Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1649. nagycigi (válaszként erre: 1648. - Enike76)
2010. febr. 19. 18:11

Hú...Enike... :)


2000.- Ft a szerződésmódosítási díj, a többi pedig az 1.6 mFt ill. a 5.5 mFt szerz. összeghez tartozó számlanyitási díjak közötti különbség volt...


A módosítást kicsit elkapkodtad...


A befizetéssel ne tedd... mert berakhatod ugyan a fölös pénzedet, de nem kapsz rá állami támogatást...ráadásul az azonnali áthidaló kölcsönnél a gatyádat (bocs... :) is ráfizeted a kamatokra... jelzálog bejegyzés a tulajdonodban lévő lakásra, adóstárs, munkáltatói igazolás


akkor inkább banktól vegyél fel piaci kamatozású lakáshitelt, forinban, vagy euróban, mondjuk húsz évre, és a Fundánál összegyűlő pénzeddel 7 év múlva fizesd vissza a hitelt...


Mire kellene egyébként? lakást kapsz ennyiért?

merthogy csak lakásvásárlásra, vagy felújításra költheted...

1648. Enike76
2010. febr. 18. 14:38
2009. májusában kötöttem szerződést, a szerződéses összeg 1600 ezer forint volt, az idén módosíttattam a szerződést, úgy gondoltam, hogy ebből a pénzből nem tudok venni semmit, megemeltettem az összeget 5500 ezer forintra...fizetnem kell a szerződött összeg nemtudom mennyi százalékát + 2 ezret, nagyjából 40 ezer forintot...Tájékozódtam a teles ügyfélszolgán, hogy akkor juthatok hozzá a szerződött összeghez, ha már van 25 % megtakarításom, vagyis 1375 ezer forintom..úgy hozta az élet, hogy kaptam a nagyszülőmtől majdnem ennyi pénzt, betenném a megtakarításomba, így talán meglesz a 25 % és nem kell várnom még 7 évet....még idén szeretném felvenni az azonnali áthidaló hitelt, vajon meg fogom kapni? Komoly feltételei vannak a hitelnek? Mi van akkor ha a hitel meghiusúl, visszakapom a pénzem?Segítsetek légyszi...
1647. nagycigi (válaszként erre: 1646. - Lzsolt78)
2010. febr. 18. 12:45

Szia Izsolt!


Ez csak a 2009.07.01 után megkötött ltp szerződésekre vonatkozik... a korábbiakra az akkor érvényes törvény,ÁSZF vonatkozik, tehát 8 év után nem kell lakáscélt igazolni...sőt semmit sem. Csak, ha igénybeveszed a lakáskölcsönt.

1646. lzsolt78
2010. febr. 18. 09:27

Új törvény júniustól:(


2/b.: Lakástakarékpénztárak esetében a pénztár által adott kölcsönt nem lehet önrészként beszámítani egy hitelbe, még akkor sem, ha az LTP-t pénzpiaci termékként kombinálják a hitelhez. Így is nehéz helyzetben van az, aki Fundamenta vagy OTP LTP-vel próbál lakásra félretenni, ez most még egy plusz pofon az amúgy is elavult lakástakarékpénztáraknak.

1645. Fundi58 (válaszként erre: 1643. - Csumez)
2010. febr. 15. 22:19

Csumez!

Cstlakozom a Nagycigi hozászólásához,hajszállal előzte meg az én válaszomat.

Tulajdonképen a saját Személyi Bankárod nem világosított felerről? Talán már nem dolgozik itt? Akkor vedd fel a kapcsoatot személyesen az egyik Bankárral,aki szivesen segít a továbbiakban mint személyes Bankárod.A regisztráció adatbankban vagy a központban tudsz érdeklőni.Sok sikert.

1644. nagycigi (válaszként erre: 1643. - Csumez)
2010. febr. 14. 19:23
Te is oszd meg, mint alább... az egyiket (amin az egyenleged megmarad) rövidebb módozatra váltsd át, és vedd fel , mint lakáskölcsönt, a másikat meg tartsd meg még két évig, a szab.fel. miatt, és ha van rá pénzed, emeld vissza az eredeti havi betétre
1643. Csumez (válaszként erre: 1641. - Fundi58)
2010. febr. 14. 15:02
8 éves lejáratú a szerződésem.
1642. nagycigi (válaszként erre: 1639. - Barbee86)
2010. febr. 14. 09:09

Szia Barbee!

Lehetséges, csak értelmetlen... bukod a számlanyitási díjat! és sok az ÁK kamata, meg elveszíted a szabadfelhasználás lehetőségét, amit a 2009. jún előtt nyitott számláddal együtt jár nyolc év után.

A megoldás: Megsoztani a meglévődet két részre. Így lesz két, 2007-től érvényes ltp-d, az egyiken az eddigi megtakarításaid, a másikon még semmi. (pl. 15.000.- és 5.000.-) Mindkettő 2015-ben lesz nyolcéves. Az elsőt azonnal módosítani négyévesre, visszaemelni húszezresre. Erre a következő lépésben elkérheted az áthidaló kölcsönt, ugyanolyan kondiciókkal, mintha mindezt nem csináltad volna. DE! a másodikkal megtartottad a szabfel. lehetőséget, és ha akarod,harmadik lépésként ezt is visszaemelheted 20.000.-ig. Ez elvileg nyolcéves marad, de már csak öt éveig kell fizetned, erre ugyanúgy megkapsz mind ÁT-t és kamatot, és annyi pénzed lesz, amennyi így összegyűlik. Kell viszont egy házastárs, testvér, vagy szülő, gyermek, aki a másodiknak kedvezményezettje lesz. Az egész költsége a második ltp-hez tartozó számlanyitási díj, amit ráérsz később átutalni a számládra, és két szerződésmódosítási díj (2x2.000.-)

Gondold végig, hogy ezzel a módszerrel viszanyerheted azt a többletkiadást, amit az ÁK kamatai jelentenek... hiszen ismét megkapod az állami támogatást kb. annyi ideig, amíg az ÁK-t törleszted...(a kamatok a teljes szerz. összegre értendők, feltételektől függően 8,5-15,5 % között vannak)

1641. Fundi58 (válaszként erre: 1640. - Csumez)
2010. febr. 14. 09:07

Üdv Csumez!

Milyen lejáratu a szerződésed? 4,vagy 8 éves?

Bútorként csak beépített bútort tudsz elszámolni.

1640. Csumez
2010. febr. 13. 16:09

Üdv!

Lejárat előtt 2 évvel szeretném igénybe venni a fundamenta megtakarításomat. Felújításra szeretném alkalmazni, de úgy tudom bútorokról, ágyról, szőnyegről, stb. nem küldhetek számlát. Tapasztalat alapján tudtok valami okos infót adni nekem? Hogy tudnám valahogyan megoldani?

....... És ha visszaküldöm a felújításról a számlákat, és van olyan számla is közöttük ami pl. egy francia ágy, akkor mit tud csinálni a utólag a lakáskassza? Előre is köszönöm a választ!

1639. Barbee86
2010. febr. 13. 14:12
Szia Ákos! A fundamentámat maximum időtartamra és maximum összeggel fizetem 2007 áprilisa óta. A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e szerződés módosítás 4 éves módozatra és ha igen, akkor számomra igénybe vehető-e már a 4 éves módozathoz az áthidaló kölcsön.
1638. nagycigi (válaszként erre: 1635. - LTP ÁKOS)
2010. febr. 13. 12:34

Kedves Ákos!


Az a gond, hogy az emberek általában átkódolják a hallottakat, ahogy nekik a legkönnyebb memorizálni, ráadásul a saját elképzeléseikhez, várakozásaikhoz kötik. Mások pedig ezt kihasználva, még rá is erősítenek erre. Ennek eredményeképp, mikor eljön az idő, hogy alkalmazzuk a hallottakat - vagy felvegyük a pénzt - a valamikor eltárolt emlékeinkből építkezve egészen fals eredményeket kapunk, aminek igazságáról vagy helytállóságáról meg vagyunk győződve... és már lehet is szidni a személyi bankárt, fundamentát, kormányt...


Célszerű lenne a futamidő alatt is tájékozódni, tartani a kapcsolatot a személyi bankárral - ha már felajánlotta - vagy elolvasni az ÁSZF-et, esetleg a honlapot...

Még az is elegendő sok esetben,ha itt kérdezzük egymást...

1637. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1636. - Entir)
2010. febr. 12. 14:46

A gyorsított eljárás 30 napon belülit jelent, ami nem feltétlen 30 nap, lehet 2 hét is....

Ilyenkor a Funda "zsebből" fizet ki, hisz a te pénzed nem nála van, hanem a Kincstárnál állampapírban, aminek visszaváltására előírták a 3 hónap kiutalási időszakot, ezt megelőlegezi neked, erre kéri a 3%-ot.

Sajnálom, hogy olyan üzletkötőt fogtál ki, aki szerint 1+3 nem 4. Ha januárban mondod fel, akkor 3 hónap múlva nem március van, hanem április...

1636. entir (válaszként erre: 1634. - LTP ÁKOS)
2010. febr. 12. 13:10
szia LTP Ákos! A rendes felmondást az üzletkötő intézte, a gyorsítottat már én! Fax, prior levél, telefon! És tegnap átutalták a pénzt az eladónknak! Szóval passz, hogy milyen dátum volt a mérvadó! A gyorsított eljárás költsége, sokat gyorsított a dolgon!!!!
1635. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1631. - Szatim)
2010. febr. 12. 12:47

A negatív vélemények 10-12x jobban terjednek, mint a pozitívak. 1 millió lakáskassza szerződő ügyfél között vannak negatív tapasztalatok is, ezek 99%-a a 3 hónap kiutalási időszak miatt van, amit kormányrendelet ír elő.

Minden eleme fix, rögzített, törvény írja elő, szerintem a legszámíthatóbb pénzügyi termék.

Én nem hagynám bennt a 30% állami támogatást, amit törvény ír elő....


A hitelfelvétel megint más téma, akkor adnak, ha hitelképes vagy, csakúgy, mint más hitelintézetnél

1634. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1629. - Entir)
2010. febr. 12. 12:27
A nyilatkozat beérkezésétől számít a 30 nap, nem tudom, te vitted-e be személyesen, vagy megkértél valakit, hogy továbbítsa, mindenesetre tuti, hogy az újabb dátum lesz a mérvadó.
1633. entir (válaszként erre: 1631. - Szatim)
2010. febr. 12. 11:14
szia Szatim! Amíg Neked kell fizetni, addig nincs probléma! Majd akkor lesz gond, mikor szükséged lesz a pénzedre!
1632. entir (válaszként erre: 1630. - Nagycigi)
2010. febr. 12. 11:12
A történet lezárult. A fundamenta átutalta a pénzemet az eladónknak, persze sokkal kevesebbet, mint amit a drága üzletkötőm mondott! Ő azt mondta, hogy egy-két ezret rá kell lehet fizetnem, a többi költséget fedezi a még fennmaradó állami támogatás és kamat! Persze, ez megint nem így történt, de erre már nem tudok mit mondani! Eléggé felháborító, hogy ilyen üzletkotők is dolgozhatnak! Az ő hibája miatt, 65.000 forintot kivett a zsebemből! Szerintem ezt nem sokan tűrnék el manapság! Ha januárban utánajár, hogy pontosan mikor is utalják ki a pénzemet, most nem itt tartanánk!
1631. Szatim
2010. febr. 12. 11:12

Sziasztok!


Most szeretném a fundamentánál megkötni a 20.000.-es összeget!Érdekelne,hogy érdemes e belevágnom,hallok elég sok negatív visszajelzést!

Csak két év után lehet össze kombinálni a hitellel?

Kb.4.000.000.Ft-ot szeretnénk felvenni hitelre!

Érdemes elkezdeni rakni?

Köszönöm a választ!

1630. nagycigi (válaszként erre: 1629. - Entir)
2010. febr. 11. 13:30

A legbiztosabb, ha felhívod a 411-8181-et, és a 42-t nyomod...

mondd be a szerződésszámod, és pontosan megtudod, mikor jutsz a pénzhez...

Eredeti felállásban kb. április végén, május elején érkezne, de így valószínüleg március közepe... de tényleg pontosabb, ha telefonálsz!

1629. entir
2010. febr. 11. 11:36
Azt szeretném megkérdezni, hogyha felmondtam a fundamenta szerződésemet január 13-án 3 hónapos kiutalással, de közben módosítva lett február 2-án a felmondási nyilatkozat gyorsított eljárásra, akkor lehetséges-e, hogy az eredeti felmondási nyilatkozat dátumához igazítják az 1 hónapos kiutalást? Köszönöm a választ.
1628. nagycigi (válaszként erre: 1626. - Jasmine)
2010. febr. 8. 22:24

a megtakarítási idő után három hónap "kiutalási időszak" van, amíg van időd (két hónap) eldönteni, mit akarsz a pénzzel...(megfelelő mellékleteken nyilatkozhatsz...) egy hónapja van a Fundinak, hogy pénzzé tegye az állampapírok egy részét, és kiutalja Neked. Ez kb. a harmadik hónapot követő egy-két hét... Nem éri meg, de 3% felárért már a kiutalási időszak második hónapjának elején megkaphatod...

Elszámolási kötelezettség lakáscéltól függ...ha felújítás, akkor általában 90 nap, meghosszabbítható még 90-el, bizonyos esetekben saját élőmunkát is elismernek, ha értékbecslő felméri mit végeztetek el, de ez csak az igen kis része a kapott összegnek...

Amegtakarítási idő végén nem kötelező kivenni a pénzt, fizetheted tovább, és ha megvan a kívánt lakás, akkor az adásvételibe be kell írni, hogy a fundamentától ekkor-ekkor érkező összeget a funda utalja az eladó számlájára... általában a kulcsátadásra, és számolj ilyenkor a adásvételi szerz. kötéstől számított három hónappal

1627. nagycigi (válaszként erre: 1624. - Molnároli)
2010. febr. 8. 22:16

Upsz...Oli!



Miben nyilvánult meg az átverés? Érdekelne...


hívd a 411-8181-et, és ott próbáld meg töröltetni, hivatkozz a nálad lévő ajánlat számára (felső szél, vonalkód alatt)

1626. Jasmine
2010. febr. 8. 18:12
Mennyire megy könnyen az összegyűjtött pénzhez jutás a Fundamentánál? Mindennel de mindennel el kell számolni tételesen? Illetve ha letelik az idő, a kifizetés is megvolt, mennyi idő van arra, h lakást vegyek belőle? Attól félek, ha túl hamar kezdek keresni megvehető laskást az a baj, ha már miután kifizették, túl késő is lehet. Nem akarok csak a sűrgősség miatt beleugrani vmi nem jó vételbe. Mik a tapasztalatok?
1625. entir (válaszként erre: 1615. - LTP ÁKOS)
2010. febr. 8. 11:52
Köszönöm LTP Ákos, hogy próbálsz segíteni! De a kezemben nincs semmi konkrét bizonyíték! Így esélyem sincs! Én csak a szavára adtam, és rosszul tettem!
2010. febr. 7. 21:20

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni , 2010.02.04.csütörtökön aláírtam egy fundamenta ajánlatot és kifizettem a 62500 Ft számlanyitási díjat már másnap rájöttem , hogy félretájékoztattak . Átverve érzem magam és szeretném felmondani az ajánlatot . Vissza kaphatom a befizetett összeget ? A személyi bankár azt mondja nem , de a rövid időre való tekintettel és még szerződést sem kötöttünk csak egy ajánlat amit írtunk remélem igen .

Köszönet : M Olivér

2010. febr. 7. 17:38

Nagycigi!


Köszönöm a gyorsaságot,küldtem privit,remélem tudsz nekem segíteni!


Kellemes estét!

1622. nagycigi (válaszként erre: 1621. - Ágicicaaa)
2010. febr. 7. 17:16

Ágica!


csak nyolc év után válik szabadfelhasználásúvá a 2009. jún. 30. előtt nyitott ltp számlán összegyűlt pénz. de annak is csak az egyenleg része, ha a lejárat után hitelt (lakáskölcsönt) is kérsz, akkor azzal el kell számolni, lakáscélként...

Ha áthidaló kölcsönt kérsz, akkor a teljes szerződéses összeget igazolni kell lakáscélra fordított számlákkal, akármekkora futamidőt válaszottál...(mert hitelben elkérted előre: amit csak ezután fogsz befizetni, amire csak ezután kapod meg az állami támogatást, és kamatait...)

2010. febr. 7. 15:19

Sziasztok.


Az lenne a kérdésem,hogy 2005-ben kötöttem 323-as fundamentát 20000ft-al és ha most lejáratkor vagy hamarább átváltoztatnám a hosszú futamidőre és kérném most áthidalóval a pénzt akkor lehet másra felhasználni vagy csak lakás célra és számlát kell felmutatni!


Amikor én ezt megkötöttem akkor azt mondta a személyi bankár,hogy ha hosszú futamidőt választom akár kocsit is lehet venni az állami támogatásra! ( Nem azt akarok venni)

1620. morzsa78 (válaszként erre: 1609. - Nagycigi)
2010. febr. 6. 22:32

Tisztelt nagycigi:)

Köszönöm a válaszod, érthető volt....Ezek után el sem mentem a "tanácsadóhoz", hisz ki tudja mit hordott volna össze:)

Hogy miért nem az általad említett konstrukciót választottuk?Mert senki nem mondta:)

Köszönöm a válaszod mégegyszer.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook