Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. fórum

40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
32486. alfoldi13
2013. máj. 5. 12:10

Anyák napi rózsaszál /Csépány

Nyílik a tavasz .Nyirik az ég. Nyílnak a rózsák és nyílnak a szívek .Anyák napja van ma.A köszöntök már elhangoztak.Felszáradtak a meghatottság könnyei. A szivemben még vissza hangzanak , Mécs versének gyönyörű sorai :,,Hogyha minden folyó lelkemen átfolyna s ezer hálamalom csak zsoltárt mormolna az én köszönetem úgy is kevés volna Hogy ha a föl minden szinmézét átadom az ő kedvességét meg nem hálálhatom,ez az én bánatom harmadik bánatom.

Ünnepi ebéd. Kint madárdal, bent kanál csörgés , halk beszélgetés . Az asztalon a párolgó étel , égő gyertya , és egyetlen szár piros rózsa .A kis kert legszebb rózsaszála . Rajta gyöngyszemek. A

köszöntő,, kisember" és a megköszöntött édesanya ,

könnyei. Olyan szép minden .Együtt a család . Együtt az asztalnál , együtt szívben lélekben .Ott leng közöttük a béke angyalok . de ott rettenkedik az ördög is .Bele bújik a " kisemberbe

aki , ki tudja milyért megrángatja Ágika cofját.

A gyertya tovább ég, de a mécses el törik. Ágika nem sír , visit mint akit nyúznak. Nagyi vígasztalná kedves " rózsaszálát " . Így becészte unokáját , de az még hangosabban zokog . Nagymama

villámló szemekkel fordul Lackó felé: " legalább

anyák napján hagynátok békét egymást ! " A kis bűnösnek nem tetszik a feddö szó .Összeráncolt szemöldökét és hangosan sziszegi : Meddig tart még ez az anyák napja? Soha nem lesz vége? A vázából kirántja a rózsát és dühödten kivágja az ablakon. Döbbent csend.Egy nagy csattanás. Egy rettenetes atyai pofon. Az első . Apa soha nem ütötte meg egyetlen gyermekét sem, de most elragadta az indulat. Atya és nagyi egyszerre sírja apa felé: Ne bántsd , ne bántsd ! ( Az atyai szív már ilyen ) Az apa ki megy az udvarra fölveszi a letörött fejü rózsát be hozza. Megcsókolja. Megcsókolja felesége kezét is ( Milyen szép: közel 20 év után) Át adja a virágot.

Fiad helyet én kérek bocsánatot... A bűnös magába roskadtan de dacosan ül.Tizen évesen talán legnehezebb beismerni, hogy hibáztunk .Sötét lesz a szobában. Felhö vonul a nap elé az arcokról lehervad a mosoly . Elhallgat a madár dal is .A futó felhőből néhány szem eső hull a kerti virágokra. Mintha valaki sírna az égből Az ebédnek és a jó hangulatnak vége. Az asszonyok rendet teremtenek.Valamiféle rend teremtődik a kisember lelkében is ,aki most már nem annyira dacosa inkább valami bűnbánat félét érezve ül az asztal mellett. Apa megérinti a vállát. GYere ki a kertbe ! A rózsák között kis pad. A szülök kedvenc tartózkodási helye. Már amikor ráérnek,

és amikor nyílnak a rózsák. A szoba ablakán át éppen arra a rózsára látni .Lackó elfordítja a fejét. Hosszú , hosszú csend után apa szólal meg:

Látod mit tettél?

A kis embert elfutja a könny. Most oldódik benne minden .-Sajnálom apuka, bocsánatot kérek! Apa magához öleli a kis bűnöst. Én is sajnálom azt a pofont. De ne feledd anyák napja addig tart amíg él az édesanyád . Fújd ki magad, és menj be anyádhoz . Vigyél neki egy másik szál rózsát. De ne pirosat , fehéret! Igen fehéret ,mert ez a békének és a szelídségnek a színe...

Sok- sok tavasz múlt el az óta. sok rózsa hullatta el szirmait . Az a rózsa tő már régen ki veszett, de él utódaikban az új hajtásokban oltásokban . Apukából dédapa lett aki unokának és rózsának szenteli életét. Anyuka el ment . Sírjáról soha nem hiányoznak a rózsák. Az egykori kisember nagy ember lett . Fő mérnök . Ritkán tud hazamenni, de évente legalább kétszer ki megy az édesanya síráshoz. Mindenszentekkor és anyák napján. Most is anyák napja van.A fő mérnök úr volvoját a temetőn kívül hagya . Oda sétál a sírhoz. Egyedül . (csak az emlékek kísérik . Annak a régi , fájó anyák napjának az emléke. A kezében egyetlen piros rózsa . A sírnál csendben imádkozik. Valahol madár dalol. Az égen felhők szállnak . Szállnak mint az évek, szinte észrevétlenül. Éppen 40 éve volt az az anyák napja . a deresedő hajó férfi megcsókolja a rózsát , megsimogatja a keresztet , amelyen egyetlen szó áll . Édes anyánk . Egyszer majd oda kerül a másik szó is . Édes apánk.Megcsókolja az arany betűket is . Ezek a csókok persze édes anyjának szolnak , mint ahogy az a néhány forró könny csepp is ami a rózsára perdülve gyémántként ragyog az égő szirmokon . El helyezi a rózsa szálat. Még egyszer megsimogatja a síremléket . Körül néz. Egyedül van. Szinte csak maga elé suttogja :

Anyuka! Apuka tévedett , amikor azt mondta akkor , hogy az anyák napja addig tart amíg édesanyánk él . Tovább tart. Addig amíg mi gyerekek élünk .

A futó felhőből néhány szem eső hullt a virágokra. Vagy talán az égből hulltak le a boldogság könny cseppjei édesanyja szeméből? Ki tudja.

Vannak még , lehetnek még csodák.


Csépány László

32485. jjhmarta (válaszként erre: 32483. - Ilcsi Mama)
2013. máj. 5. 11:46
Köszönjük Ilcsi Mama
32484. lúdanyó (válaszként erre: 32472. - Alfoldi13)
2013. máj. 2. 17:11
hú ennyi bölcselet...köszönöm.:)
32483. Ilcsi Mama
2013. máj. 2. 12:30

Kedves Nagyik fogadjátok szeretettel a közelgő anyáknapi üzenetem.


Egy pár idézettel és bölcselettel, sok szeretettel köszöntök minden édesanyát és minden fórumlátogatót!


„Az ANYA a család szíve és a mosolya a szív- verése, vagyis a szívdobbanása.

A boldog élet tartalma nem a vágy, hanem a SZERETET.

Az egész élet összefügg…., semmi olyan nem történik, aminek nem volna értelme!

Ezért aztán boldogok, akik lenni is tudnak és nem csak tenni.


Az élet olyan, mint a hegedű és a zongora, hogy végül mit hozol, ki belőle csak attól függ, hogy mit és hogyan játszol rajta.


Sok ember fog ki és besétálni az életedbe, de csak az igaz barátok hagynak a szívedben nyomot.


Mikor arra vágysz, hogy észre vegyenek és szeressenek, tudd, hogy a többiek is mind ugyanerre vágynak.


A bölcs ember a jó dolgokat megőrzi az emlékezetében, a rosszakat pedig veszni hagyja.

A legfőbb bölcsesség az…….,ha valaki tudja, hol és hogyan találja, meg amire az adott pillanatban szüksége van.

Az utad során az emlékeid zsákjába csak is a szép emlékeket rakd el, a rosszakat pedig hagyd az út szélén.


Szabad az, aki szabad szívvel szabad akarattal választja meg, hogy kiktől függjön, és hová tartozzon.


Mindig akkor jövünk rá, hogy mi a legfontosabb az életünkben, amikor már sajnos elveszítettük azt.


Néha kell az ember életében egy-egy vihar, mely felrázza, miután más életet kezdhet, és új céljai lehetnek, ami után ismét másként és szépnek látja a világot.


Amennyiben belegondoltok: az asztrológiában, úgy nevezzük ezt, hogy a SZATURNUSZ sorsbolygó a Qvadrát fényszögek által gáncsokat - megoldandó feladatokat dob elénk, hogy általa erősebbek lehessünk. Szaturnusz bolygó a „Karma ura” az égi tanítómester.

Mit tanít meg nekünk? Melyik életterületen kapjuk a leckéinket?

Mivel benned van az erő, választhatsz boldogságot, de bánatot is. Tűzz ki célokat magad elé és harcolj érte. Szeresd Önmagad, olyannak amilyen vagy és lehetsz.

Szeresd az életet, akár borús, viharos, vagy olykor-olykor menydörgés, vagy napsütéses napokból áll is.


A Karmánk mindig ad lehetőséget arra, hogy a tanulási feladataink során, valamiképpen akár segítséggel is, de megéljük a pozitívumokat is.

Amennyiben megtanuljuk a saját képletünk szerinti YOD szeretet leckéit, akkor e rövid „FÖLDI” életünkben meg tanulunk a megfelelő energiai szinten rezegni.


Hiszen írtam róla már előzőleg is a fórumon, hogy „VÉNUSZI YOD” háromszög által közbezárt jegyek, azok, amelyek a felfüggesztett karmát jelölik.

A 7 évenkénti megújulás idejében, mindenki egy változáson megy keresztül.

Nem mindegy, hogy a ki hogyan és miként éli meg a változás lehetőségét, valamint hogyan folytathatja, és miként éli a további életét.


Szaturnusz bolygó mindig hasonlóan és tartósan fejti ki ránk a hatását, azért mert a Szaturnusz a legfontosabb hétköznapi eseményeket kiváltó sorsbolygó. Vagyis, hogy mi teljesíti be a sorsunkat. Kronosz az idő: Ha eljön az idő, akár jó akár rossz az, bizony eljön.

Azért mert a karma szerinti cselekedet, bizonyos a törvényt jelent, mert bármit teszünk, tudnunk kell, hogy azok következményekkel járnak, ha pedig elfogadjuk, hogy a karma következmény, akkor azt is el kell fogadnunk, hogy mindennek meg van a maga következménye. A jó tetteknek is meg van a jó következményük, meg a rossz tetteknek is a rossz következményük. Már csak az a kérdés, mi a jó és mi a rossz?


Fontos, hogy az asztrológiai jegyek sorrendje, a horoszkóp ábrában levő felépítettség, életünk minden területén megfigyelhető fejlődési folyamatot ír le, mely ciklikus formában visszatér hozzánk, és tanulásra ösztönöz.


Minden ember életében, ha azt nézzük, hogy a Nap¬ jegy eleme feltárhatja azt az alapvető belső erőt, amely minden cselekedetüknek a motorja lehet.

A levegő-jegyűeket az intellektuális hajlamaik hajtják, a víz-jegyű¬eket a legmélyebb érzelmi vágyaik, a tűz-jegyűeket az inspirá¬cióik és törekvéseik, és a föld-jegyűeket az anyagi jellegű szük¬ségleteik hajtanak. Bár a radix születési képlet egy életre szól, és kijelöli az utunkat, lehet, hogy meg kell rá érnünk, hogy az adott szituációkat megértsük.

Az Univerzum hatalmas energia tenger, melyet gondolatok alkotnak.

Minden egyes gondolat olyan energia impulzussá válik bennünk, amelynek konkrét eredménye van. A pozitív gondolatok teremtő erejűek, a negatívok viszont rombolnak.


Amely nemcsak fizikai működésünkre, hanem szavainkra és gondolatainkra is vonatkoznak és ezeknek bizony következményei, vannak. A sors tanít minket: a leckéket, mit az élettől kapunk mi más adhatná, mint a velünk történt események. A karma felvet egy jogos kérdést: azt, hogy eleve az elrendelés működik vagy a szabad akarat? Azt mondhatjuk, hogy mindkettő, hiszen haladunk az életünk során a kijelölt úton, de közben megadattatik nekünk, hogy saját döntéseket hozhatunk. Amennyiben ismerjük önmagunkat, akkor szinte semmi sincs az életben, ami ellen ne lennénk képesek eredményesen védekezni.


Ha az asztrológiai ismeretek által rájövünk, mit üzen a sors, akkor nő az esélyünk arra, hogy tudatosabban cselekedjünk, és elkerüljük mind azokat az eseményeket, kapcsolatokat, amelyek csalódást okoznak, és amelyet rendszerint a véletlen számlájára szoktunk írni.


Vannak emberek, akiknek hiába súgnak a csillagok, vagy hiába tereli őket a sors az életfeladatuk teljesítésének az útjára, nem figyelnek rá.

Ők azok, akiknek meg kell élniük a rosszat, elszenvedni a „Karma” hatalmát, mert csak ez után válnak éretté, hogy teljesíteni tudják mindazt, amiért leszülettek a földre.

Nem a halál az, amitől az embernek félnie kellene, hanem az, hogyha soha nem kezd el jól élni. Hiszen az életet, azért kaptuk, hogy meg éljük minden percét és örüljünk pillanatának.


Az asztrológia azért olyan népszerű, mert magunkra ismerhetünk a csillagjegyünk leírásában, pláne a pontos születési idő függvényében elkészített „Radix” horoszkóp adottságai révén látjuk, miként működik a SAJÁT FÖLDI világunk.


A „Radix” születési horoszkóp körben az alsó és felső félgömbön elhelyezkedő bolygók azt jelzik, hogy mennyire vagyunk nyitottak, vagy zárkózunk el a világ elől.

Akinek legtöbb bolygólya a déli, felső félgömbön, helyezkedik el azok mindenre nyitottabbak. Akinél pedig a kör északi felén van bolygók többsége, azok zárkózottabbak, nehezebben, tudnak alkalmazkodni a világhoz, Ők azok, akik inkább maguknak valók.


Ennek ismeretében aztán már tehetjük döntéseinket a szeretet által vezéreltetve, hiszen a szeretet benned van, csak az a kérdés, hogy mennyire engeded kinyitni, azt a kiskaput, amin keresztül eljuthat az, másokhoz is.

Amikor kitárjuk a szívünk mások irányában is, akkor a szív csakráink is gyógyulnak, úgy érezhetjük, hogy semmit nem kell megtartanunk magunknak, mert amit adunk azt vissza is kapjuk. Ha engeded a szeretetet áramolni, vagyis nem csak kiadsz magadból, hanem be is engeded a szívedbe, akkor a szeretet áramlásán keresztül gyógyul a lelked is.

A múlt nem fontos, de egyesek szerint………, az élet legfontosabb része az…… mivel –ebben van minden-, minden, amit átéltél, ami miatt boldog vagy és minden szomorúság, amiből tanulni tudsz.


Az önismeret elsődleges célja feltérképezni, hogy ki vagyok „ÉN”, rálátni arra, hogyan működöm, miért kerülök ismétlődő helyzetekbe. A harmonikus változás alapfeltétele önmagunk megértése, a különböző életterületeken való megnyilvánulásaink elfogadása.

Ez által javulni fognak az emberi kapcsolataink is, párkapcsolatunk, kiegyensúlyozottabb életet élhetünk, s a kihívásoknak egészséges módon tudunk megfelelni!

Látni fogjuk már előre a tetteink következményét. A születési horoszkóp sorsunk és személyiségünk térképe egyszerre, amely természetesen magában foglalja a „Karmánkat”, vagyis megoldandó feladatainkat az életben. A karma azt is, jelenti, hogy fejlődni akarunk.

Jó és rossz egyaránt érhet bennünket, azért mert mindkettő emberi.

„Karmikus” múlt, az előző életekben felgyülemlett tapasztalatokat, nehézségeket, problémákat, feladatokat, a jó és rossz pontokat jelzi. Azonban ez a FÖLDI életünk a mi választásunk. Hiszen még a szüleinket is mi választjuk ki, és ha megtanuljuk, hogy hogyan lehet fejlődni, akkor már azt is megérthetjük, hogy az „INKARNÁCIÓ”egy tanulási folyamat.

Hiszen mindenki lélek általi „Karmával” érkezik a földre, és több testben is inkarnálódik.

Amikor megszületünk egy nagy, és ismeretlen világba csöppenünk.

Igazán biztonságban csak akkor érezhetjük magunkat, ha megtaláljuk a helyünket, és eligazodjunk ebben a bonyolult világban.

Életünk végéig arra törekedjünk, hogy az aszcendens jegyünk által kijelölt születési uralkodónk által meghatározott úton tudjunk haladni. Azonban azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Földön minden lélek csupán átutazó.


Az asztrológia ismeretek legfőbb célja az lehet, hogy a konkrét horoszkóp alapján megismerhessük, hogy lelkünkben milyen tudattalanul működő energiák blokkjai okozhatnak problémákat. Amennyiben a lelki gátakat sikerül önmagunkban feloldanunk és azokat jó értelemben átültetjük a konkrét cselekedeteinkbe, akkor minden rossz blokk egy megnyilvánulási forma által kiváltódhat.


Nem győzöm hangsúlyozni, az asztrológiai fórumon is, hogy ebben nyújt segítséget a „Radix”, a születési horoszkópunk megismerése.

A szegények azok, akik nem értek rá örvendezni a napfénynek, a víznek és levegőnek, a FÖLD szépségének és az egész világnak, és nem gyönyörködtek még a HOLD ezüstösen csillogó éjszakai sugarában.


Az élet összefügg, semmi olyan nem történik, aminek nem volna oka és értelme.


A bölcsesség, nem valami állomás ahová megérkezünk, hanem azt jelzi, ahogyan utazol ezen az úton, ha túl gyorsan utazol, akkor nem látod a körülötted szaladó tájat.

Ne rohanj végig olyan gyorsan életeden, hogy elfelejted nem csak azt, hogy hol voltál, hanem azt is, hogy hova mész.

Az élet nem egy versenypálya, hanem egy hosszú utazás, aminek minden lépését élvezni kell.

Az úton járni, majd azon végig menni és egyszerűen boldognak lenni az, maga az élet.

A homokszemekben lásd meg a szép világot, egy mezei virágban a fénylő eget, egy órányi időben az örökkévalóságot, s tarts tenyeredben a végtelent……”


Az ezt megelőző héten jeleztem nektek, hogy még napközben is látható volt a HOLD a Nappal egyidejűleg az égbolton. Bizonyosan többeken láttátok a múlt hét végi 27-i napon is, hogy a hold szombaton, milyen közel állt a Földhöz, vagyis kisebb volt a távolság a Hold és a Föld között, ezért láthattuk hatalmasnak a teliholdat. Bár ekkor már a Holdnak a Teli-hold fázisa túl volt a tetőzésen, még is, a Teli - Hold hatását érezni lehetett.

A szuperhold jelenség, egyébként nem ritka, évente általában ötször is előfordul, azonban érdekes lehet belegondolni, hogy, a múlt heti Hold közelsége a Földhöz a megszokottnál eltérőbb, mint az ár-apály jelenségeket váltott ki itt a mi kis térségünkben is. Hallottunk a földrengés általi természeti csapásról, amely ugyan csak egyes régiókban volt érezhető, de még is mindannyink együttérzését válthatta ki.



AKINEK ANYJA VAN! / idézet ismeretlen szerzőtől/

Óh, gyermekek, akinek anyja van,

Vígan, dalolhat, élhet boldogan.

Áldva ejtse ki mindig a nevét,

És csókolja meg áldott jó kezét.


Ha felzokogsz szomorú éjjelen,

Ő rád hajol: miért sírsz gyermekem?

Könnyezik, ha könnyes a szemed,

S ha öröm ér Ő is örül veled.


De az árvára vajon ki vigyáz?

Ha téli estén üres lesz a ház,

És ha beteg, kis ágyánál ki van?

Ki kérdi tőle: Hol fáj lányom, kisfiam?


Kitől kérdezze, ha itt a tél,

Édesanyám, ma mért nincs kenyér?

Ki marad velem itthon délután?

Ki varrja be, ha rongyos a ruhám?


Az árva vajon kinek kesereg?

Ma bántottak rossz utcagyerekek,

Bármit kérdez rá senki, se felel.

Jaj Istenem: Anyám miért vitted el?


Oh gyermekek, akinek anyja van,

Mindig dalolhat, élhet boldogan,

Áldva ejtse ki mindig a nevét,

És csókolja meg áldott jó kezét.


Nagyanyónak.

Édes-kedves Nagyanyókám!

Anyák napja van ma!

Olyan jó, hogy anyukámnak is van édesanyja.

Reggel mikor felébredtem

az jutott eszembe,

anyák napján legyen virág

mind a két kezembe.

Egyik csokrot neked szedtem,

odakünn a réten,

Te is sokat fáradoztál

évek óta értem.

Kimostad a ruhácskámat,

fésülted a hajamat,

jóságodat felsorolni

kevés lenne ez a nap.

Köszönöm, hogy olyan sokat fáradoztál értem,

és hogy az én jó anyámat felnevelted nékem.



/WEÖRES SÁNDOR/ Buba éneke.


Ó, ha cinke volnék,

Útra kelnék,

Hömpölygő sugárban

Énekelnék –

Minden este

Morzsára, búzára

Visszaszállnék

Anyám ablakára.


Ó, ha szellő volnék,

Mindig fújnék,

Minden bő kabátba

Belebújnék –

Nyári éjen,

Fehér holdsütésen

Elcsitulnék

Jó anyám ölében.


Ó, ha csillag volnék

Kerek égen,

Csorogna a földre

Sárga fényem –

Jaj, de onnan

Vissza sose járnék,

Anyám nélkül

Mindig sírdogálnék.



/József Attila/ Nem tud úgy szeretni.


Nem tud úgy szeretni a világon senki,

Mint az édesanyám tud engem szeretni.

Akármit kívántam megtette egy szóra,

Még a csillagot is reám rakta volna.

Mikor a faluban iskolába jártam,

Rendesebb egy gyerek nemigen volt nálam.


El nem tűrte volna ő azt semmi áron,

Hogy valaki nálam szebb ruhába járjon.

Éjjel–nappal őrzött mikor beteg voltam,

Magát nem kímélte, csak értem aggódott.

Mikor felgyógyultam, fáradt két szemében

Örömkönnynek égtek, s csókolva becézett.

Én Istenem áldd meg, őrizd az anyámat,

Viszonozhassam én ezt a nagy jóságot.

Lássak a szemében boldog örömkönnyet,

Ne lássam én soha búsnak, szenvedőnek.



/Weöres Sándor/ Füzértánc.


Fűzzünk lombot szép füzérbe,

rakjunk rózsát közepébe:

Kész van már a szép füzér,

rózsa díszlik közepén.


Jó pajtások, sorba álljunk,

tarka füzértáncot járjunk,

aki velünk táncot jár,

röppen, mint a kismadár!


Füzért fűzzünk, egyet, százat,

így köszöntsük jó anyánkat,

énekszóra táncolunk,

néki zengjen szép dalunk.


Rózsadíszes lombfüzérre

süssön a nap tiszta fénye,

aranysárga napvilág,

homlokunkon boldogság.



/Zelk Zoltán/ Aranyeső, jázminág...


Aranyeső, jázminág.

Kéknefelejcs, gyöngyvirág.

Bokrétába kötlek én

édesanyák ünnepén.

Viruljatok, nyíljatok,

bimbók, rügyek, csillagok,

harangocskák, levelek,

tarka virág- gyerekek!

Helyettem is szóljatok,

sziromesőt szórjatok.

Anyácskámra kedvesen,

Hogy örökké szeressen.


Keresek virágot,

pirosat, fehéret,

bokrétába kötöm,

s odaadom Néked!


Lovag Erdős Anna. Rendületlen hittel" című kötetből /Papp Anna Éva verse/.


Drága Édesanyámnak!


Még meg sem születtem, te már is rám gondoltál,

a pocidban jó volt, hisz te vigasztaltál!

Megszülettem, s te nyomban szerettél,

Öledbe adtak, itt van kis csemetéd!


Sírtam- ríttam, mindig vigasztaltál,

Angyalkám ne sírj, itt van Édesanyád!

Első lépéseim örömmel nézted,

Mama kimondtam, s ez volt a legszebb ének!


Nőttem – cseperedtem, örültél neki,

Fogtad kicsi kezem el, ne esek megint!

Órákig néztél, s csodáltál,

Felfogni nem tudtad, amit láttál!


Eljött az idő, s iskolás lettem,

a sok jót ötösökkel háláltam meg!

Kérdeztem mindig, ugye jó gyerek vagyok?

A válasz egy ölelés, egy kedves mosoly volt!


Mikkor felnőttem, akkor értettem meg,

Drága Anya, csak Te vagy nekem!

Beteg vagy, s én vigyázok reád,

Bízom abban, hogy meg gyógyulsz talán?


Kellesz nekem még nagyon sokáig,

Kérlek, akard, légy velem még jó pár évig!

Ápollak, gondozlak, mindent megteszek,

Én vagyok neked kicsiny gyermeked!


Szeretlek - Szeretlek, százszor mondom el,

Melletted a helyem, gondozlak, amíg csak kell!

Ma anyák napján kívánok sok-sok szépet!

Erőt, nyugalmat, sok – sok jó, egészséget!


Van egy szó, van egy név ezen a világon,

Melegebb, színesebb, mint száz édes álom.

Csupa virágból van, mer ő napsugárból. .

Ha ki nem mondhatod, elepedsz a vágytól.


Tisztán cseng, mint puszták estéli harangja,

Örömében sir az, aki e szót hallja.


Ártatlan kisgyermek, csöpp gügyög ő hangja,

Amikor gőgicsél, mintha volna szárnya.


A amikor a szíved már utolsót dobban,

Ez az elhaló szó az ajkadon ott van.

Mehetsz messze földre, véres harcterekre,

Ez a szó megtanít igaz szeretetre.


Bánatban, örömben - ver az Isten vagy áld,

Hogyha elrebeged, már ez is imádság.

És ha elébed, jön könnyes szemű árva,

E szóra felpattan szíved titkos zárja.


Drága vigasztalás ez a szó, ez a név,

Királynak, koldusnak menedék, biztos rév.

Te vagy legboldogabb, nem gyötörnek gondok,

Ha keblére borulsz, és el kinek mondod?


S ha szomorú fejfán olvasod e nevet,

Virágos sírdombon a könnyed megered.

Van egy szó, van egy név, valóság, nem álom,

Nekem a legdrágább ezen a világon.


S ha szomorú fejfán olvasod e nevet,

Virágos sírdombon a könnyed megered.

Van egy szó, van egy név, valóság, nem álom,

Nekem a legdrágább ezen a világon.


Végezetül ezt a verset, már oly sokszor hallottuk és olvastuk, de azt hiszem még nem elégszer!


/ Kibédi Ervin/ Ahogy a napok rövidülnek.


Ahogy a napok rövidülnek, úgy érzem, mintha köd borulna rám.

Ahogy az éjjelek lehűlnek, mind gyakrabban, jut eszembe anyám.

Mit oly sokszor elhalasztottam, elmondanám, mert úgy érzem, hogy vár.

Jóvátenném, mit mulasztottam, de nem lehet, mert Ő már messze jár….

Ó mennyi mindent nem tettem meg!

Még nem késő,

Te még meg teheted!


Megőszülve is maradj gyermek, mondd, meg neki mennyire szereted!

Két keze érted dolgozott csak, mindennél jobban szeretett,

Az éjjelt is nappallá téve óvott téged, és vezetett,

Míg lehetett, míg lehetett.

Amit akkor elfelejtettél, talán még jóváteheted.

Hát menj, rohanj és simogasd meg a téged, védő kezet.

Amíg lelet, amíg lehet!


Olykor nagyon elfáradtál,

Ő hozta vissza kedvedet,

Ő tanított beszélni téged, nyitogatta a szemedet.

Mert szeretett, úgy szeretett!


Most vár valahol, megfáradtan, nem kér sokat, csak keveset.

Hát szaladj hozzá, mondj egy jó szót, egy vigasztaló, kedveset!

Tán még lehet!

Tán még lehet!

A szíve érted dobogott csak, amíg bele betegedett,

Ő titkolta, nem mutatta, nem mondta el,

Hogy szenvedett, csak mosolygott és nevetett.


Bárhol is vagy, hát fordulj vissza, az EMBER másként nem tehet.

És csókold meg, míg nem késő, azt az áldott édes szívet!

Ha még lehet!

Ha még lehet!


/Csukás István/ Anyák napjára! Istenke, vedd térdedre az édesanyámat.


Istenke, vedd térdedre édesanyámat,

ringasd szelíden, mert nagyon elfáradt,

ki adtál életet, adj neki most álmot,

és mivel ígértél, szavadat kell állnod,

mert ő mindig hitt és sose kételkedett,

szájára suttogva vette a nevedet.

Én nem tudom felfogni, hogy többé nincsen,

s szemem gyöngye hogy a semmibe tekintsen,

hová a fény is csak úgy jár, hogy megtörve:

helyettem nézzél be a mély sírgödörbe,

próbálkozz, lehelj oxigént, tüdőd a lomb!


Nem is válaszolsz, kukac-szikével boncolod,

amit összeraktál egyszer végtelen türelemmel,

csak csont, csak por, ami volt valamikor ember,

mivel nem csak Minden vagy: vagy a Hiány,

magadat operálod e földalatti ambulancián.

Mi mit nyel el a végén, fásultan szitálod,

a semmiből a semmibe a létező világot,

anyát és gyereket, az élőt s a holtat,

s mert Te teremtetted, nem is káromolhat,

csak sírhat, vagy könyöröghet, hogy adj neki békét,

nem tudjuk, hogyan kezdődött, de tudjuk a végét.

Én sem káromollak, hallgasd meg imámat,

Istenke, vedd térdedre édesanyámat!

32482. lúdanyó (válaszként erre: 32480. - Babi11)
2013. máj. 1. 16:02

szoritok az unokádnak..:)

majd csak feltámadunk..:)most jöttünk meg kint voltunk a telken... a kutya kenelt heggesztették még tettek rá rácsot mert folyton meg lóg a kutyánk..:)

32481. Babi11
2013. máj. 1. 15:01
vizsgái miatt. Nem tudom miért ment el az oldal,még nem fejeztem be a mondatot.
32480. Babi11 (válaszként erre: 32479. - Alfoldi13)
2013. máj. 1. 15:00

hát igen....,kevesen és keveset vagyunk.

Mindenkinek kellemes délutánt kívánok ezen a szép nyári Május 1-én.

Nálunk szombaton ballagás lesz, Márk unokámért izgulunk a jövő heti érettségi vizsgá

32479. alfoldi13
2013. ápr. 30. 07:21
látom mintha kihalás lenne itt
32478. lúdanyó
2013. ápr. 28. 13:33
hoztak a gyerekek egy nagy csokor orgonát..:) meg telt a lakás illattal...)
32477. alfoldi13
2013. ápr. 28. 12:28
remek az idő
32476. lúdanyó
2013. ápr. 26. 17:33
:)
32475. alfoldi13
2013. ápr. 25. 20:31
ilyenkor nagy főzés nincs ,de mivel holnapra jönnek a lányok sztrapacska van rendelve
32474. alfoldi13
2013. ápr. 25. 20:27
egész nap kint vagyunk a kertben késve de elég nagy területet szántottunk fel és utólag ültettünk be közben meg az oldalépület előtti járdához szerezzük be a dolgokat és kialakítunk egy fűszerkertet ahol beton lapok választják el a növényeket egymástól ehhez is vettem hatalmas kavicsos tetejű lapokat
32473. lúdanyó (válaszként erre: 32472. - Alfoldi13)
2013. ápr. 25. 20:22
:)
32472. alfoldi13
2013. ápr. 24. 20:34

Anyák napján..Mamámnak-


Szavaimmal csokrot kötök

E különleges, szép ünnepen

Mert téged drága nagymamám

A jó Istenem adott nekem


Ahogyan ragyogva szikrázik

Az aranyló nap perzselő fénye

Úgy villan át minduntalan

Kedves mosolyodnak éke


Tudd, hogy nálamnál jobban

Nem szeret téged, senki más

S most köszöntelek anyák napján

Mert ,hogy vagy te nékem


Istentől kapott áldomás!


Mint ahogy, cukor hull a kávéba

S lesz ,édes a keserűből

A sírásból, csodaszép mosoly

Ha rám nézel-örömkönnyeidből


Boldog vagyok ,hogy vagy te nekem

Mert velem örülsz, és aggódsz értem

Ha csak rám néz csillogó szemed

Az égig emel ,jóságos tekinteted


Te voltál, ki templomba vittél

Tanítva a jót, mindig segítettél

A jó Istenhez imádkozom érted

Hogy, áldja meg-minden egyes lépted


Olyan csodaszép szó ez . . . .

. . Mama . . Mama . . Édesanya !

Suttogva ,vagy hangosan

Gyermek, és felnőtt ajkak mondják

S én is kívánok neked - Boldog Anyák napját


(Patkó Adrikának, aki 8.éves)Alföldi István unokája .

32471. lúdanyó
2013. ápr. 24. 17:44
Köszönöm...) iszom minden szavadat.:)
32470. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32467. - Lúdanyó)
2013. ápr. 24. 13:20
Kedves Lúdanyó, akkor az előbbi bejegyzést neked is figyelmedbe ajánlom.
32469. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32468. - Alfoldi13)
2013. ápr. 24. 13:18

Kedves alföldi13”. 07. 14-től már szinte jó időnek számít júliusban, hiszen a néhol helyenként és időnként bezavaró esőfrontok csak időlegesek és ás átmenetiek, lesznek egészen a hónap végéig. Úgy, mint az a napokban is történt.


Nálunk például az általam is 22-e, körüli napokra jelzett felhőszakadásból semmi sem volt érezhető, míg bizonyosan láttátok Ti is a TV-be, hogy a Bonyhád közeli Kakasdon szinte sártenger zúdult a teleülésre. Ez az-az apró nüánsz, amelyet sajnos nem tudok a leírásomban az ország területére pontosan jelölve elhelyezni.


Hiszen Júliusnak a fent jelzett időszaka szinte Hold állás szempontjából megegyezik a mostani áprilisi holdfázis időszakoknak.

Nézd csak meg!


Április/TAVASZHÓ.

HOLD fázis jelmagyarázat:

3.án: ©Utolsó negyed (csökkenő hold).

10.-én: ● Újhold.

18.-án: Ď Első negyed (növekvő hold).

25-én: O Holdtölte (telihold).


{Április hónap összességében: szeszélyes - csapadékos, - hetenként váltakozó, jelentős hőmérsékletingadozásokra lehet számítani.}


Április hónap részleteiben: hónap első napjaiban, az átlagosnál hidegebb napok lehetnek, hűvös borús, napokkal telhet az idő.

5-6.-tól fagyveszéllyel is számolni lehet. Esővel, hózáporral tarkított napok jöhetnek.

Viharos szél kíséretében, némely helyeken még jégeső is lehetséges.

9.-től hideg és melegfrontok váltogatják egymást. Egyes helyeken, éjjel eső, majd napközben derengő szűrt napsütés mellett, felmelegedhet a levegő hőmérséklete.

14-18-tól, a többnyire napos napok elhozzák nekünk a felmelegedést, akár a hőmérsékleti meleg rekord is megdőlhet.

22-e környékén, - az országon gyorsan átrobogó hidegfront hatására, - dörgéssel, villámlással kísért viharzónák alakulhatnak ki, amely helyenként vihar károkat, sok helyen esetleg felhőszakadással kísért árvízkárokat is, okozhatnak.

25.- körüli napokon a telihold idejében még mindig lehet kisebb eső, amely régiókon belül megoszlik majd, leginkább keleten lehetséges heves zivatarral kísért nagyobb, akár még jégesővel is tarkított esőzés. Ezt követően aztán egészen a hónap végéig, már napos fokozatosan melegedő időre számíthatunk.

32468. alfoldi13 (válaszként erre: 32466. - Ilcsi Mama)
2013. ápr. 23. 20:29
jul 21 27 lesz ugy látom a döntés
32467. lúdanyó (válaszként erre: 32466. - Ilcsi Mama)
2013. ápr. 23. 17:52
köszönöm a tájékoztatást nekem is hasznos volt..:)
32466. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32465. - Alfoldi13)
2013. ápr. 23. 12:23

Kedves "alföldi13".Nagyon szívesen.


Július/NYÁRHÓ.

HOLD fázis jelmagyarázat:

8.-án: ● Újhold.

16.-án: Ď Első negyed (növekvő hold).

22.-én: O Holdtölte (telihold).

29.-én: ©Utolsó negyed (csökkenő hold).


{Július hónap összességében: hirtelen kialakuló felhőkből, olyan sok csapadék hullhat, hogy szinte vízözönszerű esőzések okozhatnak károkat, a csapadék - országon belüli - eloszlása azonban nem lesz egyenletes, míg az ország középső részeiben több, addig a Dél- keleti határszélek környékén, kevesebb csapadékos napok lehetnek. A megszokottnál pár fokkal hűvösebb, illetve melegebb időszakok váltogathatják egymást.)


Július hónap részleteiben: Az első hét napjait csapadékosabb viharokkal kísért fronthatások még alakíthatják, ezt követően előbb borongós, majd a reggeli hűvösebb órákat követően, már a napos - napok követik egymást.

6-14.– ig. <az Új Hold idejében is>, helyenként kialakuló zivatarok ismét özönvízszerű esőket zúdíthatnak ránk, ekkor a hőmérséklet is visszaeshet. Gomolyfelhők gyülekeznek, majd páróra multával az égi háborúk megszűntével, ismét a napos meleg idő veszi át a főszerepet.

15.-17.- től már hosszantartó hőség köszönthet ránk.

19-24.-ig Holdtölte beteljesedés idejében, a szép napos napok mellett, az esti és – hajnal tájéki órákban, dörgés - villámlással kísért égi háborúkat, záporesőt, némely területre még jégesőt is hozhat. Ezek azonban a jó meleg időt szinte nem befolyásolják, a hónap végéig számíthatunk a jó nyaraló időre.

Csupán a hónap utolsó napjait - hidegfront hatás következtében érkező – zivatarok zavarhatják meg, amely az országrészenként nagy hőmérséklet különbséget okozhatnak.

32465. alfoldi13 (válaszként erre: 32457. - Ilcsi Mama)
2013. ápr. 22. 14:33
légy szíves írd meg mit mutat a te előrejelzésed
32464. alfoldi13
2013. ápr. 22. 14:33
julius második felében szeretnék nyaralót bérelni a Batatonon lesz e jó idő ekkor eső?
32463. lúdanyó
2013. ápr. 17. 19:13
minden igyekezetüket a kert + a ház rendbe rakására forditjuk..:)
32462. alfoldi13
2013. ápr. 17. 12:35
végre az idő remek jobb kint mint bent
32461. alfoldi13
2013. ápr. 17. 11:18

Csonka András Joe

A kihaló hűvös esti fényben

Száll esdve ,sok száz gondolat

Lelkemben vívott harcomat

Megjárva . .feladni nem szabad


Mint ahogy váltakoznak

A lemenő változékony napszakok

Úgy fogadom sorsom

Mert még élek -ittvagyok


Megbékjózott múltamat mélyen

Zsebembe sietve elteszem

S, az aranyló nap sugarát nézve

Bennem ,fényemet keresem


Tündökölj fel nékem

Hozz újra szívembe életet

S, én bátran állok elébe

Be végzem a végzetet


Oh , te édes világ

Magamhoz ölellek szeretve

Mától ragyogtass méltón

Hogy legyen a múlt eresztve


Csonka András Joe

/verseim/

32460. Polli (válaszként erre: 32457. - Ilcsi Mama)
2013. ápr. 16. 21:25

Ilcsi Mama tudom, hogy csak az év elejit tudod mondani, de annyi rossz időjárás ért már mostanában bennünket, hogy csak a jobbra vágyunk..Ez az emberi gyarlóság. :)


Most viszont élvezem és élvezzük a jó kis napsütést.

32459. alfoldi13 (válaszként erre: 32452. - Ilcsi Mama)
2013. ápr. 16. 16:57
hatalmas itt a terület ekkorát takarni nem lehet szóval rizikózunk egy kicsit megint de hát már csak a mezőgazdaság ilyen....a palánták egy részére majd üveget teszünk amennyire csak tudunk
32458. lúdanyó
2013. ápr. 16. 16:47
jó volna kint lenni de takaritani is kéne!..:(
32457. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32456. - Polli)
2013. ápr. 16. 14:04

Kedves "Polli"és mindenki más is.

Csak azt tudom leírni időjárás előrejelzés témakörban, amit már az év elején is leírtam, egész évre vonatkozan.

Sajnos megint bejött minden rossz is, de azért most örvendjünk a szép tavaszi napsütésnek......

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook