Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


1033. druida (válaszként erre: 1031. - Rebeledó)
2007. ápr. 6. 16:19
Esetleg próbálj megismerkedni a jóga szellemi-filozófiai oldalával. A Krsna tudatú hívők vezetői remek előadásokat tartanak róla kívülállók számára is. A mitológiai tartalmat esettanulmányra lefordítva még konkrét módszereket is megismerhetsz.
1032. druida (válaszként erre: 1028. - Reni79)
2007. ápr. 6. 16:11

Teljesen igazad van.

Néha nem elegendőek az embereknek a másoktól származó pszichikai behatások (panaszkodás, médiák által közzétett esetek, stb.), sokan áttértek önellátásra. Ebben.

1031. rebeledó (válaszként erre: 1026. - C202f4a06b)
2007. ápr. 6. 16:06

szia!

Én is jógáztam, és abbahagytam nemrégiben, mert néha ugy éreztem, hogy felállok és kiszaladok:)de butaság, tudom én is.neked segitett anno?

mert akkor kezd elölről szerintem.

1030. rebeledó (válaszként erre: 1029. - Reni79)
2007. ápr. 6. 16:04
Neked is kellemes husvétot Rencsike!:)És sok locsolot, már ha szereted őket!
1029. reni79
2007. ápr. 6. 15:36
Mindenkinek kellemes húsvétot kivánok!!!!Sok puszi!!!Rena
1028. reni79 (válaszként erre: 1027. - 5464505f6a)
2007. ápr. 6. 15:35
Szerintem mert nyugottabbak voltak at emberek!Ez a modern kor betegsége.Tulfeszitjük magunkat.A sok stressztől.Szerintem.Lehet hogy tévedek.
2007. ápr. 6. 13:12
Sztetek régen miért nem voltak (jellemzöek) ezek a betegségek?
1026. c202f4a06b (válaszként erre: 1023. - Reni79)
2007. ápr. 6. 12:47

Szia!

Néhány hete olvasgatom a fórumot,most én is szeretnék 1-2 tapasztalatot megosztani veletek.Az én személyes kálváriám 2002-ben kezdődött, persze fogalmam sem volt semmiféle pánikrohamról, depresszióról azelőtt.Az ismert tünetek egyre erősödtek, már 2 hónapot otthon feküdtem.Kivizsgálások sora után (minden lelet negatív lett, kivéve egy kis vérnyomás ingadozást)a körzeti orv. tanácsára kerestem egy pszichiátert, akivel elkezdtünk egy terápiát gyógyszeres kezeléssel.Seropram 1 egész és két hetente beszélgetés.Nyugtatókat nem mertem szedni, mert féltem a függőségtől.1-2 hónap után javulni kezdtem.10-12 hét után már egész jól kezdtem érezni magam, az életkedvem is visszatért.1 évvel később már csak feleket szedtem, aztán még fél évig feleket minden másnap.Közben mindig egyre jobban-jobban lettem(mint az agykontrollban)Új munkahelyem lett, minden rendben volt, teljesen gyógyszermentes és gyógyult lettem, 'majd két évig.

Az utóbbi két hónapban azonban váratlanul visszatért a betegség, úgyhogy két év után újra dokihoz mentem, most citapramot szedek kb. 3 hete.

Az egészet azért írom le, mert a tanulsága érdekes.Amikor meggyógyultam, ismét visszatértem a régi beidegződésekhez, már nem jártam jógázni, ment tovább a mókuskerék, nem kerestem új elfoglaltságokat, egyszóval lelki értelemben nem tanultam a betegségből, így most újra meg kell küzdenem vele.Mindenki meggyógyul, de változni kell, gyógyszer+terápia és elfoglaltság, testmozgás /persze amikor magam alatt vagyok, akkor óriási lelkierő kell még a felkeléshez is,de nincs más út, hinni kell magunkban, hiszen én már egyszer meggyógyultam.

Mindenkinek rengeteg hitet kivánok a saját harcában!

1025. druida (válaszként erre: 1023. - Reni79)
2007. ápr. 6. 00:02
Több lehetőséged is van. Pl. az előbb ajánlott kineziológia is jó módszer, hogy segíthess magadon. Az aura-szóma is segíthet (ez egy komplex szín-és illatterápiának is felfogható, de ha alaposabban utánanézel, akkor bonyolultabban is elmagyarázzák neked ezt), vannak rá masszázsok is (mi is alkalmazunk rá), de van 1-2-3 napos tanfolyamunk is, ami kifejezetten a pánikjelenségek saját hatáskörben történő intézésére. (Konkrét módszereket tanítunk arra, hogy amire eddig Xanax-ot szedtél, arra ne kelljen - helyette van az egyszerű módszergyűjtemény). De ott van még a Szendi Gábor listája is a megbízható és hatékony pszichoterápiát végző pszihológusokról. Tehát van választék. Mindegyik egyformán jó, csak más úton közelíti meg a feladatot.
1024. rebeledó
2007. ápr. 5. 17:20

szia!

Én kérek tájékoztatót, bár nagyjából kapisgálom milyen is egy ilyen foglalkozás.emil:rebelcica@freemail.hu

köszi:Edina

1023. reni79 (válaszként erre: 1022. - F703770793)
2007. ápr. 5. 15:54
Szia!És milyen gyógyszert szedtél?Azért tetted le mert nem segitett?Én is gondoltam már rá de ugy érzem a xanaxtól függővé váltam!Köztetek van még valaki aki ebben a helyzetben van?Szerintetek mit csináljak?Pussz.Rena
2007. ápr. 5. 00:13

írtam már korábban, hogy letettem a gyógyszereket, de a pánik még néha rám jön, csak már ki tudok kapcsolni, vagy meg tudom előzni.

sokszor nem tudok aludni, éjszakai felriadás nekem is van, meg nehéz légzés, torokszorítás és heves szívdobogás.

nem mindegyik van egyszerre, de már volt időm 4 év alatt megtanulni, hogy kezeljem ezeket.

nagyon fontos, hogy ha van szabadidőm, mindig lefoglalom magam valamivel, ami tényleg érdekel vagy a már többször említett relaxáció, ami napi rutin kell hogy legyen, nem csak rosszullétnél kell használni, hanem amúgyis.

a másik, hogy fogadd el azt az állapotot, amiben vagy. az jó, ha meg akarsz gyógyulni, de sem a doki és sem a gyógyszer nem gyógyít csak te saját magad!ne görcsölj erre, hogy te most meg akarsz gyógyulni, vagy miért pont veled történik ez vagy mi is történik veled. ezek mind csak lehúznak a mélybe!

csináld azt, amit kedved tartja.nincs kifogás és ne legyen gátlás! ha rosszul vagy gondolj rá, hogy el fog múlni, mert eddig is mindig elmúlt! értsd meg mi történik veled, de ne gondokkozz rajta! van, aki rákos, van aki rokkant, vagy gyógyíthatatlan beteg. ezekhez képest a pánik eltörpül, mellesleg gyógyítható, akárki akármit mond!

remélem valakinek segít ez a pár sor!

kitartás!

még valami. akárhogy is nézzük, az élet kényelmetlen: enni, inni, aludni kell, néha fáj is valami, de mindannyian szeretünk élni mégis. legyen ez útravaló, amikor nehezek a percek vagy az órák!

1021. druida
2007. ápr. 4. 22:28
Jó ötlet a kineziológus. Sokkal többet tud segíteni a legtöbb esetben, mint a pszchiátria.
1020. reni79 (válaszként erre: 1015. - Rituska83)
2007. ápr. 4. 12:10
Szia Rituka!Sziasztok!Hát nem vagyok tul jól!Ma megyek délután a dokihoz.Kiváncsi vagyok mi lesz ezután.Mivel probálkozunk?Azota nem volt rohamom csak szorongok de sajnos egyfolytában.Nagyon nem jó ez igy!Ti hogy vagytok???Sok puszi mindenkinek!!!Rena
1019. rebeledó
2007. ápr. 4. 11:13
ja, és fontos, hogy a gyerekünk ne érezze azt hogy félünk, mielőtt oviba adjuk, vagy bölcsibe, mert ezek előhozhatják nála is a szorongást, illetve a pánikot.na szép...
1018. rebeledó (válaszként erre: 1017. - Rituska83)
2007. ápr. 4. 11:12

lényegében az, hogy minden ember átél pánikrohamokat, csak ne mindenkinél alakul ki betegség.Még gyerekeknél is kialakulhat, pl, bölcsibe menéskor, vagy bmikor amikor az embert valamiylen ujdonság éri, és erre pánikkal reagál.Tehát nem a pánik a baj, én legalábbis ugy értelemztem.Mert minden ember pánikol itt-ott,hanem az hogy nálunk ez igy ránk telepszik, és félünk a következőtől, meg hát a tünteket felnagyitjuk, és félünk tőle, nem szabadulunk a gondolattól, hogy pl. most bakker hányingerem van.

mondjuk ezeket eddig is tudtam, hogy félek, meg felnagyitok dolgokat, de ez akkor se normális, miért nagyitjuk fel, nem értem...

1017. rituska83 (válaszként erre: 1016. - Rebeledó)
2007. ápr. 4. 10:51

Szió!

Sajnos nem láttam.

Mi volt benne?

1016. rebeledó (válaszként erre: 1014. - Rituska83)
2007. ápr. 4. 10:44

sziszi!

majd meséld el milye ha majd olvasod.:)

én szédölgök, mindennap, rohadt élet!Láttad a reggelit? a pánikrohamokról volt benne szó, érdekes volt...

puszi

1015. rituska83
2007. ápr. 4. 10:42

Drága Renikém!


Mostanában nagyon hanyagolsz ám minket :(

Mizujs veled???

Remélem jól vagy a helyzethez képest!


Puszika!

1014. rituska83
2007. ápr. 4. 10:41

Sziasztok!


Most kaptam értesítőt, hogy végre már sikerült megszerezzniük a "Csak semmi pánik" könyvet.

Pénteken már ki is hozzák nekem.

Tök kivi vagyok már rá!

Amugy ,hogy vagytok???

A fejfájásom még mindig nem múlt el, de már nem fáj annyira.

Most megint esik az eső, lehet ezt az idióta időre is fogni.

Már bocsika a kifejezésért.


Puszika mindenkinek: Rita

1013. druida (válaszként erre: 1011. - Badonyimariaeva)
2007. ápr. 4. 01:42
Ebben semmi különös nincs. Ha valakinek manapság nincs valami hasonló baja, akkor nézesse meg magát, mert valami baj lehet vele... :)
1012. druida (válaszként erre: 1009. - Ramcsi)
2007. ápr. 4. 01:40
Talán barátokat. Az is valami ám!
2007. ápr. 3. 18:41

Igen,én is félek,szorongok,a liftben,hajon,buszon.

Ahol nincs menekülési lehetőség.A trabant hátsó ülésére sem ülnék,mivel nincs ajtó,nincs lehetőség a menekülésre.Repülő,kilőve.Arra sem ülnék,egyenlőre.Hát ilyen "flúgos "vagyok Én!!

1010. rituska83 (válaszként erre: 1008. - 33e0394ae2)
2007. ápr. 3. 18:01

Szió!


Én is kb fél dobozal szívok!

Mi is kint dohányzunk, mivel levikémnek nem akarunk rosszat!

Ezt csak kitaláltam, hogy ha elköltözünk akkor már nuku cigi!!!

Én egész jól vagyok, kivéve már 3 napja a fejfájás. :(

Komolyan mondom olyan vagyok mint egy vénlány...mindig van valami! :)


Puszika nektek: Rita

1009. Ramcsi
2007. ápr. 3. 17:27
én nem vagyok pánikbeteg, de dohányzom. ezen kívül semmi bajom. ja akkor mit keresek ezen az oldalon?
1008. 33e0394ae2 (válaszként erre: 1004. - Rituska83)
2007. ápr. 3. 17:20

Szia Ritus!

èn kb napi 10-12 szàl cigit szivok.Egyèbkènt mi a lakàsban nem dohànyzunk.Mèg minusz 10°-ban is kint szoktam fagyoskodni az erkèlyen:)

1007. druida (válaszként erre: 1005. - Rebeledó)
2007. ápr. 2. 23:25

Az üdítőitaloktól ugyanolyan rosszul lehet lenni, mint bármi más, erős hatású anyagtól. Nincs kizárva, hogy hozzájárul a pánik kialakulásához. Rengeteg mesterséges kémiai anyag van bennük. A nagy részük életveszélyes, mert kemény mérgek. Akkor már inkább egy fröccsöt a tablettásból... Az kevésbé veszélyes az üdítőknek nevezett átveréshez képest.


Akár úgy is működhet a roham indulása, hogy a bevitt mérgek átléptek egy határpontot, és a szervezeted pánikba esett. Ezt pedig alaposan megérezted. De mindenkinek egyéni a tűrőképessége. Lehet edzeni, de elég lassú folyamat. Viszont az egyik megoldás a 3 közül, ami véglegesen segít kilábalni a pániknak nevezett jelenségből.

1006. druida (válaszként erre: 1004. - Rituska83)
2007. ápr. 2. 23:19
Ha magad készíted a szívnivalódat ellenőrzött (általad) minőségű dohányból, akkor akár még segíthet is egyes esetekben.
1005. rebeledó (válaszként erre: 995. - 33e0394ae2)
2007. ápr. 2. 17:07

katesz!

mizu veled, régen beszéltünk...minden okés, megy a bolt? sok a munka?és jól vagy?

és a többiek hogy vannak?reni, vovi, ritus, liza, tami?mindenki eltűnt.


Én egy kicsit ideges vagyok, már 4 napja, mama korházba került. De persze a nyamvadt orvosok nem tudják mi a baja, csak hümmögnek.De elég rosszul néz ki szegénykém...:(

Hétvégén voltam a baráti társaságommal iszogatni(persze én kizárólag csak üdcsit), és nem votlam rosszul egy percre sem.HM...furi dolgok ezek. Sőt tök jól éreztem magam.Persze másnaptól megint visszajött minden tünet.:((idegenségérzés, szédölgés, hányinger)nem értem hogy működik ez az egész.

tami te hogy birod ezt? a baba mellett nincs ilyesmi rosszulléted?meg tudom te meggyógyultál, de abszolúte semmi rosszérzésed nincs már, egy icike-picike sincs?persze nagyon örülök, ha egy grammnyi nincs, nem rá akarlak beszélni, csak olyan jó, amikor pozitivan leirod, hogy jól vagy.és félelmek sincsenek már?ja majd még akarok kérdezni vmit, de lehet azt inkább priviben:)

Mert hát, nem arról van szó, most nekem sincs minden nap rohamom, csak állandóan van egy-két tünet ami idegesit, és elkeserit.:(

na puszkó!

1004. rituska83 (válaszként erre: 995. - 33e0394ae2)
2007. ápr. 2. 16:29

Szió Katesz!


Én is cigizem és lehet az sem jó igy nekünk pánikosoknak!

Csak kiváncsi voltam, hogy van-e itt még valaki rajtam kívül aki cigizik.

De lassan költözünk és megbeszéltük a párommal, hogy leszokunk!!! Remélem sikerülni fog!!!

Te mennyit szívsz 1 nap?


Puszi mindenkinek: Rita

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook