Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


754. fildus (válaszként erre: 753. - Bellus1)
2008. dec. 30. 09:04

Én úgy tudom, hogy a Szent Imre kórház nagyon baba barát kórház. A szülésznőm szavaiból azt vettem ki, hogy szülés után pár órára elviszik a babát (megfürdetik, megvizsgálják, felöltöztetik), de utána visszahozzák és végig Veled lesz.


Hálapénz? Hallottam már olyat, hogy a terhesgondozás összegének a 10szeresét szokták adni. De szerintem ez annyira pénztárca függő.


Én például nem tudok annyit adni, mert a szülésznőm is fogadott lesz. Így annyit fog kapni, amennyit úgy gondolom, hogy "megérdemel".


Persze ez szerintem attól is függ, hogy SZTK-s rendelésre, vagy magánrendelésre jársz. Ha SZTK-s akkor célszerű konkrétan rákérdezni. Ha nem szívbajos a dokid, akkor megfogja mondani az árat!

753. Bellus1
2008. dec. 30. 08:19

Sziasztok!

Én elvileg márciusban fogok szülni a Sent Imrében Dr.Barna Istvánnál. Első baba, így enyhén szólván tapasztalatlanul állok a témához.

Tudna esetleg valaki infót adni, aki szitén ennél a dokinál szült, hogy hogy megy ez a hálapénz -dolog? Mondjuk, a január végi következő rendelésen tervezem, hogy amúgy is nekiszegezem akérdést, de hátha addig is tudtok valami iránymutató összeget mondani.

A másik kérdésem pedig az, hogy szülés utántól végig velünk maradhat a baba?


Nagyon köszönöm előre is a frissek és tudatlanok nevében!


Bellus

752. Szilvita (válaszként erre: 751. - Fildus)
2008. dec. 29. 21:57

Nahát, lehet hogy találkoztunk is, én 16.40-re mentem:)

Megkérdeztem, és ugyanazt mondta, övé a megtiszteltetés stb. Nagyon kedves volt. Más fórumokon nagyon jókat olvastam róla, valaki azt írta, hogy ügyeletes orvos volt a szülésénél, és nagyon rendes volt, el se mozdult mellőle, pedig nem volt fogadott orvosa.

Na meglátjuk.

Most nézem, neked már jó nagy a pocakod, akkor a tapasztalataidat majd megoszthatod velünk hamarosan:)

751. fildus (válaszként erre: 750. - Szilvita)
2008. dec. 29. 15:20

Nekem a férjem mondta, hogy kérdezzem meg elvállal-e, mert az egy dolog, hogy hozzá járok...

Azt hiszem a harmadik alkalommal kérdeztem meg, hogy elvállal-e, az volt a válasza, hogy igen, és számára megtisztelő, hogy Őt választom.


Mivel Ő a Szent Imre kórházba tartozik, ezért minden vérvételre a fehérvári útra kell menni (mindig be kell állni az 1-es ablakhoz, ahol a kismamákat soron kívül fogadják) A kötelező UH-ra (4 van belőle) pedig a Bártfai rendelőintézetbe kell menni!


Arra azért vigyázni kell, hogy Babukád ne akarjon nagyon idő előtt jönni, mert betöltött 35. héttől lehet a Szent Imrében szülni, mivel nincs koraszülött osztály.


Majd a terhesség végefelé érdemes beiratni a kiskönyvbe (én a 30. hét után kértem meg), hogy ha mentő szállít oda vigyenek (ezt Nyulasi írja be, és lepecsételi és aláírja).


Én is ma megyek hozzá, úgyhogy most megyek is készülődni, mert 5-re van időpontom!

750. Szilvita (válaszként erre: 749. - Fildus)
2008. dec. 29. 12:25

Én is a Műegyetemen kezdtem, nekem egy barátnőm ajánlotta, aki asszisztensnőként dolgozott az egyetemen. Ő nála szült, és istenítette, dehát azért egy kollegával biztos másként bánik.

Mondjuk rendes volt eddig velem mindig. Ma megyek hozzá, szerinted már most kérdezzem meg, hogy elvállal-e? Nem is gondoltam, hogy ezt meg kell kérdezni... Annyit mondott, mikor először mentem ultrahangra terhesen, hogy ha baj van bármikor hívjam, meg a Szent Imre kórházba mehetek,mire én naívan megkérdeztem, hogy akkor ott fogok szülni, mire ő mondott egy igent:)

749. fildus (válaszként erre: 748. - Szilvita)
2008. dec. 29. 12:15

Szió :-)


Jaj, de jó, hogy még valaki!

Én 2002 óta járok már Nyulasihoz, kezdetben még a műszaki egyetemre, de elég régóta a magánrendelésére járok a Tompa utcában.


Én csak annyit kérdeztem Tőle, hogy el vállal e. Anyagi kérdésekre nem tértünk ki. Barátnőm egyik ismerőse megkérdezte tőle, neki azt válaszolta, hogy Ő nem mond árat, nem várja el, és annyit adjon, amennyit úgy gondol, hogy megérdemel...


Szülésznőt Ő ajánl (Tóth Irén), vagy elfogadod, vagy nem.Én felhívtam telefonon, találkoztunk, és a férjemmel úgy döntöttünk, hogy szeretnénk felkérni. Én elfogadtam, így fogadott orvosom és fogadott szülésznőm van!

2008. dec. 29. 12:03

Sziasztok!

fildus, nekem is a Nyulasi Gábor a dokim, még csak 10 hetes terhes vagyok, nem sok tapasztalatom van vele. Neked van? Beszéltél már vele az anyagiakról? Van már szülésznőd? Ja, és én is a Dél-pestihez taroznék:)


Én is voltam a Bártfai rendelőben a szonográfusnál, és velem nagyon kedves volt a nő, kb.6 percig vizsgált, és egy percet sem kellett várnom.

747. rencsilany (válaszként erre: 744. - Fildus)
2008. dec. 20. 12:39

nekem sem volt semmi várakozás.mentem,rögtön sorra is kerültem:)

tiszta kihalt volt minden

746. mandy (válaszként erre: 745. - Lizi34)
2008. dec. 19. 21:26
4450 gramm? Azta :)
745. lizi34 (válaszként erre: 742. - Sharon79)
2008. dec. 19. 09:38
Szia!Én már 8 hónapja,hogy szültem a kórházban .A bevitt pelenka mindig a kicsi kocsijában volt a törlőkendő a szobában a pelenkázón.Ezeket kellett vinni,popsikrémet adtak.Textílpelenkát is lehet vinni(büfiztetés)Ruhát az apuci hozta mikor hazavittük a picit.A csecsemősök olyan rendesek voltak ,hogy a pelust kicserélték nagyobb méretüre mert amit vittünk kicsi volt a 4550 g fiamra.
744. fildus (válaszként erre: 737. - Rencsilany)
2008. dec. 18. 18:35

Kiváncsi leszek Neked milyen volt a véleményed a mai napról...


Nekem 3/4 2-re volt időpontom, de már fél 2 előtt sorra kerültem. Hipp-hopp végeztek is, és még fotót is kaptam!

743. fildus (válaszként erre: 742. - Sharon79)
2008. dec. 18. 18:32

Szió :-)


Ruhát bentre nem kell vinni, csak olyan ruhát, amiben majd haza viszed.

Viszont pelenkát és popsi törlőkendőt vigyél magaddal, mert a TB csak 4-et támogat, de ne add oda a csecsemősöknek, legyen nálad!


Megkérdezhetem ki az orvosod?

2008. dec. 18. 17:50

Sziasztok!

38 hetes kismama vagyok, és én is ebben a kórházban szeretnék szülni. Azt tudja valaki, hogy babaruhát kell-e vinni az ott tartózkodás idejére?

Ha írt már róla valaki, akkor bocsánat, de nem tudtam mindent visszaolvasni...:)

741. rencsilany (válaszként erre: 740. - Fildus)
2008. dec. 17. 19:01

hátigen.ebben igazad van.De az ember úgy van vele,hogy amiíg a saját bőrén nem tapasztalja,nem áll odébb.

reméljük nem is fogjuk tapasztalni!!:)

740. fildus (válaszként erre: 739. - Rencsilany)
2008. dec. 16. 20:46
Ők is csak emberek, lehet rossz napjuk, rossz passzuk...., csak ezzel az a baj, hogy lehet az életed, babád élete múlik rajta...
2008. dec. 16. 17:02

Ja amúgy azt gondolom,ha jobban belekutat az ember a dokik munkájába,mindenkinél lehet találni valami bibit.

Nekem is a volt drnőmről tudnak olyat is mondani,hogy hűha.De velem mindig rendes volt,és rendesen ellátott a szülés alatt,után,stb...

Mindenki követhet el hibát és emellett lehet emberséges is.

Ezzel nem feltétlen védeni akarom őket!

738. rencsilany (válaszként erre: 736. - Mandy)
2008. dec. 16. 16:59

Én is erre utazok.Akik nekünk ajánlották csak jót tudtak róla mondani.

Remélem januárra kieszeli a szabadságát is,mert nagyon nem az én műfajom a vitatkozás meg a faggatózás stb...

Velem eddig gond nem volt szülés alatt,bízom benne most sem lesz!

737. rencsilany (válaszként erre: 735. - Fildus)
2008. dec. 16. 16:56

Én háromnegyed 5-re:)

Sajna nem találkozunk:(

Amugy velem is kedvesek voltak telefonon.

Amikor nyár elején ott jártam akkor ez nem volt elmondható róluk.

Remélem már változtattak rajta!

736. mandy (válaszként erre: 734. - Rencsilany)
2008. dec. 16. 14:52

Én tutira maradok nála....bár ahogy írtam, okom sincs váltani, velem mindig nagyon rendes volt.

A helyedben komolyan beszélnék vele januárban, aztán döntenék.

735. fildus (válaszként erre: 733. - Rencsilany)
2008. dec. 16. 14:27

Wow, nekem a dvd-t nem mondta...

Én csak azt kérdeztem mit tudok csinálni, ha esetleg a BKV sztrájk miatt nem tudok elmenni. Tök kedvesen mondta, nem gond, csak telefonáljak oda, és találunk másik időpontot...

Én augusztusban voltam, akkor a fél napot szintén ott töltöttem.

Te hányra kaptál időpontot?

Én 3/4 2-re :-)

734. rencsilany (válaszként erre: 726. - 262b7bb370)
2008. dec. 16. 12:53

Te jó ég!

Mi eddig csak jót hallottunk róla.Azért is mentünk hozzá.Nekem eddig hála égnek semmi probléma nem volt a szüléseknél.Csak most se legyen,mert félek ettől nagyon.

Jajj, olyan rossz ez a bizonytalanság.Menjek vagy maradjak,vagy mit tegyek?!

733. rencsilany (válaszként erre: 732. - Fildus)
2008. dec. 16. 12:51

Igen,ez így van.Én is csütörtök délután megyek.

Azt is elárulta a hölgy,hogy ha viszek dvd-t,akkor 2000 ft-ért csinálnak felvételt a babáról.

Kiváncsi leszek mit újítottak,mert én még nyáron voltam ott uh-on,de akkor ültem ott vagy 2-3 órát,mire sor került rám.

732. fildus
2008. dec. 16. 11:26

Sziasztok lányok!


A fehérvári úti rendelő intézetben, állítólag idén már nem lesz ultrahang szabadság miatt...

Ezért a Bártfaiba kaptam a beutalót, ahová, állítólag december eleje óta időpontot kell kérni...

Ma felhívtam őket, és csütörtökön délutánra kaptam időpontot...

731. contu (válaszként erre: 729. - 262b7bb370)
2008. dec. 15. 22:03

Bocs, már korábban akartam válaszolni, de a tűzfal hisztizett.


dr. Rabóczki Marietta a dokim.

730. mandy (válaszként erre: 726. - 262b7bb370)
2008. dec. 15. 16:38
Jesszus, micsoda dolgok derülnek ki a dokimról. Én tényleg 8 éve meg vagyok vele elégedve.....vagy lehet, hogy csak azért, mert semmi gondom nem volt, vagyis nem is igazán volt dolga velem, azt leszámítva, hogy ott volt....
2008. dec. 15. 13:41
Contu Neked ki is volt a dokid?
728. 262b7bb370 (válaszként erre: 727. - Contu)
2008. dec. 15. 13:40
Sajnos itt is életmentő volt a császár, csakhogy előtte ez fel sem merült a dokiban. 16 órát vajúdott így.
727. contu (válaszként erre: 726. - 262b7bb370)
2008. dec. 15. 13:37
Ez nagyon durva. Nálam is téraránytalanság volt a fiamnál, de erre már a 36. héttől gyanakodott a szülésznő. A dokim szerencsére pont emiatt szinte a vajúdás elejétől ott volt és nagyon figyeltek ránk. A szakértelmüknek köszönhetően nem lett baja a fiamnak, pedig a végén sürgős császár lett belőle.
726. 262b7bb370 (válaszként erre: 725. - Rencsilany)
2008. dec. 15. 13:34

Olvasom, hogy a Balogh doki, "furcsán" viselkedik.

A barátnőm is hozzá járt, végig kedves, vicces volt vele, majd mikor eljött a szülés ideje, kiderült, hogy téraránytalanság lépett fel.(túl nagy volt a baba buksija) Fogta magát a doki és lelépett, miközben 3 másik idegen orvos vette körül szegényt és a végén császár lett. Ezek után egyszer sem nézett be hozzá, hogy érdeklődjön a hogylétük felől.

Róla egyébként eddig vegyes véleményeket hallottam.

725. rencsilany (válaszként erre: 721. - Contu)
2008. dec. 15. 11:28

Igen.Kicsit olyan,mintha ezzel akarná kifejezni,hogy nem akar vállalni.

Hát januárban meglátjuk mi lesz.Akkor vallatni fogom,mi a baja...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook