Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 40 évesen megtalálható még az igazi? fórum

40 évesen megtalálható még az igazi? (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. 02dd40895d (válaszként erre: 1. - Maxis.a)
2011. okt. 25. 09:35

Bármilyen életkorban megtalálható az igazi!

Eddig a jó hír.

Viszont sajnos:

- Egyrészt, sokkal kisebb eséllyel lehet keresgélni (jelentősen megfogyatkozott a szóba jöhető, szabad nők száma)

- Másrészt, erre kevesebb idő áll rendelkezésre (hiszen az ember túl van várható életkora közel 60%-án)

- Harmadrészt, ebben a korban már sokkal kevésbé vagyunk hajlandóak a változtatásokra, tele vagyunk beidegződésekkel, gyanakvásokkal, csalódásokkal, rossz szokásokkal, előítéletekkel, stb. (Egyszóval elviselhetetlenebbek vagyunk)

- Negyedrészt, ha sikerül is megtalálni az igazit, az együtt eltölthető idő sajnos jelentősen korlátozott. (ezért kevesebb alkalom nyílik a sok közös pozitív élmény megszerzéséhez, ami a tartós kapcsolat egyik alapja)


"De fel a fejjel, semmi remény!" :)))

39. 9536810fa1 (válaszként erre: 37. - B3edc666c5)
2011. okt. 24. 08:01
Nekem is volt egy naaaaaagy-naaaagy szerelmem, Ő meg azzal szúrta el, hogy nem szeretett (nem rajongott) túlságosan. :D
38. ee8583e1f3 (válaszként erre: 33. - Maxis.a)
2011. okt. 23. 23:38
Nagyon szívesen!:-) Ez igaz, az érzések csalhatnak, de hogy hová keveredtem....az jó kérdés!!!
37. b3edc666c5 (válaszként erre: 34. - Maxis.a)
2011. okt. 23. 20:35

Volt egy nagy szerelmem,ott azt hiszem,én is a túlzott rajongással szúrtam el.

Nem könnyű a társtalálás.De hidd el sikerülni fog:) Szívből kívánom!

36. maxis.a (válaszként erre: 31. - Doubter)
2011. okt. 23. 18:48
Köszönjük ezt a megosztást!
35. maxis.a (válaszként erre: 19. - Doubter)
2011. okt. 23. 18:45
Igen, jogos a felvetésed! Azaz jogos lenne ha én is azok a férfiak közé tartoznék amikről írtatok. De mindenféle nagyképűség nélkül mondhatom, hogy én nem az vagyok mint a férfi társadalmunk nagy többsége. Az általad felsoroltakhoz én még annyit tennék hozzá, hogy én a szennyesemet is összehajtva dobom ki:-)
34. maxis.a (válaszként erre: 15. - B3edc666c5)
2011. okt. 23. 18:38
Szerintem soha nem voltam egy elkényelmesedő férfi a kapcsolatban. Sőt az lehetett a hibám, hogy túlzottan rajonghattam (de nem féltékenyen!)és vele szerettem volna tölteni az estéinket.
33. maxis.a (válaszként erre: 11. - Ee8583e1f3)
2011. okt. 23. 18:33
Kedves Szivárvány:-)! Nagyon szépen köszönöm a rövid kis történeted megosztását. Néha az érzések csalhatnak is, nem gondolod, hogy ennek valamiféle útvesztőjébe keveredtél?
32. 342402de6d (válaszként erre: 24. - 9536810fa1)
2011. okt. 23. 18:15
nem volt,de különösebben nem zavar.....jó így is:)
2011. okt. 23. 15:29

Bocsi, de muszáj ide beszúrnom amit olvastam, lehet lesz akinek segít, akinek tetszeni fog ( picit hosszú,remélem nem gond):

"Természetesen azonban ezzel nincs vége egy kapcsolatnak, hiszen egyik napról a másikra nem tudunk kitörölni valakit a szívünkből, lelkünkből. Tudjuk, hogy nem működött, mégis fejünkben, lelkünkben még nagyon nagy helyet foglal el. Tudni akarunk a másikról, foglalkoztat bennünket, sok gondolatunkat és óránkat köti még le egykori társunk. Márai ezt az átmeneti létállapotot „várakozásnak” nevezi:


„… betege volt ennek a várakozásnak, aminél nagyobb szenvedés talán nincs is az életben. Ismerem ezt az érzést… Később, mikor elváltunk, így vártam én is őt még egy ideig, talán esztendeig. Tudod, az ember felébred éjjel, és levegő után kapkod… Kinyújtja kezét a sötétben, és egy kezet keres. Nem bírja megérteni, hogy a másik nincs többé, nincs a közelben, a szomszéd házban vagy utcában.”


Ebben a várakozásban sokszor minden értelmetlennek tűnik, elkedvetlenedünk, talán nem is eszünk. Szituációkat találunk ki, elképzelünk egy esetleges találkozást, elképzeljük, hogy majd talán könyörögni fog és felhív, no meg azt, hogy rosszabbul viseli majd nálunk ezt a várakozást, hogy végül mégis mi leszünk az erősebbek, és ő szorul ránk, nem pedig fordítva, hogy ebben a lelki tusában, melyben győztesek nincsenek, mégis mi kerekedünk felül. Az is lehet, hogy gondolatban szidjuk, és soha többé nem akarjuk látni a másikat.


Természetesen egy napon vége szakad ennek az átmeneti állapotnak, vége szakad a várakozásnak:


„De eljön egy nap, mikor felébredsz, szemed dörzsölöd, ásítsz, s egyszerre észreveszed, hogy már nem akarsz semmit. Nem bánod azt sem, ha szembejön az utcán. Ha telefonál, felelsz, ahogy illik. Ha látni akar, és muszáj találkozni vele, kérem, tessék. És mindez, belülről, egészen laza és őszinte, tudod… nincs többé semmi görcsös, semmi fájdalmas, semmi önkívületes az egészben.”


Ezek után tovább indul az élet. Tele vagyunk tervekkel, újra teret engedünk esetlegesen rég elfeledett álmainknak. Gondolataink felszabadulnak, újra nagyobb szükségét érezzük a baráti találkozásoknak és az őszinte beszélgetéseknek."


Köszi türelmeteket.

2011. okt. 23. 15:24

„S mikor ott ültem szemközt vele, rosszkedvűen éreztem, hogy ez az út hiábavaló volt. Egyáltalán nincs "tanács" az életben. Minden megtörténik, ennyi az egész.”


Köszi, megtaláltam.

29. 9536810fa1 (válaszként erre: 28. - Doubter)
2011. okt. 23. 15:18

Nem szégyen. :) Beírtam a linket is, de úgy látszik nem kellett volna, mert törölték.

De ha beguglizod, hogy Márai Sándor Az igazi, akkor is kiadja... :)

28. doubter (válaszként erre: 24. - 9536810fa1)
2011. okt. 23. 15:01
Lehet, hogy szégyen, hogy még nem olvastam Márai-tól Az Igazi -t, de érdekelne a véleményed, hogy érdemes-e elolvasni? Miről szól tulajdonképpen? Csak úgy röviden.Köszi.
27. 9536810fa1 (válaszként erre: 26. - Doubter)
2011. okt. 23. 14:24
...hehe a t betű lemaradt a végéről.... csupán egy elgondolkodó "hááát"... akart lenni, ami nyögdécselésnek tűnt... :DDDD
26. doubter (válaszként erre: 24. - 9536810fa1)
2011. okt. 23. 14:22
Szerintem is IGAZI vagy, legalábbis a "nyögdécseléseid" :) után ítélve...
2011. okt. 23. 13:53
Keressük az illuziót.
24. 9536810fa1 (válaszként erre: 22. - 342402de6d)
2011. okt. 23. 13:48

... hja... de legalább már volt?

Nekem már volt... 1-2-3... mindegyikről azt hittem, hogy IGAZI, = már én is tudom, hogy nincs olyan! :)) Amíg csak olvastam (Márai Sándor: Az Igazi), addig nem hittem el, kellett a megtapasztalás... jobb lett-e tőle? ... hm... háááá.... :)))

2011. okt. 23. 13:48
Milyen is az igazi? "Aki pont olyannak szeret, amilyen vagy. Jókedvűen, rossz kedvűen, szépen, csúnyán, csinosan, aki elhiszi, hogy a nap is érted kel fel. Mellette érdemes kitartani."
22. 342402de6d (válaszként erre: 21. - 9536810fa1)
2011. okt. 23. 13:44
na jó, akkor pontosabban,nekem nincs és nem is lesz!!:)
21. 9536810fa1 (válaszként erre: 20. - 342402de6d)
2011. okt. 23. 13:38

Méé' nincs? ... én tuti IGAZI vagyok! :DDDD

A nem igazi az összehajtogathatós.... meg fel kell fújni... vagy illlyesmi! :D

2011. okt. 23. 13:36
szerintem nincs IGAZI!
19. doubter (válaszként erre: 1. - Maxis.a)
2011. okt. 23. 13:35

Gondolkodtál-e el azon, hogy igazából mire is van szükséged? Mi az amit elvárnál egy nőtől? És cserében mit tudnál viszonozni? Lehet elegük van a nőknek, akikre vágysz, hogy ők mindent adjanak cserébe a semmiért. Bocsi, nem szerettelek volna megsérteni.

Az olyan természetes a férfiaknak, hogy ha minden rendben van, minden jól működik, köszönve mindezt a nőnek, de ha nekik lennének elvárásaik(mármint a nőknek) azt nemigen kapják meg.Kérlek próbáld feltenni úgy a kérdést,és úgy gondolkodni mint azok a nők akikre vágysz, vagyis szükségem van-e egy társra akire nap mint nap moshatok, vasalhatok,főzhetek, takaríthatok , wc-t,kádat sikálhatok ( mert maguk után ritkán teszik meg a férfiak), és még sorolhatnám a listát...Ha mindez a meghitt családi életről való elképzelés...hát...meg hmmm, most én is elkezdek hümmögni mint Béka-királylány.

18. 9536810fa1 (válaszként erre: 17. - Doubter)
2011. okt. 23. 12:27

... igen... ez valóban így van.

Férfi, akit tisztelni tudnék... hm.... hááát... hm... nah ja... jó lenne..., mert ez valóban alap (kellene, hogy legyen).

17. doubter (válaszként erre: 13. - 9536810fa1)
2011. okt. 23. 12:26

És ami még nagyon fontos, hogy amíg pici a gyerek, addig nem igen vannak életbevágó fontos dolgok a gyereknevelés területén ami ellentéteket szülne. De akkor derülhetnek ki nagyon fontos szemléletbeli különbségek, következetesség hiányok amikor nagyobb a gyerek és komolyabb problémák merülhetnek fel. Ekkor jöhetnek a cirkuszok...És ilyenkor van szükség egy következetes,kemény, határozott férfira, akire továbbra is fel tudsz nézni mint társ, mint segítő családapa

és tisztelni tudod. Igazi segítségre ekkor van szükség, nem amikor pelenkázni kell a csöppséget.

2011. okt. 23. 12:18
ja
15. b3edc666c5 (válaszként erre: 1. - Maxis.a)
2011. okt. 23. 12:09

34 évesen találtam meg a párom(ez nőknél nem annyira fiatal).Miért ne lehetne 40 évesen?!

Csak ne kényelmesedj el nagyon, ha meglesz az igazi :)

14. b3edc666c5 (válaszként erre: 13. - 9536810fa1)
2011. okt. 23. 12:06
Igen,értem,amit írsz.Sajnos ezt látom baráti körben és sok kollégámnál is,később mennek tönkre a kapcsolatok.De lehet,hogy már most(pici gyerekkel) megindultunk mi is a lejtőn :( De ha nem partner a társ,hogy megbeszéljük... :(
13. 9536810fa1 (válaszként erre: 12. - B3edc666c5)
2011. okt. 23. 11:55

... amíg picik a gyerekek, addig még normálisak lehetnek a kapcsolatok (bár van amelyik már akkor sem az), úgy látom később mennek tönkre, amikor már nem kell olyan szintű közös törődés a gyermek felett, amikor már a gyermek is önállósodik.... és akkor ott vannak a párok, és rájönnek, hogy csak a gyerek volt/van a közös az életükben.... nem is biztos, hogy rájönnek, csak elkezdenek hirtelen kétirányba húzni...

Nem biztos, hogy így van... csak pillanatnyi gondolatok... mint mindig. ;)

12. b3edc666c5 (válaszként erre: 10. - 9536810fa1)
2011. okt. 23. 11:52

Jó a felvetésed :)De megközelíteném másik szemszögből.Miért a nőnek kell feladnia mindent?!

A férjem szeretett ide-oda menni velem,míg udvarolt.Tartottuk barátokkal is a kapcsolatot.

Sokszor mondogatta,hogy a házassággal minden szebb lesz,és egyre jobb lesz a kapcsolatunk.Gyakorlatban ez azt jelenti,hogy hazajön (általában kora délután),eszik,átmegy a másik szobába,számítógépezik és tévézik.Én játszom a gyerekkel(1 éves).Esti fürdetésnél segít,utána újra elvonul.Akkor jön be hamarabb lefeküdni,ha akar "valamit".Próbáltam vele erről beszélni,szerinte ez így jó,másoknál is így van,a szülei is így éltek.Közölte,neki jó,hogy hallja a nevetésünk,a hangunk,ahogy játszunk a kicsivel,neki megvan a boldog család.Közös program:elmegyünk "nagybevásárolni".

Nem vagyok egy panaszkodós típus,de egy anyukával beszélgettünk a játszón,mondta,hogy ők már évek óta alig szólnak egymáshoz,mióta megszülettek a gyerekek,még rosszabb.

Szóval szerintem sok férfi elkényelmesedik,ha megvan a biztos családi háttér.Csak én nem erre vágyom :(

11. ee8583e1f3 (válaszként erre: 1. - Maxis.a)
2011. okt. 23. 11:08
Szia! A társkeresés nagyon nehéz, de nem reménytelen! Kevés a korrekt ember! Én társra vágyom, meghitt családi életre! Meg is ismerkedtem egy 40 éves férfival, míg nem találkoztunk, csak képen látott és telefonon beszéltünk minden oké volt! Egy kedves intelligens humoros férfiról van egyébként szó! A randink után valami megszakadt, Ő általa, de hogy mi az mai napig nem tudom, választ nem kaptam, pedig megkérdeztem miért nem voltam szimpatikus, hisz ezt éreztem! Nem baj, ezek szerint nem Ő az igazi! De a reményt sose szabad feladni, és a vágyainkat negatív oldalról is meg kell szemlélni! Sok sikert kívánok, az igazit sose késő megtalálni!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook