Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. fórum

40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. (beszélgetős fórum)


26. inci47 (válaszként erre: 25. - 104bdd8c43)
2007. júl. 3. 20:55
Szörnyű még olvasni is! A nagyszülőség nem az erőszakról szól,hanem a szeretetről,ha nem akar valamit az unoka-szerintem- tiszteletben kell tartani, hiszen ő érzi mi a jó neki.
25. 104bdd8c43 (válaszként erre: 3. - Cinka)
2007. jún. 30. 23:37

Sajnos az exanyósom dettó ugyanilyen!

Csak szóban szereti ő is, annyira önző képmutató, követelőzik, vinni akarja a 4 éves fiamat 1 hétre nyaralni, de a gyerek nem akar náluk aludni, ez őket nem érdekli, ha nem adom akkor rendőrökkel fognak jönni és akkor is viszik, mert az van a határozatban. Ezek nagyszülők??? Én is meg akartam szakítani a kapcsolatot velük, de nem sikerült sajnos. Pedig a gyereknek is az lenne a jobb.

2007. jún. 30. 19:30
Már csak hármat kell aludnom, és hazajönnek az én drágáim is a Balatonról! Nem lakunk együtt, de igy, hogy elmentek a városból, nagyon árvának éreztem magam egész héten, pedig telefonon beszéltünk.
23. inci47 (válaszként erre: 22. - Ibcsi59)
2007. jún. 14. 12:15

Az én unokáim már nagy fiúk,de mindig kapok puszit, igaz nem lehet már úgy "meggyűrni" őket , mint kiskorukban , de olyan aranyosan tudják mondani, hogy szeretlek mamikám! És ez mindennél többet ér!!

Az én Szüleim is már dédszülők 6 fiút és 1 kislányt dédelgethetnek .

2007. jún. 13. 20:40
Ráadásul ebben a korban még meglehet őket puszilgatni,szeretgetni amikor már nagyobbak nem nagyon engedik.Sokat kérdezgetnek arra válaszolni és olyan aranyosan lehet velük beszélgetni.Mig fel nem nőnek minden évnek megvan a maga szépsége.Amig velünk vannak addig jobb.Remélem sokáig lehetünk Nagyszülők mindannyian,az én Anyukám meg már Dédmama!
21. inci47 (válaszként erre: 20. - Pisti70)
2007. jún. 13. 19:51
És? mire megy a nagyszülő az önzésével, éncentrikusságával? Öregségére magára marad!!!Majd akkor kellene már a gyermek és az unoka szeretete, de nem lesz aki rányíssa az ajtót, hiszen mindenki csak annyit várjon el másoktól, amit ő ad magából!
2007. jún. 13. 10:46
Örülök, hogy két ilyen aranyos nagymama levelét olvashattam. Nem tudom, hogy miért szaporodtak meg manapság az ilyen nagymamák. Mármint az olyanok, mint az én gyerekeiméi. Mert megszaporodtak, ez látható. Talán a mindenhol tapasztalható önzés, éncentrikusság az oka? Én ebben látom.
19. inci47 (válaszként erre: 17. - Pisti70)
2007. jún. 11. 21:30

Nagyon sajnállak Benneteket, de inkább a "nagyszülőket", nem tudják mitől fosztják meg magukat! Az unokák és a gyermekek szereteténél nincs jobb a világon, nélkülük el sem tudnám képzelni az életemet, már készülünk a szünetre, mikor , melyik lesz nálunk, van úgy egyszerre van itt mind a négy fiú. Nem könnyű, hiszen férfiak és max

imálisan ki kell őket szolgálni ,de mégis.. nagyon jó , hogy itt lehetnek. Hiszen , ha idősebbek lesznek már nem lesz ránk ilyen szükségük.

18. ibcsi59 (válaszként erre: 17. - Pisti70)
2007. jún. 11. 21:15
Ez tényleg bosszantó lehet,hogy valóban ilyenek a nagyszülők.Annak idején az én Anyukám is sokat vigyázott az én gyerekeimre.A fiamék a jövő hónapban költöznek nagyobb lakásba,de már alig várom,hogy segithessek nekik mivel tapétázás,festés minden lesz.Nekem is sok mindenem fáj,jó mondjuknem vagyok még olyan idős de izületi problémáim vannak.A gyerekek után is sokat kell menni,mivel még picik de még soha nem mondtam nemet ha vigyázni kell rájuk,sőt én kérem őket,hogy hagyják nálunk kicsit egyedül is, hogy szokjanak minket és remélem ha nagyobbak akkor itt is alszanak.Persze ez attól is függ ki mennyire családcentrikus.Hiszen az unokákat ahogy látja az ember,a saját gyerekeimet látom viszont bennük. Az a nagyszülői magatartás amit irtál szerencsére ritkább,pedig a 8 és hétéves kisgyerekekkel már aztán pláne nincs annyi gond és biztos a gyerekek is örülnének,ha a nagyiéknál lehetnének többet.
17. pisti70 (válaszként erre: 3. - Cinka)
2007. jún. 11. 20:10

Mivel a nejem másoddiplomáját szerzi és itt van a két hónapos pici, a múltkor felhívtam telefonon anyukámat, hogy június 20.-a után, jó lenne, ha a két nagyobb gyereket (8 és fél és hét évesek, egyik fiú, másik lány) tudnák fogadni, hogy könnyebben tudjon a nejem készülni a vizsgákra. Édesanyám válasza: "Hát, én egyszerűen nem kapok levegőt. Ezt majd apáddal beszéld meg! Ő vállalja őket."


A két gyerek nem égetnivaló rosszaság, rendes aranyos gyerekek, akikre természetesen azért még gondot kell viselni stb.


Az én anyukám is csak a szájával, telefonon keresztül szereti és szerette mindig az unokáit. Az ellátásukban (amikor még jobban kellett)segítséget, önként tőle soha nem kaptunk, más nyarakon is, amikor ki lettek víve, előtte hallgathattam én is, apám is a tirádáit.


Anyósommal egy városban lakunk, de még akkor sem, amikor 2-300 méterre laktunk egymástól, akkor sem jött át soha segíteni. Ha mi mentünk és megyünk hozzá, akkor megvendégel (a kajára nem lehet panaszom) de bizony most, hogy már öten vagyunk, még mindig minekünk kell átbumliznunk a város másik felébe. A férje neki nem él.


Barátom anyja, már kb. másfél éve rá se nézett a fiára, az unokájára, mert összeveszett velük. A papa ott sem segít. Ha ott is van egy óra hosszát, már menne.


Én is irigykedve nézem azokat a gyerekeket, akiket a nagymama, a nagypapa kísér iskolába. Nem az a segítség nekünk, hogy vasárnaponként kapunk egy-egy jó ebédet, hanem az lenne, ha a nagyszülők itt lennének és látnák azt, hogy az unokáik hogyan nőnek, okosodnak, hogyan érnek. Ez őket nem érdekli.

2007. jún. 11. 19:39
Nekem is van két csodálatos kisunokám Vivien és Norbi másfélévesek,kétpetéjű ikrek.Alig várom mindig lássam őket,mondják,hogy mami,meg most már elkezdenek majd lassan mást is mondani.Két kis rosszcsont,mindent kirámolnának ha lehetne.A kislány most lett szobatiszta,már nem kell neki a pelus,a kisfiú is kezd.
2007. jún. 11. 17:54
Nekem akkor van jó napom, ha jönnek az unokák /2 van, 1 kisfiú, 1 kislány/, mert különben nagyon magányos vagyok, régóta egyedül élek /meghalt a férjem/.
14. inci47 (válaszként erre: 13. - Jjhmarta)
2007. jún. 10. 11:28
Na , végre! ismét egy korombeli nagyit köszönthetek!És szinte hihetetlen,de mi is 41 éve élünk együtt a párommal, nekünk is van 6 unokánk, akiket nagyon szeretünk.
2007. jún. 10. 10:36
Így igaz én 7x -es nagyi vagyok 3 lány és 4 fiú unokám van. Ők jelentik a boldogságot nekem és a páromnak.
12. Saci49
2007. máj. 28. 16:02
Elolvastam az első cikket és nagyon örülök, hogy más is örül a nagymamaságnak! 10 éves kora óta nem csak nagymamája, hanem "anyukája " is vagyok az unokámnak.Nagyon nehéz, de még mindig imádjuk egymást.Igen, vannak konfliktusok,vannak generációs véleményeltérések"mindkét félről".De próbáljuk ezeket békésen megoldani. Ami a legfontosabb: a szeretet, ami nem pénz és távolság kérdése, hanem érzés, amely nem ismeri az előbbi kifejezéseket. Ha szeretet van, van megértés is!
11. H MAYA
2007. máj. 25. 20:23

Ma telefonon beszélgettem a Petrucival,nagyon ügyes kislány,persze az anyuci adta át neki a telefont.De olyan szépen válaszolt a kárdéseimre,azt is mondta nagyon szeretlek mami,és puszit is cuppantott.

Mi kell a boldogsághoz még?

10. inci47
2007. máj. 25. 19:43
Ilyen kevesen vagyunk Nagyszülők?
2007. máj. 20. 21:49

2xes nagymama vagyok,Petra 5 Benike 2és fél éves.Nagyon imádom őket,sajnos 30km-re élnek tőlünk, de sokszor elhozom őket pár napra magunkhoz.Általában akkor ha a szülők egy kis nyugira vágynak,vagy a munkájuk ugy alakul hogy nemtudnak a gyerkőcökkel foglalkozni.A másik nagyszülők már idősek,de pár órára ők is bevállalják a kicsiket.

Néha viccesen megjegyzem :

-Jódolog nagymamának lenni csak strapás!

2007. máj. 20. 20:32
Köszönöm,hogy szóltál! már írtam a másik fórumba is.Jó lenne,ha aktívabbak lennének a többiek is.
7. CILUSKA (válaszként erre: 4. - Inci47)
2007. máj. 20. 19:35
Nincs semmi baj, csak azért említettem meg, hogy tudjál a másik, hasonló fórumról is. Ebbe is - abba is lehet írni, csak ne "üljön le" a dolog. Mivel nekünk nagyszülőknek annyi mondanivalónk van... hát csak rajta !
6. vidra (válaszként erre: 1. - Inci47)
2007. máj. 20. 10:19

Teljesen igazad van, valami csoda, amikor a kis csibészeket látod hog napról napra hogy értelmesednek, és mekkora öröm, ha kedvükbe járhatsz.

Nekünk van egy l7 és egy 7éves unokánk, és szinte mi neveltük fel Őket. Elmondhetetlen érzés, mikor ragaszkodnak hozzád és kikövetelik, hogy minél többet veled legyenek. Csoda.

5. inci47 (válaszként erre: 3. - Cinka)
2007. máj. 20. 10:12
Ne keseredj el! én is lányos nagymama vagyok, de nálunk az egyik vőm Anyukája is így szereti az unokáit és gondoskodik róluk, másik oldalról a Nagypapa érdemel dicséretet.
4. inci47 (válaszként erre: 2. - CILUSKA)
2007. máj. 20. 10:09
Köszönöm! nem voltam elég figyelmes! ,de azért nem baj,hogy itt is írtam??
2007. máj. 19. 23:43
Az én anyósom sajnos nem ilyen kedves nagyi! Csak a szájával szereti az unokáját, és nem törődik velünk fikarcnyit sem. Nem is lesz rá alkalma sosem, mert megszakítottuk vele a kapcsolatot. Csak fáj a szívem, ha ilyen aranyos nagyszülőkről olvasok. Anyukám is ilyen, betegen is rengeteget tesz a gyerekekért.
2. CILUSKA (válaszként erre: 1. - Inci47)
2007. máj. 19. 23:34
Igaz, hogy én nem nagymama vagyok, hanem /hatszoros/ nagypapa, de figyelmedbe ajánlom : Fórumok - Nagyszülők fóruma.
2007. máj. 19. 15:06

Szervusztok!

A témák között találtam mindenfélét, a várandóságtól a a szülésen keresztül a kisbabakorig,majd az óvodás élet és az iskoláskor nehézségeiről is olvastam. Én szeretném tovább gondolni az életet. A gyermekeink felnőnek és unokákkal ajándékoznak meg bennünket, és ez egy gyönyörű korszaka az életünknek ,szerethetjük,segíthetjük Őket, de a felelőség már nem csak a mienk. Szeretném,ha elmondanátok az élményeiteket. Nekem négy gyönyörű,okos fiú unokám van,akikkel nagyon szeretjük egymást. Nagyon boldog vagyok,hogy beavatnak életük fontos eseményeibe, megosztják velem a "titkaikat". Csak azt sajnálom,hogy már nem lehet őket babusgatni,hiszen már nagyfiúk: 17, 13 és két 11 éves.Ők nem ikrek,hanem a lányaim egy hét különbséggel hozták a világra őket. Mióta nyugdíjas vagyok alig várják a hétvégét,hogy nálam alhassanak, jókat társasjátékozunk együtt és megtanítanak kezelni a számítógépet is. Jó volt Anyának lenni, de nagyon jó nagymamának is.

Köszönöm ,hogy elmondhattam! -és,ha van véleményetek jó lenne megtudni, puszi mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook