Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! fórum

80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! (beszélgetős fórum)

17. abigel45 (válaszként erre: 11. - Cepheus)
2018. okt. 22. 06:01
Ügyi vagy:)
16. abigel45 (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2018. okt. 22. 06:00
Igen, tudom, hogy muszáj a mozgás, bár ilyen kövéren még nehezebb rávenni magam. Azért persze nem henyélősek a mindennapjaim, fél óra séta mindig megvan, kis kertészkedés, takarítás stb. Sok-sokféle mozgásformát próbáltam már, háááát, nem találtam olyat, amit ne feladatként élnék meg. Ettől függetlenül fogok majd mozogni. Évek óta ketogén szerint élsz?
15. 38fa403bdc (válaszként erre: 1. - Abigel45)
2018. okt. 22. 03:17
Pár hónapja már csatlakoztam hasonló “kezdeményezéshez”, de akkor nem voltam kitartó, most viszont már két hete (tudom, ez sem sok, de nekem rengeteg) folytatok valamiféle diétát, és olyan szinten vagyok magam alatt, hogy azt érzem, szükségem van hasonló cipőben járó(k) társaságára. 48 éves, 86-87 kg körül vagyok, egész életemben fogyókúráztam:), legalábbis ezt érzem, sportolni csak azóta nem sportolok, mióta 75 fölé mentem, és sajnos nehezíti a fogyókúrámat az, hogy zöldséget szinte semmit nem ehetek, és más rostos ételt sem.:( De nagyon-nagyon szeretnék lefogyni 65-70-re, mert ezzel a mostani súllyal már a depresszió határán vagyok...
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Cepheus)
2018. okt. 21. 21:34

Én amikor egyedül magamra főztem, remekül elvoltam azzal, mit fogok enni. Gulyáslevest nem főztem magamnak, az biztos. De sok fagyasztott zöldség és szuperköret (köles, bulgur, hajdina) volt itthon.

Mostanában a sósat kívánom: sajt, tojás, kenyér... És nem sütök saját cipócskát, mert a fiam a boltit szereti.

Semmi akadálya nem lenne, hogy mellette süssek is, de több a munkám is, ami a gép elé szorít, és a kettőnk ételét is csak hamar összedobom.

2018. okt. 21. 21:23
Szeretek enni én is, pedig megfigyeltem, hogy kisebb az étvágyam, mint pár éve, nagyon könnyű túllépni, amit a bázis ajánl. Ma is több a zsír szerinte, mint kellene. Hát ez van, nem ehetek mindig csirkét és halat (most pl gulyáslevest főztem a 4 napra).
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Cepheus)
2018. okt. 21. 21:19

Én sokáig vezettem. Érdekes, hogy pár éve nem volt gond az 1300 Kcal-os étrend (picike vagyok), de most az. Nem tudom tartani. Vagy nem vagyok eléggé motivált, vagy fegyelmezett.

Igaz, akkor hét közben általában egyedül voltam, a fiam még kolis volt.

Szóval rajtam a mozgás egyébként is segítene, de így egyértelmű, hogy össze kell kapnom magam.

2018. okt. 21. 21:16

Én a Kalóriabázist vezetem, ez a mai napi napi összegzés:

Ma 580.82 kalóriával többet égettél el, mint amit bevittél.


Tökéletesen teljesítetted a mai tervet, csak így tovább!


Ebben az ütemben heti 0.53, havi 2.26, fél év alatt pedig 13.8 kg fogyást lehet elérni.


Célod kezdetétől a mai napig összesített kalóriamérleged (feltéve, hogy minden nap, minden étkezést rögzítettél): 55657.1 kcal égetés (terved 48840 kcal volt). Eszerint eddig 7.23 kg-ot kellett volna fogynod (terved 6.34 kg volt). Tényleges fogyásod: 8.9 kg


Ez jónak számít. Július 2-án kezdtem, ősz óta kevesebb a mozgás, mint szeretném, de ma tornáztam is.

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. okt. 21. 19:37
Jelenleg, na! :D
9. Guruljka (válaszként erre: 6. - Abigel45)
2018. okt. 21. 19:37

Lelenleg én is lusta vagyok, de ma már csináltam térdemelgetéseket.

Összeadódik az sok kicsiből is.

8. michelle.r (válaszként erre: 6. - Abigel45)
2018. okt. 21. 19:34

Ha valóban le akarsz fogyni, muszáj lesz kibújni a bőrödből. Valamilyen sportnak csak kell lennie, ami nem feladat, hanem élvezet. A fogyás nagyrészt a táplálkozáson múlik, de kell a mozgás az anyagcsere karbantartására, nem utolsó sorban olyan tartást ad, és lendületet, hogy eszedbe sem fog jutni félre kajálni. Ne rohanj sehova, egyszerűen próbálgasd.


Nem csak a paleo és a ketogén, de minden diéta csak addig működik, amíg tartod. Én is a szerint élek, már évek óta, nem csinálok belőle vallást, ha pizzát eszem, hát azt eszem. De inkább életmódként kezelem, mint diétaként.

2018. okt. 21. 19:02
Szia, én is ennyi idős vagyok, és épp fogyásban. Szívesen benézek olykor, beteszem a fórumot a kedcencek közé. Sok sikert, kitartást!
6. abigel45 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2018. okt. 21. 19:01
Én vagyok az akadálya:) Elég lusta ember vagyok, gyerekkorom óta ilyen voltam, imádtam olvasni és utáltam minden mozgást. Ez van... Próbáltam rajta változtatni, de az ember nem bújhat ki a bőréből, nekem minden mozgásforma nagy és nemszeretem-feladat. Persze attól még fogok tenni e téren is magamért, de az alapállás sajnos ez.
5. abigel45 (válaszként erre: 3. - Apeeng)
2018. okt. 21. 18:58
igen, én is így gondolom, a 65 kg nagyon távoli cél:) úgy több évnyi szerintem. Egyelőre a 75-tel is boldog lennék:)
4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Abigel45)
2018. okt. 21. 18:44

Ne haragudj, nem értem. Azt írod, sajnos sosem edzettél.

Hát mi az akadálya, hogy otthon, ingyen, a Neked tetsző gyakorlatokat elvégezd?

Én 55 évesen fogytam 25 kilót, de eleve 150 cm vagyok.

Azóta változtam, abbahagytam az akkor megszokott mozgást, és jött vissza rendesen, mert lusta is vagyok, és az (ülő) munkám is több. De nem sajnos, mert a lusta kizárólag én vagyok.

3. apeeng (válaszként erre: 1. - Abigel45)
2018. okt. 21. 18:37

Még annyit, hogy /% ne akarj lenni, mert az nem megy..a szervezeted azt nem viselné jól. Eleinte elégedj meg a 75-el. aztán tartsd fél évig, majd utána jöhet a 72 kiló.

de 65? azt ne.

2. apeeng (válaszként erre: 1. - Abigel45)
2018. okt. 21. 18:35

A félreértések tisztázására... én tíz évig voltam vega, na akkor pont jó volt a súlyom..aztán kattant valami, és elkezdtem újból falni a húst..zsírtól csöpögő disznótoros komatálakat, sós szalonnákat hatalmas friss kenyérrel..


most pont úgy küzdök, mint te..csak nem vagyok vega. Ráadásul nálam már nagyon nem mindegy pár kiló felesleg sem..

2018. okt. 21. 17:58
173 cm-hez sajnos 80-as súlyt cipelek... 45 éves vagyok, hormonális gondokkal. Szeretnék társakat találni, akik hasonló célokkal rendelkeznek. Már mindenféle módszert próbáltam (legalábbis szerintem már nincs olyan, amit nem), mindegyik csak ideiglenesen hozott eredményt, jojóztam. Most nincs módszerem, csak figyelni fogok, hátha így jobban megy. A szénhidrát nagy mumus, attól nagyon hízok, de a ketogén és társai is csak addig működtek, amíg tartottam őket. Van egy lányom, ülőmunkát végzek. Sajnos sose edzettem, de azért van bőven fizikai munka a napjaimban. Azért szeretnék mozgást is beiktatni, illetve tényleg úgy fogyózni, hogy azt akár még szeressem is, és ne olyanokat egyek, amit amúgy nagyon nem szeretek. Vega is vagyok, ami a fogyó szempontjából tudom, nem túl jó, de ez van. Várom a társakat, együtt könnyebb lenne...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook