Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lett "hátrányos helyzetű" a babám fórum

Hogyan lett "hátrányos helyzetű" a babám (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan lett "hátrányos helyzetű" a babám

1 2 3 4 5
143. zsu0427
2013. jan. 30. 22:33
Nekem sem indult be szülés után a tejem és később itthon sem. Már a kórházban is kapott tápszert a kislányom és itthon is folytattuk vele. Egészséges, boldog és soha nem volt még komolyabb baja, attól hogy tápszeren nőtt fel. Most 2,5 éves.
2012. okt. 2. 11:40
szerintem is fontos a szoptatás,,de mindig akadhat valami,két fiam van ,a nagyot 6hétig tudtam szoptatni ,amint menstruáltam nem fogadta el a cicit,jött a tápszer ,az ég egy világon semmi baja nem volt vele.most 4.es kiváló tanuló ,a védőnőd szef@s volt,vagy csak dicsekedni akart ,,,
2012. aug. 3. 12:54
Szerintem is kicsit nagyobb a füstje ennek az egész szoptatás témának, mint a lángja... Nekem a nagylányomat egy hónapig sikerült... fiatal voltam, tapasztalatlan, stresszes.... most 10 éves, de őszinte, és közeli, bizalmas viszonyunk van, nem hiszem, hogy ezen múlna a dolog... Anyukámnak sem ment, egyikünkkel sem. Mégis imádjuk őt mindhárman, és sosem kérdeztem meg tőle, hogy miért nem ment neki 3 éves koromig... És tőlem sem kérdezte meg még senki, mennyi anyatejet kaptam. :) Tápszert kaptam, mégis sikerült diplomát szereznem, és boldog családot építeni magam köré. :) Nem érzem sem magamat, sem a lányomat hátrányos helyzetűnek, szerintem ez a dolog, csak addig foglalkoztatja az anyákat, amíg pici a gyerkőc, és nincsenek eléggé lefoglalva. :) Majd elkezdődik az ovi, munka, stb... és senki nem fog ezzel foglalkozni többet. :)
2012. júl. 30. 09:52

Nagyon szomorúan olvastalak. azt a bozonyos védőnőt pedig szívem szerint alaposan megcibálnám. Mindent tudott a szoptatásról, amit egyébként mindannyian tudunk, csak éppen addig nem terjedt a tudása, hogy rájöjjön: a kismamát stresszelni, lelkifurdalást okozni neki a legjobb módja annak, hogy ne legyen elég teje. Nagyon felbosszantott, nem is tudom, hogy tudtad szó nélkül végighallgatni!


De a lényeg: igen, minden anya szeretne szoptatni, mindenki ismeri a szoptatás előnyeit, de mégsem megy mindnekinek. Okozhat ez némi hátrányt statisztikai szempontból a babának, de meggyőződésem, hogy soha senkinél nem klappolhat egyszerre minden, bár úgy lenne. Láttam én már hároméves gyereket is szopni, de garantálom, hogy a Te babád nem cserélt volna vele az egyéb körülmények miatt, és nem érezte volna magát hátrányos helyzetűnek ahhoz a kisbabához képest... és sok hasonló, konkrétabb példát is tudnék mondnai:)

2012. júl. 29. 22:15
Hat en jol felhuztam magamat..Bocsanat de kisse vulgarisan fogalmazva szajba b@..m volna a vedonot..De amugy rendesen..Nekem is ikreim vannak,koraszulottek voltak,szoptatni kb 3 honapos korukig tudtam oket..Ha ez a f@@kalap vedono 1 eves korukig szoptatta az ikreit akkor mast sem csinalt egesz nap,csak ult es gyereket szoptatott,mig valaki mas mosott fozott helyette ez tuti..De ekkora f@@sagot sem hallottam meg,hogy a tapszeres babak kesobb beszelnek stb..Ne foglalkozz az ilyen hulyekkel!Nem sikerult szoptatni sebaj! Orulj annak hogy egeszseges a kislanyod!
2012. júl. 28. 13:45
Engem sajnos el is tiltottak a szoptatástól mert gyógyszert szedek, de nem gondolom hogy pont emiatt lenne "hátrányos helyzetű" a gyerek.
137. 2a4f521b34 (válaszként erre: 136. - 6350755685)
2012. júl. 28. 08:05
Aki nem szoptat szívese, az jobb is ha inkább abbahagyja, mert azt a baba is érzi, hogy nem fogadják szívesen! én is ismerek egy olyan anyukát,aki mondta, hogy ő nem szeret szoptatni, mert neki a melle inkább szexuális "eszköz" és furcsa neki hogy szopja a babája- mondjuk ennek ellenére szoptatott 6 hónapig. Meg nekem is voltak olyan esetek, amikor alig hittem hogy abbahagyja a szopit, mert olyan furcsa érzés volt a mellbimbómban tőle. Ha valakinek ilyen állandóan van, azt megértem, hogy inkább nem szoptat, mert én is tűkön ültem.
136. 6350755685 (válaszként erre: 117. - Bonti74)
2012. júl. 27. 13:07
Igen, sajnos én is ismerek olyan anyukákat, akiknek igenis van tejük, de mégis inkább tápszert adnak a babának... Az egyik ismerősöm például egy hónap után csak úgy abbahagyta a szoptatást, mert a tápszer neki kényelmesebb volt. Annyit mondott csak, hogy "elapasztottam, mert már untam".
135. Franc22
2012. júl. 26. 12:39
én az első babámat várom, de van egy 5éves öcsém, akivel együtt éltem egy jó darabig. Anyu 40éves volt mikor szült. Volt neki teje bár nehezen indult be neki. Délután 4kor született, de n em akart be indulni anyu teje és csak reggel tudta megetetni. Öcsém 3hónapig szopizott. Utána egyszerűen nem lehetett rá rakni a cicire. Anyu hiába fejte begyulladt a melle, és a 4.hónapba már el is apadt neki. Szóval öcsim is tápszeres baba volt, de felnőtt. És semmivel sem különb mint azok a gyerekek, mint akik anya tejen nődögéltek fel.
134. Vikuc
2012. júl. 25. 12:56

Figyu! Az első gyermekemet, a kislányomat úgy szoptattam mint ahogy a nagy könyvekben meg van írva. Pedig fiatal és tapasztalatlan voltam. 8 hónapig szopott,magától hagyta abba.


Második gyermekemnél, Márknál alig vártam hogy végre szoptathassak. De nem akart szopni! Az Istennek sem!!!!!!!!!!! Mindent bevetettem,amit csak el tudsz képzelni. És nem ment. Én 10 hónapig fejtem neki napi 1 liter anyatejet. Valahogy fent tudtam tartani a tejtermelődést. Ne hibáztasd magad,én sem teszem! Minden baba más és más. Szerencsés az akinek sikerült!

133. Noémi 23 (válaszként erre: 131. - A59f95f7f2)
2012. júl. 24. 06:16
Egy kommentbe leírtál minden igazságot!!!!!:)
2012. júl. 24. 06:15

Nekem a nagyobbik Lányok inkább tápszeres bábának mondható, mert 4-5 hetesen már kapott pótlást, szó szerint utált cicizni, üvöltött, rengeteget próbálkoztam, sírtam és ettem minden vackot, de nem lett annyi tejem és ő sem szerette meg a szopit. A második Lányom előtt eldöntöttem, mindent megteszem, amit tudok, de nem görcsölök rá, Így is volt, nem volt megint sok tejem, de szeretett szopizni és így sokkal könnyebb volt. Őt 3 hónapig sikerült, mert jött egy betegség, kórház és a stressz miatt elment a tejci.


A nagylányom 3,5 éves, nem lett betegesebb, 10 hónaposan 10 szót mondott (1,5 évesen folyékony beszélt), 9,5 hónaposan járt, okos, egészséges Kislány, semmivel nem rosszabb az anya-lánya kapcsolatom, mint a kisebbikkel, aki tovább cicizett.:)


Nem gondolom,hogy a szoptatás a legfontosabb a világon. De egyetértek, ha van tejci az a legjobb és legkönnyebb, de nem mindenki tud szoptatni és ezt, aki tudott, jó mennyiség, jó technika, jó adottságokkal, soha nem fogja megérteni, hogy van, akinek nincs elég, a pici sem fogadja el valamiért stb stb...

2012. júl. 24. 02:09
Nem kell ezen görcsölni, nekem a négyből az elsőt alig pár hátig tudtam szoptatni, belázasodtam, elment a tej, vizsgaidőszak volt (egyetemista voltam), mások vigyáztak rá, a muszáj nagy úr és ma már mindenkinek azt mondom, nem lehet akárkiből balett-táncos és nem sikerül mindig minden úgy, hogy szeretnénk. A legidősebbik fiam ma már 23 éves és egyáltalán, ki emlékszik ma már ara, hogy melyik gyerekem mennyit szopott és meddig? volt, amikor már hat éves volt az egyik és még mindig volt tejem, de kit érdekel ez ma már? Szeresd a gyerekedet és slussz és soha többet ne írd a fenekedről, hogy valag, akkor se, ha nagy! a gyerekednek úgy vagy szép, ahogy vagy! Majd a másodiknál más lesz, csak a védőnőt be se kell engedni :)
130. Orsy27
2012. júl. 23. 22:37
Ez egy nagy hülyeség, hogy beteges lesz a tápszeres gyerek! Kislányomat sem tettem rögtön mellre szülés után, 6 hétig kínlódtunk hogy szopizzon, mert tejem lett volna, fejtem neki szorgalmasan, üvegből kapta, de elég kevés ideig kapott csak tejet, kellett a tápszer kiegészítésnek, és tápszeres lett végül, de semmi baja nincs, nagyon okos, érett, egészséges 2,5 éves kislány már! Jó egészséget kívánok Nektek! :)
129. zsu0427
2012. júl. 23. 22:19

Nekem sem volt anyatejes a kislányom. Mert nem indult be a tejem rendesen, és kicsit ügyetlenek is voltunk mindketten. Már a kórházban is kapott tápszert, és itthon az első naptól kezdve. Kb. 4-6 hétig volt kicsi tejem. De nem szomorkodtam, mert úgy voltam vele, ha nem megy hát nem, és sok gyerek nőtt már fel tápszeren, és egészségesek. :)


Ma már 2 éves a kislányunk, boldog, egészséges és gyönyörű. Egyáltalán nem beteges.

2012. júl. 23. 21:39

Az allergiát illetően van némi igazság, engem csak 3 hónapos korig tudott szoptatni az anyukám és 26 évesen allergiás lettem (parlagfű), a lányom is csak 3 hónapos koráig szopott és most 10 éves és leeht allergiás sokat tüszköl. Ősszel viszem allergiavizsgálatra, ilyenkor nem ajánlatos.

A fiam 2 hónapos koráig szopott, nála egyelőre semmi jel nincs.

A lányom nem sokat volt beteg, a fiam az első 4-5 évben igen.

Viszont tudok olyanról aki másfél éves koráig anyatejet kapott és betegségek tekintetében a fiamat is túlszárnyalja.

Ami a beszédet illeti a lányom nagyon hamar elkezdett ebszélni 9-10 hónaposan. A fiam 2 éves kor után.


Az említett védőnő pedig egy bunkó! Sokaknak nincs is gyerekük csak azt fújják amit a főiskolán bemagoltak a tankönyvekből.

127. Styxia (válaszként erre: 1. - Jak27)
2012. júl. 23. 20:38

Én nem aggódnék, a hugom kapott anyatejet, és utánna futni kellett vele kórházba mert véres volt a széklete, akkor derült ki ugyanis hogy, nem tudja megemészteni az anyatejet, és tápszeres baba lett...köszöni szépen egy eszes, egészséges, 22éves nö lett belöle....anyatej és tehéntej mentes étrenddel is:))

Sok boldogságot a kislányodhoz és kívánom hogy élvezdd az együttlétetek minden percét.

2012. júl. 23. 19:01
anyukámnak nem volt teje. nem volt komoly betegségem, megvan a kezem lábam, normális felnőtt ember lettem, és a sulikban is jól teljesítettem. ha ez megnygtat. :)
2012. júl. 23. 15:08
Szeretjük a babáinkat, az a lényeg. Tápszer vagy anyatej tök mindegy. Én császáros voltam, és csak másnap reggeli után kaptam meg úgy a gyerekem, hogy próbáltunk cicizni, de semmit nem befolyásol, a tejtermelésben, hogy még a placentával együtt rakják-e rá az emberre a babáját, vagy fél nap múlva. Nekem a harmadik napon indult meg a tej. Szerintem ez adottság kérdése is, meg függ attól is, hogy mennyire idegesítik fel az ember lányát. A szoptatás vagy működik vagy nem.
124. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 107. - Miracska1979)
2012. júl. 23. 14:53

Erre való az internet, hogy az ember ne hülyén kezdje. Nem csakfórumozni kell tudni használni a netet, márpedig sokan leragadnak annál a résznél. Csetelni tudnak, informálódni nem.


Ez NEM vonatkozik a cikkíróra.

2012. júl. 23. 14:48
Az utolsó bekezdésben pontosan összefoglaltad a lényeget, gratulálok a cikkhez:)
2012. júl. 23. 14:10
Ne foglalkozz senki rosszindulatú megjegyzésével! Nem egyedi eset, hogy nem tud a baba szopizni. És akkor mi van? Ha tápszerrel, hát tápszerrel kell etetni a babát, a lényeg, hogy szépen fejlődjön és egészséges legyen. Jól tetted, hogy megírtad a cikket, biztos, hogy sok hasonló sorsú anyuka erőt fog meríteni belőle. Jó egészséget Nektek!
2012. júl. 23. 12:44
Kedves loch ness! a tesó nemcsak anyatejet, semmilyen tejet nem kaphatott. Volt háztartási keksz darálva teával keverve, húslevesből a zöldségek pépesítve,különböző gyümölcsök összetörve. Na és főzelékek szigorúan csak rántással. Akkor 1968 volt, egy eldugott kis falu korlátozott lehetőségeivel. Az akkori védőnő viszont a hivatásának élt, és az ő érdeke egyezett anyukáméval: a gyerek nem halhat éhen holmi allergia miatt!!
120. Zebra25
2012. júl. 23. 12:06

ne adjanak neki

bocsi

119. Zebra25 (válaszként erre: 103. - Bonti74)
2012. júl. 23. 12:05

Én is nagy harcot vivtam az orvosunkal mert erőltette a tápszert, pedig volt tejem és gyönyöráen fejlődött a fiam. Csak ugye a kórházban nem tudtam szoptatni mert teletömték mindig tápival.Pedig már ott orditottam, hogy ne adjanak nekik.

De ahogy hazajöttünk, egyből tejet kapott.

2012. júl. 23. 11:29

Nagyon jó cikk!Köszönjük,hogy megítad!

Nekem 3 hétig volt maximum 40ml tejem,tápszeres volt a Fiam,de nem ez határozza meg,hogy mennyire vagyok jó anya,vag mennyire fejlődik jól.

Jó egészséget,sok boldogságot kívánok Nektek!

117. Bonti74 (válaszként erre: 108. - 6350755685)
2012. júl. 23. 10:39

Igen, igazad van, biztosan adottság kérdése is!

Csak szerettem volna picit arra biztatni az anyukákat, hogy ne adjanak pótlást, mert az még jobban csökkenti az anyatejet. De tuti vannak esetek, mikor muszáj, pl. a te eseted is ilyen. Nálunk nem csökkent a súly, csak nem emelkedett, ha csökkent volna tuti én is pótláshoz folyamodok!

116. Zsuzs76
2012. júl. 23. 10:38

Hihetetlen, hogy milyen emberek vannak, és ezeknek kellene támogatni, segíteni az anyukákat! nem csoda, ha nem tudnak szoptatni sokan, mert akinek sikerülne, még sokszor azokat is annyira stresszelik, hogy végül nem megy a dolog. Nekem szerencsém volt, mert császárral szültem, de egyből mellre tették a babát, addig polcolgatták, amíg összejött a "csatlakozás". Aztán amikor már itthon voltunk, akkor a gyerekdoki már mondta, hogy valószínű tápszer kell, mert nem gyarapodik (ez 1 hét után!). De a védőnőm is támogatott, hogy azért adjunk már esélyt, hogy beinduljon a dolog, ráadásul én is bimbóvédővel tudtam csak szoptatni, úgy meg a babának is sokkal nehezebb. Végül elkezdett gyarapodni, de nem sokon múlott, hogy tápszer legyen. Ráadásul mérnem kellett minden evését (előtte, utána mérlegelés), hogy eszik e rendesen, amitől meg én voltam ideges (ez sem jó a tejnek).

Aki ilyet kijelent, mint ez a te védőnőd, az keressen valami más munkát magának! A tapintatlan az enyhe kifejezés. Biztos, hogy többé szóba sem állnék vele! Elküldeném melegebb éghajlatra!

Kívánok nektek jó egészséget, sok boldogságot a babával!

115. KHajni79 (válaszként erre: 114. - Loch ness)
2012. júl. 23. 10:33
Bocsi hogy beleszólók a nagyim szerint én 30 x éve vajas rántánt meg tejbegrízt kaptam :-)) meg tápszert keményen volt 1 fajta :-) ja meg tehén, illetve kecsketej :-))hisz vidéken vagyunk :-))
114. loch ness (válaszként erre: 99. - Cicakaktusz)
2012. júl. 23. 09:53
Engem érdekelne, mit evett a tesód. Már sokat töprengtem rajta, mivel lehetett etetni régebben egy csecsemőt, ha nem volt anyatej. Leírnád?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook