Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Devizahitel-károsultak! Beszélgessünk! fórum

Devizahitel-károsultak! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
263. e49241a632 (válaszként erre: 252. - Michelle.r)
2014. dec. 8. 08:25
Nem volt lózung a teljes semmisség, a nagy "mentőakció" előtt kb 250 ügyben elsőfokon, kb 50 ügyben másodfokon már kimondták a teljes semmisséget.
2014. dec. 8. 08:12
Így most aki felvette az említett 5 milliót, visszafizetett 4,5-t, az tartozik kb még 10 millával plusz kamatok.. aztán még meg is köszönhetik a devizások, milyen jól meg lettek mentve.
261. e49241a632 (válaszként erre: 258. - Bcicus)
2014. dec. 8. 08:10

Ha semmis a szerződés, akkor a kikötései is semmisek, tehát az árfolyamkockázat vállalása értelmezhetetlen.


ha pl valaki felvett 5 millió Ft-ot, eddig visszafizetett 4,5-öt, akkor még 500 ezerrel tartozik. Elméletileg azt kiperkálja és kalap-kabát..


Ha nem avatkozott volna bele a kormány, a legtöbb deviza hitel semmis lett volna. De persze a bankok nem járhattak rosszul, belenyultak, szépen "kijavították" a semmiséget előidéző pontokat.

260. michelle.r (válaszként erre: 257. - Moonlight13)
2014. dec. 6. 12:27
Így van, ha a szerződés semmis, vissza kell állítani a szerződés előtt állapotot.
2014. dec. 6. 07:38
Bocs, de én ezt nem a médiából vettem, hanem a tényeket írom le. Nekem forinthitelem van. Sok évig sokkal többet törlesztettem forintban, mint ha devizában vettem volna fel. Pont amiatt, hogy tudni akartam a hónap elején, hogy mennyit fizetek a hónap közepén. És tévedésben vagy, pont nem azért, mert olyan jól állok anyagilag, hanem épp az ellenkezője miatt! Azért, mert tervezhetőbb volt!
258. Bcicus (válaszként erre: 256. - Szöszi71)
2014. dec. 6. 01:03

Ilyenről ne ámodozz. Ha semmis akkor vissza kell majd fizetned egy összegben, de nem akkori árfolyamon.

Vállaltad az árfolyamkockázatot ez van.

257. moonlight13 (válaszként erre: 256. - Szöszi71)
2014. dec. 4. 21:30

Én úgy értem a semmist, hogy az eredeti állapot úgy állna helyre, hogy egy összegben visszafizetsz mindent, és senki nem tartozik senkinek.

Az nem semmis szerintem, ha visszaállítod az eredeti árfolyamot, mert akkor mégis van egy szerződésed. Ráadásul ha az eredeti árfolyamon törlesztenél tovább, akkor jobban járnál, mint a forinthitelesek, akik évekig sokkal többet fizettek havonta, mint a devizások. Szóval nem ilyen egyszerű ez az egész.

256. szöszi71 (válaszként erre: 253. - Moonlight13)
2014. dec. 4. 15:19

Ez annyit jelentene, hogy teljesen megszünne az a szerződés ami jelenleg van és visszamennénk oda ahol, amikor felvettem a hitelt és annyival kellene tovább törlesztenem, ami 180 Ft-ot jelentene. Na, de ahogy értesültem, már ezt sem lehet megoldani. Nem tudom mi lesz, hogyan lesz tovább.

Ami összeget nekem az ügyvéd kiszámolt, már szinte alig lenne visszafizetni valóm. Nem vettem fel nagy összeget: 3,4 mFt-ról van szó, de már a bank szerint több mint 6 mFt a tartozásom. Na, ez az ami többek közt nagyon felháborít!

255. szöszi71 (válaszként erre: 252. - Michelle.r)
2014. dec. 4. 15:17

Egyre nagyobb gáz amit hallani lehet ezzel a témával kapcsolatban. Sajnos az ügyvédek még semmit sem tudnak ez ügyben lépni még egy évig. Az új hír jött nemrég az ügyvédemtől e-mail-en, hogy sajnos még jövő év dec. 31-ig nem tehetnek semmit, le vannak korlátozva, az ügyeket nem tárgyalhatják a bíróságok. Na, ettől ismét kiakadtam! Meddig húzzák még az időt?!

Nekem árfolyamgát van 5 évre és most azt sem tudom így mi lesz, mit fognak csinálni a bankok.

254. syria (válaszként erre: 250. - Szöszi71)
2014. nov. 14. 22:13

Szerencsére nem vagyok érintett, de véleményem azért van. Felháborít az, hogy hagyták elfajulni a dolgokat.

Most már részben kampányfogás, részben fejvesztett kapkodás a megmentjük a devizahiteleseket" ígérgetés.


Már az elején a bankok orrára kellett volna csapni, hiszen hamar nyilvánvaló lett a nyerészkedésük. Ki hallott már olyat, hogy tisztességes az az eljárás, aminek az a következménye, hogy jó pár évi törlesztés után kb. annyi a tartozás (jó, ha nem több), mint a hitel felvételekor?


A felelősöket nem menti fel az a cinikus duma sem, hogy senkinek nem tartottak pisztolyt a fejéhez, amikor felvette a devizaalapú hitelt. A szakembereknek kellett volna észnél lenni, ha már a hitelt felvevők jó része képtelen volt előre gondolkodni, és tovább nyújtózkodott, mint ameddig a takarója ért.

253. moonlight13 (válaszként erre: 249. - Szöszi71)
2014. nov. 14. 16:38
Ezt a teljes semmissé tételt hogy érted? Én ezt soha nem értettem.
252. michelle.r (válaszként erre: 249. - Szöszi71)
2014. nov. 13. 13:16

Egyáltalán nem vagyok érintett az ügyben, ettől objektív a véleményem. Nem hogy nem védenek, kifejezetten szívatnak azzal, hogy kötelező átváltani, ráadásul piaci árfolyamon :S.


A teljes semmissé tétel sosem volt reális opció, ez is csak a lózungok része volt. Jó pár ismerősöm a saját bankjával jutott olyan egyezségre, hogy el sem jutottak a bíróságig. Ezen már túl vagytok?

251. csgybzs
2014. nov. 13. 08:30

Elég érthetetlen a döntés, mert mostani árfolyamon mindenki tud forintosítani, aki beballag egy bankba.

A másik, hogy a tehetősebbek végtörleszthettek 180 Ft-on, ez így nagyon gáz.

Más országokban meg tudták oldani, lásd Románia, Horvátország...

Nálunk szokás szerint a sz.rba nyúlnak, én nem csodálkozom.

2014. nov. 13. 08:18

Ja, még valami...:

Nem szeretnék olyanoktól megjegyzéseket akik nincsenek ebben a cipőben!

2014. nov. 13. 08:18

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek erről a helyzetről ami most áll fenn a devizahitelesek részére. Engem nagyon felbosszantott ez az egész döntés. Nem minket védenek szerintem ezzel a törvénnyel, hanem ismét csak a bankoknak kedveznek. Az én ügyem ügyvédnél van, de sajnos mint a mai ügyvédi e-mail-ből kiderült már nem ez év dec. 31-ig szüneteltetik az ügyemet és azokét akik már beadták régen, hanem jövő év dec. 31-ig. Ez teljesen felháborít. Ja és persze a teljes semmissé tétel már a törvények miatt nem lehetséges, egyéb utat kell találjanak az ügyvédek az érvényesítéshez. Hát....nagyon felvagyok háborodva!

2014. okt. 20. 11:07

Sziasztok!


Vannak valaki köztetek, aki peren kívül tudott a bankjával megállapodni?

247. Marika156 (válaszként erre: 241. - Anettka0101)
2014. okt. 15. 01:01

Eredetileg Janikát akartam megkérdezni,mit tudott intézni hitel ügyben,de több mint egy hónapja nem járt erre.

Nekem is 7 évig fix törlesztésű hitelem van,szeptemberben lejárt,a 18ezres törlesztőm 76ezer lesz egy évig/remélem nem több,mert 300frank majdnem havonta/,úgy hogy a 7.évben 36ezret törlesztettem önként.

Felajánlottak adósmentést:6hónapig annyit fizethettem volna,amennyit akarok/tudok,utána osztották volna egy évre a maradékot.

Forinthitelt is adtak volna újabb 7 évre,akkor a dupláját fizetném ki,mint amivel most tartozom.

Én is várom az elszámoltatást,hátha kevebbet kell törlesztenem,most úgy néz ki,hogy talán február után.Hacsak nem lesz alkotmány ellenes.

Már az is jó lett volna,ha a kezelési költséget forintban számolnák el.Szerencsémre szeretem a kacsazsíros kenyeret,egy év alatt sokszor az lesz.

2014. okt. 12. 15:59

Szerződést kötöttünk és

90 ezer forintot fizettünk az ügyvédnek a gépkocsi hitel szerződésének megtámadásáért és az alábbi tartalmú körlevelet kaptuk tőle:

Minden közöttünk megkötött megbízási szerződés gyakorlatilag a jövőre nézve lehetetlenül mivel a szerződött pertípus megszüntetésre kerül, ezért új keresettípusra kell áttérni.

Mindenkivel újra szerződni kell

Az elszámolások miatt a perek sokkal bonyolultabbak és tovább tartanak és ezért költségesebbek.

Aki viszont nem kíván új szerződést kötni azt nem fogjuk kompenzálni.

Az ügyvéd tanácsára nem fizettünk tovább a törlesztő részletet mert a számítás szerint eddig a fizetéssel egálba vagy kevés maradvánnyal rendelkezünk. A bank ezek után felmondta szerződést. Így a 90 ezer mellet még tovább emelkedett a tartozásunk az új devizahiteles jogszabály ellenére is.Megjegyzem, hogy a szerződésben nem szerepel semmilyen pertípus tehát nem értem az ügyvédi kifogást.

Minket nemcsak a bankok vertek át.

245. Bcicus (válaszként erre: 243. - 5d248a7b29)
2014. okt. 10. 11:59
Hát ezek sajna mindenre képesek, de ha szerencsénk van csak az lesz előírva, hogy aki kéri annak a bankoknak forintosítani kell a hitelét.
244. Anettka0101 (válaszként erre: 243. - 5d248a7b29)
2014. okt. 10. 10:07
ezt törvény fogja szabályozni. Ha az előírja: akkor igan :-(
2014. okt. 8. 12:58

CH hitel van a lakáson.

Azt írják, hogy forintosítani akarnak. napi árfolyamon.

Nekem az nem jó.

Kérdés: kötelezhetnek rá, annak ellenére, hogy nem szeretném?

242. tvendel
2014. szept. 19. 18:48

Sziasztok!Arról tud valaki valamit,hogy akik futamidő hosszabbítást kértek mert nem tudták volna fizetni a megemelkedett tőrlesztőrészletet azokkal mi lesz!Főleg,hogy már letelt a rendes futamidő!

Köszönöm a válaszokat ha valaki tud valamit!

2014. szept. 10. 19:56

"...A havi 138-at nem tudom fizetni, és nem is akarom, forintosítani nem akarok, mert akkor kieshetek a mentőcsomagból. Mit csináljak, kérlek segítsetek?..."


Nos, rossz hírem van. Ha nem fizetsz, KHR listás leszel (régi nevén BAR). A szerződést, amit aláírtál teljesíteni kell, ha tetszik, ha nem. A Bank feltételeit annó elfogadtad, annak alapján követelik tőled a szerződés teljesítését.


Ha nem fizetsz, az aktív KHR státusz mellett (ami annyit jelent, hogy más magyarországi pénzintésettől nem fogsz hitelt kapni), behajtják rajtad a tartozást. Bérből tiltás, számlád inkasszózása, ingó/ingatlan vagyon lefoglalása - mindezt a behajtási költségekkel együtt + kamatok. A 1.5 millából pikk pakk 3 millió lesz.


A "mentőcsomag" pedig csak a lakáscélú devizahitelekre vonatkozik (autómatikusan), mindenki más önnállóan perelheti a bankját (ami ugyancsak pénzbe kerül).


Menjél be a Bankba, kérjél részletfizetési lehetőséget, mert a Bank (sajnos) erősebb mint te, és 5 perc alatt tönkreteszik az egész életedet.


És legközelebb olvasd el, hogy mit írsz alá!

2014. szept. 10. 18:54

2007 ben vettem föl devizában 1,1 m forintot, fix törlesztővel. törlesztő 20 000 HUF. kb 6 hónappal ezelőtt felemelték a törlesztőmet. 40 000 HUF-ra.A hitelszerződés idén aug-ban lejárt. A bank küldött egy papírt, hogy a maradvány összeget elosztották 12 felé, és most már az lesz a törlesztőm 138 200, tehát eddig befizettem 1 520 000 HUF-ot. Fizettem a hitelt rendesen, elmaradásom nem volt!! És most még követelnek tőlem 1 658 400 HUF-ot. 7 évnyi fizetés után a "maradványom" Több mint a felvett hitelem. Felhívtam Őket, erre azt a választ kaptam, hogy fáradjak be és majd csinálnak nekem egy kedvezményes forint hitelt.


A havi 138-at nem tudom fizetni, és nem is akarom, forintosítani nem akarok, mert akkor kieshetek a mentőcsomagból. Mit csináljak, kérlek segítsetek?


A havi 40 000-et utaljam továbbra is? Nem akarok bárlistás lenni. Attól félek, hogy hiába fizetem be akár a 40 000-et, a kamat olyan magas lesz, mintha nem is fizetném.

239. e49241a632 (válaszként erre: 238. - Lumenup)
2014. aug. 4. 15:17

Szia,


hogy érted, hogy te mondod fel a hitelt? Nem tudok ilyen lehetőségről, hogy adós felmondhatna egy hitelt.


A legjobb, amit tehetsz szerintem, hogy bemész és megpróbálsz egyezkedni. Olyan sokan vannak ilyen helyzetben, hogy a legtöbb bank hajlandó kompromisszumokra, hiszen nekik is az az érdekük, hogy a fizetőképességed helyreálljon.

238. lumenup (válaszként erre: 236. - Lumenup)
2014. aug. 4. 15:01
Helyesbítek, melyikkel járok rosszabbul, ha én mondom fel vagy a bank a hitelt?
237. lumenup (válaszként erre: 231. - Lona55)
2014. aug. 4. 13:25
Szia, Lona55, mi történt veled?
236. lumenup
2014. aug. 4. 13:23

Sziasztok, mire számíthatok, ha felmondom lakáshitelemet, hol tudok erről bővebben olvasni?

(Nem tudjuk tovább fizetni hitelünket.)

235. lumenup (válaszként erre: 234. - KISIREN)
2014. aug. 4. 13:20
Sajnos nem tudok segíteni, nekünk azt írta, hogy fizessük be hátralékunkat 2 napon belül.
234. KISIREN
2014. júl. 2. 07:27

Sziasztok!

Segítségeteket kérem, hátha mással is történt ez a napokba. Van 1 hónap hátralékunk a bankkal szembe. Kiküldött egy levelet melyben 3 alternatívát ajánl fel a tartozásunk rendezésére. Rögzitett árfolyam és törlesztési idő kitolásával.Valaki érdeklődött már ezután mi a becsapás benne? Köszi

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook