek a kismacskák. Nekik szeretnék gazdát találni. Nagyon édesek, aranyosak és barátságosak, mert kiskoruk óta emberek és kutyák között vannak. Két szürke (egy fiú, egy lány) és két cirmos van (szintén egy fiú, egy lány). Most olyan 6-7 hetesek, már önállóan esznek, úgyhogy azonnal elvihetőek.

Képet kérésre küldök! Minden segítséget köszönök.

A mamacica pedig holnap kerül ivartalanításra.

121. fe7f59ff76 (válaszként erre: 122. - Macsek.)
2010. máj. 21. 21:14

Szia Macsek!

Nem hajlandó kifizetni, a szóbeli megállapodást semmisnek tekintette önhatalmúlag. Igen,azt hiszem valóban nem tehetek semmit,de úgy gondolom, hogy vmit változtatni kéne. Ez a rendszer ilyen formában tarthatatlan. A "nagyok", a hiteles tenyésztők korrektek és ott nincs ilyen jellegű probléma. Alkalmam nyílt megismerkedni párral és igen, már tudom, hogy rosszul választottam

120. d0b7178f40 (válaszként erre: 119. - Manul)
2010. febr. 19. 12:44
Hát remélem, hogy az visszakattintja a fejét mert én is elvesztem az eyémet és eljár a kezem.Amit nem szeretnék.De han em ért az 1*2-i fenyítésből akkor sok dádá lessz a jutalma.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook