Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10770. Adri761022 (válaszként erre: 10768. - Ispanmonika)
2011. dec. 2. 14:23

Szia Móni!


Nekem a hólyagom 2 helyen kilyukasztották (csecsemőtenyérnyi nagyságban),mind a két vezetékem sérült a bal 1cm-es helyen elhalt.Nem nagyon szeretem leírni,mert nem akarok beparáztatni senkit,műtét előtt úgyis mindenki be van kicsit tojva.De ne izgulj veled ilyen nem történhet.

Puszi Adri

10769. Imisz (válaszként erre: 10767. - Tandrea66)
2011. dec. 2. 14:01

Andi!

Nekem ugyan nem volt cisztám és remélem most sincs:) de a műtét után kb.8 vagy 9 hónappal egyszer megemeltem magam (elfelejtettem, hogy nem kéne) és vagy 2-3 napig úgy éreztem magam, mint a műtét után. Ugye vágásom nincs, de belül fájt minden lépésnél. Szép lassan elmúlt, azóta pedig eszembe jut, hogy nem kell egy nagy dobozt tele könyvekkel emelgetni:)

Ne erőltesd magad, úgy állj mindenhez, hogy más is odaférjen. Ha nem múlik vagy erőltetés nélkül is érzed, akkor inkább nézzen meg a doki!


Vigyázz magadra és kívánom, ne legyen semmi bajság!

10768. Ispanmonika (válaszként erre: 10740. - Adri761022)
2011. dec. 2. 13:52

Szia Adri!

Köszönöm a biztatás,de érdekelne,hogy nálad mit szúrtak el( természetesen ha akarsz róla írni) ,mert sok helyen azt olvastam,hogy a hüvelyi hysterectómiánál sokszor okoznak a hólyagba és a vezetékbe sérüléseket. Ezért parázok egy kicsit.

Üdv: Móni

10767. tandrea66
2011. dec. 2. 13:51

Sziasztok Lányok :)


Most az "öregeket" szeretném megkérdezni, hogy volt vagy van-e valakinek hasonló panasza mint nekem, ugyan is már 4 hónapja műtöttek és egy kis időre elmúlt a műtét utáni hasfeszítés vagy inkább olyan mintha húzódna össze a hasam és ha egy kicsit megeröltetem magam akkor megint 1-2 nap fekvés következik. Megint úgy fáj a derekam, mint amikor kiderült a miómám és hiába masszíroznak, nem jön helyre, ezért attól félek, hogy megint ilyen okból sugárzik ki a fájdalom. A gondom még az, hogy műtét előtt senki nem mondta, hogy cisztáim is vannak a petefészkeimben, csak műtét után mondta a doki, hogy kitisztította mind a kettőt és csonkolni is kellett őket. Lehet hogy az akkori tüneteimet is a ciszták okozták és most vissza tértek??? Tudom, hogy nem fogadtam szót a dokinak, mert amikor jól éreztem magam, akkor elég sokszor megerőltettem magam...de ettől lehet-e ilyen tünetem?? Esetleg összenövéseim lettek és azért van? És azzal mit lehet csinálni? Kérlek írjátok meg a tapasztalataitokat, mert már nagyon kétségbe vagyok esve :(

Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok és szép napokat!


Andi

10766. Adri761022 (válaszként erre: 10762. - Ispanmonika)
2011. dec. 2. 11:31

Szia Móni!


Üdvözöllek én is.Nekem is hüvelyi műtétem volt Pécsen.Ne félj nem lesz semmi gond,hamar túl leszel rajta.Ha bármi kérdésed van valaki mindig van itt és szívesen válaszol.

Puszi Adri

10765. Ispanmonika (válaszként erre: 10764. - Imisz)
2011. dec. 2. 10:54

Szia Szimi!

Nagyon köszönöm:)) a biztatást!

10764. Imisz (válaszként erre: 10762. - Ispanmonika)
2011. dec. 2. 10:40

Szia Mónika!

Nekem több mint 1 éve volt hüvelyi műtétem, petefészkek maradtak. Semmi rosszat nem tudok mondani, a testi felépülés sokkal rövidebb. Műtét után persze a fájdalom ugyan az, de elmúlik pikk-pakk. Mivel nincs hasi seb így a zuhanyzás, meg egyáltalán a mozgás könnyebb. Persze kímélni kell magad a műtét után, hiszen ott bent ugyan úgy megbolygatnak mindent.

A korházról nem tudok mit mondani, engem Pécsen műtöttek.


Meglátod, műtét után sokkal könnyebb lesz, megújul az életed! Össze sem lehet hasonlítani ezt a vérzésmentes életet a régivel.


Sok szerencsét és gyors felépülést kívánok!


Szimi

10763. anyuka37 (válaszként erre: 10760. - Turkkati)
2011. dec. 2. 10:38

Jól van na!:)

Nem vágott az agyam a jó hírektől tegnap.De most már leesett:-)))


Köszi nektek!:-)

Puszi Andy

2011. dec. 2. 10:18

Sziasztok!

Én új vagyok itt közöttetek.Segítségeteket szeretném kérni ill tanácsotokat.Januárba fognak műteni Pesten a Szent Imrébe.Eddig nagyon jó a tapasztalatom velük.Az orvosom hüvelyen szeretné eltávolítani a méhemet.Vérzés problémáim vannak és 2 év alatt 5X volt abrásióm egy csomó gyógyszert szedtem,de nem használt így mivel már van két gyermekem és nem tervezem többet, egyetértettem a műtéttel.Kérlek valakit akinek van tapasztalata a hüvelyi méheltávolítással kapcsolatban ill.a kórházzal kapcsolttal nagyon megköszönném,ha meg osztaná velem.Amúgy nagyon jó az oldal.Nagy sok

hasznos infót kaptam tőletek és így egyáltalán nem is félek a műtéttől.Előszőr megijedtem,de ahogy benneteket olvaslak úgy érzem,nem kell félnem.Előre is köszönöm a válaszotokat! :) Móni

10761. krasiné (válaszként erre: 10760. - Turkkati)
2011. dec. 2. 08:31
Andy elszokott 6 hét alatt, ettől a tornától azért nem esett le neki::))
10760. turkkati (válaszként erre: 10758. - Anyuka37)
2011. dec. 2. 07:59

Úgy értette.

Mi csak vicceltünk, és ágytornára utaltunk:D

10759. starmama (válaszként erre: 10751. - Anyuka37)
2011. dec. 1. 22:49
De jó! Örülök, hogy szépen gyógyulsz! Hajrá!!!
10758. anyuka37
2011. dec. 1. 19:07

Bocsika csajok!Most olvastam vissza ,hogy mit írtam!:)

A tornázást szerintem úgy értette a doki,hogy most már "gondolom én"nyugottan végezhetek különféle gyakorlatokat.De én azért még óvatos vagyok.

Jobb félni,mint megijedni.Szerintem.


Mindenkinek jobbulást!!!

Puszi nektek:Andy

10757. anyuka37 (válaszként erre: 10754. - Krasiné)
2011. dec. 1. 19:02

Szia Klári!

Köszönöm,hogy velem együtt örültök!Csak a tornagyakorlatot furcsálom.Talán kellett volna mondani az orvosnak,hogy csináljak valamilyen gyakorlatot?Nekem nem mondott semmi ilyet.De ha már szóba hoztátok szívesen fogadom a tanácsaokat,mit kell ilyenkor csinálni!:-)

Szép estét mindenkinek!

Üdv:Andy

10756. Edit42 (válaszként erre: 10746. - Vali666)
2011. dec. 1. 17:48

Szia Vali


Minden jót, nagyon szorítok Neked. Remélem most már minden oké lesz. Várlak vissza. Üdv. Edit

10755. turkkati (válaszként erre: 10751. - Anyuka37)
2011. dec. 1. 17:17

Szia Andy!

Hogy marad a méhszáj, vagy nem orvosfüggő. Az enyém nem szokta benn hagyni, de van, aki igen. Nem veszem észre a hiányát:)

Jó tonázást:DDD, vagy nem azt várod a legjobban:DD

Jó éjszakát:Kati

10754. krasiné (válaszként erre: 10751. - Anyuka37)
2011. dec. 1. 15:50
Szia Andy! Végre jó hírt kaptál. A máhszájadat biztos megműtötték, azért nincs. De az nem baj. Az esti "tornagyakorlathoz" sok sikert és ne izgulj, biztos nem lesz semmi gond. Én még viszonylag messze vagyok tőle, de kíváncsi leszek, hogy érzünk-e bármilyen külömbséget? Örülök,hogy jól vagy, de azért ne legyél könnyelmű, vigyázz magadra. Sokáig tart a teljes felépülés. ne cipekedj és ne emelgess. Minden jót kívánok. Klári.
10753. Adri761022 (válaszként erre: 10751. - Anyuka37)
2011. dec. 1. 14:20

Szia Andy!


Nagyon örülök,hogy minden rendbe nálad.Már ideje,hogy valaki jó hírt is kapjon!!!Vigyázz nagyon magadra és ,azért csak óvatosan.

Puszi Adri

10752. anyuka37 (válaszként erre: 10746. - Vali666)
2011. dec. 1. 13:37

Szia Vali!

Igen győri vagyok és minden rendben volt a műtét alatt és után.Engem dr:Busznyák Csaba műtött nagyon ari és rendes.Sajnos akinél szültem dr?Maár Róbert aneszteziológus-nőgyógyász későn szóltam neki és így nem ő műtött.De végig ott volt,mivel ő altatott el.A szövettanom még nem jött meg.

Milyen bevérzésed lett?És azt hogy vetted észre?Milyen jelei vannak voltak?

Téged ki műtött???

Szorítok érted és ne izgulj!!!

Üdv:Andy.

10751. anyuka37
2011. dec. 1. 13:31

Sziasztok!!!

Megvolt a 6 hetes kontroll és minden a legnagyobb rendben!!!:-)Lehet tornászni,fürdeni és házaséletet élni!:)Bár utóbbitól(izgulok) nem az,hogy félek,de biztos fura lesz.Azt monta a doki aki rendelt,hogy nincs méhszájam.Ez normális?És jó az ha nincs?Azt is mondta,hogy nincs semmi megsüllyedve minden a legnagyobb rendben és a varrat is szép!:-)))

Szép napot mindenkinek és jobbulást!:)

Üdv:Andy.

10750. starmama (válaszként erre: 10746. - Vali666)
2011. dec. 1. 11:12
A legjobbakat kívánom!
10749. Adri761022 (válaszként erre: 10746. - Vali666)
2011. dec. 1. 10:06

Szia!


Nagyon fogok szorítani.Nem lesz semmi gond.Nagyon vigyázz magadra és mielőbb várlak vissza!!!!

Puszi Adri

10748. turkkati (válaszként erre: 10746. - Vali666)
2011. dec. 1. 07:46

Szorítok neked, minden rendben lesz.

Üdv:Kati

10747. krasiné (válaszként erre: 10746. - Vali666)
2011. dec. 1. 05:36
Szia Vali! Nagyon szorítok Neked, hogy minden rendbe legyen!!!!!! Jól tetted, hogy nem hagytad rá a dolgokat és, hogy kiharcoltad az MR vizsgálatot. Fél év az egy ilyen bajnál rettentő sok idő. Sokunk számára nem volt szerencsés ez az év. Én ezzel a gonddal még januárig elvagyok, ez azért mégse olyan baj mint a Tiéd. Lélekben Veled leszünk, nem lesz semmi baj.Vigyázz magadra.Klári.
10746. vali666
2011. dec. 1. 00:29

Sziasztok csajok!


Mindenkinek minden jót, kitartást türelmet és sok pihenést kívánok!

Sajnos a magam részéről rosszak a hírek. Holnap fekszem be a kórházba és pénteken újra feltárnak, hogy kitisztítsák a műtéti területet. Kiharcoltam magamnak egy MR vizsgálatot és ott kiderült, hogy sokkal nagyobb a bevérzésem és ekkora nem szívódik fel, esetleg csak fél év alatt, de addig meg nagy a fertőzés veszély.

A műtét után hallottam a hüvely súlyról, amit ajánlottak a hüvely megsüllyedése ellen, lehet, hogy az Ann által írt tornához hasonló, ha tudok konkrétumot majd megírom.

Klári nem okoskodni akarok, de nem biztos, hogy várnék januárig. Bár én is hülye voltam, már 3 hete műtöttek, régen túl lehetnék az egészen, de hittem az UH-nak és vártam a csodát, hogy felszívódik!

Puszi és mielőbbi gyógyulást mindenkinek!

10745. starmama
2011. nov. 30. 19:43

Akkor úgy látszik nem vagyok egyedül. Azért én jövő héten elmegyek egy maszek kardiológushoz, mert a rendelőben csak kb. áprilisra van időpont. Régen szedtem gyógyszert ritmuszavarra, de szerintem az is inkább volt pánikbetegség, mint más. Akkor konkrétan féltem a 4. szüléstől. De szülés után nem volt semmi ilyen panaszom, most olyan rossz, hogy előjött. Remélem elmúlik. Ha nyugtatót veszek be, másnap olyan vagyok, mint egy zombi. Tanulni is alig tudok, nem nagyon marad meg a fejemben semmi. :(

A 2 hetes felépülés tényleg vicc kategória. Bár egy orvos kívülről azt látja, hogy seb begyógyult, hüvely, méhcsonk a helyén, hurrá!

De a neheze még most kezdődik ezek szerint?

Minden jót nektek, köszönöm, hogy válaszoltatok.

10744. Rezeda63 (válaszként erre: 10741. - Kisbeka1)
2011. nov. 30. 19:04

Szia!

Ez érdekes! Akkor mitől függ, hogy mikorra lesz szövettani eredmény????? Nekem már akkor meg volt a szövettanom eredménye mikor jöttem haza a kórházból, a zárójelentésen is rajta van. Engem Debrecenben műtöttek.

Üdv.Rezeda

10743. turkkati (válaszként erre: 10737. - Krasiné)
2011. nov. 30. 18:18

Szia Klári!

A tudőszűrés talán 6 hónap, de a vérvétel kevesebb, talán csak 3 hónap. A belgyógyászati eredményt nem tudom, hogy meddig fogadják el.

Sajnálom, biztos nehéz az ünnepre koncentrálni.

Köszönöm, én jól vagyok, várom a téli szünetet:)

Szép estét!

Kati

10742. kisbeka1 (válaszként erre: 10730. - Starmama)
2011. nov. 30. 14:56

Szia,nekem is sokat van hányingerem,leginkább reggelente.

Rosszul alszom,és néha rám tör a pánik.

Most vettem citromfű teát,nekem az szokott segíteni.

Délután kezdem el iszogatni,estig.

Jó a szorongás ellen is,és az emésztésre is.

10741. kisbeka1 (válaszként erre: 10729. - Anyuka37)
2011. nov. 30. 14:51

szia Látom,te is győri vagy.

A dokim azt mondta,hogy 3 hét múlva érdeklődjek az ambulancián,a szövettani eredmény miatt.

Telefonon érdeklődtem.Majdnem elküldtek a sóhivatalba,hogy mit akarok még,csak 6 hét múlva lesz eredmény.Addig ők nem tudnak semmit.

Majd pénteken hívom a dokimat,hogy most akkor mikor menjek kontrollra.

Téged ki műtött?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook