Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) fórum

Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) (beszélgetős fórum)


1023. Norbi979
2012. jan. 8. 16:41
Köszi szépen, akkor az édességet és a gyümölcsöt semmi tartalmas nasival sem tudom pótolni? :(
1022. Zsuzsi13 (válaszként erre: 1021. - Norbi979)
2012. jan. 8. 16:11
én herbaházban veszek natúr tallért - öcsi tallér néven sós helyett, édes helyett pedig rizskót készítek - keress vissza fent van a recept.
1021. Norbi979
2012. jan. 8. 14:38

Sziasztok, én két napja kezdtem a Reg-enor kúrát fogyási céllel. Minden fogyókúrámnál az volt a bajom, hogy nem tudtam jóllakni és nem ehettem kenyeret. Ez kiküszöbölve a Rer-enor kúrával, remélem bejön.

Nehezen tudok sajna fogyni. Viszont ami feltünt nekem két nap alatt, hogy nem tudok mit "nasizni" mert minden tiltva van az édes, a sós, az olajos magvak, a gyümölcs, az üdítők, az energiaitalok stb.

Tudna valaki tanácsot adni, hogy a "nasizás" varázsa megmaradjon és mégse szegjem meg a kúra szabályait?

Várom megtisztelő segítségeteket egy kezdőnek. Köszönöm. Szép napot.

1020. bondita
2012. jan. 8. 13:18

Sziasztok!

Üdvözlöm én is az újakat!

Én 1 hete kezdtem újra. A puffadás már elmúlt. 1 kiló minuszt mutat a mérleg! Ismét 6-ossal kezdődik a szám. Remélem ilyen ütemben megy tovább. :-)


Reggeli: 1 szelet pirítós, zsírral, paradicsommal

Ebéd: paradicsomszósz húsgombóccal. (tegnapi maradék)

Vacsora: bacon szalonna, pirítós lesz.


De még főznöm kell holnapra.

4-ig leszek melóban és vinnem kell valamit, nehogy elcsábítson a sulis kaja. Régen volt, hogy elcsábított. De most azért is erősebb leszek.

Na megyek szétnézek a hűtőben!

1019. strigis
2012. jan. 7. 19:56

Nálam sül a tarja,ez lesz az ebéd holnap+saláta,

,pirítós

Reggeli : szalonnás tojásrántotta,pirítós

Vacsi: császárszalonna paradicsom ,pirítós

1018. Zsuzsi13
2012. jan. 7. 19:18
Én holnap szintén a számomra hagyományos reggeli és vacsora fog előkerülni - pirítós zsírral, szalonnával, kolbival, fok és lilahagymával. Ebédre pedig sütök ki házilag készült kolbit és májas hurkát a gyereknek és férjemnek krumplipürét készítek magamnak meg a szokásos rizst. :) Nekem is nagyon jó, hogy mindenki pozitív visszajelzést ír, nagyobb az erőm ettől nekem is.
1017. mgv88261 (válaszként erre: 1014. - Georgia5)
2012. jan. 7. 19:08

Üdv. közöttünk Georgina és mindenkit köszöntök!

Igen, szerintem is le lehet másképp is fogyni, de a reg-enor és a megfelelő diéta idővel az egész szervezetet - SEJTSZINTEN - tisztítja.

Nekem pl. a izületi fájdalmaim enyhültek, majd elmúltak. Közben voltam taplmasszőrnél (egy másiknál), aki azt mondta szó szerint, hogy az általam említett problémán kívül (pajzsmirigy) csak egy dolgot vett észre, hogy a vesémből nagy mennyiségű vesehomok távozik. Talán méregtelenítek? Aztán amikor elmondtam, hogy naná és hogy mivel, akkor ez volt a válasz: "Ki ne ismerné a szakmában a Szabó Sigfridet, mindenki felnéz rá!" Örülhetünk mi is, ugye????

Talán még annyi, hogy az ünnepi kis kilengéseimtől bizony újra megduzzadtak az izületeim és más kellemetlenség is előjött. Tanulság....önuralom!

Ma húsos libahájat vásároltam és kisütöttem. Lett nagyon fini töpörtyű és egy csomó zsír.

Ebédre is töpörtyűt ettem paradicsommal, zöldsalátával,

a vacsora zöldségleves volt,

a reggeli 2 szelet zsíros pirítós.

Holnap is zöldségleves lesz az ebéd,

libasült, barna rizs, cékla a második fogás.

Vacsorára akkor is levest vagy zöldsalátát eszem, vagy mindkettőt!

Szép estét, jó folytatást ímindenkinek!-:)

1016. zizabella (válaszként erre: 1014. - Georgia5)
2012. jan. 7. 16:08

Szia!

Ha erős májtisztítást akarsz akkor az olívaolajos + grepfruitos + keserűsós módszert alkalmazd, állítólag nagyon hatásos. A neten is rátalálsz.


DE!

Lehet hogy itt most lesznek ellenvélemények, mert a Reg-enor-nál tiltott az olajevés, mindent csak zsirral lehet olaj helyett.

2012. jan. 7. 15:50
Sziasztok!!Én ma reggelire májkrémes pirítóst,délre gulyáslevest,malacsültet salátával ettem,vacsora pirítós lesz.Nagyon hiányoznak a gyümölcsök:(((Kibírom,ki és ki:)))
1014. Georgia5
2012. jan. 7. 15:35

Sziasztok :)

Napok óta olvasom esténként a fórumot - az elejétől :)

Nagyon hasznos volt "ráhangolódásképp". A recepteket, számomra fontos megjegyzéseket kimásoltam - még rendezgetnem kell -, és közben meg is ismertem a fórumozókat. Úgyhogy nem egy ismeretlen közegbe érkezem, és remélem a közösség megtartó erejét én is élvezhetem majd. És talán idővel én is tudok tapasztalatokat megosztani.

Korábban olvastam egy érdeklődést, hogy vajon csak maga a diéta segít-e. Nos én pár napig "felkészülésképp" csak a diétát tartottam, és láss csodát lement 60 deka. (Igaz, van miből :D)

Amúgy egy biorezonanciavizsgálat után szembesültem azzal, hogy bár nincsenek érezhető tüneteim, de szükségem lenne egy erős májtisztításra. Úgyhogy nagyon örülök, hogy ráakadtam erre a kettő az egyben megoldásra.

1013. bondita (válaszként erre: 1012. - Strigis)
2012. jan. 7. 13:17

Szia! Szerintem jó ötlet.

Én ma pirítóst reggeliztem. most pedig paradicsomszószt készítek édesítővel és húsgombócot főzök hozzá. Egy kis pótlása az édes íznek! Várom már, hogy kész legyen és már érzem is az illatát. Ez a 6. napom újra és eddig minden simán megy 100%-osan.

1012. strigis
2012. jan. 7. 09:47

Szerintem jövő héttől írjuk megint hogy ki mit evett- ez mindenkinek jó kontrol lenne- az újak pedig sokat tanulnának belőle!

TEJ,CUKOR, TÉSZTA, OLAJOS MAGVAK,OLAJ,PÉKSÜTEMÉNY,SAVANYÍTOTT ÉS ERJESZTETT ÉTELEK,GYÜMÖLCSÖK T I L O S A K.

1011. Akaratos 40 (válaszként erre: 1010. - Strigis)
2012. jan. 7. 06:48
óóóóóóóóóóóóó,na akkor azt is likvidálom:((((((((((((
1010. strigis (válaszként erre: 1009. - Akaratos 40)
2012. jan. 6. 20:36
Nem,tilos.
2012. jan. 6. 20:25
sziasztok!!Kezdő vagyok,zöldfülű:)))egy kérdésem lenne napraforgót lehet enni??
1008. webea
2012. jan. 6. 05:28

Sziasztok!

December közepétől bűnöztem, bár a regenort is ittam közben. Nem fogytam, de nem is híztam egy dekát sem, pedig volt csokitorta, süti, alkohol, csoki, szaloncukor és vendégségben evés-ivás többször is. Amit észrevettem, hogy a puffadás azonnal visszajött az "idegen" konyhától. Valószínű az olajtól!? Mostantól ismét szigorúan regenor-kúra! Pirított kenyér+főtt tojás+császár szalonna reggelire, csilis bab ebédre és vacsorára is, természetesen zsírral készítve. Zsuzsi13 : -rám is néznek, mint egy hülyére, mikor megmondom, hogy zsírral, szalonnával fogyok! :) Ilyen erősen belénk nevelték, hogy étolaj = egészség! Karácsonykor a halat is zsírban sütöttem ki, senki nem vette észre, hogy nem olajban készült.

1007. Zsuzsi13
2012. jan. 5. 21:52

Sziasztok!

Én visszatértem a zsíros pirítósra reggelire és vacsikra is a szalonnás ételeket. Ebédre rizst eszek zsírral leöntve meg esetleg pici husi hozzá. Több helyen is kérdik tőlem, hogy mivel fogyok és röviden elmondom, hogy regenor és életmód váltás zsírra és mindenki azt mondja, hogy ettől tuti hízni fog. Hát szép, hogy az emberekben ez a napi rutin tudat a zsír kapcsán. :(

1006. bondita
2012. jan. 5. 08:08

Sziasztok!

Látom nagyon aktívan írogat mindenki. Ezt már szeretem! Csak így tovább.

Nekem eddig nagyon jól megy. Bár ez még csak az újrakezdés 4. napja.

Tegnap reggeli: pirítós szendvics

ebéd: kolbászos bab leves, petrezselymes krumpli pulykafasírt. (A 1-2 7re kilőve ezzel a krumpli)

vacsora: semmi csak egy kis reg-enor.

Torna után már nem tudtam enni. Ja és ráadásul lesérültem. Nagyon megfájdult a térdem. Belenyilalt a fájdalom, de nagyon, utána meg nem is nagyon tudtam ugrálni. Remélem jövő hétre megjavul!!

1005. strigis (válaszként erre: 999. - Strigis)
2012. jan. 4. 21:53
Most látom,hogy túl vagyunk az 1000.hozzászóláson!!!
1004. mgv88261 (válaszként erre: 1002. - Ancsi1971)
2012. jan. 4. 21:24

Szia Ancsi!

Változó, hogy kinél mikor indul be a fogyás, de beindul. Annál is inkább, mert nagyon jókat ettél, a kétszersült kivételével. Azért nem lehet kétszersültet enni, mert tartalmazhat tartósítót, némelyik cukrot is. A rizstejből csak is a saját magad által, otthon készített a jó. Ezen a fórumon korábban már leírták, hogy hogyan készül.

Az édesítők megengedettek.

Vízből a 2-3 liter javasolt.

Szép estét Neked is!-:)))

1003. mgv88261 (válaszként erre: 1001. - Kinga182)
2012. jan. 4. 21:19

Szia Kinga! Nagyon jókat ettél. A heti mérlegelés a legjobb szerintem, akkor is azonos időpontban, éhgyomorra. Én szombaton, vagy hétfőn szoktam.

A mai kajám: nem reggeliztem

Tudom, ez helytelen, de sok volt a program, el kellett mennem itthonról és megittam délig két liter vizet. Még ekkor sem voltam éhes, ezért 2 h-kor ebédeltem:

zöldségleves, barnarizsből zöldséges rizs és dubarry szelet kicsit módosítva (2 szelet pulykasonka a tetején félig főtt karfiollal és egy tojással, ezt forró-légkeveréses sütőbe tettem és a tojás rásült, ezzel helyettesítettem a besamelt és a sajtot).

vacsora: 2 sz kacsazsíros pirítós dubarry-val és zöldsalátával.

1002. Ancsi1971
2012. jan. 4. 21:09

Sziasztok! Nagyon aranyosak vagytok, hogy így segítitek egymást. íszeretnék én is segítséget kérni, hiszen én is csak 3 napja kezdtem a kúrát és eddig még semmivel nem sikerült fogynom annak ellenére, hogí betartok mindent.

Én ma reggel pirítós kenyeret ettem májkrémmel, délben zsírban párolt halat és zöldséget, estére pedig csak pár szem kétszersültet, mert sokáig dolgoztam. Nem mertem már este még vacsizni. A kávéhoz rizstejet iszom, mert reggel kell, egy kává, de nem tudom meginni tej nélkül és egy kávés kanál xilitet teszek bele. Folyadékot mennyit kell meginni?

Szép estét mindenkinek!!!! :)

1001. kinga182
2012. jan. 4. 19:48

Sziasztok! :) Ma újra írok, mivel mondtátok hogy írjam le minden nap, mit ettem meg ittam aznap.

Reggelim: Zsíros pirítós, egy kis angol szalonnával.

Ebéd: Leves, grillezett csirkecomb, rizs, párolt zoldség.

Vacsora: Kacsazsíros kenyér, sult virsli és szintén angol szalonna.

Ma meg tudtam álni hogy nem ettem napkozt semmit, és nem is voltam éhes, ez pedig az ebédnek volt koszonheto. Ez még csak a harmadik napom, mióta tartom a reg-enor kúrát, de nagyon jól érzem magam. Orulok hogy neki kezdtem, és nagyon remélem hogy sokáig ki is tudom majd bírni. Na meg persze hogy eredménye is lessz.....

Mennyi ido kozonként érdemes mérlegre álni? Koszonom!! :) És szép estét mindenkinek!!!

1000. kat52 (válaszként erre: 999. - Strigis)
2012. jan. 4. 18:54

Szia!

Köszönöm a segítséged!További fogyást kívánok,remélem nekünk is sikerülni fog!

999. strigis (válaszként erre: 998. - Kat52)
2012. jan. 4. 18:30

Szia!

Budaörsön személyesen,ez a legolcsóbb és látom pesti vagy.A honlapon ott van a címe.Ne rendelj neten.

Rizstészta:az Auchanban,a rizses részlegen,de kérdezd meg,korábban én sem láttam :)

Rizst lehet enni.Ha kókuszreszeléket raksz a rizshez főzéskor és steviával édesíted klassz édességed lesz.

Rántást lehet csinálni,de én nem szoktam,tojás sárgájával, sűrítek,illetve turmixolom a főzelék egy részét.

Rántott húst lehet enni zsírban kisütve,valami fergeteges az íze így.

Bundáskenyér:én ezt nem ettem,de mivel a kenyér csak pirítva ehető szerintem pirított kenyeret tegyél a tojásba és zsírban süsd ki.

Kávé:ha nem tudod meginni,ne igyál.Rizstej-házi-iható.Én már simán megiszom tej nélkül,,esetleg válts egy lágyabb ízű kávéra.

998. kat52 (válaszként erre: 996. - Strigis)
2012. jan. 4. 17:45

Szia!Köszönöm a gyors válaszod!Ha nem zavarlak,kérdeznék még pár dolgot.

A bioszállítónál/egyáltalán hol találom meg ezt a neten?/nyilván van postaköltség is,a Szigfrid is postázza,vagy csak személyesen lehet megvenni?

Rizstészta:még soha nem láttam,pedig havonta 1-2 járok Auchanba.Melyik részen találom meg?Olvasgatva itt a fórumot,láttam,hogy van aki rizst eszik,azt szabad?A főzeléket/gondolom mindenfélét lehet enni/mivel lehet berántani,esetleg zabpehely liszttel?Mivel tejterméket nem lehet fogyasztani,a kávénál ez gond,mert én magában nem tudom meginni.Írtátok,hogy húst lehet enni mindenhogyan,de gondolom rántva nem,mert ahhoz liszt,és zsemlemorzsa is kell.Mivel olvastam,hogy tojást szabad sütve,főzve,ezért kérdezném,hogy bundáskenyeret is??

Egyelőre ennyi jutott eszembe.ne haragudj,hogy ennyit kérdezek,de te már megtapasztaltad ezeket a dolgokat,bocsi!

Előre is köszi!

Kati

997. strigis
2012. jan. 4. 02:16

Bemásolom Bondita által írt tanácsokat:

Reggeli-vacsora: nálam mindig piritott kenyér (lehetőség teljes kiörlésű, szerintem a toast kenyerek a legjobbak), változatok:

- zsíros (általában lesütök tarját vagy oldalast, akkor finomabb a zsíros kenyér)

- töpörtyűkrémes (ezt boltban meg tudod venni, annyi, h ne legyen benne mustár, mert abban van cukor)

- májkrémes (májkrémet is szoktam csinálni, májat lesütsz jó sok zsírban és botmixerrel pépesre mixeled, beleteszel sót, borsot és majorannát)

- ha nem elég "zsíros" a vacsim, pl. tojást sütök, akkor mindig eszek hozzá szalonnát


Ebédvariációk:

- csilis bab (a bab nagyon jó rost forrás is, ami fontos. Én mindig tök nagy adagot csinálok és lefagyasztom, amikor rohanok hétköznap, akkor csak előveszem, melegítem és van kajám)

- bolonyai szósz (illetve bármilyen paradicsomos tésztaszósz) rizstésztával (ezeket is te készítsd el, mert akkor garantáltan olaj és cukormentes, szintén nagy adagot csinálok és fagyasztgatom a szószt, így hétköznap nem kell főzéssel "szarakodni". Rízstésztát kapsz Auchanban, Tescoban, sztem ugyanolyan íze van, mint a normál tésztának).

- bármilyen hús (rántott, sült stb), köretként párolt zöldség vagy párolt képoszta(zsírral csináld és édesítővel, picit másabb íze lesz)

- bármilyen saláta

- főzelék (tej és habarás nélkül)

- bableves, húsleves stb

996. strigis (válaszként erre: 995. - Kat52)
2012. jan. 4. 02:11

Szia.Még kb 5 kg kell leadnom,de én nagyon magas vagyok,10 kg + - alig észrevehető rajtam :)

A bioszállítótol veszem ,ott 5600 ft,vagy Szigfridnél Budaörsön,nála 5500 ft.

Ha nála veszed még ajándék is jár bizonyos mennyiség után.Szakácskönyvről nem tudok .Mi írogattunk recepteket tavaly szeptembertől itt a fórumon.

995. kat52 (válaszként erre: 986. - Strigis)
2012. jan. 3. 23:16

Sziasztok!

Gratulálok a fogyásodhoz,ez nagyon szép teljesítmény!!Nekem 10-12 kg-ot kellene leadnom,de pajzsmirigy alulműködésem van,és nagyon nehezen megy a fogyás.6 éve sikerült leadnom 5 hónap alatt 13 kg-ot az Atkins diétával,kb 3 évig tartottam is a súlyom,aztán szép lassan kezdtek vissza jönni a kilók.Az atkins nagyon drasztikus megoldás volt,mégegyszer nem tudnám végig csinálni.

Szeretném megkérdezni,hogy hol,és mennyiért szerzed be a reg-enort?Valahol olvastam,hogy a Szabó Sz.írt valami szakácskönyvet is,esetleg erről nem hallottál?A férjemnek is kéne jócskán fogynia,ezért nem mindegy,hogy mennyiért veszem meg.

Nagyobb súlyból fogytad le a 17 kg ot?Tapasztalat,hogy akinek nagyobb súlyból kell leadnia,annak több kg megy le,rövidebb idő alatt.

Nagyon megköszönöm,ha válaszolsz a kérdéseimre.

Üdv.

Kati

994. Zsuzsi13 (válaszként erre: 993. - Bondita)
2012. jan. 3. 21:16

Sziasztok!

Ezer szikra és parázs ma reggel a mérleg nyelve 73.8-nál állt meg. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook