Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
8990. moofly (válaszként erre: 8981. - 04d410066e)
2012. aug. 4. 09:42

Sok a frászt.Ha bírja az ember és jól esik,és nincs káros hatása,akkor miért mondja hogy sok?

Enyém is kiakadt mikor mondtam neki hogy 40km bicaj.:O :D

Amikor kötelező volt pszichiáterhez menni (mert előírás hogy az epis az depis?) meg volt lepve a pszichológus hogy rohadtul nem érdekel az egész,van és ennyi,szedek gyógyszert,és nem ugrok Dunába ha van egy roham,kiröhögöm a myoclonus-t ha épp a szemem nyomom ki homlok vakarás helyett stb.

Egyszer rosszul esett mikor vigyorogva mentem be hozzá,és megkérdezte gyakran van e ilyen hogy pörgök meg nevetek.Mondom nem szívtam semmit,csak épp jól érzem magam,és igen sokszor ilyen vagyok.-az a ritka ha szomi vagyok. :D

Amikor azt mondják stressz mentesen és akkor rohammentesen is,akkor erre gondolnak. :D


Örülök hogy jól vagy,további pörgést neked. :)


Muti csak azt az izmot 48 kilóska :P

8989. moofly (válaszként erre: 8980. - Ncilány)
2012. aug. 4. 09:35

Ehh pedig épp babusgatni akartalak kicsit. xD

Igen,pont ilyenekre gondoltam.Én alig vártam hogy jó idő lehessen és kimehessek.(oks,ha nagy a forróság akkor nem megyek ki csak este)

Bicajozni,fotózni stb.Tudod,ha sok az "élmény" akkor elveszik köztük a gond. :D

8988. moofly (válaszként erre: 8979. - Maci1)
2012. aug. 4. 09:33
Nekem csak kis álmosság van.Vannak bizonyos időközönként ekcémás kiütésem,de egyenlőre tisztázatlan mitől van.Ahhoz sorban le kéne építeni a gyógyszereket hogy kiderüljön attól van e. :D
8987. moofly (válaszként erre: 8977. - Froyta)
2012. aug. 4. 09:28
LÁÁJK! Xd
8986. moofly (válaszként erre: 8976. - 04d410066e)
2012. aug. 4. 09:27

Az az ismerősöm én vagyok.Sokszor adok magamnak olyan tanácsot,amit másnak adok.Mert nekem nem ad senki...

Légy magad ura,uralkodj a feletted lévő rossz dolgokon mert össze nyom ha nem...

Meg a segíts magadon izé is ott van,szóval az egyetlen dolog ami nem árt,ha úgy alakítod hogy neked jó legyen.

Azt teszem ami nekem jól esik.Hiába szól bele valaki hogy az hülyeség vagy nem nekem való...senkivel nem törődök,nekem jó és kész. :D

oké,nem jó mindenen átlépni,mert van amin nem lehet.-de az csak egy kő a rögös úton.(porrá törni és go tovább xD)

Sokat sajnáltam magam meg stb,de rövid az élet,és ha más nem járna a fejemben nem lenne egy jó napom sem életem végéig...

"Minden nap kincs" :)

8985. moofly (válaszként erre: 8975. - 04d410066e)
2012. aug. 4. 09:23
Én is csak félig nyugi. :D Néha ott folytatja ahol kezdte hehe
8984. agnes1219
2012. aug. 3. 18:30
sziasztók,mindenki,jó hétvégét,kivánók, főleg tünetmenteset.üdv ágnes
8983. 04d410066e (válaszként erre: 8982. - Ncilány)
2012. aug. 3. 13:22
Szuper. :)
8982. Ncilány (válaszként erre: 8981. - 04d410066e)
2012. aug. 3. 13:06

Férjem szerencsére talált melót. Pici lazaság van a felújítással, pont ezért. Is érek rá picit többet itt lenni ( fizimiskámhoz viszonyítva mi csináltunk mindent eddig még )

És bizony igencsak kezdek leengedni, hogy nincs az a " pörgés ".

Sőt a " társasági életem is felgyorsult ", mert többet találkozok emberekkel a kertbe menet. Szomszédokkal is jó a viszony. Kiderült " szegről végről " ismerjük egymást..

8981. 04d410066e (válaszként erre: 8980. - Ncilány)
2012. aug. 3. 12:45

Szerintem jól teszed. :) Én semmit se csinálnék lassan, ha mindent betartottam volna. :D

Tegnap voltam dokinőmnél, most csak Vácon rendel.

Kimentem hozzá, mondja, hogy meghíztam, látja a karomon. (48 kiló vagyok, szóval nem.)

Mondom, ez tiszta izom, és hát attól is lehet vastagabb, nézze meg, és befeszítettem. Oh, mit találtam ki már megint??? Aztán mondtam, hogy járok rúdtáncra, heti 3 edzésre, meg 2 stretchingre. Elszörnyedt, hogy az nagyon sok!!! Mondom, fokozatosan emeltem, nem ennyivel kezdtem. :) (heti kettőből lett 5 3 hónap alatt) Még a télen mengedte, hogy vezessek, úgyhogy elmondtam, hogy kocsival mentem ki Bp-ről, azóta, egy fél éve nem is találkoztunk. Annyira cuki volt a végére. :) Azt mondta, igazából nagyon büszke rám, és hatalmas sikerélmény vagyok neki, hogy autót merek vezetni egyedül, sokat sportolok, meditálok, céget vezetek, és persze rohammentes vagyok. Azt mondta, ezt az "egészségesek" se mind tudnák utánam csinálni, és végiggondolta, hogy ha jól esik az edzés, és semmi baj tőle, akkor nyugodtan csinálhatom. :) Na meg minden mást is, egyedül annyit kért, hogy eleget egyek, aludjak, és ne igyak alkoholt. De ezeket amúgy is betartottam, szerintem ez mindenkinek jót tenne. :)

A végén még puszit is adott (pedig nem szokott), és még egyszer elmondta, hogy annyira örül. :) Ilyen édes dokinőt én még életemben nem láttam. :)

8980. Ncilány (válaszként erre: 8974. - Moofly)
2012. aug. 3. 12:29

Mióta van kert, kevesebbet vagyok itt a neten. Levegő, állatok csak macskák vannak, és bizony sokkal kevesebbet gondolok a bajaimra.

Télen annyira fájt a vállam, kezelést kaptam. Kicsit javult, de tökéletes nem lett.

Sétálok elég sokat, meg azért nem bírtam megállni hogy a fizikai erőmet ki ne próbáljam. : Lássuk csak mire vagyok képes!

Inkább nem írom miket csináltam, mert lenne ajajaj... És a vállam se fáj szinte. Hátam közepéig fel bírom emelni a karom, és ez bizony a télen apszolút nem ment.

Én se szeretem ha annyira babusgatnak, nem vagyok porcelánból...

8979. Maci1 (válaszként erre: 8972. - Moofly)
2012. aug. 3. 10:42

És milyen mellékhatásokra lehet számítani, gondolom, bőrkiütés, ilysmi, a Lamictallal ugyanez volt annak idején.

A sokat a 3 féle gyógyszerre értettem.

Még nem kezdtül el amúgy a Lamolepet.

8978. Maci1 (válaszként erre: 8973. - Moofly)
2012. aug. 3. 10:19

Kedves moofly,

jól látod, abszolúte.

A "gyerek" mindig szól, ha úgy érzi, kicsit túlzásba viszem a dolgokat:)

Hozzáteszem, ez elég ritkán fordul elő..nem azért mert igényli a körbeaggódást, hanem azért mert én inkább magamban aggódom, neki nem mutatom, de néha önkéntelenül parázik az ember, és az látszik is rajta.

8977. Froyta (válaszként erre: 8976. - 04d410066e)
2012. aug. 3. 10:15
Mélységesen egyet értek!!Mivel én sem jutottam sokáig dűlőre anyámmal ezért én mentem mint a mérgezett egér (kisrohamok mellett is) konkrétan annyira menőkés volt már 16 évesen hogyha az ekét a nyakamba akasztják az egész világot felszántom:D Persze volt is emiatt sok sírás felőlem is meg anyu felől is, de sokszor mondtam neki hogy én nem akarok korlátok között élni, mert beteg vagyok én meg akarok gyógyulni.Szerintem nálam ez a hozzá állás is sokat segített, hogy ez "átmeneti"állapot és le tudom győzni.És tényleg!:)
8976. 04d410066e (válaszként erre: 8974. - Moofly)
2012. aug. 3. 10:06

"Erre egy ismerősöm azt mondta, minél többet használod az agyad "jó részét" annál kevesebb figyelem jut a "rossznak" :D "

Ez tényleg így van, nagyon igazad van. Minél jobban lefoglaljuk magunkat, annál kevesebb idő jut "sanyarú sorsunkon" agyalni. ;) Ez igaz amúgy bárkire, akinek épp problémái vannak. Ha egy csomó mindent csinálunk, nincs időnk elmerülni az önsajnálat feneketlen bugyraiba. :)

8975. 04d410066e (válaszként erre: 8973. - Moofly)
2012. aug. 3. 09:47
Hát én próbáltam elbeszélgetni anyuval, nem sok sikerrel jártam. :D
8974. moofly (válaszként erre: 8951. - Maci1)
2012. aug. 3. 09:26

és ellőtted az elsőt,amiből kevesebb kéne,másikból több.Nem tudom a doki mondta e,de a tv/számítógép viszonylag gyakran hátrány.Van akinek több rohama van ha gépezik meg bezárt helyen van..

Igen,a kisállat,a szabad levegő,különböző hobbik,sokat dobnak jó irányba.

Erre egy ismerősöm azt mondta,minél többet használod az agyad "jó részét" annál kevesebb figyelem jut a "rossznak" :D

Kicsit programozzátok át a napokat,és jó lesz...

Míg gyerek voltam,kb mindent tiltottak.Na ez ellen lázadtam is rendesen..

Mindent csináltam amit szerettem volna (megjegyzem nem kisrohamok mellett) és semmivel sem pótolhatóak azok az emlékek.

persze anyám rémesen érezhette magát,de kénytelen volt velem pörögni.Szóval az állatka jó dolog.

Nekem négy évesen volt az első macskám,úgy volt hogy allergiás vagyok rá,végül kiderült hogy a pollenekre ami a bundáján volt (mert világjáró macsek volt)aztán hörcsög hal meg stb.Így jön egyik hobbi a másik után.Lényeg hogy kizökkenni a moton és uncsi (s főleg mert negatív hatás)napokból.. :)

8973. moofly (válaszként erre: 8935. - 04d410066e)
2012. aug. 3. 09:16

"Mert én a másik feléről éltem át a dolgokat. Felnőtt gyereked van"


Épp ezért majd a felnőtt gyerek elbeszélget anyucival,hogy neki kell ennyi kötődés és törődés,vagy sem.Én simán megmondom anyámnak ha túlzásba viszi az aggódást.

De azt hogy ne aggódjon,sosem tudjuk megtiltani,mert anyák.Remélem ha nekem lesz gyerekem,nem kell ugyanezt átélnem vele,mint anyámnak velem..

És hidd el,nekik rosszabb. ;)

8972. moofly (válaszként erre: 8930. - Maci1)
2012. aug. 3. 09:11

Szia Maci!

Több mint két éve szedek lamolepet (másik kettő mellé)

Ez jó gyógyszer,és ritkán vannak komolyabb mellékhatások,azok jó része is a szedés kezdetén.

Én a convulexet én nem bírtam,nekem abból 600mg önmagában is sok volt. :D

A brutális alatt mit értesz?-sok és erős mellékhatások,vagy csak rémisztően hangzik hogy ennyi..

Mióta szed ennyit am?


Puszika nektek! :)

8971. moofly (válaszként erre: 8926. - Évi-)
2012. aug. 3. 09:06

Szia Évi! :)

Nem nagyon járok fel,most épp egy receptet kutattam,és gondoltam beugrok üdvözölni a "népet"

Aztán vagy látták vagy nem. xD

De látom nem sokban változott a helyzet,pár "új taggal" bővült a fórum (azóta mióta nem voltam)

Nem tudom ki mennyit van,annyira nem olvastam vissza.

A facebook sok időt elvisz. LOL


Remélem te is jól vagy,puszika neked,és szép napot mindenkinek! :)

8970. Froyta (válaszként erre: 8967. - Border05)
2012. aug. 3. 08:22
Szívből kívánom, hogy jó legyen ez a 3as kombó!:)
8969. agnes1219
2012. aug. 2. 20:05
sziasztók,mindenki,burder05-mindenkinek,nyúgis,estét,kivánók.ágnes
8968. border05 (válaszként erre: 8967. - Border05)
2012. aug. 2. 16:31

az az igazság, hogy először a Convulex lett beállítva mellé, és teljes rohammentességet értem el vele rögtön

csak éppen jó sokat felszedtem, úgyhogy úgy döntöttem én azt nem szedem

8967. border05 (válaszként erre: 8965. - Froyta)
2012. aug. 2. 16:29

hát egy pár éve szedem,de utána be kellett állítani mellé a Topamaxot, majd kb 3 hónapja a Kepprát

még nem vagyok rohammentes, de javulgatok

8966. Maci1
2012. aug. 2. 11:50

Sziasztok,lányok,

csak bekiabálok nektek, remélem, jól vagytok!!!

Üdv mindenkinek.

8965. Froyta (válaszként erre: 8964. - Border05)
2012. aug. 2. 10:53

Ez így igaz.Te mióta szeded?

Bár én nem vagyok a szintetikus gyógyszerek híve (csak ha nagyon muszáj akkor nyilván),mert a mellékhatásokkal előbb vagy utóbb úgy is számolni kell..

8964. border05 (válaszként erre: 8962. - Froyta)
2012. aug. 2. 09:59

hát ja

nekem mondjuk jó, csak nem elég, mást is kell szednem mellé

addig kell kísérletezni, amíg meg nem találák mindenkinek a megfelelő gyógyszert, vagy kombinációt

8963. Froyta (válaszként erre: 8960. - Agnes1219)
2012. aug. 2. 09:21
Szia Ágnes!Mire vagy kíváncsi a lamictallal kapcsolatban?Nekem a legszembetűnőbb mellékhatása az alvászavar volt, illetve egy kis depresszió.
8962. Froyta (válaszként erre: 8961. - Border05)
2012. aug. 2. 09:19
Ez egy igen jó kérdés...bár akkoriban fel sem merült bennünk,mert a dokim C.B.-re azt mondták/mondják hogy a leglegleg..így úgy voltunk vele, hogy biztos tudja a dolgát,de visszatekintve a lamictal nagyon nem az én gyógyszerem volt!
8961. border05 (válaszként erre: 8957. - Froyta)
2012. aug. 1. 23:15
Froyta, azt nem értem,miért nem váltottak gyógyszert nálad annak idején
❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook