Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasság és gyerek nélkül miért tekintik céltalannak a kapcsolatot? fórum

Házasság és gyerek nélkül miért tekintik céltalannak a kapcsolatot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
302. pbm1987
2017. ápr. 11. 08:28

Nem is ismert az illető hölgy.Mindegy volt neki,csak unokát kapjon.

Azóta sincs neki,mert a fia NEM akar.

301. szilviy
2017. ápr. 11. 07:37
Én értem, hogy érti. Egy friss kapcsolatban korai még az unokát felhozni. Lehet a pár nem is gondolja komolyan a kapcsolatot vagy még meg akarják várni mi sül ki az egészből. A gyerekvállalás vagy nem vállalás amúgy is magánügy.
300. egypt (válaszként erre: 298. - Pbm1987)
2017. ápr. 10. 23:30
Te kiakadtál azon, hogy anyósod unokára vágyik? Ezt te sértésnek értelmezted? Mert akkor valami nagyon nincs rendben a fejedben.
299. e8da813d29 (válaszként erre: 298. - Pbm1987)
2017. ápr. 10. 23:09
Szerintem csak te magad nézed magadat tenyeszkancanak, ő meg azt hitte, hogy egy csaladra vágyó nőre bukkant a fia.
298. pbm1987
2017. ápr. 10. 22:56

Nekem a múltkori anyósnak volt az egyik kommentje,amikor megtudta,hogy vagyok,hogy de jó,végre lesz unokám.


Miért kell az embert tenyészkancának nézni?

Vagy lemaradt a 21.századi fogamzásgátlásról?

297. szilviy (válaszként erre: 296. - Pbm1987)
2017. ápr. 10. 22:50

Igazából a gyerek kérdés is zavar, sőt az jobban. Ahhoz is kinek mi köze, hogy miért nincs? Szàmos oka lehet és ki tudja melyikkel gázolnak bele az ember lelki világába:

-nincs pasi

-van pasi, de nem lehet gyerekük

-próbálkoznak

-nem akarnak gyereket

296. pbm1987 (válaszként erre: 295. - Szilviy)
2017. ápr. 10. 20:20

Hajrá:)

Talán így érzékelik hogy milyen ha az ember privát szféráját basztatják.

295. szilviy (válaszként erre: 293. - Pbm1987)
2017. ápr. 10. 09:00
Ez nagyon jó a te is elváltál, ezt alkalmazni fogom :)
2017. ápr. 7. 21:57
szerintem ha két ember szereti egymást akkor az már nem céltalan, akár kötnek házasságot és lesznek gyerekek akár nem.
293. pbm1987 (válaszként erre: 292. - Szilviy)
2017. ápr. 7. 10:56

Hát a közösségi médián keresztml látják hogy nem.

És aki ott nem látja,annak vissza szoktam válaszolni,hogy a szüleim most tartanak a harmadik házasságuknál,mindegyik 11-11évig bírta,szóval még kivárok és biztosra megyek.

Vagy "hiszen te is elváltál".

Az arcok megfizethetetlenek.

292. szilviy (válaszként erre: 291. - Pbm1987)
2017. ápr. 5. 22:50
De jó neked, hogy már nem kérdezgetik. Rég nem látott ismerősök első 3 kérdésében biztos szerepel a "és nem mentél még férjhez?" mondat.
291. pbm1987 (válaszként erre: 279. - Csgybzs)
2017. ápr. 5. 19:55

Én pont érzem a határaim.

És a vágyaim.Én utazni szeretnék,élni,még annyi mindent nem próbáltam.

Elég a munkahelyi kötöttség nem kell másik.

Most múltam harminc,és már nem is kérdezgetik.Sosem akartam (zűrös családom volt,több kisebb tesó,válások,stb), és még most sem akarok.

A házasság témán is vacilálok.A lelkem egyik fele nagyon szeretné hallani,hogy valaki engem akar örökké,a másik fele meg nem hisz ebben.Még nincs lemeccselve.

290. selena78 (válaszként erre: 287. - Ina87)
2017. márc. 20. 14:27

Nem vagyok biztos benne, hogy jól értettem, mit akarsz mondani.


De ha jól értettem, erre csak azt mondhatom, hogy eljött az idő, amikor már a gyerek nincs mellettem. Felnőtt, elköltözött elég messzire, van családja, saját élete.


Miért kellene elmúlnia annak az időnek, amikor nincs mellettünk a család, vagy a barátok? Nem is értem.

289. massalhangzo (válaszként erre: 284. - Plavalaguna)
2017. márc. 19. 21:57

de ha ugy vesszuk a hazassagot, amit te irtal, akkor megiscsak joval tobb, mint egy egyutteles, erzelmileg is. mert tobb jogot a sajat eletedbe, anyagi javaidhoz nem adsz akarkinek, nem? :D akkor olyan mertekben kotelezodsz el, mint amilyenben peldaul egy egyuttelesnel nem


sokaknak nem fontos a hazassag, a papir, de szerintem mindig lesz egy olyan jelentese, ami tobb. es lehet, sokan pont azert lesznek szerelmesebbek tole, mert egy pozitiv biztonsagot ad. masok meg lehet, pont azert lesznek kevesbe szerelmesebbek tole, mert ugy erzik, a tutiban vannak, es nem kell tenni semmit

288. szilviy
2017. márc. 19. 21:26
30 éves korom előtt teljesen be voltam fordulva, hogy mint pár barátnőm, én nem vagyok házas, se eljegyezve. Aztán fordult egyet velem a világ, már egyáltalán nem érdekel a házasság.
287. ina87
2017. márc. 19. 21:15
lehet boldog ezek nélkül is de amikor meg van a ház a 4 kerék jó munkahely egy kiváló társ akk jön képbe az h fog hiányozni valami az nem lesz más mint a gyermek el fog múlni az idő amikor barátok család már nem lesz mellettünk akk fog igazán majd valami hiányozni az életből...
2017. márc. 19. 14:23

Biztos nem céltalan házasság és gyerek nélkül sem a kapcsolat. Legalábbis nem gondolnám annak. Nyilván úgy is lehet tartalmas, boldog életet élni.

Mondjuk én örülök, hogy házasságban és annak is, hogy a lányom férjnél van és az unokáim rendezetten élnek. Valahogy ezt így érzem helyesen és rendjén. De nem vagyunk egyformák.

285. plavalaguna (válaszként erre: 163. - Ariadné fonala)
2017. márc. 19. 14:17

"Igen sajnos elég sok a válás, de arról nincs statisztika,a papírnélküli kapcsolatokról."


a gyerekkel rendelkező szülőknél készült pár éve statisztika. Azt hiszem a 8 éves korú gyerekeket nézték... az élettársi kapcsolatoknál a 75% a rendelkezett 8 éves korában már csak egy szülővel egy háztartáson belül, a házasságokban született gyerkeknél ez pedig csak valami 40% alatti érték volt.. szóval az élettársi kapcsolatok statisztikája sokkal rosszabb. gyerek nélkülit nyilván nehezebb vizsgálni. arról nem tudok.

284. plavalaguna (válaszként erre: 93. - 81012deb94)
2017. márc. 19. 13:45

"Mondvacsinált dolog. Igazából honnan is tudhatná bárki is kivel akar maradni haláláig? Lehet 15 év után úgy elkapja a hevület hogy mindent felégetve is az ujjal akar lenni. Egyszerűbb ha ilyen esetben nem kell bíróságra járni, hanem összepakol és elmegy."



még csak itt tartok... de kb 100 hz alatt még senki se jutot el odáig, hogy a házasság egy jogi procedúra, ennyi. a szerelemhez nem kell papír, ez a jogokat rendezi. És tessék megkérdezni ügyvédeket 15 év után a válás egyszerűbb e, vagy az élettársak szétmenése. LEsz nagy meglepetése annak aki azthiszi a válás a macerásabb ... A házasság ugyanis pro és kontra jogilag szabályoz pár dolgot. Nem a szerelemet. Ez egy családjogi kategória. avval hogy összeházasodsz valakivel, adsz neki hivatalosan is bizonyos jogokat a társadalmi rendszerben. (pl ügyintézésben), amit élettársi kapcsolatnál csak folyamatos papírozással, meghatalmazásokkal stb lehet.


szóval a házasság jogi rendezettsget jelent. Onnantól nem az anyuka apuka jogilag az első körös családtagod, hanem a férjed vagy a felséged. Erről szól igazából ez a döntés. Szerelmesebb senki se lesz tőle, vagy kevésbé szerelmes. És a lelki része a kapcsolatnak pláne nem fog változni. mitől változna, a lélek mióta múlik a papírokon. Vezetni se attól tudsz hogy van jogsid, hanem ha gyakorlod, és energiát fektetsz bele. így van az a párkapcsolattal is :)

2017. márc. 19. 13:15

*


Ez még majd fel felfognom, de ahhoz vissza kell olvasni.


Amúgy ha mind két fél akkkar van annak mondja, ha nem lehet saját. Én meg ott tartok, lazán lehet neki már az előző házasságából is, sőt. És amit ott elrontottak, az a csorbát ki lehet köszörülni.

2012. szept. 6. 20:23
Párom azt szoktak mondani a gyerek témára hogy nincs, hogy se örömünk se bánatunk és van benne igazság.
281. winny (válaszként erre: 250. - Csgybzs)
2012. aug. 29. 14:29
Semmi gond! A te életed.Ha azt mondod,hogy így jó nekem se okom se jogom nincs,hogy kételkedjek a szavadban.
2012. aug. 29. 13:45

Sziasztok.Páromnak nem lehet babája:(((

Én ezt elfogadtam de nem tudnám ez miatt elhagyni így gyerek nélkül éljük az életet ami nagyon nehéz:(

Sajnos párom már nem akar többet nősülni ezt is nehéz volt elfogadni.

Nem érzem másnak e kapcsolatot mint ha lenne gyerek

279. csgybzs (válaszként erre: 277. - D71ef05a8e)
2012. aug. 29. 12:15

Nézd, azért írtam, hogy nem ismerik az ingerküszöbüket, mert alapjaiban önmagukat nem ismerik. Ez a gyerekvállalás legnagyobb buktatója. Nem tudja, hogy 5-6 óra alvással tud-e élni, nem tudja, hogy képes-e ekkora felelősség vállalására.. bírja-e a zajokat, a többi játszóteres anyukát, a bezártságot és még sorolhatnám napestig.

Nem mondom, hogy csak tökéletes ember vállaljon gyereket, de aki alapvetően tisztában van a határaival, és a tűrőképességével, az valahol legbelül érzi, hogy tudja/akarja-e csinálni vagy sem.

CSak legtöbbször az ember a jajdecukinekemiskell okfejtésnél nem jut tovább. És akkor még az anyagi vonzatokról nem is beszéltünk, sem a párkapcsolat/házasság stabilitásáról, erősségéről...

Nehéz ügy...

2012. aug. 29. 11:52
8-9 órát aludni
277. d71ef05a8e (válaszként erre: 274. - Csgybzs)
2012. aug. 29. 11:52

Valójában honnan is tudhatnánk? lehet utánaolvasni, lehet megnézni az ismerős kisgyerekes családokat, sokmindent lehet, de mint mindennel, ezzel is úgy van szerintem, hogy csak az tudja igazán, mit jelent és mivel jár, aki benne van. Önmagában nem is ez a baj szerintme, hanem, ha még akkor sem veszik a lapot és alkalmazkodnak az új helyzethez, amikor már igencsak ideje lenne. égnek áll az én hajam is az olyan jellegű fórumoktól, ahol értetlenül panaszkodik anyuka, hogy hogyhogy nem tud napi -9 órát aludni, és mellette naponta cukrászdába járni a barátnőivel? Vagy az se jobb, ha apuka nem képes felnőni a feladathoz, és a fiatal anyuka teljesen magára marad, míg ő sörözgetni jár a haverokkal.


De irr nem csak ők a hibásak. Vannak elvileg szüleik, és védőnő is, valakinek illett volna felkészítenie őket.

276. csgybzs (válaszként erre: 275. - 81012deb94)
2012. aug. 29. 11:29
Nem feltétlenül. Egyszerűen csak nagyon szeretnék. Legfeljebb az derül ki később, hogy nem olyan tűrés/ingerküszöbük, mint előtte gondolták.
275. 81012deb94 (válaszként erre: 274. - Csgybzs)
2012. aug. 29. 10:42
Sokan bele sem gondolnak. Mindent elnyom a biológiai óra hangos ketyegése. :-)
274. csgybzs (válaszként erre: 273. - Globus)
2012. aug. 29. 10:33
Ahogy a hoxát olvasgatom elég sok ember nem tudta mire vállalkozik...
273. globus (válaszként erre: 270. - Csgybzs)
2012. aug. 29. 09:54
Tény, hogy ezt követően már alkalmazkodóképességünk határait feszegeti a kicsi :) Akinek ez nehézséget okoz, az komoly veszélynek lesz kitéve.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook