Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kisfiam ekcémás.Tudnátok tanácsot adni mivel kezeljem? fórum

3 éves kisfiam ekcémás.Tudnátok tanácsot adni mivel kezeljem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
44. milcsimother (válaszként erre: 43. - Milcsimother)
2008. dec. 1. 17:06
Ezt nem ide akartam :)
2008. dec. 1. 17:03
Kezdődik.......
2008. dec. 1. 16:59

Most újra utána olvastam a szteroidos krémeknek az ekcémával kapcsolatban. Azt írják, hogy néhány hetet meghaladó kezelés következtében kialakulhatnak a mellékhatások - viszont pl az én krémemre is az van írva, hogy max egy hétig alkalmazható, gondolom épp ezért nem is volt semmilyen mellékhatásom. Sőt, a kiszerelése is akkora (15 gramm), hogy ne is tudja az ember tovább használni. Nekem maradt meg belőle, már jó ideje megvan, az első bekenés után el is múlt minden piros foltom és a viszketés és kb 5 napi kezelés után az érdesség is elmúlt. Egyszeri használatra nekem bevált, az orvosom mondta, hogy ezt használjam, utána pedig folyamatosan az E45-öt és így akár 1-2 évig is nyugtom lesz az ekcémától. Megbíztam az orvosomban, szerencsére hallgattam rá és jól jártam.

Azt viszont nem tudom, hogy csecsemőknek írnak-e föl szteroidos krémet, bár az a véleményem, hogy ha mindig odafigyelünk gyermekünkre és megfelelő ekcéma elleni kenőccsel kezeljük, akkor nem fog úgy bedurranni az ekcémájuk, hogy bármi másra is szükség legyen.

41. MelisUK (válaszként erre: 21. - L.Niki18)
2008. dec. 1. 16:41

Rengeteget olvastam az ekcémáról, de olyat sehol sem írtak, hogy bármivel is végleg meg lehetne szűntetni. Kifejezetten kiemelik, hogy ez a betegség nem múlik el, csak tünetmentessé lehet tenni akár évekre is. Viszont amikor újra kijön, akkor sokkal intenzívebben is kijöhet.

A gyermekkori ekcéma viszont kinőhető.

40. MelisUK (válaszként erre: 38. - Milcsimother)
2008. dec. 1. 16:38

Lehet, hogy akkor nem erős a gyermeked viszketése, lehet, hogy viszket az egész nap, csak lefoglalja magát valami érdekes játékkal. Este viszont nincs ami lefoglalja, ezért jobban odafigyelhet szerintem a viszketésre.

Azért gondolom, hogy így lehet, mert nekem is, ha napközben unatkozom, akkor rámtör a viszketés, ugyanúgy, mint este.

Egyébként nagyon szerencsések vagytok, ha nem viszket neki nagyon, mert a viszketéstől tovább terjedne, kisebesedne, ami utat nyitna más fertőzéseknek is. Estére viszont bekenhetnéd lefekvés előtt a pici testét viszketés elleni kenőccsel, akkor könnyebben el tudna aludni és biztosan nem vakargatná magát.

39. MelisUK (válaszként erre: 36. - Milcsimother)
2008. dec. 1. 16:35

Igen, tudom, elolvastam az összes hozzászólást. De azt is tudom, hogy mennyire félnek az emberek a szteroidos készítményektől. Rengeteg ekcémás ismerősöm is van, nagyon kicsi korom óta tudom, hogy mi is ez a betegség. Tudom, hogy nagyon rossz érzés, amikor csúnya a bőr, amikor olyan kegyetlenül viszket, hogy nem lehet nem rá gondolni és nem megvakarni, tudom milyen, amikor akár gennyesedik is, amikor undorral néznek rád az emberek, mert azt se tudják, mi bajod van, stb. És azt is tudom, hogy bizonyos krémek 1-2 napon belül hatnak, eltűnik az ekcéma, orvosok is ezeket a krémeket ajánlják, nem is hiába. Ha használjuk ezeket a krémeket (max egy hétig kell haszálni) és odafigyelünk minden egyéb dologra, amire az ekcémánál oda kell figyelni (melyeket lentebb kifejtettem), akkor akár évekig tünetmentesek tudunk lenni.

Egyébként komoly ekcémánál, amikor az egész testen van, akkor nem segítenek semmilyen fürdetők és krémek. Ilyenkor az orvosok gyógyszert írnak föl, egyik ismerősöm is ilyet szed és hosszú-hosszú évek óta gyönyörű ekcémamentes a bőre.

Az a véleményem, hogy ha az orvosok a mai napig is ajánlják a szteroidos kenőcsöket, akkor talán bennük kell bízni.

2008. dec. 1. 16:18

Köszönöm a tippeket.Kipróbálom valamelyiket.Remélem beválik.

Nálunk az a furcsa,hogy nem igazán viszket.Inkább csak este.

2008. dec. 1. 16:12
eü dolgozó vagyok,tudom mi a szteroid
36. milcsimother (válaszként erre: 35. - MelisUK)
2008. dec. 1. 16:12

3 éves gyerekről beszélünk!!!!!!!!!!!!!!!

Könyörgöm.....

2008. dec. 1. 16:07

Érdemes ezt a cikket azoknak elolvasni, akik félnek a szteroidos kenőcsöktől. Nem azért írják föl az orvosok, hogy ártsanak vele, jobban értenek hozzá, mint a laikus ember, aki hagyja, hogy gyermekét kínozza az ekcéma, mikor a szteroidos krémek hatására nagyon gyorsan elmúkik:


Talán a sok tévhit az oka annak, hogy a betegek jelentõs része nem használja, vagy a tünetek enyhülése után abbahagyja a kezelõorvosa által elõírt – hatékony és biztonságos – szteroid kezelést a gyógyszer mellékhatásaitól való félelmében.

A szteroid tartalmú szereket ma is a félelem, a titokzatosság, a csodavárás szelleme lengi körül az emberek között. Sokaknak a versenysport doppingbotrányai, másoknak pedig a környezetükben elõfordult vagy a médiumok által terjesztett súlyos, olykor tragikus végû mellékhatások jutnak az eszükbe a szteroid szó hallatán. Talán a sok tévhit, a gyógyszer mellékhatásaitól való félelem az oka annak, hogy az emberek jelentõs része nem használja, vagy a tünetek enyhülése után abbahagyja a kezelõorvosa által elõírt – hatékony és biztonságos – szteroid kezelést.

A szteroidoknak számos típusa van, amelyek a szervezet mûködését különbözõképpen befolyásolják. Egyetlen közös tulajdonságuk az alapszerkezetük, azaz a szteránváz, amelyhez különbözõ atomok kapcsolódnak, ezáltal a szervezetben különbözõ hatást tudnak elérni.

A gyulladásos, így az allergiás kórképekben használt szteroidok sem teljesen egyformák. Az egyes hatóanyagok nem ugyanolyan mértékben képesek csökkenteni a gyulladást, a jótékony és a kedvezõtlen hatásaik pedig a hatóanyag tulajdonságain kívül nagymértékben függenek a bevitt szer mennyiségétõl, illetve a bevitel módjától is.

Ha megfelelõen alkalmazzuk a szteroidokat, akkor azok biztonságosak, és szinte csodákra képesek.

34. milcsimother (válaszként erre: 32. - Doboska.p)
2008. dec. 1. 15:37
Nekünk is van elocomos krémünk,arra írtam hogy nem szívesen használom.Mégis csak szteroidos.
33. MelisUK (válaszként erre: 32. - Doboska.p)
2008. dec. 1. 15:33
És milyen az eredmény? Szép a fiad bőre, vagy nagyon gyakran előjön? Milyen gyógyszertári fürdetőtök van? Az, amit havonta föl kell íratni a dokival, az a fehér zsíros krém?
2008. dec. 1. 13:38

Sziasztok.

Az én kisfiam is 3 éves és ö is ekcémás. Nekünk a doktor nénink kevert elocom krémet írt fel. aaAzt használjuk már régen. Sőt a fürdetőnk is gyógyszertári.

2008. dec. 1. 13:00

Kicsit hosszúra sikerült a hozzászólásom. :D

De amit még tudni kell:

Sok gyermek, aki baba kortól ekcémás, 20-22 éves korára kinövi az ekcémát. Sokan viszont épp ettől a kortól kezdenek ekcémások lenni, vagy még később és ez utána életünk végéig is tarthat. De a jó hír, hogy ha ügyesek vagyunk, akkor évekig is tünetmentesek lehetünk!

2008. dec. 1. 12:53

Amikre nagyon oda kell figyelni:

- fürdés helyett tusolás, minél rövidebb ideig és csak langyos vízzel, ugyanis mind a meleg, mind a hideg rossz az ekcémás bőrnek;

- maga a víz is rossz az ekcémás bőrnek, ezért oda kell figyelni, hogy ne izzadjon például a gyerek;

- tusolás után minél alaposabban meg kell szárítani a bőrt és minél hamarabb be kell kenni és nem mindegy, hogy mivel;

- Sudocremet naponta egyszer elég használni, az arra való valójában, hogy elölje azokat a bacikat és egyéb dolgokat, amik még rosszabbá teszik az ekcémát;

- olyan krémet kell beszerezni, ami egyben a viszketésre is jó;

- olyan fürdetőt kell használni, ami ekcémás bőrre való, se szappan, se tusfürdő ne érintkezzen a gyermek bőrével;

- a ruhák legyenek antiallergén mosóporral és öblítővel tisztítva;

- a gyermek ruhái természetes anyagúak legyenek, tilos a műszálas, tilos a gumi, pamut, jól szellőző ruhák kellenek;

- tengerparti nyaralás nagyon szépen helyrehozza az ekcémás bőrt, ugyanis mind az erős sós víz, mind pedig a napfény jó hatással van az ekcémás bőrre;

- ugyanígy a szolárium is hatásos, tehát 1-2 hetente 10 perc normál (nem turbó) szolárium nagyon jót tesz;

- a tengervizet is lehet helyettesíteni, vegyetek tengeri sót, azt tegyetek fürdővízbe, heti egy tengeri sós fürdés langyos vízben ajánlott - csípni fog, tudom, én is ezt élem át, de utána sokkal-sokkal jobb lesz;

- naponta többször is be kell kenni az ekcémás bőrt, minden kézmosás után és csak úgy szimplán is;

- valahogy meg kéne próbálni rájönni, hogy mi is hozza ki az ekcémát a bőrön, ez a legnehezebb feladat. Lehet ez étel, tisztítószer, lakkozás (bútor és egyéb lakkok), bútorápolók, műszálas holmik, gumi (gumikesztyű is), kertészkedéshez való dolgok, stb. Tényleg erre a legnehezebb rájönni, ugyanis nem akkor durran be az ekcéma, amikor érintkezünk az irritáló dologgal, hanem rá kb 2 napra;

- ha nagyon "lángol", ha nagyon előjött, akkor érdemes Eumovate krémmel kezelni, ez egyből csillapítja a viszketést, 1-2 napon belül látható nyoma sincs az ekcémának, egy hét múlva pedig a száraz, érdes bőr is elmúlik, amit már csak érezni lehet a második naptól, de egy héten belül érezni sem lehet, tökéletes a bőr;

- sok ekcémára való krém se felel meg sok ekcémásnak, mivel lehetnek bennük olyan összetevők, amik éppen hogy kihozzák az ekcémát, nem elmúlasztják. Ilyen lehet éppen a Sudocrem is, mert nem antiallergén termék, tehát meg kell tudni, hogy a kicsi allergiás-e valamely összetevőjére, ha igen, akkor nem szabad használni. Persze ez nem csak a Sudocremre, hanem minden más ekcémára való krémre áll;

- antiallergén termékek ekcémásoknak és egyéb bőrproblémákkal küszködőknek az E45 termékcsalád, van fürdetőjük is, testápoló tej, kézkrém, naptej, viszketés elleni krém, stb, minden, amire csak szükség van. A gond csak annyi, hogy Magyarországon még nem forgalmazzák, viszont szerintem internetről lehet rendelni, csak meg kell találni a módját. Pl magyarok is rendelhetnek a brit eBayről.

Ha érdekel a termékcsalád, akkor itt a honlapjuk, itt lehet tanulmányozni, hogy mely termékük is lenne aktuálus számunkra. Nem extra drága, mint sok Mo-on kapható krém és nekem és még nagyon sok britnek beváltak:

[link]

Nem reklámozni szeretnék ezzel, hanem segíteni más ekcémásoknak. Ezek a termékek az újszülöttektől az öregekig mindenkinek valók, illatmentesek, antiallergének és csodákat művelnek a bőrrel.

Ha valakinek az E45 termékek használata mellett is gyakran kijön az ekcémája, annak orvoshoz kell fordulnija, akkor gyógyszeres kezelés szükséges.

29. milcsimother (válaszként erre: 28. - Icus)
2008. dec. 1. 11:58
Csongrád megye
28. Icus
2008. dec. 1. 11:55
Nem látom az adatlapodon hova valósi vagy:) Én egy székesfehérvári doktornőhöz jártam.
27. Icus (válaszként erre: 25. - Milcsimother)
2008. dec. 1. 11:50
Akkor nekünk szerencsénk volt a bőrgyógyászunkkal:))
26. ts
2008. dec. 1. 11:35

Sziasztok!

A Babe termékei tényleg nagyon jók. Mi a tusfürdőjét használjuk. Ez egy vékony réteget képez a testen, így ellenállóbb lesz a bőr. Nekünk még azt mondta a doki, hogy fürdés után sohasem szabad megtörölni a gyerkőc testét, csak kicsit fel kell itatni a nedvességet. A nedves bőrre felkenem a speciálisan kikevert testápolót, aminem sajnos nem tudom a nevét (fehér színű, elég büdös és az állaga majdnem olyan, mint a vízé). Ezt a rituálét tünetmentesen is el kell végezni minden nap. Ha előjön a kicsi bőrén a probléma, akkor ichtyolos kenőccsel kell bekenni a gyulladt bőrt. Azt nem tudom, hogy ez mennyire fog beválni, mert pénteken váltottunk krémet. Az előző fajta sajnos már nem használt. :(

25. milcsimother (válaszként erre: 23. - Icus)
2008. dec. 1. 10:43
Voltunk bőrgyógyásznál.nem is egynél.Nem lettünk okosabbak azonkívül hogy kifizettünk egy csomó pénzt.Azért érdeklődöm itt,hátha......
24. Icus (válaszként erre: 21. - L.Niki18)
2008. dec. 1. 10:42
Kezeltél nyers húsos ekcémát bioptron lámpával már?
23. Icus (válaszként erre: 20. - Milcsimother)
2008. dec. 1. 10:41
Attól hogy főorvos, nem biztos, hogy a területe a bőrgyógyászat. Vidd el bőrgyógyászhoz. Legalábbis én ahhoz vittem . Én is főorvoshoz hordtam kiskora óta, mert amúgy asthmás volt. És a főorvos asszonyterülete a pulmonológia volt:)
2008. dec. 1. 10:13
Ökonetes szappanal kell vékonyan keni és azzal is kell fürdetni.Ez már másoknak is bevált.
2008. dec. 1. 10:10
Én inkább Bioptron lámpát ajánlanék, mert ezzel akár teljesen megszűntethető az ekcéma. Krémekkel nem fogsz olyan hatást elérni, hogy végleg megszűnjön.
20. milcsimother (válaszként erre: 18. - D@nu)
2008. dec. 1. 10:02
gyerekgyógyász-főorvos
2008. dec. 1. 09:58
Az én kisfiam is ekcémás vagyis már nem annyira nekünk debreceni klinikán javasoltak egy testápolot igaz drága 5000ft körül van Eucerin 10%urea tartalommal ezzel kentem mikor kijött rajta elöször azt hiszem 2hét kellett neki mire eltünt minden nap bekentem reggel este véknyan nesok kell belőle és a két hét eltelte után csak 2-3 naponta használtuk este fürdés után egy flakon 2-3 honapig eltartok mert mindig csökkentettem már a végén csak hetente 1x használtuk nagyon jó volt a bőre nem volt száraz érdes meg a piros foltok pötyök elmultak.Arcra is jo csak vigyázni kell ne menjen bele a szemébe nagyon vékonyan kell bekenni.
18. d@nu (válaszként erre: 15. - Milcsimother)
2008. dec. 1. 09:29
Fura, ezt a bőrgyógyász mondta vagy a háziorvos? A Betadine tájékoztatóján felhívják a figyelmet arra, hogy gyermekeknél minél rövidebb ideig és minél kisebb mennyiségben lehet csak alkalmazni.
2008. dec. 1. 09:09
Dr. Nona krémeknek nagyon jó referenciáik vannak ekcéma ügyben is. Google-ben utána lehet nézni, általában több honlap is van, ami ezekkel a termékekkel foglalkozik. Vannak fent képek is előtte/utána állapotokról. Nem olcsóak, de nagyon sokáig elég egy-egy krém, tusfürdő.
16. Icus (válaszként erre: 15. - Milcsimother)
2008. dec. 1. 08:48
Na igen az arc:( Ott nagyon nehéz rendbe hozni. Az én fiamnak a térd és a könyök hajlatban valamint a hát a derékhajlatban jött ki. Persze télen, amikor nehéz szellőztetni:( Haza megyek megnézem, hogy milyen kenőcs volt amit kiirt az orvos, ha megtalálom. az Apulain vagy Apulein kenőcsre emlékszem , az az arcára nagyon jó volt.
15. milcsimother (válaszként erre: 13. - Icus)
2008. dec. 1. 08:18
Nálunk pont 1 éve volt ilyen"nyers hús" állapot.A mi doktornőnk akkor pont azt mondta hogy ne kenjem a szteroidos krémmel,mert attól nem gyógyul.Sima betadint kentünk rá és attól szépen rendbe jött.Szegény kicsikémnek pont a szeme alatt jött ki.4 hónap alatt tudtuk rendbe hozni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook