Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Öt hónapos kisfiamnak hasmenése van. Tudnátok tanácsot adni? fórum

Öt hónapos kisfiamnak hasmenése van. Tudnátok tanácsot adni? (beszélgetős fórum)


1 2
37. danama
2009. jún. 22. 11:34
remélem már rendben van a baba poci
2009. jún. 18. 17:11
ami nem múlik hamar az inkább betegség,mint fogzás de ez a baba már elég sok mindent eszik, lentebb írta az anyukája-azért remélem nincs komoly baj.
2009. jún. 18. 13:46
Ja és még valami...a hurutos, vagy gyulladádos mérgezéses gyomor és bélproblémáknál nagyon hatásos szer szerintem a homeopátiás szer az Arsenicum de a gyóygszertárban tudnak ebben segíteni.Nálunk szerintem ennek köszönhetően lement az egyébként nagyon hosszú ideig tartó makacs sallmonella 3 hét alatt a kicsinél.
2009. jún. 18. 13:44
Sziasztok! Lehet már késő,amit írok...nekünk volt sajnos sallmonella is és Rota is már,sőt a tipikus vírusos hasmenés is, és a fogak is csinának hasmenést,bár ezt van orvos,aki tagadja.Ezek viszont legalább egyzser lázzal járnak mikor "kitör",de nem lázas alkatú babánál lehet csak hőemelkedés is.Termézsetesen tenyésztésre kell küldeni ha nem szűnik a problméma, aztán innentől kezdve sok minden lehet, mivel van aki nyers gyümölcsöt javal és azt bizony nagyon le kell takarítani,a tejes dolgok szintén ilyenek..az én ksifiam vélhetően olyan péksüttemény által kapta meg a sallmonellát, amiben virsli volt, másra nem tudok már gondolni...de a zsomszédban volt kampilo baktérium is, mely nem pusztul el hőkezeléstől sem sokszor rendesen és nem az egész baromfi fertőző olyankor sem, csak akár az egyik része.A rota meg hányással is jár azért, az kizárt ebben az eleve felvetett esetben az 5 hónapos babánál.
33. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - Ffbce15349)
2009. jún. 17. 17:28

Szia!

Ha még aktuális...mindenképpen vidd orvoshoz! Ha fertőzés, akkor jöjjön ki, aminek jönnie kell.

A normaflore nagyon jó, semleges ízű, szívesen megisszák a kicsik. A 7 hónapos lányomnak anno a Lactivot is ajálották, ebben 5 hatóanyag van, a Normafloreban csak 2. Illetve a gyógyszerésztől kérdezd meg, hogy Smecta port adhatsz-e neki...ez hasfogó. Viszont ha fertőzést kapott, semmiképpen ne adj neki, ki kell, hogy tisztuljon a gyomra és a bélrendszere.

Nagyon jó a sütőtökpuré, burgonyapüré almával (ilyen esetekre mindig tartok itthon 2-3 üveggel), a répapüré is, és a banán is, de ezt már írták előttem.:) Illetve lehet kapni a gyógyszertárakban, nagyobb boltokban répalevet, ez is nagyon jó hasfogó.

A banánnal azért óvatosan, sok benne a kálium.

Ami nagyon fontos! Minél többször kínáld meg folyadékkal! Egy pici sót is tehetsz bele, rendbehozza a folyadékháztartását.

2009. jún. 17. 16:33
:D
2009. jún. 17. 16:32
OKE!MEGFOGADOM A TANACSOTOTOKAT!KOSZI SZEPEN MINDENKINEK PUSZA
30. benvik (válaszként erre: 28. - Ffbce15349)
2009. jún. 17. 16:29
Akkor azt hanyagoljátok mostanában. Próbáljátok ki a normafloret, és sok vizet igyon. Lehetőleg tényleg vizet, ne teát.
2009. jún. 17. 16:27
Normaflore,banán és főtt burgonya jó a pocijának. Húsvétkor elkaptuk a hányás-hasmnéses járványt és ezeket javasolták.
2009. jún. 17. 16:24
IGEN CSAK A KORTE VOLT UJ ETEL
2009. jún. 17. 16:23
EDESAPAMNAK VOLT NEHANY NAPJA,DE A KOZELEBE SEM MENT
2009. jún. 17. 16:23

az ismerőseimnek a tojásos tejes ételtől nem egyik napról a másikra jött ki az ekcéma,fulladás stb!

Vigyázz vele!

25. benvik (válaszként erre: 24. - Ffbce15349)
2009. jún. 17. 16:22
Akkor csak a körte volt az új étel? Másnak nincs a családban hasmenése, akitől elkaphatta?
2009. jún. 17. 16:20
BABAPISKOTAT EDDIG IS KAPOTT ES SEMMI GOND NEM VOLT!AZ UJ ETELEKKEL VAROK 4-5 NAPOT VAGY MEG TOBBET IS.
23. benvik
2009. jún. 17. 16:20
Én fél éves koráig pároltam fedő alatt a gyümiket is, nyersen meghajtotta, és a pocija is fájt tőle. Aztán már mehetett nyersen is.
22. c2605efef5 (válaszként erre: 18. - Benvik)
2009. jún. 17. 16:20

Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsot.

Megpróbálom neki a normafloret. És hanyagolni fogjuk a mogyorót.

21. benvik (válaszként erre: 19. - Ében11)
2009. jún. 17. 16:18
Igen, nálunk is jöttek az okosok, hogy 4 hónaposan ők már bablevest adtak. Tényleg meg kell szokni az elején a pocinak az új dolgokat. A Normaflore tényleg nagyon jó, nem gyógyszer, hanem vitaminok vannak benne. Még nekem is használ, a lányomnak meg csak azt adok hasmenésnél. Nekünk sajnos minden fog okozott kb 1-2 napos hasmenést.
2009. jún. 17. 16:18
ha éhes főz neki 1 db krumplit vagy egy kevés rizst és turmixold,szitán törd át lehet almapürével keverni tápláló,laktató és nem hajtja meg.később párolt gyümölccsel vagy zöldséggel is lehet ugyanezeket adni,esetleg friss gyümivel(banán) nekünk ezek voltak ez első papik.Utánna jött a husi, a durumtészta sajt joghurt és utánna a kenyérfélék.Nem kell sietni.
19. ében11 (válaszként erre: 15. - Ffbce15349)
2009. jún. 17. 16:15
az sok,ha nem múlik próbáld ki az ampullát.ártani nem árthatsz vele és óvatosan az ételekkel,tudom mert a környezetembe sokan legyintettek á semmi baja és jöttek a pöttyök, hasmenések,ekcémák sőt az unokahugomé hányt is mert olyat adtak neki amit nem kellett volna.
18. benvik (válaszként erre: 13. - C2605efef5)
2009. jún. 17. 16:15
Normafloret tudom javasolni, nekünk mindig bevált. De 19 hónaposnak nem adnék mogyorót. Nem tudja még megemészteni.
17. ében11 (válaszként erre: 15. - Ffbce15349)
2009. jún. 17. 16:13

inkább a babapiskóta, azt végképp kihagynám tojásos!

inkább sima keksz(babakeksz),de még a lisztes is kicsit korai.fuffasztott natúr rizs jobb lenne, gyümölcsel az is megpuhul.

16. ében11 (válaszként erre: 12. - Ffbce15349)
2009. jún. 17. 16:11

:D

Csak ne add neki túl gyorsan az újakat.egy nap csak egyféle újatt kapjon akkor látod hogy meghajtja-e vagy bírja a pocija.Az enyémet a citromlé baracklé rögtön meghajtotta így később adtam neki, és kevesebbszer.

Meg arra is vigyáz, hogy ne egye túl magát, az enyém is képes volt 2üveg bébiételt benyomni, de visszafogtam az adagját mert fájt a pocija stb.tápszer étel után próbáld vízzel itatni,lehet nem azért kér még enni mert éhes lehet inkább szomjas és azért nyűgös.főleg a tápszer után szomjasak, de az enyém tea után is iszik vizet.

2009. jún. 17. 16:08
APROPO.UJ ETEL A KORTETOL LEHET HASMENES?VASARNAP MEGEVETT EGY ORIASIT+2BABAPISKOTAT. hasmenes HETFO HAJNALBAN KEZDTE.NAPI 8 -9 ALKALOM.A KEDVE JO,VISZONT A Z ETVAGYA CSOKKENT.
2009. jún. 17. 16:07

normaflore ampullát ilyenkor ihatnak, élőkultúra van benne, megerősíti a bélrendszert,én ha hasmenése volt adtam neki és segített(pl. antibiutikum után stb.)

ha lehet ne kapjon még mogyorót.2-3 év után szokták mondani.

2009. jún. 17. 16:04

Sziasztok!!


Nekem 19 hónapos a kislányom és két napja megy a hasa. Nem tudom sajna mitől lehet. Mondjuk két nappal ezelőtt mogyorót evett lehet attól. Tudtok nekem tanácsot adni?

2009. jún. 17. 16:04
NEKUNK MUSZALY VOLT ELOBB KEZDENI A HOZZATAPLALAST,MERT 4HONAPOSAN MAR 230 ML TEJET EVETT,S NEM LETT VOLNA ELEG A CUMISUVEG.APUKATOL OROKOLTE A JO ETVAGYAT:)
2009. jún. 17. 16:04

szerintem simán készítsd el, ne keverd be.

De milyen rizslevet adsz neki és mióta?

10. Roni24 (válaszként erre: 1. - Ffbce15349)
2009. jún. 17. 16:03

Szia!


Ha szereti, adj neki banánpürét, almát! Ezek is megfogják a pociját!

2009. jún. 17. 16:03

de ha mostanában kapott új ételt italt attól is lehet.

Nekünk a fogzástól nem volt hasmenés.

Csak betegség vagy olyan étel-ital esetleg egy kis homok amit a szájába vett.

2009. jún. 17. 16:02
CSAK ARRA GONDOLTAM,HATHA VAN OTTHONI BEVALT OTLETE VALAKINEK.AMI GYORS HATASOS,EGESZSEGES ES NEM ART A POCINAK SEM.SZERINTETEK AZ JO,HA RIZSLEVEL KESZITEM A TEJET NEKI?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook