Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos kislányomnak nem ízlik a gyümölcs... fórum

5 hónapos kislányomnak nem ízlik a gyümölcs... (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. lisa65
2010. júl. 18. 13:49
Akkor édesitsd neki mézzel!
33. emmmy
2010. júl. 18. 13:48
Lehet, hogy valóban szüneteltetem kicsit a gyümiket, közben esetleg megkóstoljuk a tejpépet, ízlik e neki.
32. emmmy
2010. júl. 18. 13:46

Nálam ez az elég a tej vagy nem dolog örökös vívódás. Annyira ki van centizve a tejem, hogy éppen elég neki minden étkezésre, egy cseppet sem tudnék kifejni. Ezért szerettem volna legalább egy étkezést kiváltani, persze lehet, hogy ez csak pszichésen nyugtatna meg.

Amúgy azért nem vagyok én sem híve a korai hozzátáplálásnak + a keksznek stb. mert a környezetemben egyre több a tej vagy lisztérzékeny gyerek és azt ezekre vezetik vissza.

Amúgy van házi almánk-barackunk, de ezek elég savanykásak. Ez a bajom éppen. :-(

31. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 30. - Lisa65)
2010. júl. 18. 13:45

Sztem sem ettől függ. 3 gyerekem van. Mindhárom kb 3 hónapos koráig kapott anyatejet. Ja, a középső 6 hétig.

A nagy 13 lesz, asszem egyszer kellett antibiotikum neki, de beteg is kb négyszer volt, a középső az betegesebb volt, ő minden évben egyszer megfázik, kicsiként meg gondja volt néha a fülével. A legkisebb az három éves múlt, és négyszer volt beteg.

Tesóm gyerekei full anyatejesek voltak nagyon sokáig. A nagy ott 11 éves, asztmás, és kb 20 dologra allergiás, kéthavonta beteg, minden szart elkap, a kisebbik is sűrűn beteg. Szóval ez is genetika.

30. lisa65 (válaszként erre: 22. - Maya80)
2010. júl. 18. 13:42

Maya80:

Nekem két fiam van. A nagyobbik sokkal tovább szopott és mégis ő volt a kisebb, a betegesebb, a gyengébb, érzékenyebb. A kisebbik fiam 1 hónapos koráig szopott és bizony ő sokkal egészségesebb és masszivabb gyerek volt mindig is. Tehát ez szerintem egyáltalán nem biztos, hogy ki mitől fejlődik jobban, mert van, hogy az anyatej tápértéke sem jó, hiába van sok mégsem lakik jól vele a baba, stb. És mint mondtam a kisebbik fiam egy nagyon egészséges gyermek volt, jól birta a bölcsit, ovit, sulit - kétszer volt beteg, egyszer három évesen, és egyszer 8 évesen! Szerintem ez nem ettől függ!

29. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 27. - Maya80)
2010. júl. 18. 13:39
Ja, a védőnők sok esetben akkora baromságokat mondanak, hogy égnek áll az ember haja. És az orvosok is sok esetben. Ez mondjuk fullgáz, de ez van.
28. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 27. - Maya80)
2010. júl. 18. 13:38
én főztem nekik amint tudtam. a bolti csak egy alternatíva.
27. maya80 (válaszként erre: 25. - 57aa4ea1e8)
2010. júl. 18. 13:34
Gyártanak sok mindent, hiszen üzlet! És a tájékozatlan anyukák bemennek a boltba és meg is veszik ezeket a termékeket. De ha előtte konzultálna egy képzett védőnővel valamint gyermekorvossal, akkor tudná, hogy nagy ívben el kell kerülni ezeket a termékeket.
26. maya80 (válaszként erre: 24. - 3cbd320f88)
2010. júl. 18. 13:32
Éppen ellenkezőleg. A tápszernek mindig ugyanolyan az íze, az anyatej viszont mindig más, attól függően, hogy az édesanya milyen ételeket fogyasztott. Így az anyatejes babák ízérzékelése sokkal kifinomultabb, hisz a tápszeresek folyton ugyanazt kapják.
25. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 22. - Maya80)
2010. júl. 18. 13:30

Hát azért ez nem teljesen így van. Mert akkor nem gyártanának 4 hónapos kortól bébiételt sem.

Mondjuk az én két fiam sztem éhen is halt volna, ha nem kaptak volna mást, csak anyatejet, vagy tápszert 6 hónapos korukig, és még ugyan jól fejlődtek. Az, hogy melyik baba, hogy fejlődik, az teljesen egyéni, még teljesen azonos súllyal születetteknél is.

24. 3cbd320f88 (válaszként erre: 22. - Maya80)
2010. júl. 18. 13:24
az is igaz, ha tápszeres egy baba könnyebben szokik rá az új kajákra...mintha tiszta anyatejes
23. 3cbd320f88 (válaszként erre: 18. - Danica16)
2010. júl. 18. 13:22
ez se butaság...az elején nálunk is elég gyatrán ment a dolog, de egy hónap alatt ki tudtam váltani a 3 étkezést
22. maya80 (válaszként erre: 10. - Lisa65)
2010. júl. 18. 13:22

Anno nekem is adtak háztartási kekszet meg más egyebeket, de mint mindenhol, ezen a téren is sokat fejlődtek (szerencsére), és fél éves korig nem szabad semmit adni egy babának, csak anyatejet! Ugyanis bármilyen más ételnek az emésztése sokkal több energiát igényel, mint amit tartalmaz, tehát nem használ, éppen ellenkezőelg!

A tehéntej, liszt, cukor, só pedig különösen kerülendő!!!

Én 30 éve ugyanolyan súllyal születtem, mint a kislányom, de a fejlődésünk ég és föld! anyukám megőrizte a régi papírokat, és a kislányom csak anyatejet kapott 6 és fél hónapig, mégis sokkal jobban fejlődött és egészségesebb volt, mint én.

21. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 17. - 3cbd320f88)
2010. júl. 18. 13:22
védőnők válogatja,régebben adtak,manapság nem igazán ajánlják....az a baj hogy ahány védőnő annyifélét mondanak.....mindhárom gyerekemnél merőben más hozzátáplálási elvek voltak pedig aránylag nem nagyok még a nagyobbak sem:))
2010. júl. 18. 13:22
Volt nálunk, hogy még a főzelékbe is raktam banánt 1-2 karika, csak a tudat talán...és akkor simán benyomta az egészet...cukrot nem használtam, inkább gyümivel édesítettem, mára már egy habzsolháp lett igazi férfi :)))
2010. júl. 18. 13:22
Ajánlom a sütőtököt, meg a sárgarépát. Ezeknek nem olyan erős az ízük. Mi naponta 2-3 alkalommal próbálunk ilyesmit enni.
18. Danica16 (válaszként erre: 12. - Emmmy)
2010. júl. 18. 13:21
De az is lehet, hogy a mostani dolgok fényében az lenne a legjobb, ha pár hétre teljesen felfüggesztenétek a kóstolgatást, és később kezdenétek, hátha akkor a kicsi kedve is jobban megjön hozzá.
2010. júl. 18. 13:20
Az én védőnőm már mondta, hogy adjak neki nyugodtan babapiskótát, meg háztartási kekszet, meg kölesgolyót, pedig akkor még csak 6,5 hónapos volt...
2010. júl. 18. 13:20

Szia!


Nekem a fiam csinálja ezt, ő is 5 hónapos. Keverem péppel így eszi.

Őt speciel kirázta a hideg minden gyümitől. Szerintem túl savanykásak neki. Péppel hígítva eszi őket, mert nem annyira erőteljes az íze így.

Igaz az én fiam egyelőre kanállal se akar enni. Így nagy lukú cumisüvegből kapja. Ha betölti a 6 hónapot újra próbálkozok kanállal:-)


De tényleg érdemes megkérdezni a védőnőt, bár minden védőnő má és más.

15. lisa65
2010. júl. 18. 13:17

Beszélj a védőnővel inkább és ő ad majd neked tanácsot mi a jobb!

Nem kell erőltetni ha nem szereti és nem eszi meg.


Ez csak mostani felfogás, hogy mindentől védeni kell a babát, de csak azért, mert annyi mérgező anyag kerül a zöldségekbe és gyümölcsökbe. De ha saját magad termeled akkor tudod mit adsz a picinek.

14. 3cbd320f88 (válaszként erre: 12. - Emmmy)
2010. júl. 18. 13:17
A kisfiam minden gyümi mellé igényli a banánt, ez nem azt jelenti, hogy sokat, de 2-3 karikát bele és már megy is a kaja...a székletével így nincs gond, mert nem sok banánt kap, tény én a bátrabb anyukák közé tartozom, sok olyat kap amit más még nem merne...
2010. júl. 18. 13:15
5 hónaposan semmi gond még ha nem eszik szívesen,időnként kóstolgattasd meg vele,majd elfogadja egyszer.Középső gyerekem 8-9 hósan fogadta csak el az ételeket...
12. emmmy (válaszként erre: 8. - Maya80)
2010. júl. 18. 13:11

igen, írtam is az első hozzászólásban, hogy nem szeretnék sem cukrot, sem babapiskótát, természetesen háztartási kekszet sem.

Tudom, hogy 6 hónaposan szokták elkezdeni a hozzátáplálást, de nekünk már este is bejött ugye egy kis tápszeres pótlás. És az az igazság, hogy elmúlt 5 hónapos a lányom és volt egy olyan megérzésem, hogy el kellene kicsit korábban kezdeni a kóstolgatást, mert el fog egy darabig tartani. Csak ezért álltam neki, de igazából még nem váltottunk ki vele étkezést, mert 1 kanálnál többet még nem evett.

2010. júl. 18. 13:11
5 hónapos babának minek keksz, lisztes cuccok? Anyatej, tejpépek, de nem liszt, cukor, meg tartósítószerek!
10. lisa65 (válaszként erre: 8. - Maya80)
2010. júl. 18. 13:10
Szerinted az én fiaim hogy nőttek fel? A kisebbik fiam már 1 hónapos korától főzeléket kapott, mert elapadt a tejem, igaz a főzeléket még jó sokáig az előzőleg lefejt tejjel készitettem neki. Bizony három hónaposan már mindent evett! Egy a lényeg, hogy fokozatosan szoktasd hozzá és bármilyen kis szokatlan tünet miatt hagyd abba az új étel adását. Soha ne adj neki egyszerre két új ételt, mert akkor nem tudod mi okoz gondot, ha esetleg okoz! A háztartási keksz reszelve meg igenis adható! Régen is felnőttek a gyerekek, most is inkább szerintem a sok "műétel" okoz gondot náluk!
2010. júl. 18. 13:08
Lehet, hogy nekem is a tejpép lesz a megoldás. Egyelőre anyatejet kap csak és este elalvás előtt egy kis tápszeres pótlást, de szerintem a tejem nem bírja ki, hogy még hetekig kísérletezzünk a gyümölcsökkel. Akkor inkább ha elfogadja a tejpépet, egy étkezést kiváltok vele és uzsira ráérünk a gyümölcsökkel játszani, hogy elfogadja e. Köszönöm a tanácsokat!
2010. júl. 18. 13:05
5 hónapos babának még nem kell semmi, csak anyatej! Háztartási kekszet pedig semmiképp ne adj neki! 1 éves korig tilos a liszt, a cukor és a só.
2010. júl. 18. 13:04
Én tízóraira adom neki a tejpépet, ebédre a főzeléket, uzsonnára gyümi egy kis tejjel, és reggel és este pedig tápszer. A Tes..ban vettem neki, de vettem már kint a piacon is.
2010. júl. 18. 13:03
Szerintem egy 5 hónapos babának már egy kis háztartási kekszet ha reszelsz bele az megédesiti és sokkal szivesebben megeszik!
5. emmmy (válaszként erre: 3. - Handyy)
2010. júl. 18. 13:00

Azt gondoltam, majd úgy csinálom, mint a nagykönyvben, hogy délelőtt tízóraira gyümölcs, délután majd főzelék, este meg tejpép. Na most meg nem is tudom, hogyan variáljam.

Te a jonagold almát megvetted simán valamelyik boltban? Csak mert a védőnő annyira mondja, hogy csak megbízható helyről származó gyümit adjak neki. De őszinte legyek barackból is egyszer megvettem már a boltit, mert ez a kerti barack sem volt a legédesebb.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook