Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hónapos babák anyukái ide!! fórum

22 hónapos babák anyukái ide!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. ápr. 2. 08:57
Nekem Bence után nagyon meg maradt a fölösleg!De most a 2.terhesség után....hát mit mondjak 63-al kezdtem a terhességet és olyan 59-60 al zártam!Most pedig olyan 58 kg vagyok!Bár ezt annak tudom le hogy nem nagyon jut időm az evésre...és a sok szaladás Bence után!:)
57. anyany
2010. ápr. 1. 21:41

hajtépés:

már szép haja van a kislánykámnak, de megint próbálta tépni. először mondtam, hogyha én meghúzom, az jobban fog fájni. nem hitte el, erre, amikor ő húzta, én is jól meghúztam a haját. nagyon meglepődött és bújni kezdett.

a harmadik alkalom óta nem bántja a haját, persze én sem.

szeretném, ha szép haja lenne. nekem pár hónappal ezelőttig derékig érő hosszú hajam volt. mostmár "CSAK" a hátam közepéig ér.:D

56. anyany
2010. ápr. 1. 21:34

ááá!

a porszívó orrszíváskor a szobában van. játszik vele, néha bekapcsolja. attól nem fél. meg minden nap porszívózunk. majd neki is veszek egy játékot.

de az orrszívás az más.

tanulunk orrot fújni is, de egyelőre nem hatékony. :(

55. anyany
2010. ápr. 1. 21:32

súly!

hát 163 cm 53kg ról indultam, veszélyeztetettek voltunk, mert egy küret után (magzatelhalás 8 hetesen), 2 hónappal már terhes voltam- valahogy, aztán a 20.héttől fekvés mert a méhszájam rövidülni kezdett meg nyílni... 75tel mentem szülni, 67tel jöttem haza. a szopival megint 75 voltam. aztán most 60 vagyok. de ez a fránya 5 kiló nem akar lemenni.

almaecet-kúrázok, elliptikus tréneren tekerek, hetente 3-4szer, meg sokat lent vagyunk a játszón és játszok a lányommal, nem ülök és a szájamat jártatom, mint a legtöbben (előre is elnézést kérek). majdcsak lemegy...

54. Rékacica (válaszként erre: 53. - Basset)
2010. ápr. 1. 17:47
Én a 172cm-hez voltam 58kg.85kg-val mentem szülni most 66 vagyok!!!!!Még 6 kiló!!De nagyon nagyon nehezen akar eltűnni!!!!!
53. Basset
2010. ápr. 1. 14:00

Mármint ugyanannyi, mint terhesen voltam...

Bár ez nem igaz, mert Andrival 70 kg-ról mentem 80-ra és maradtam 80. Kornival meg 80-ról mentem 90-re és vissza 85-re... :(

És itt megálltam, nem tudok lefogyni... Kevés az akaraterőm. Nagyon. Nagyonnagyon... :(((

52. Basset (válaszként erre: 49. - Rékacica)
2010. ápr. 1. 13:58
Én maradtam ugyanannyi... :(((
51. Basset (válaszként erre: 47. - Rékacica)
2010. ápr. 1. 13:58
Ó, hála Istennek! Már hallottam olyat, hogy betegség... :(
2010. ápr. 1. 13:45

Sziasztok!


Nekem is van egy fiam aki még 22 hónapos egy pár napig!

Viszont benne is túl teng az energia!Van egy pici fiam is aki fél éves lesz hamarosan...:)

49. Rékacica (válaszként erre: 39. - Anyany)
2010. ápr. 1. 13:45
A súlyunk miatt én is állandóan aggódom Domi 90 cm és 12.5kg.Hónapok óta nem hízik egy grammot sem!Olyan kis vékony!de hát megy egész nap olyan mint egy speedes nyuszi!!Az apja testalkatát örökölte aki 188cm és 85 kiló!!De annyit eszik mint egy viziló!!Bár csak én volnék ilyen!!!A súlyotokkal hogy álltok a szülés előttihez képest??!!
2010. ápr. 1. 13:39
Az orrszívásra van egy jó tippem,nekünk bejött!!Mielőtt elkezdjük ráültetem a porszívóra és vonatozunk vele,ül rajta és körbe körbe húzgálom,utána orrszívás,ha végeztünk megint vonatozunk.Szereti a porszívót apával szoktak porszívózni!Ma és tegnap egész jól evett!Bekeményítettem,ha nincs kaja,nincs finomság!!
47. Rékacica (válaszként erre: 46. - Basset)
2010. ápr. 1. 13:32
Szia!!A pipiskedés teljesen normális!!Csinálja a fiam is, csinálta a keresztlányom is és családban lévő összes gyerek!!!
46. Basset
2010. ápr. 1. 09:37

Kérdés: Korni állandóan lábujjhegyen mászkál... Nálatok van ilyen? Ez miért lehet? Problémát jelez vagy csak dinka? :)

Egyébként ügyesen mozog, próbál ugrálni, meg bukfencezik, guggol, szóval, szerintem nincsenek mozgás gondjai. Csak nekem fura ez a pipiskedés...

45. Basset (válaszként erre: 39. - Anyany)
2010. ápr. 1. 09:07
11 kg az jó, szerintem... lehet trükközni, de szerintem ne lássa rajtatok, hogy paráztok miatta. és "kunyerálni" szeret? mert nálunk sokáig ez volt, hogy apa hazajött a munkából, evett, ezek meg rámásztak és kunyeráltak. akkor vagy elővettünk egy tányért és leültek, ettek normálisan, vagy "útközben" beléjük nyomtunk egy-egy falatot.
44. Basset (válaszként erre: 38. - Anyany)
2010. ápr. 1. 09:05

kitépkedte...?????!!! wao, szegényke... :(((

Korni is tekergeti a haját elalvás előtt. :( de én szeretnék neki legalább váll alá érő sérót... annál hosszabbat nem, csak, hogy lehessen bele egy kis csatot, hajgumit tenni... :)

43. Basset (válaszként erre: 37. - Anyany)
2010. ápr. 1. 09:03

Semmi trükk... ezt így kell... sajnos... :(

esetleg az a trükk, hogy az egyik orrlikát be kell fogni és akkor hatékonyabb. oké, lehet, hogy ez evidens, de pl. a sógoroméknál nem volt az és a gyerek (ahelyett, hogy zsepibe fújta volna), magának szívta az orrát. nyilván sosem fogták be, szerintem kicsit sem volt hatékony és azért is csinálta magának, mert nem volt neki kellemetlen, ergo, nem is szedte ki az agyából a fikuszt... egyébként ki kellett venni a manduláját, de ennek nem tudom, köze van-e ehhez, csak úgy mondom...

andri nagyon gyűlölte, (meg Korni is), szóval ők elég hamar elkezdtek zsepibe fújni. (már korni is fújja). de ha nagy nátha van, nálunk is elővesszük és akkor megy a visítás... (ja, és András gyönyörűen fújta zsepibe, nagyon nagyon ügyes volt! De amikor elment oviba, erről az óvónénik faszául leszoktatták. Úgyhogy most szívja a taknyot az agyáig, én meg idegrohamot kapok... :SSSS)


Bocs a naturisztikus ábrázolásért... :P :)

42. sareszka (válaszként erre: 36. - Basset)
2010. ápr. 1. 07:08

Igen valahol a Regős inspirált./ éves korom óta az a kedvenc filmem.És akkor azt mondtam:ha nekem valaha fiam születik csak Bendegúz lehet a neve. Nem érdekeltek a családi nemtetszések.Válaszút elé állítottam őket hogy vagy Bendegúz, vagy Tódor Ottó.:)))

És az is szempont volt, hogy egy ősi magyar név legyen.

41. ebba518fdb (válaszként erre: 38. - Anyany)
2010. márc. 31. 23:35
a hajvágás nálunk is menő, szeretik mind a ketten.. :) ha készen vannak, akkor meg rohannak a tükörhöz, megnézni, hogy milyen dögösek lettek.. :)
40. ebba518fdb (válaszként erre: 37. - Anyany)
2010. márc. 31. 23:33
hát ez jó buli valóban.. :) én teli torokból szoktam a Süsüt énekelni (nagy kedvence), azon nagyokat röhög.. :) de nem mindig válik be, olyankor ő is ordít, de inkább, mint, hogy még egyszer felszúrják a fülét..
39. anyany
2010. márc. 31. 23:20

evés... hajjajjj.

amit nagy nehezen felhízleltam 3 hét alatt, azt most kb 5 nap alatt visszafogyta.

87cm, 10,80kg. pedig 11,45volt...

nehéz etetni, mesét nézünk közben. meg a kezével is babrál. :(((


lehet, hogy ő sem ér rá??? :)

38. anyany
2010. márc. 31. 23:19

hajvágás: 1évesen vágtuk,fél centisre,mert kitépkedte, amikor ideges volt. kopasz baracknak neveztem sokáig. aztán mostmár kb 15cm a haja. szépen meg is erősödött.

nyíróval vágtuk. először megnéztük. ült az apja ölében. aztán bekapcsoltam, megfogdostuk, hogy rezeg. utána tettem csak a fejéhez.

még tetszett is neki.

37. anyany
2010. márc. 31. 23:17

sziasztok!

mi még egy kicsit betegek vagyunk. orszívás horror...

valami trükk? mert az apja lefogja, én a lábam között tartom a fejét szorosan és szívjuk. közben Zsófi üvölt.

36. Basset (válaszként erre: 34. - Sareszka)
2010. márc. 31. 21:51
Megkérdezhetem, miért ez lett a neve? Elég ritka... És nekem "az" a B jut eszembe róla, a Regős... :)
35. ebba518fdb (válaszként erre: 34. - Sareszka)
2010. márc. 31. 19:57
:-D
2010. márc. 31. 19:24

Nálunk sincs gond az evéssel.Bendegúz egy igazi

"Bendőgúz". :))

33. ebba518fdb (válaszként erre: 32. - Basset)
2010. márc. 31. 16:45
azóta nincs gond nálunk se az evéssel, mióta ezt az elvet vallom.. :)
32. Basset
2010. márc. 31. 16:37

Szerintem is, ez egy "korosztályos" probléma, majd "kinövik"... :)

Meg én úgy vagyok vele, hogy ha éhes, eszik, mert nem hülye... Vagy rosszul gondolkodom?

31. ebba518fdb (válaszként erre: 15. - Rékacica)
2010. márc. 31. 16:20
a nagyobbik fiam sem volt valami jó evő, de idővel megoldódott, szerintem egyszerűen csak nem ért rá enni, annyi dolga volt.. :) mostanra már nincs gondunk.. :)
2010. márc. 31. 16:16

közben olvasom vissza, hogy mikről írtatok.. :)


mese: mivel van egy 3,5 éves bátyja, mese ügyben már sok mindenen túl van Ákos, most az ő kedvencei is a dinók (Matyi hatására), és a kedvenc mese az Őslények országa.. :)

már nagyon szépen beszél, gyakorlatilag már társalogni lehet vele.. :) mindent csinál Matyi után, most éppen akrobatikus képességeit gyakorolja bőszen, a legnagyobb örömömre.. :)

29. ebba518fdb (válaszként erre: 23. - Rékacica)
2010. márc. 31. 16:11

Sziasztok!


Itt vagyok én is, csak most értem ide.. :) a két fiam mellett nem igen unatkozom.. :)


láttam volt már szó a szobatisztaságról, nálunk ez most folyamatban van, Ákos egyre ügyesebb, kéri a bilit és este fürdés előtt, meg reggel átöltözésnél, mikor pucérkodik, már sikerül a bilibe produkálnia, de az igazi áttörést ez ügyben a nyártól várom.. :)

az evéssel egész jól állunk, ha nem esünk abba a hibába, hogy túl sok rudihoz jutnak, akkor legkésőbb vacsoránál lakmározik rendesen, napközben nem mindig van rá elég "ideje".. :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook