Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
38100. Gingili (válaszként erre: 38097. - Macsek7777)
2023. júl. 28. 12:31

Szia Macsek,


Fogamzásgátló friss beültetés esetén kell. Ennyit tudok hozzátenni, először nekem is kellett szedni, aztán miután Covidos lettem, mondták, hogy akkor hagyjuk és FET volt tegnap, az viszont már a saját ciklusom szerint.

38099. zsuko84 (válaszként erre: 38097. - Macsek7777)
2023. júl. 28. 12:20
Szia! Melyik klinika? Én a Reprofitról tudok nyilatkozni. Én visszautasítottam a donorral történő összehangolást, ezért a fogamzásgátlóval kapcsolatban nem tudok segíteni. Meg nekem nem is adtak volna fogamzásgátlót MTHfr mutáció miatt. Nekünk írtak a héten, hogy megvan a donor és augusztus végén lesz a leszívása, ha az megfelelő nekünk. Visszaigazoltuk, hogy rendben és megírták, hogy az előlegnek legkésőbb 4 héttel a leszívás előtt be kell érkeznie a számlájukra. A leszívásra is pontos dátumot mondtak és azt is megmondták, hogy pontosan meddig kell az előlegnek beérkeznie a számlára.
38098. zsuko84 (válaszként erre: 38094. - Bjora)
2023. júl. 28. 12:13
Szia! A Kosztolányi Medical center Brnoval kapcsolatban áll, ők tudnak reggeli időpontot adni ultrahangra. Csak akkor minél előbb fel kellene hívnod őket, hogy elkezdted a gyógyszereket és melyik nap mennél ultrahangra.
38097. Macsek7777
2023. júl. 28. 12:01
Sziasztok! Lassan kezdenénk a petesejtdonoros lombikot, de egyre elveszettebbnek érzem magam. Vagy én vagyok értetlen, vagy a klinika informál alúl, hátha tudtok segíteni. Februárban voltunk konzultáción plusz ultrahang volt, de a pajzsmirigy túlműködésem miatt nem indúlhattunk. Arról a konzultációról nem kaptam semmilyen írásos leletet, gondoltam majd ha indulunk küldik a kezelési javaslattal. Most zöld utat kaptunk a kezeléshez, felsorolta a kordunátor, hogy milyen gysz-ket szerezzek be, s a fogamzásgátlót kezdjem el szedni a következő ciklus 2-3 napjától és erről őt is értesítsem. A nődokim felírta a recepteket, de a fogamzásgátló lemaradt, s mivel az orvosom szabira ment, kértem a klinikát küldjenek fogamzásgátló receptet. Plusz rákérdeztem meddig szedjem. A válasz az volt, hogy majd szól ha megállhatok a szedésével, de mire szedni kezdem legyen meg a donor. Augusztus 6 körül kezdek új ciklust, donorról semmi hír, s a fizetésről sem esett szó. Akkor most kezdjem a fogamzásgátlót vagy ne? Nálatok hogy volt? Kellett volna már kezelési javaslatot kapnom, vagy majd később küldik? Az az érzésem valami félre csúszott amiről nem tudnak, én meg a tapasztalatlanságom miatt nem tudok. Köszönöm ha tudtok segíteni.
38096. Mancs75 (válaszként erre: 38094. - Bjora)
2023. júl. 28. 10:42
Genium-Medet érdemes lehet hívni, ők a 14. kerületben vannak. Én mindig délelőtt mentem hozzájuk, hiszen a Reprofit a délelőtti vizsgálatokat preferálja, délig szokták várni az eredményeket.
38095. Mancs75 (válaszként erre: 38093. - Gingili)
2023. júl. 28. 10:40
Nagyon sok szerencsét nektek!🍀 Nálam a négy beültetésből csak egyet csinált Bagócsi, mindig mások voltak az orvosok. Először meglepődtem, aztán rájöttem, kit érdekel, egy embriót már csak be tudja rakni bármelyikük. És így volt, az ő részükkel nem is volt gond.😊
38094. Bjora
2023. júl. 28. 09:58

Sziasztok!

Egy téli sikertelen donoros próbálkozás után most kezdjük újra (kicsit többet vártunk, mint 3 hónap, mert a pajzsmirigy értékeim lassan álltak helyre).

Tegnap megjött, mától Estrofem, 9-én délelőtt kellene dokihoz mennem, de az enyém csak délután-este rendel (ha van egyáltalán szabad hely). Úgy emlékszem voltak itt ajánlások dokikra, de most persze nem találom őket. Ha írnátok párat Budapesten, az nagy segítség lenne. Köszönöm!

38093. Gingili (válaszként erre: 38092. - Chili23)
2023. júl. 27. 20:47

De cuki vagy, köszönöm, igen!

Bagócsi doki szabin van, úgyhogy egy másik (tündér) doki helyettesítette. Bagócsival végül egy szót sem váltottunk egész idő alatt,- pedig elvileg ő volt a felelős doki. A progim rendben volt, most már csak kapaszkodjon a kis lurkó☺️

Aug 10. teszt.


Szorítok Neked holnap!! Írj, hogy mi volt!🤞🤞🤞

38092. Chili23
2023. júl. 27. 19:02
Gingili, gondoltam ma rátok. Remélem, minden rendben volt! :)
38091. papája
2023. júl. 27. 13:57

Kedves Fórumozók !


Akit érdekel, annak írom. A Magyar Mozi csatornán fut egy dokumentumfilm a Lombik programról. A címe: Sejtjeink. Naponta 15:50-kor, ismétlés másnap 8.50-kor. Ma a 4. rész lesz. A szereplők valódi személyek, 3 házaspár. A történetük a 90-esévekben zajlik, de az érzelmeik ugyanazok, mint a maiaknak. Az első rész érdekes volt, mert sok mindent megmagyarázott. Talán vissza lehet nézni azt is.

38090. 556cf89d0d (válaszként erre: 38088. - Bellabi)
2023. júl. 27. 09:55
Szia Bellabi, én saját sejtesben már nem vagyok érdekelt, - de legutóbb a lombikos nődokim itthon azt mesélte, hogy erre irányuló törekvések vannak itthon porondon. ( azaz, ha jól értettem, hogy most még talán nem ültetik vissza államiban 45 év felett az embrit, de dolgoznak a szabályok módosításán, hogy ez mégis megtörténhessen a jövőben az általad is leírt esetben )
38089. Panna07 (válaszként erre: 38088. - Bellabi)
2023. júl. 27. 09:51
Szia! A jogszabály alapján az számít, hogy 45 előtt kell elkezdeni a lombikozást, így a fagyasztott embriók beültetése 45 felett tb alapon kell történnie. Pont nemrég olvastam egy másik lombikos csoportban, hogy erről volt szó.
38088. bellabi
2023. júl. 27. 00:00

Sziasztok,


ha vannak korábbi stimuból fagyasztott embriók, de a nő betölti a 45-öt, mielőtt visszaültetnék őket, akkor mi történik? Fogadják 45 felett? Vagy ki kell külföldre vitetnie az embriókat, ha nem akarja probálkozás néllül elveszíteni őket?


Köszi szépen!

38087. zsuko84 (válaszként erre: 38086. - Mara77)
2023. júl. 26. 20:19

Köszönöm szépen! Igen, én sem úgy gondoltam, hogy azt endometriózisra írták fel. Csak arra voltam kíváncsi, hogy ha valakinek endometriózisa van (akár inaktív), akkor is kaphat-e a Th1 túlsúlyra Plaquenilt. Ezek szerint a Plaquenil és az endometriózis nem zárja ki egymást.

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! 😊 (Egyébként nem magam miatt kérdeztem, csak az egyik ismerősöm érdeklődött ezzel kapcsolatban. Nekem nincs endometriózisom, így fogalmam sem volt róla.🤷‍♀️)

38086. Mara77 (válaszként erre: 38068. - Zsuko84)
2023. júl. 26. 18:50
Nekem igen, de nem egyszerre (azaz az endometriózisom inaktív volt, amikor Plaquenilt használtam egy, amúgy sikertelen, beültetéskor). Nem az endometriózisra írták fel a Plaquenilt, ha esetleg erre gondolsz.
38085. 556cf89d0d (válaszként erre: 38084. - Miri5)
2023. júl. 26. 08:58

Szia Miri, a szlovákok 53 éves korig fogadnak. Az idő ugyan telik, de addig van még 4 éved, nincs semmi veszve, próbálj megnyugodni emiatt.

Itt a fórumban is aktív olyan sorstárs, akinek Pozsonyban sikerült, sehol máshol, - ők a Repromedicánál voltak és ikrekkel terhes, első terhesség , 50+osan.


A szlovák klinikák nagyjából mind 4800-4900 EUR környékén mozognak petesejt donoros kezelésnél jelenleg. A legismertebbek az Iscare, a Repromedica, az Unica, - de ott a Gyn-Fiv és talán a Reprofit, Bagócsi dokival is nyit(ott?) már klinikát. Mindenhol vannak sikersztorik és kudarcélmények is, szimpátia alapján próbáljatok dönteni. Mi a Gyn-Fivnek szavaztunk bizalmat a férjemmel.


U.i.

A júliusi babásodóknak ezúton is sok sikert :) 🍀

38084. Miri5
2023. júl. 26. 07:03

Azoktól kerdezném aki szedet LDN gyógyszert...Elkezdtem szedni mivel nincs mensim Norculotal szoktuk meghozzni..Most nem jött meg gyógyszerel se.Vagy is egy egy csep volt olyan 2 napig..

Mert most mennénk ERA tesztre.

De mivel nincs mensim igy nem tudunk elindulni.

Igy nagyon kész vagyunk..mert idén 49 leszek októberber 8 .

És ahogy számoljuk..már Brnoba már nem tudunk menni sajnos..


Pozsonyba melyik klinikát ajáljátok?

38083. Gingili (válaszként erre: 38082. - Malachit)
2023. júl. 25. 21:28
De hát még csak tegnap kaptad meg…☺️ ne izgulj!!! Ha meg akar kapaszkodni, akkor meg is fog, ha 21, ha 12, ha 52.
38082. Malachit (válaszként erre: 38081. - Gingili)
2023. júl. 25. 21:12
Szia. Én azok közé tartozom, akik nem pártolják a túlzott hormon szedést, de ez még szerintem is kevés. Én úgy tudom legalább 30-35 nmol/l-nek kéne lennie(vannak nálam itt nagyobb tudásúak, talán javítják, ha hülyeséget írok), hogy fenn tudja tartani a terhességet. Én régebben 25 nmol/l-nél kezdtem el vérezni. Amúgy tünetem nem nagyon van, szóval eléggé izgulok.
38081. Gingili (válaszként erre: 38077. - Malachit)
2023. júl. 25. 14:28

A 21- re mit mondtak? Kevesellték, azért kell szúrni vagy alapból ez a protokoll?


Lányok, Ti éreztek mellfeszülést ezekben a napokban? Néha a hasam is fájdogál… de ez a mell dolog nagyon brutál…

38080. Ágio8405 (válaszként erre: 38072. - Dreamerlady)
2023. júl. 25. 09:39

Teljes értékű növényi étrend. Nagyon sok info van màr róla a neten. Csoportok stb. Meg amerikai orvosoknak (pl dr Greger) vannak könyvei is. Pl Hogy ne halj meg. Ezzel az érkezéssel minden civilizációs betegség elkerülhető, vissza fordítható. Én sajnos nem

tudom azóta rá venni magam, de mindig készülök. Csak sajnos az én ízlés világomtol messze van, és én nagyon szeretek enni 😞mondjuk a hús nekem nem kihívás most sem eszek, már férjem sem. Én sosem voltam nagy húsevő. Ő meg reflux miatt próbálta ki és segített rajta. Sajnos én zöldségek nélkül simán elélnék. A sajtokat nagyon szeretem, ez a kihívás nekem meg a sok zöldség evés. Na meg én nagyon édesszájú vagyok és valamilyen szinten szénhidrát függő. Imádom a péksütiket, simán elélnék rajtuk. Bár most 2 hete megint sikerül glutén mentesen lenni. Nekem szerintem ez volt a meddőség egyik fő okozója. Vagyis glutén érzékeny nem vagyok, a búza más összetevőjére lehet érzékenységem, ha nem eszek búzát a bőr problémáim rögtön javulnak. Ha még valami érdekel írj rám nyugodtan. ☺️

38079. Dreamerlady (válaszként erre: 38078. - ValaMalDoran)
2023. júl. 24. 22:06

Sajnálom, hogy így alakult, nagyon kedves vagy, hogy mégis segítesz.


Hát igen, belegondolva, ha lejön mondjuk 6 petesejt, abból a százalékok miatt gondolom kicsi az esély egy jó minőségű petesejtre. Talán ez lehet 40 fölött. De a donor petesejt is szimpatikus, ha úgy alakul.


Most utána fogok járni a központtal a saját fagyasztásának, az áraknak és az eljárásnak.

38078. ValaMalDoran (válaszként erre: 38071. - Dreamerlady)
2023. júl. 24. 21:49

Sajnos én már nem próbálkozom többet,de maradtam itt a fórumban.

Persze,én is olvastam nagyon szerencsés kismamáktól, és a spontán teherbeesés nem lehetetlen 40 felett. Itt konkrétan a cikkben,amit olvastam, a petesejt fagyasztás és így az ivf esélyeit írták, hogy nem túl jók az esélyek 40 felett.

Én is abban bíztam,hogy összejön természetes úton,aztán próbálkoztunk a donorpetesejttel.

38077. Malachit
2023. júl. 24. 20:53
Juj, én is drukkolok Mindenkinek😊! 21nmol/l lett beültetés napján a progi szintem. Elkezdtem szúrni a Prolutexet is. Szerintetek a Prolutex mennyivel növeli meg a progi szintet?
38076. Chili23 (válaszként erre: 38075. - Gingili)
2023. júl. 24. 20:29
Nagyon drukkolok! Malachitnak is! :)
38075. Gingili
2023. júl. 24. 20:16
Mi csütörtökön megyünk, már izgulok☺️
38074. Chili23 (válaszként erre: 38051. - Gingili)
2023. júl. 24. 18:44
Szia! Sziasztok! Nekem 9 mm-t mért az orvos és 0,73 volt a progi. Vasárnap kellett elkezdenem a progi pótlást és pénteken megyünk ki. Neked melyik nap lesz a beültetés?
38073. Malachit (válaszként erre: 38064. - Gingili)
2023. júl. 24. 17:12
Szia! Köszi! Elvileg eddig minden ok. Veled mizujs? Te mikor mész?
38072. Dreamerlady (válaszként erre: 38070. - Ágio8405)
2023. júl. 24. 16:46

Igen, különben ezért is leptek meg a lemondó orvosi cikkek, amikkel mostanában találkoztam.


Én is sok emberről hallottam 40 feletti spontán teherbeeséssel. Családban is van példa rá.


Ez a növényi étrend nagyon érdekelne. Mesélsz róla bővebben? Pszichológusom is ezt javasolta anno.

38071. Dreamerlady (válaszként erre: 38069. - ValaMalDoran)
2023. júl. 24. 16:44

Köszönöm a tapasztalat megosztást. Ohh értem. Hát igen, gondolom, hogy azért nem minden az se sajnos, ha valaki sokáig menstruál. 🙁 Nagyon drukkolok neked, hogy a következő beültetés sikeres legyen.


Most fel is vettem a kapcsolatot egy központtal, és átbeszéljük majd a részleteket. Ha esetleg már nem jó ötlet a saját petesejt fagyasztása, akkor marad pár év múlva próbálkozás vagy a donor petesejt beültetés.


Beszélek majd még az orvossal, akinél anno szültem, hogy ő mit javasol.

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook