Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 24 éves, 8 hetes terhes, egyedülálló egyetemista. És a nagy kérdés... fórum

24 éves, 8 hetes terhes, egyedülálló egyetemista. És a nagy kérdés... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2011. okt. 3. 12:48
Ha képes vagy rá, érzelmileg és testileg, hogy vállald a babát, akkor mindenképpen tartsd meg, de ha nem akkor ne szégyeld, vetesd el, mert neki sem lesz jobb, ha egész életében azt érezze miatta nem tudsz boldogulni.
20. eszti.d (válaszként erre: 1. - 1d571538a7)
2011. okt. 3. 12:48

én nem voltam ilyen helyzetben, de ha megengeded elmondanám, amire gondolok:

ha úgy érzed érett vagy és anyagilag, családilag is támogatva vagy (mint írod: igen), akkor ne vetesd el. Bár gondolom szerettél volna dolgozni és utána szülni, de ez egy meglévő terhesség, ami sokaknak nehezen jön össze. lehet neked is gondjaid lennének egy esetleges abortusz után a teherbeeséssel. (persze nem tuti, de hallottam már ilyet). Lelkileg megerőltető lehet, akár évekig is "üldözhet" a lelkiismeret, ha meglátsz egy babát...

2011. okt. 3. 12:48
A másik, ami felmerült bennem (ami biztosan önző dolog), de mennyire lehet úgy párt találni, hogy egy nőnek már van egy gyereke? Valahogy ez a nők számára nem szokott problémát okozni (ha a párjuknak van korábbi kapcsolatból gyereke), de fordítva nem tudom így van-e. Erről valami tapasztalat?
2011. okt. 3. 12:47
Én is 24 évese vagyok, még nekem se volt bejelentett munkám, és tanulok még. Szüleim támogatnak, és 5 éve boldog párkapcsolatban élek, de ha teherbe esnék, kérdés se lenne, hogy elvetetném. Mert én nem állok rá készen se lelkileg, sem anyagilag. Szerintem mindent meglehet oldani, ha úgy érzed, hogy akarod, és feltudod neveli, akkor vállal be. Viszont ott van az is mellette, hogy most fogsz végezni, most indulna be a karriered, gyerekkel sokkal nehezebb elhelyezkedni (van egy ismerősöm, akivel a munkahelyén aláírattak egy papírt, hogy 3 éven belül nem lehet baba).
2011. okt. 3. 12:47

Minden élethelyzetet meg lehet oldani.Ott már egy kis élet van a szíved alatt aki megérdemli az élete ha már védekezés mellett olyan erős volt hogy meg tudott maradni.

Hidd el lehet később meg fogod bánni.Főleg ha a szüleidtől támogatást kapsz...

én mit nem adnék egy kis életért de sajnos vagyunk egy páran akinek nem adatik meg ilyen könnyen....

Ez a kis élet csak boldogságot ad neked az életben....

2011. okt. 3. 12:46

Az, hogy megtartod-e, a Te döntésed. De úgy tartsd meg, hogy bár a legnagyobb örömet fogja okozni az életedben, rengeteg felelősséggel, és lemondással is jár. Ha úgy érzed, hogy tényleg meg tudod adni neki azt a törődést, szeretetet, amire szüksége lesz az elkövetkezendő hosszú években, akkor ne habozz, tartsd meg :) Főleg, hogy a szüleid tudnak segíteni.

Anyasági mindenképpen jár, ha meg van a 4 pecséted és gyest is mindenképpen fogsz kapni.

15. andi6020 (válaszként erre: 1. - 1d571538a7)
2011. okt. 3. 12:46

Én 1000%, hogy nem tartanám meg.

De ez csak az én véleményem.

2011. okt. 3. 12:46
És az apuka mit akar? Tudja?
2011. okt. 3. 12:46

Ilyen helyzetben az jelenti a legtöbbet, ha a családod maximálisan támogat.

Nem tudom, milyen szakra jársz, vagy milyen ismereteid vannak, de a baba mellett valami nyugisabb, otthon végezhető munkát is be lehetne vállalnod (számítógépes grafikai, könyvelői), pénz is lenne belőle, és az agyad is tornáztatnád, ráadásul onnan már el lehet indulni a munkaerőpiacon.

2011. okt. 3. 12:46

Köszönöm az eddigi válaszokat! Ahogy láttam a neten, hiába a nappali jogviszony, mindenképp kellene lennie X hónap munkaviszonynak a gyedhez.

Apuka egyébként nem tudja, az egész egy egy éjszakás bulinak indult, és ez lett belőle... Egyébként két évvel fiatalabb nálam, biztos vagyok benne, hogy nem érett apaságra, és nem is érzem jogosnak, hogy az ő életét is teljesen megváltoztassam ezzel. Így ha nem tartom meg, biztosan nem fogja megtudni, hogy mi volt, ha pedig megtartom...Fogalmam sincs...

11. patyoma (válaszként erre: 1. - 1d571538a7)
2011. okt. 3. 12:43
alanyi jogon jár a z egyszeri anyasági támogatás, amikor szülsz, ez olyan 64 ezer ft kb, majd havonta a gyes, ez 28,5 ezer Ft és a családi pótlék ami 13,700 ft, ha egyedülálló vagy és egészséges a kicsi.
2011. okt. 3. 12:42

Egyszeri anyasági,ha jársz rendesen védőnőhöz és orvoshoz.Ha jól emlékszem 64 ezer forint,ezt a szülés után kapod.

2 évig gyes minimum összege,mert nem volt bejelentett munkád.28 ezer.

Családi pótlék,ami 12200ft,de mivel egyedülálló anya leszel így te a magasabb összeget kapod.Nem tudom mennyi pontosan,1-2 ezerrel több.

9. pritta (válaszként erre: 1. - 1d571538a7)
2011. okt. 3. 12:42
nalunk volt az egyetemen egy egyszer igenyelhetö nagyobb összeg /segely vagy mi pont ilyen es hasonlo esetekben lehetett palyazni ra
8. 6187eb1c9a (válaszként erre: 1. - 1d571538a7)
2011. okt. 3. 12:41
Édesapám emlékezetes mondata ez volt-Ezt a gyereket még feltudjuk nevelni,tudunk segíteni:-)
7. Kolli1987 (válaszként erre: 1. - 1d571538a7)
2011. okt. 3. 12:40

Szia!


Én úgy tudom, hogy alanyi jogon fog járni az egyszeri anyasági ha meglesz a négy orvosi pecséted.

Meg azt hiszem mivel tanultál akkor a minimálbér szerint fogod akni a gyedet de ebbe nem vagyok biztos. A nappali tagozatot számolják be.

6. sutoczkine (válaszként erre: 1. - 1d571538a7)
2011. okt. 3. 12:39
Szerintem tartsd meg hiszen a szüleidtől megkapod a támogatást amire szükséged van és és alanyi jogon járó támogatás is van ami a gyes meg szerintem a családi pótlék is alanyi jogon jár.
5. Babeck (válaszként erre: 1. - 1d571538a7)
2011. okt. 3. 12:39

Gyest és családi pótlékot kapni fogsz, azt hiszem van egyszeri anyasági támogatás is.


Nem tudok tanácsot adni, hogy mit tegyél :(

2011. okt. 3. 12:39
Hát szerintem GYES (28 ezer forint?) és talán családipótlék egyedülálló anyának. A döntés a tiéd... és már lehet, hogy tudod is. Az apukának szóltál?
2011. okt. 3. 12:39

Én 26 éves végzős voltam, 20 hetesen maradtam egyedül. A szüleim mellettem voltak és vannak most is. Talán annyival voltam jobb helyzetben, hogy volt 16 hónap munkaviszonyom.


Gyest és családit tutira kapni fogsz, de az önkormányzatnál adnak felvilágosítást a segélyekről is, pl gyermekvédelmi támogatás.


Szerintem, ha a szüleid melletted állnak, bűn lenne elvetetni!

2. 432d0af620 (válaszként erre: 1. - 1d571538a7)
2011. okt. 3. 12:39

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Gyest mindenképpen kapsz, ez nem sok pénz.

Ha szeretnéd és fel tudod nevelni, akkor mindenképpen tartsd meg, sosem bocsájtanád meg magadnak ha szeretnéd és nem tartottad meg.

Kívánom a legjobbakat.

2011. okt. 3. 12:36
Ahogy a címben is írtam 24 éves, utolsó éves egyetemista vagyok, védekezés mellett becsúszott terhességgel. Olyan kapcsolatból származik, ami már nem is létezik. Soha nem volt még állandó bejelentett munkahelyem. Szülői részről teljes támogatást kapok (anyagi, lelki, minden). A nagy kérdés persze, hogy megtartsam vagy ne tartsam meg a babát? Nyilván a döntés a kezemben van, de segítene, hogy ha esetleg valaki, aki volt ilyen helyzetben, leírná a tapasztalatait. Az is érdekelne, hogy arról van-e valakinek információja, hogy alanyi jogon jár-e valami támogatás a baba után akkor, ha nincs (és nem is volt állandó) munkahelyem. A válaszokat előre is köszönöm!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook