Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 41 hetesen már naponta járok vizsgálatra. Milyen gyakorisággal és mennyit "illik" adni ilyenkor a dokinak? fórum

41 hetesen már naponta járok vizsgálatra. Milyen gyakorisággal és mennyit "illik" adni ilyenkor a dokinak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. sunshine24 (válaszként erre: 36. - Biscuit)
2011. márc. 3. 11:50
Nekem nem egy, nem kettő ismerősöm dolgozik Németországban, Angliában orvosként. Havi egy millió körül keresnek, kb. a fizetésük felét még úgy is félre tudják tenni, hogy jól élnek kinn. Akkor szerintem nincs miről beszélni...
36. biscuit (válaszként erre: 34. - 6b006fc769)
2011. márc. 3. 11:48
Persze hogy ellatnak "ingyen" is! Ez a munkajuk.hallottam mar olyan kommentet,hogy persze mert kulfoldon jo sokat keresnek az orvosok,azert nincs halapenz rendszer. Marhasag,mar elnezest. Sokat keresnek,az igaz, de a megelhetesi koltsegek is sokkal magasabbak mint magyarorszagon...es kulonben is. Ez a munkajuk mint irtam!!!!! Jajj mikor fog Magyarorszag megvaltozni....
35. sunshine24 (válaszként erre: 33. - Biscuit)
2011. márc. 3. 11:45
Hát, igen, valóban az. De az is szégyen, hogy mennyi fizetéssel szúrják ki itt az orvosok szemét, a legnehezebb, és legfelelősségteljesebb szakma művelőit. Angliát nem is lehet egy lapon említeni Magyarországgal. Ott az orvosok kb. tízszer annyit keresnek mint itt, nincsenek rászorulva a hálapénz intézményére.
34. 6b006fc769 (válaszként erre: 33. - Biscuit)
2011. márc. 3. 11:40
Szerintem is az. Egyébként a köztudattal ellentétben igenis tisztességesen ellátnak pénz nélkül is. Én nem fizettem.
2011. márc. 3. 11:37
Atya eg,felhaborito,hogy penzt kell adni hogy ellassanak!!! Gusztustalan!!! Valaki irta elottem hogy kulfoldon megsertodnenek...egyetertek. En Angliaban elek,itt is szultem decemberben, es egy pennyt sem adtam senkinek a vilagon!!! Megis ellattak rendesen. Milyen rendszer ez Magyarorszagon, hogy fizetsz neki azert, amiert o fizetest kap. Komolyan mondom, nagyon rossz vicc...szegyen ha elfogadja akarmelyik...
32. 6b006fc769 (válaszként erre: 30. - Bbe8e56e9e)
2011. márc. 3. 11:10
Azért meg tudnád magyarázni, hogy miben használ az a gyerekednek, hogy azt a pénzt, amit az orvosnak adsz esetleg őrá, neki való dolgokra költenéd?
31. 6b006fc769 (válaszként erre: 30. - Bbe8e56e9e)
2011. márc. 3. 11:07
Azért a dohányzás nem egyenlő azzal, hogy az ember nem fogadott orvosnál szül.
2011. márc. 3. 10:01

Nos érdeked dolog ez a pénz kérdé!

De szerintem mindenkinek a maga dolga eldönteni, hogy ad vagy nem !

Mi a 38, héten járunk, végig fogadott orvoshoz jártam a kórházba. Mbilon bármikor elérem, a megbeszélt időpontban fogad és elvégzi az összes vizsgálatot nem kell időpontokat kéregetni, várakozni a zsúfolt rendelőben és azon gondolkodni, melyik orvos fog éppen rendelni! Mindenre figyel, és pontosan képben van a terhesség egész ideje alatt.

Hát nekem ez megéri és szerintem megérdemli érte amit adok neki, amúgy én 5000Ft.-ot adok neki mindig!

Nagyon sok felelőtlen kismamát látok pocakkal dohányozni, és mit érdekli mi lesz majd megszül valakinél, pedig napi egy doboz cigi árát összespórolva oda lehet adni az orvosnak és még tettél is valami jót leendő gyermeked érdekében!

2011. márc. 3. 09:37
Szerintem majd szüléskor adjál neki. Úgyis hamarosan beindítja, ha magától nem kezdődik el.
2011. márc. 3. 09:35

Hihetetlen ez az egész rendszer...

Elárulom, hogy terhességi toxémiám volt, nagyon rendesen elláttak az egész terhességem alatt a városi terhesgondozáson és a kórházban is ahová 2,5 héttel a szülés előtt befektettek.

Soha senkinek nem adtam egy fillért sem.

Miért is?

1./ Tizenegy éve folyamatosan fizettem a TB-t vajon mi a fenéért, ha nem ilyenért az a neve: társadalombiztosítás. Azért fizeted, hogy ellássanak, ha szükséged van rá.

2./ Én sem kérek és nem is fogadok el pénzt senkitől, akinek az ügyével foglalkozom, mert én azért kapom a fizetésem. Sőt, én felháborítónak tartanám, ha bárki fizetni akarna a munkámért.

27. martin3 (válaszként erre: 20. - Abigél)
2011. márc. 2. 23:06

nem, én is így mentem! meg volt beszélve mikor megyek és nem kellett várnom. Szerintem azért neki ez a munkája, most az hogy ő így igazítja a benti dolgait, az normális, elvárható tőle, ez most olyan dolog(szerintem), mintha a kőművesnek pénzt adnánk, hogy felépíti a házat(azon kívül a pénzen kívül, amit természetesen kap érte), avgy pl mintha a tanárnak külön pénzt adnánk, hogy megtanítja az "a" betűt..Az orvos sem melegedni megy a munkahelyére, hanem hogy gyógyítson, téged ellásson. Neki ez a munkája. Az hogy időpontra mész? nagy ügy, a tanár is időpontra hívja be a szülőt, ha valami dolga van vele...ez a munkája.

ne csinálj ebből nagy ügyet, hidd el, ezért nem kell külön adni, körülöttem az összes kismama ebben a szakaszban időre ment, sé 1 héten többször, akár 1-2 naponta(én már a 38.héttől 2 naponta jártam...)és egyáltalán nem éreztem kellemetlennek.

26. emily (válaszként erre: 17. - 8ef78160df)
2011. márc. 2. 23:05
Kértek?!? Az agyam eldobom. :SSS
25. emily (válaszként erre: 7. - Abigél)
2011. márc. 2. 23:03

Hááát, ha nagyon rendes lenne, akkor nem fogadná el! Félre ne értsd, nem veled van bajom, hanem a rendszerrel.... :S


Külföldön voltam a terhességem 32. hetéig, és össze sem lehet hasonlítani a magyar egészségügyet a kintivel. Ott magánrendelőbe jártam (más a rendszer mint itt, kint az is tb támogatott), de ha pénzt akartam volna adni a dokinak, lehet nem kellett volna többet odamennem úgy megsértődik...

24. Abigél (válaszként erre: 22. - Mamcili)
2011. márc. 2. 21:04
Nem minden doki kér... Teljes mértékben értelek és egyet is értek veled. Csak mikor az ember belecsöppen egy ilyen helyzetbe, azért ad, mert nem akar magával kiszúrni.
23. Abigél (válaszként erre: 21. - 8ef78160df)
2011. márc. 2. 21:02

Én is végigkérdeztem minden ismerősöm. A Klinikán átlag 40-80 ezer között adtak a dokiknak, míg a Kenézyben 20-70 ezer között.

Sőt, volt olyan ismerősöm, aki a vizsgálatokkor adott, és mikor a szülésért adni akartak Kálmáncheynek, nem fogadta el. Azt mondta, hogy költsék a babóra. Nekem már ezért is szimpatikus volt.

2011. márc. 2. 20:59

Jézusom, még olvasni is rossz amiket írtok...

Azért hogy ellásson pénzt kér...

Brutál!

Szörnyű és felháborít!

21. 8ef78160df (válaszként erre: 19. - Abigél)
2011. márc. 2. 20:58
Magánrendelésre járt egy klinikán dolgozó orvoshoz. A kért-et úgy értem, hogy ő konkrétan nem kérdezett, rá, de a szobatársa igen, és neki 80-at mondott, hogy annyit szokott kérni, és fórumozásokból is olvasta már, hogy ennyi az árfolyama. Viszont az nem tudom, hogy kért-e pénzt az előtte lévő vizsgálatokon.
20. Abigél (válaszként erre: 18. - Martin3)
2011. márc. 2. 20:57
Na, jó, de megbeszélt időponta megyek, és sosem kell várnom. Akkor se adnál?
19. Abigél (válaszként erre: 17. - 8ef78160df)
2011. márc. 2. 20:56

Hogy érted, hogy kértek? Magánrendelésre járt? Vagy magánklinikán szült?

Jó, mondjuk én is hallottam olyan dokiról, akinek fix árfolyama van. Én nem kérdeztem meg, adok, amennyit gondolok.

Vagy meg kéne kérdezni? Itt nem hiszem, hogy divat...

18. martin3 (válaszként erre: 1. - Abigél)
2011. márc. 2. 20:54
úgy gondolom ez hozzátartozik a terhességhez, az utolsó napokban(ez már túlhordás) mindenkit naponta ellenőriznek, kötelező, ez nem az orvosod "kedvessége", szóval megnyugodhatsz, ezt így kell tennie. Én is a 41-ik hét után szültem, velem is ez volt, eszembe sem jutott emiatt adni a dokinak...kapott a szülés után, ennyi.
17. 8ef78160df (válaszként erre: 16. - Abigél)
2011. márc. 2. 20:51
Hú, nővéremtől 80-at kértek, igaz ikerszülés volt.
16. Abigél (válaszként erre: 14. - Sajert)
2011. márc. 2. 20:50

Ezen vaciláltam én is...

30 ezret gondoltam adni a szülésért, mert itt "elvileg" annyit szoktak adni a dokiknak. Csak a főorvosoknak adnak 40-et.

15. Abigél (válaszként erre: 13. - 8ef78160df)
2011. márc. 2. 20:47

Én Debi mellett lakom, és a városunkba két doki szokott járni: Birinyi a klinikáról és Kálmánchey a Kenézyből.

Volt szerencsém mindkettőhöz, és Kálmánchey klasszisokkal jobb, ráadásul szinte minden kollegám nála szült, és csak jókat mondtak. Ezért választottam őt.

14. sajert
2011. márc. 2. 20:45
Én már lazán betudnám a szülés "árába". Én annó a 35. héttől jártam hetente ultrahangra, egy kisebb vagyont odaadhattam volna... Nálam az már a szülés előkészülete volt, eszembe se jutott pénzt adni érte :-).
2011. márc. 2. 20:44
Klinikára járok, de valamennyire ismerem a Kenézy-s orvosokat is, több ismerősöm oda jár. (tehát csak hallásból)
12. Abigél (válaszként erre: 11. - 8ef78160df)
2011. márc. 2. 20:40
A klinikára vagy a Kenézybe jársz?
11. 8ef78160df (válaszként erre: 10. - Abigél)
2011. márc. 2. 20:39
Őt nem ismerem
10. Abigél (válaszként erre: 9. - 8ef78160df)
2011. márc. 2. 20:32
Dr. Kálmánchey Albert. Imádom! Nagyon jó szakember.
2011. márc. 2. 20:29
Ki az orvosod?
8. Abigél (válaszként erre: 6. - Lara20100617)
2011. márc. 2. 20:28

Itt Debrecenben elég érdekes, mert senki sem a magánrendelésre megy, hanem a kórházba, ezért mindenki azért ad, hogy ne kelljen várnia. Látnod kellene, ahogy a dokikat várják a kismamák. Vannak kifejezetten "VIP-es" órák, amikor kizárt, hogy bejusson egy olyan, akinek nincs dokija...

Ciki, ciki, de ez van.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook