Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 24 éves, 8 hetes terhes, egyedülálló egyetemista. És a nagy kérdés... fórum

24 éves, 8 hetes terhes, egyedülálló egyetemista. És a nagy kérdés... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
141. driennke83 (válaszként erre: 139. - Évi anyuka)
2011. okt. 4. 13:55

És ott a pont Évi anyukánál.

Mi is turiból öltözködünk, és sokszor az én lányom a legcsinibbek közé tartozik. Ami pedig azt illeti, egyedülálló szülőnek, az önkormányzat átvállalja az óvodai, iskolai étkeztetést, ad valamilyen segélyt, tankönyvsegély stb. És mindig akad valami pár hónapos munka, ha be van jelentkezve a munkaügyi központba. Nem saját tapasztalat, de közvetlen környezetemben van. A barátnőm, akivel egy házban lakunk, két gyerekkel maradt egyedül, munka nélkül, apuka hol fizet tartásdíjat, hol nem (inkább nem és nem tudja az állam levonni, mert vállalkozó vagy miért). Kap úgynevezett RÁT-ot (nem tudom, mi az), ingyenes az ovi. Ő is turkál. Most iskolában dolgozik a munkaügyi központ kihelyezésével, fél évig. Addig még adódhat is neki más, mert közben folyamatosan keresgél.

Ha ő úgy gondolja, hogy szeretné, nagyon és érzi, hogy jó anya lenne és csak az anyagi megfontolás miatt gondolja azt, hogy el kellene vetetni, akkog én is azt mondom, hogy ne vetesse el.

De ez még mindig az ő döntése.

2011. okt. 4. 13:53

Még egy gondoltat: Sokan mondják meg kell várni azt, hogy az embernek biztos állása legyen, meg lelkileg biztos legyen abban, hogy gyereket akar, meg jó partner legyen, stb.

Kérdem én. A mai világban van olyan, hogy biztos állás?! Csak állás van. Ami egy darabig van. És ki tudja meddig.

Partner van. És ki tudja meddig. Lehet ott lesz az emberrel, amíg terhes, szül esetleg óvodás korig... lehet iskolás korig, lehet örökre, de lehet, hogy nem.

Szóval sokan mondják meg kell várni a megfelelő alkalmat. Miért van olyan?


Könnyen beszél az, akinek ott a munkája, férje, van miből ezt meg azt megvenni. ÉS ha elveszíti apuka-anyuka a munkáját egy-két évben belül? Akkor mi van? Beadja a gyerekét a zaciba, mert ó, bocsi most nem alkalmas az idő a nevelésedre?


Csak azt akarom ezzel mondani, hogy nem csak egy adott pillanatnak kell alkalmasnak lennie. Illetve időszaknak. Nem csak a babavárás idejére kell, hogy valaki biztos munkahellyel, elég költhető pénzzel rendelkezzen. És ha abban a pillanatban nincs meg? Később meg lehet.

Csak optimistán!

Nekem se volt semmim, mikor a nagy fiamat szültem. Csak a leendő férjem volt, meg a két puszta fenekünk, amit összetettünk, sé lett egy közös pusztánk.

És egyetemre jártam, igen. Aztán szültem. Kihagytam egy évet. Aztán befejeztem. Aztán lett munkám. Aztán vettünk lakást. Aztán vettünk kocsit. Szóval szépen sorban minden meglett.

Ha mindenre várok, és miután minden anyagi javat megszerzek utána akarok gyereket, nem biztos hogy boldogabb lennék.

139. Évi anyuka (válaszként erre: 138. - 92a7eaf480)
2011. okt. 4. 13:46

Azért nem így kell gondolkodni, hogy csúfolják majd az oviban. Az oviban a gyerekek nem figyelnek oda, hogy milyen ruhában van a másik. Ez max a szülőket érdekli :)

Én gyerekeim is használt ruhában járnak. És? Sztem pénzpocsékolás újat venni egy gyereknek, egyrészt marha drága, másrészt 1-2 hónap múlva kinövi.

Imádok turiba járni, én is onnan öltözködöm. Kiváló minőségű gyerekruhákat lehet a turiba venni.

Én nagy fiam most ment elsőbe. Nemigazán érdekli még most se, hogy mi van rajta, vagy a másikon. Az érdekli, hogy ne legyen szűk, ne legyen bő, és jól érezze magát. Szereti a tanító nénit, a barátait.

Ez a lényeg, nem az anyagi javak.

138. 92a7eaf480 (válaszként erre: 136. - MonikaHerman)
2011. okt. 4. 13:27

Szerintem senki nem kövezne meg, mert segítesz, ez egy nagyon szép dolog :)

Ha én megtehetném, segítenék én is, de szerintem ezzel sokan így vannak.

Mindazonáltal, míg a kicsi a pocakban van, sok mindent be lehet szerezni, sőt a legtöbb mindent, így az indulás aránylag sima...

A ruhák nagy-nagy szolgálatot tesznek, főleg, ha kapja az ember és mindenkinek jól jön a segítség, de amit írtak is a többiek, azt hiszem, a későbbiekben ütközhetnek ki még jobban a fennálló anyagi hiányosságok...



És fennáll annak a veszélye is, hogy esetleg nem kap olyan állást, ami anyagilag mindkettőjüknek jó, vagy nem tud "jól" férjhez menni...


És az oviban a gyerekek nem kérdezik meg egymástól, hogy segíthetnek-e valamiben... csúfolódnak-gúnyolódnak...

137. a360345bdd (válaszként erre: 135. - Tücsimücsi)
2011. okt. 4. 13:17
:)
2011. okt. 4. 13:17

Azert mert valaki segiteni tud,s jo szandekkal fel is ajanlja akkor mar igy kell reagalni?Szep... :(

Az elindulas a legnehezebb,s kesobb belerazodik.Ez mindennel igy van.Minden elethelyzetben.Igen,tudok neki segiteni,s ha megtartja a kicsit fogok is,amennyiben elfogadja!

Ebben mi a kivetni valo?

Persze,a mai emancipalt vilagban vetesse el,mert etc..etc..

24 evesen szultem meg az en kis hercegnomet.Nagyon vartam mar,de elotte volt egy nem tervezett mehen kivulim is,akit ugyanugy megszultem volna.

Nekunk sem konnyu,mert az apukaval a kapcsolat bizonytalan,de o ad erot mindenben hogy marpedig nincs olyan dolog,amire ne talalnek megoldast,hisz neki a legjobbat kell adnom!

Ez egy olyan plusz lokest ad az embernek,amit csak egy edesanya ert meg...

De visszaterve..kovezzetek meg,mert segitek...

135. tücsimücsi (válaszként erre: 134. - A360345bdd)
2011. okt. 4. 13:17
Úgy legyen!
134. a360345bdd (válaszként erre: 133. - Tücsimücsi)
2011. okt. 4. 13:16
Igen, igaza van. De talán mire ovis lesz, lediplomázik szerez egy szuper állást, vagy jól megy férjhez :D
2011. okt. 4. 13:14

Én meg a 131. h.sz-t osztom teljes mértékben.


Az újszülött és majd a csecsemő, kisgyerek "beruházása" a legkevesebb állítom. Bármilyen hihetetlen.


Az óvodáskorban kezdődnek a gondok (anyagi), az iskolás korról ne is beszéljünk.

persze ha a lány jómódú családból származik, akkor nem lesz gond.

132. 92a7eaf480 (válaszként erre: 129. - A360345bdd)
2011. okt. 4. 13:10

:D

Bocs, de ezt a bejegyzést simán osztom!!!!

Igazad van teljes mértékig :))))

131. csgybzs (válaszként erre: 130. - MonikaHerman)
2011. okt. 4. 13:04
És később járatod az oviba és iskoláztatod is? Pár év múlva fognak kezdődni az igazi gondok.......
2011. okt. 4. 13:02

Ha esetleg megis ugy dontesz,adsz eselyt magatoknak,sokban tudok segiteni.Kislanyom most 4 honapos,s no mint a gomba.

Ruhak,mellszivo,haskoto,stb..Szoval a kezdeshez majdnem mindent tudok adni.(56-62-68-as lany es unisex rucik)

Max agyat,pelenkavodrot,babyort es legzesfigyelot nem.

Lehet most ezert meg fognak szolni,de en ugy tartom mindenkinek alanyi jogon jar az elethez valo joga...

2011. okt. 4. 12:49

Csak halkan szólalok meg! Én nem a gyerekem popsiján fogok spórolni! Az én gyerekem popsija nem lesz vérvörös, mert napi 2 pelenkát használunk mondván az milyen drága. A mosható se olcsóbb, veszed a fertőtlenítőt, áztatod, mosod, vasalod.....


És az én zsebembe se kotorásszon már senki emiatt a gondolat menet miatt. Bátran kioszthatja a pofámat akinek a fizetését én költöm el.


Köszönöm

2011. okt. 4. 12:25

Átolvastam.

Oké hogy átmentetek kicsit mélyebben a dolgokba.

De!

Szerintem ez a leányzó már eldöntötte mit akar. Azt szerette volna tudni, hányan osszák azt, amit Ő már el is döntött.

127. 92a7eaf480 (válaszként erre: 125. - Riktovia)
2011. okt. 4. 11:22
Akkor ezt is megbeszéltük :)
2011. okt. 4. 11:12

Sajnos egy gyereknél soha nem a babakor a legköltségesebb. Babaruhákat nagyon olcsón lehet szerezni, ha van a családba másik baba, onnan kölcsönkérni.

Amíg van anyatej, addig csak az anyukánal kell enni, a pelusból a pampers 15E egy hónapban, ami nem szörnyű, de ennyi beruházással lehet venni moshatókat is, amik lassan használódnak el (nekem is van)

Viszont jön a bölcsi, az ovi, ahol már kemény pénzeket kell kicsengetni.

Az iskoláról ne is beszéljünk.

de nem az anyagi a legfőbb szempont.

125. riktovia (válaszként erre: 119. - 92a7eaf480)
2011. okt. 4. 11:10
felőlem adhatsz rá 20at is egy nap:) a pénztárcád se érdekel, az se mi van benne. te kezdtél árakat leírkálni, gondoltam, leírom annak, akinek nincs még babája, hogy nem abból kell kiindulni, amit Te írtál.
124. 92a7eaf480 (válaszként erre: 123. - 432d0af620)
2011. okt. 4. 11:03

Én egy szóval sem beszéltem sosem a Te gyermeked pelus cseréiről, nem voltam egyszer sem személyes...

Mindenkinél a saját tapasztalat dönt.

2011. okt. 4. 10:58
a véleményemet írtam le, nem hiszem hogy az baj, nem turkáltam se a pénztárcádban, se másban, mindenki azt csinál amit akar és amit jónak lát, semmi közöm hozzá, ahogy neked se, hogy én hányszor cserélem a gyerek pelusát :-D
122. 92a7eaf480 (válaszként erre: 120. - KisFarkas83)
2011. okt. 4. 10:55
Abszolút osztom a véleményed! :)
2011. okt. 4. 10:54

Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy jelenleg ezen a fórumon véleményem szerint nem azért vagyunk, hogy a másik pénztárcájában turkáljunk és leosszuk azt, ha valaki másképp csinálja a dolgait.

Én nem kértem tanácsot a pelusokat illetően.

Köszönöm!


Szerintem mindenki maradjon Ammeris kérdésénél és a lelkiismerete szerint adjon neki tanácsot, de egymás pénztárcájába, gyereknevelési módszereibe ne szóljunk bele. Az magánügy.

120. KisFarkas83 (válaszként erre: 118. - Riktovia)
2011. okt. 4. 10:50
Az a szomorú igazság, hogy aki nem vállalja a babáját, ha bevallja, ha nem, a lelke mélyén 95% hogy megbánja,vagy legalábbis gyötri magát, mi lett volna ha... Tudom,mert én is ebben a cipőben járok... Mégis azt gondolom hogy nehéz helyzetben felelősségteljes döntést hoztunk! próbálok arra gondolni hogy így majd felkészülve, és igazán várhatjuk majd a picinket,akinek nem kell nélkülöznie semmit, beleértve az apukája szeretetét is,aki nem lehetett volna velünk ha megtartjuk... Nem tudom mennyi pelus kell egy babának, nem szültem sajnos. Azt mondják a tapasztaltak hogy mindent meg lehet oldani,csak akarni kell. Ez igazából az anyagi részére vonatkozik a dolognak,pláne ha a szülők is segítenek! Mindenesetre ha megtartja a kérdező, minden tiszteletem az övé, és sok sikert,boldogságot kívánok neki!
2011. okt. 4. 10:45

:)

Amint látom, Mindenki azon van kiakadva, én mennyit költök a Gyermekemre :)


Először is: Se Bársonyfüles, se Ropimami, Se Riktovia: Semmi közötök ahhoz, hogy miből mennyit használunk, esetleg mire költjük a pénzünket :) És az, hogy van mellszívóm, az megint az én dolgom:)


Én sem vállaltam 2 évvel ezelőtt a babát, mert nem tudtam volna méltó módon felnevelni, nem tudtam volna megadni neki mindent. Most viszont tudom, hogy meg lesz mindene, így meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg elvetessük.

De az sem megoldás, ha a szülőkre támaszkodunk...


Ja, és hidd el, Kedves Riktovia, hogy számomra abszolút nem üzlet a babavárás, ápolónőként a 80.000-90.000 ft-os fizetésemből nyilván nem a legdrágább dolgokat veszem, de ha egyszer bevállaltuk, akkor igenis igyekezzünk mindent megadni a Kicsinek.

Azt azért megsúgom, hogy mi is mindent prémiumokból vettünk meg és kaptunk segítséget...

Pl: Anyóstól a kádat, kiságyat ilyesmit, ő reálhozamból vette meg... Bátyáméktól a babakocsit, Ő túlóra pénzből vette meg és megpróbáltuk a legolcsóbbat, de legpraktikusabbat venni... És minden mást az ÉN és a KEDVESEM túlóra pénzéből vettem meg... És már bőven betöltöttem a 6. hónapot, amikor eljöttem szabira... Szal, mielőtt itt okoskodnátok a pénzemmel kapcsolatban, azelőtt esetleg kérdezzetek...

Nagy pocakkal fürdettem a betegeket, emelgettem és mindent ugyanúgy csináltam, mintha nem lennék kismama. Én azért dolgoztam eddig, hogy meglegyen a Gyermekemnek minden. Innentől kezdve büszkén vállalom, hogy 16.000-et költök pelenkára :)

Részemről NoComment!

2011. okt. 4. 10:22
Sok érdekeset olvastam itt. Kavargó gondolataim közül párat leírok. Aki napi 10 pelenkát használ havi 16 ezerért, az meg is érdemli. ez szerintem is több, mint túlzás. Én első osztályú pelenkát nem veszek 36 Ft db ár fölött. én úgy gondolom egy újszülöttnek is elég 6-8, később meg még kevesebb. mellszívóm sincs, nem is kellett volna. pedig még mindig szoptatom a 10 hónapos kisfiamat. Nagy üzlet a babavárás, de aki okosan csinálja, nem vesz meg minden feleslegeset előre, csak amire ténylegesen szükség van. abból is az olcsót v. használtat keres aki nincs úgy eleresztve. Nehéz helyzetben vagy, az biztos. Teljesen érthető, ha elveteted. De azt hidd el nekem, hogy mindent meg lehet oldani, képes vagy megoldani, ha úgy döntessz, megtartod. Én is nagyon hasonló helyzetben voltam. (3 hónaposan diplomáztam) Kezdetben el sem tudtam képzelni, hogy megszülessen a baba. de megszületett, és nem bántam meg. Boldog vagyok, hogy valami csodával határos módon így alakult. ha nem szülöm meg őt, talán soha nem lett volna másik. ki tudja.. ha ő védekezés mellett érkezett, az biztos nem véletlen. én azt mondom, akkor kell elfogadni, amikor "küldik". (2 kezem nem elég megszámolni az ismerőseim között évek óta sikertelenül próbálkozó párokat..) Persze nagyon sok olyan helyzet van, amikor jobb az abortusz. de én úgy látom, hogy Te hajlanál a dolog felé, és tudnád őt szeretettel nevelni. és ennél nincs fontosabb. Az, hogy bizonytalan vagy, teljesen érthető, hiszen itt az apa kérdés.. meg anyagiak. de ha szeretettel tudnád őt fogadni, nevelgetni, akkor biztos hogy megbánnád az abortuszt. Az meg, hogy a szüleid ilyen pozitívan állnak hozzá, marha nagy dolog. ha ellenükre lenne a dolog, biztos, hogy hangot adtak volna neki. nekem csak anyukám van, de 10 hónap alatt egyszer sem lehetett rábízni a kicsit. ő nem olyan. még is megoldok mindent. az elején nehéz volt, de egyre könnyebb. és bár én egyedül kezdtem el az egészet, pár hónapja az apuka is itt van velünk. Viszont ha Te és az apuka nem is lesztek egy pár, hidd el, akkor is találsz valakit, aki sajátjaként szeretné a cseppet. A döntés a Tiéd, ez meg az én véleményem :)
117. 432d0af620 (válaszként erre: 116. - 92a7eaf480)
2011. okt. 4. 09:31

De egy újszülött se trottyol 10x egy nap, nagyobb korában meg pláne nem.

300 pelenkát meg sosem használtunk el egy hónap alatt.


De nem fogunk ezen összeveszni, ahány ház annyi szokás, Én azt mondom 16 ezer pelenkára egy hónapban több, mint luxus.

116. 92a7eaf480 (válaszként erre: 114. - 432d0af620)
2011. okt. 4. 09:03

Hát, lehet, igazad van, mi nem olyan pelust vettünk.

A 10 db szerintem nem gond... Legalábbis nekem. Én inkább minden koszolás után kicserélem.


Na, de nem vagyunk egyformák.

150 db-os pelus 7000, akkor a 300 db az 14.000 ft-be kerül.. Ezek szerint mégsem járok olyan nagyon messze az igazságtól :)


Na, de mindegy, én tuti, nem személyeskedek, mindenki annyi pelust használ el, amennyit akar, illetve mindenki úgy dönt, ahogyan akar...

115. Bársonyfüles (válaszként erre: 110. - Andi6020)
2011. okt. 4. 08:46

:) Lemaradtál egy kicsit,de nem gond.Betudom,hogy késő van.Tudom,hogy egy olyan személynek hiába is magyaráznék a gyerekről,akinek a kutyája,macskája,fogyókúrája,kamuroland,stb fontosabb téma.Egyelőre...vagy nem is fog változni,de ez nem gond.Ettől szép az élet,hogy ilyen sok félék vagyunk...


Részemről a személyeskedésnek vége.Nem szeretnék senkit meggyőzni,(ez nem igaz,szeretnék,de sajnos nem tudok),s engem sem tud meggyőzni senki az álláspontom ellenkezőjéről.Úgy gondolom,hogy mindenki legjobb tudásához mérten cselekszik és felnőttként vállaljuk a következményeit a dolgainknak.Mert vannak,ha észrevesszük,ha nem.

Szép napot! :)

114. 432d0af620 (válaszként erre: 83. - 92a7eaf480)
2011. okt. 3. 21:19
a 150 db-os kiszerelés is 7000 Ft, és nem tescos, a tescos olcsóbb, nekem sose kellett napi 10, pedig kakálós egy gyerekem van, a 150 darabos jó volt 1 hónapig minimum, most már 3-ig is :-D
113. KisFarkas83 (válaszként erre: 112. - Szoszilvi81)
2011. okt. 3. 20:16
Ott a pont! Egyetértek!
2011. okt. 3. 19:33

Nehéz döntés, senki nem dönthet a helyedben. Bár nem vagyok abortusz párti, de én lehet nem tartanám meg a helyedben.

A gyereknek szüksége van anyára és apára egyaránt, másrészt lelkileg, anyagilag mind megterhelő egy kisbaba születése.

A megszületenő gyermek életére is gondolni kell.

Ha az apa nem ismeri el, vagy elismeri de nem tartja a kapcsolatot, a gyereknek mindig fájó pont lesz, hogy az én apukám miért nem szeret??.

Szerintem akkor kell gyereket vállalni, ha megvannak a megfelelő feltételek.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook