Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


904. lizi34 (válaszként erre: 902. - Ancsa09)
2009. jan. 20. 15:43
S zia!éN NÁLA SZÜLTEM 9 HÓNAPJA.nAGYON KEDVES,ODAFIGYELŐ,HATÁROZOTT.jÓL FELKÉSZÍT A SZÜLÉSRE.cSAK AJÁNLANI TUDOM .sZÜLÉS UTÁNI NAPOKON IS ODAFIGYELT RÁM,ÉRDEKLŐDÖTT.jÓ VÁLASZTÁS!
903. rencsilany (válaszként erre: 900. - Fildus)
2009. jan. 20. 13:18

gyönyörű babátok van,gratulálok!Mennyi haja van!!!!

Mikor mehet haza?

902. Ancsa09
2009. jan. 20. 11:56
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni,hogy esetleg valaki ismeri-e Széles Ágnes szülésznőt,mert Őt ajánlották nekem. Véleményekre vagyok kíváncsi vele kapcsolatban.
901. kikata (válaszként erre: 899. - Fildus)
2009. jan. 19. 19:18
Örülök, hogy jobban van a pici lányotok:)) Jó lesz már neki végre otthon:)
900. fildus (válaszként erre: 898. - Szilvita)
2009. jan. 19. 00:20

Köszönöm szépen!

Tiszta apja a drágám! De vhogy igy is szerettem volna!

899. fildus (válaszként erre: 896. - Kikata)
2009. jan. 19. 00:20

Napról napra jobban! Tegnap este levették az infúzióról! Ma mikor mentünk hozzá, már mosolygott is! Megfürdettük Apácskával, megetettük, egy élmény volt....

Holnap megyek a doktornénihez (illetve ma :-)), remélem hamarosan hazahozhatjuk a kis királylányt!

898. Szilvita (válaszként erre: 895. - Fildus)
2009. jan. 18. 21:12

Szia Fildus!

Sokat gondoltam rád, olvastam hogy bementél, aztán megszületett a babuka. Remélem jól van a pici, biztos minden rendben lesz!!!

Micsoda hajasbaba:D Gratulálok!

897. kikata
2009. jan. 17. 18:41
Egyébként én is azt mondtam, hogy nagyon jó volt, hogy van fogadott orvosom, így azért biztonságban éreztem magam, csak azért elég szomorú, hogy aki nem teheti meg, hogy fogad, azzal nem törödnek úgy ahogy kellene, persze tisztelet a kivételnek.
896. kikata (válaszként erre: 895. - Fildus)
2009. jan. 17. 18:12
És hogy van picurkád?
895. fildus (válaszként erre: 892. - Ancsa 37)
2009. jan. 17. 18:01

Nőgyógyászom: Nyulasi Gábor

Szülésznő: Tóth Irén


Mindkettőt nyugodt szívvel csak ajánlani tudom! Ha Ők nincsenek, akkor lehet a szülés is negatív élmény lett volna.

Mikor megtudták, hogy baj van a babával, mindketten érdeklődtek. Az orvosom ma is hívott, hogy mi volt a baba látogatáson. Pedig ugye már nem is vagyok bent, sőt mondta hétfőn is keresni fog, mert tudja, akkor megyünk a doktornővel beszélni...

894. kikata
2009. jan. 17. 17:29
Amikor én most bent voltam, volt egy lány, aki nem tudott felkelni szülés után mert varrni kellett. Az a lényeg, hogy a szülésznője egyfolytában mellette volt, 5 percenként bejött hozzá és körbeugrálta. Fogadott szülésznője volt, de akkor is nagyon rendes volt vele.
893. 262b7bb370 (válaszként erre: 891. - Mandy)
2009. jan. 17. 16:48
Én is hívtam, ha Ő nem intézkedik, rosszabbul jártunk volna mindketten!
892. Ancsa 37 (válaszként erre: 887. - Fildus)
2009. jan. 17. 12:51

Gratulálok Fildus a babucihoz, és nagyon sajnálom, amit a dolog emberi oldaláról írtál.


Tavasszal én a Szt.Imre nógyógyászatán feküdtem 3 napot-nekem nagy csalódás volt, le is írtam ide májusban.


Képzeld, kaptam gyógyszert hogy szedjem. Kimentem a nővérpulthoz megkérdezni, hogy hányszor hányat, mert nem ismerem. Mondta 3x1. Visszamentem a kórterembe, öntöttem magamnak vizet, hogy bevegyem. A szobatársam szólt rám, hogy nehogy lenyeljem, mert az hüvelykúp!!! (tökre nem úgy nézett ki, hanem egy kis golyócska) Látta a nővér hogy nem ismerem, rá is kérdeztem - Utrogestanről van szó, mégsem szólt, hogy ember, ezt nem lenyelni kell. Na, erről ennyit.


Azt hittem, azért a szülészeten más a helyzet.


Elárulod, hogy ki volta dokid, és a szülésznőd? Őt fogadtad, vagy akit a "gép" kisorsolt?

891. mandy
2009. jan. 17. 12:44

Sziasztok!

Ugyanez jutott eszembe nekem is.

Hogy akkor addig jó a Szt Imre, amíg komplikációmentes a szülés illetve a benntartózkodás. Nekem eddig mindkétszer így volt, és remélem most is így lesz.

Bár hozzáteszem, én biztosan hívtam volna az orvosomat. Ha már megkéri az árát, akkor igenis legyen az őrangyalom, amíg benntvagyok, és ugráljon körbe!!!

890. kikata (válaszként erre: 889. - 262b7bb370)
2009. jan. 17. 12:38

Én is pont ezt gondolom, hogy ha nincs gond, akkor nincs ilyen tapasztalat. Nekem babám majdnem végig velem volt, csak akkor toltam be, ha zuhanyozni mentem. Így sok panaszuk nem lehetett rá. Azt én sem mondom, hogy mindenki egyformán kedves, sajnos.

Talán a fiatalabbak még lelkesebbek, és ugyan ez elmondható a nővérkékről is.

889. 262b7bb370 (válaszként erre: 888. - Fildus)
2009. jan. 17. 12:24

Szia Fildus!


Borzasztóan sajnálom, de gartulálok a babához és biztos hamar minden rendbe jön és otthon lehettek végre együtt!


Az én átélt esetem is hasonló, nekem is besárgult a kisfiam és szintén sz.rtak ránk nagy ívben.

Valószínű ha nincs semmi gond és komplikáció akkor mindenki kedves és segítőkész, mivel nincs probléma amit meg kéne oldaniuk. Gondolom én.


Azért tényleg érdekes, hogy mindketten (kikatával) mostanában szültetek és ennyire eltérő a tapasztalat ugyanazon személyzet mellett.


Kitartás!!!

888. fildus
2009. jan. 17. 09:23

Szülésről nekem csak pozítiv élményem volt, de a bent tartózkodás maga volt a pokol! Inkább háromszor is megszülök, de vasárnaptól máig én totálisan kikészültem lelkileg. Szartak ránk nagy ívben!

Babókám az első két napot átaludta, utána mentem, hogy nem tudom szoptatni, segítsenek. Nem segítettek. Sokszor jártam a nyakukra, ezért kaptam cukros vizet. Aztán kiderült hogy születése óta puffadt a hasa, magától nem tudott kakilni csak beöntés segitségével, tegnap besárgult, kék fény alá tették 24órára, és infuzióra kötötték, mert kihányt mindent.


Ma reggel mikor behozták a kék fény lejárta után, tudtam kicsit szoptatni bimbóvédővel, miután tegnap kaptam fejőgépet. Aztán jött egy csecsemős, hogy menjek vissza a babával, mert az orvos beszélni akar velem.


Szóval engem kiengedtek a kórházból ma, de babukámat átvitték a gyermek klinikára kivizsgálás céljából. Csináltak neki hasi uh-t, koponya uh-t, vettek pisi, és kaki mintát, vért. Infuzión van még mindig. De mellé kap mini dózisoknak (2 ml) tápszert is. Estig szerencsére nem hányta ki.

Holnap vinnem kell be anyatejet, bevizsgálják (mert nem sárga, hanem zöldes színű), és ha minden rendben van vele, akkor tápszer helyett azt fog kapni.

Remélem holnap mikor megyünk jó híreket kapunk!

887. fildus
2009. jan. 17. 09:22

Január 9-én reggel nekem is folyt vmi, azt hittem magzatvíz, ezért a szülésznőm mondta menjünk be a kórházba. Megvizsgált egy nő, azt mondta nem az, ki akart engedni a kórházból, de pont az osztályvezető orvos volt bent. Aki bent tartott!


Vasárnap az orvosom volt pont ügyeletes. Megvizsgált reggel, mert mondtam neki, hogy fáj a derekam és hasam, de nem tudom mérni az időt, mert állandóan fáj, elküldött NST-re, de nem mutattak fájást.

Délután mikor bejött a férjem 25 perces fájásaim voltak. Doki is jött, közölte vele, Apuka ezek csak jósló fájások, még nem szülünk. Amint elment a 25 perces lecsökkent 10perces fájásra. Másfél óra múlva jön a doki, nah hogy vagyunk dumával. Férjem közölte vele másfél órája 10 perces fájásaim vannak. Mondta akkor menjek megvizsgál. Kiderült bő két újnyira ki voltam nyílva. Úgyhogy mentem az osztályra összepakolni. Megkaptam a beöntést és irány a szülőszoba, ez volt este 8 körül. Férjem persze a védőruhát otthon hagyta, gyorsan hazament érte, utána meg a fényképező gépet hagyta otthon :-)

Aztán 23:13-kor megszületett a gyönyörűségem, kemény 10 kitolásból, gátvédelemmel.

886. fildus
2009. jan. 17. 09:21

Sziasztok a másik szobában leírtam a szülést és benyomásaimat, mindjárt bemásolom!

Nem akarlak elkeseríteni benneteket, de én hatalmasat csalódtam a Szent Imre kórházba!


Nem a szülés, hanem a bent tartózkodás miatt!

885. Ancsa 37 (válaszként erre: 880. - Kattantak)
2009. jan. 16. 22:36

Nagyon köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltál, ha nem gond, lenne még pár kérdésem:

A szülészővel mennyire voltál megelédeve? Megérte fogadni? Vele a terhesség alatt is kapcsolatban votál? Mi az árfolyama, meg persze a dokié is érdekel. Előre megkérdezted, vagy adtál, amennyit gondoltál?


Terhesgondozásra a maszekrendelőbe jártál, ott is UH-ztak? Mert ettől picit félek-7E a vizsgálat, 7E az UH, a 9. hónapban már hetente kell menni, ki tudja ezt kifizetni? Mert én alkalmazottként nem, az tuti.

És gratula a babucidhoz!


Kikata, neked is nagyon köszi, meg fogom nézni amit ajánlottál! :-)

884. mandy (válaszként erre: 883. - Mágika75)
2009. jan. 16. 20:19

Köszönöm szépen, testileg teljesen jól :)

Lelkileg.....kicsit néha rámjön az aggódás. Nem a szüléstől, attól nem félek, csak izgalmat érzek.

Viszont Bálintomtól sosem töltöttem távol 1-2 óránál többet, nem tudom hogy fogjuk bírni azt a 3-4 napot, amíg a kórházban leszek (Ő biztos jobban viseli majd, mint én).

883. Mágika75 (válaszként erre: 875. - Mandy)
2009. jan. 16. 20:11

Köszönöm a hasznos infót!


Hogy vagy?

882. kikata (válaszként erre: 881. - Kikata)
2009. jan. 16. 19:12
Ezen belül: Szülészetek, kórházak, és azon belül megtalálod a "szent imrében akarok szülni" topikot.
881. kikata (válaszként erre: 871. - Ancsa 37)
2009. jan. 16. 19:11

[link]

nézz körül itt, ez is szent imrés fórum.

2009. jan. 16. 19:09

sziasztok!

dec végén szültem e szent imrébe Barna Péternél, és volt fogoadott szülésznőm is Kecskemétiné Vera... én mindkettővel nagyon elégedett voltam... a szülésnél mindkettő (sőt Péter apukája is) folyamatosan figyeltek... sajna nem ment simán, bezöldült a magzatvizem, nem tágultam rendesen... mindent megtettek, hogy természetes módon szülhessek, de sajna végül császár lett... a kórházba minden nap voltak nálam... aznap mikor hazajöhettem volna belázasodtam... Péter apukája azonnal nekilátott a vizsgálatoknak... és persze minden könyörgésem ellenére, hiába ment le másnapra a lázam, még két napig nem engedtek haza, mert inkább a biztosra mentek...

Ami még nagyon szimpatikus volt, hogy egyikőjük sem tartotta a kezét a pénzkérdésénél, sőt úgy kellett mindkettőt levadászni, Péter a varratszedésnél el is köszönt és már indult is ki, úgy mondtam, hogy azért várjon...


Ami még friss tapasztalatok: a kaja aránylag jó volt, bár minél jobban éreztem magam annál kevésbé izlett, ennek valszeg az volt az oka, hogy az első pár napban örültem, hogy elém rakták semmi kedvem nem volt a hűtőhöz,mikróhoz rohangálni...

Csecsemősök: rám rám ilyesztettek, hogy nem valami kedvesek, hát komolyan én nagyon pozitívan csalódtam... mondhatom mindenki nagyon kedves és segítőkész volt, ugyan ez a gyerekorvosokra is elmondható volt... volt olyan csecsemős, miután lejárt a műszak (Vele már kétszer is találkoztam, mert egy hétig voltam a kórházba) bejött elköszönni, ez annyira jól esett...

A gyerekágyasok is kedvesek, segítőkészek voltak...

Nekem két negatív szól a kórház ellen: az egyik, hogy piszok magasak voltak az ágyak, frissen császározva nem volt nagy élmény fel, le mászkálni... a másik, hogy azért az rossz volt, hogy nem lehetett látogatni... persze azzal egyet értek, hogy ne mászkáljon be ezer ember, de azért az apákat beengedhetnék... nagy segítség lett volna...

879. mandy (válaszként erre: 878. - Rencsilany)
2009. jan. 16. 18:26
Védőnő NST-t? Hát ilyenről még nem hallottam, de lehet. Ha van ilyen gépe, akkor biztos nem csak dísznek áll ott :)
878. rencsilany (válaszként erre: 875. - Mandy)
2009. jan. 16. 17:06

de ezt a védőnő is megcsinálhazja ugye?Én úgy tudom,meg itt van is nekik a rendelőjükben...

De azért köszi,hogy irtad,mert nem tudom melyik lesz belőle:)

877. rencsilany (válaszként erre: 874. - Kikata)
2009. jan. 16. 17:05

köszi!


Csak azért kérdeztem,mert a Máv kórházban az ebéd az csapni való volt.Ha ráismertél egyáltalán...

Én sem vagyok nagyétkű,de már jobb tájékozódni:)

876. mandy (válaszként erre: 873. - Rencsilany)
2009. jan. 16. 12:26
Én is elvoltam a kajával, de a látogatók úgyis hoznak ezt-azt :)
875. mandy
2009. jan. 16. 12:25

Sziasztok :)

Voltam az első NST-men. Rencsilány, Mágika és akik majd még mennek, azoknak írom, hogy jól átrakták, már nem a rendelőben van, hanem a kórház A-épületében, alig találtuk meg. Fura is, egy nagy tárgyalószerű teremben van.

De nagyon jó lett - állítólag, én ugye nem értek hozzá :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook