Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hónapos babák anyukái ide!! fórum

22 hónapos babák anyukái ide!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
28. Basset
2010. márc. 31. 15:05

Mi Andrinak mindig nullásgéppel nyírjuk a haját. Eleinte végigordította, de aztán vennünk kellett egy új gépet és "azt mondta a boltos bácsi, hogy azzal nem fáj"... :D És tényleg... :)

Korninak eddig egyszer nyírtuk, kb. fél évesen szintén nullással (nagyon szálkás és töredezett volt - akkor úgy nézett ki, mint Britney). Azóta szép a haja és próbáljuk növeszteni. Most a nyaka közepéig ér... :)

2010. márc. 31. 14:00

Hellóka , én is vagyok csak nem történik semmi külcsi.

tegnap fodrásznál voltunk Betyárkámmal, végigordította hogy : fá-fá ( Fáj-fáj)

Aztán délután elkezdett egyre több mindent dumálni, illetve , 2szó első két betűjét mondogatni.


Lehet hogy a haja elszívta eddig az energiáit?????

:)))

26. Basset
2010. márc. 31. 13:54

Szia!


Én vagyok... Csak nem nagyon van mit írni.

Épp főzök, Korni épp hisztizik... Most ébredt.

2010. márc. 31. 13:50
Hahhóóóóó!!!!!Mindenki el tünt???!!!!!
24. Rékacica (válaszként erre: 21. - Basset)
2010. márc. 30. 13:20
szia!!A családban és a barátnőknél is sok a kislány és úgy láttam hogy a lányoknak könnyeben megy!A keresztlányom kb 1 hét alatt vállt szobatisztává!Domi Júniusi mi is nyáron akarjuk elkezdeni a bilizést majd a mamáéknál,ők kertes házban laknak,inkább a fűre mennyen mint a szőnyegre!!És otthon legalább meleg van!!Itt még tegnap éjjel esett a hó!!!szép napot!!
23. Rékacica (válaszként erre: 22. - Ebba518fdb)
2010. márc. 30. 13:15
Szia!!Nagy-nagy szeretettel várunk!!!
2010. márc. 30. 09:07

Sziasztok!


Ákosom 21 hónapos.. Csatlakozhatok? :)

21. Basset
2010. márc. 30. 08:28

a maszkabál és a kisvakond nálunk is mennek. tök jók! bár andri már nagyobb, ő más (hülyeséget) is megnéz, most a szuperment szereti... :S én nem... :(


nálnuk is volt olyan, hogy a barátnőm itt volt, ült a gyerek mellett, míg evett és közben egy naptárat lapozgatott... egy falat - egy lapozás. és jópárszor átlapozták, mire megette az összes kaját. ez még andrival volt, de mondom, egyik se rossz evő, csak volt időszak, amikor minden fontosabb volt az evésnél.meg régebben sokat"nasiztak". ilyen kölesgolyó, meg kuki... ropi... egész nap... a rendes kaja meg már nem fért be... de ha nem eszik, szerintem ilyennel lehet kísérletezgetni... meg az enyémek szeretik az ilyen "semmilyen" kajákat: zsíros kenyér, vajas kenyér, tejfölös kenyér... a múltkor a kukit mártogatta a tejfölbe... szóval vannak ötletek... ki kell próbálni mindent... bármit... :)

szobatisztaság? nálunk mindkét gyerek májusi, úgyhogy mindig a 2. év betöltése utáni nyáron próbáljuk rászoktatni. a fiamnak nagyon jól ment, korni is már ráül a bilire. vele most nyáron kezdjük majd. lányoknál nehezebb?

2010. márc. 30. 05:13
Drágák vagytok!!Köszönöm szépen a tippeket!!Azért ketten az apjával nagy nehezen belekönyörögtük a kaját!!Nagyon bejött neki a lottó sorsolás azt néztük kajálás közben kb:56szor!!!És 3 egész percig nézte a kis vakond mesét is!!!
19. anyany
2010. márc. 30. 00:26
mese: teletebik, pompom, vizipók, maszkabál most ezek a nyerők. persze gépről, a tévés mesék egyelőre nem nyerők.
18. anyany
2010. márc. 30. 00:24

sziasztok!

nekem ZSófim van, 22 hónapos. most éppen jól megfázva. piszok nehéz a fején tartani a sapkát a játszón. ha olyanja van, a kezemba nyomja a sapit meg a kabátot, és közli, hogy "anya, meneg"...

a kajálással én is folyamatos gondban vagyok. most éppen mesét nézünk közben és kezébe is adok valamit, amivel babrálhat. a főzeléket cukrozni kell, mert másképp nem eszi meg. a fokhagymának a nevétől is fujjog. ha megkérdem mit enne: husi, tojás, joghurt, kifli. :D

2010. márc. 29. 20:06

Sziasztok!

Az én lányom 21 hónapos, de őbenne is túlteng az energia.nem tudom mi lenne ha nem mehetne az udvarra...már nagyon megszokta.Télen meg folyton mennünk kellett valahová mert nem maradt, így nem tudok ötletet adni hogy mivel tudnád lekötni.Nálunk is volt egy idő amikor nem nagyon akart enni, de ez megváltozott, most is itt idegesíti az apját, hogy husi-husi.Nálunk az a minden...

16. Basset (válaszként erre: 15. - Rékacica)
2010. márc. 29. 16:52

Nincs ötlet, csak hasonló gyerek. Hála Istennek, nem nálunk...!!! A barátnőm kisfia, akiről nem rég írtam, dettó, ugyanez. Van 3 féle kaja, mait megeszik (joghurt, hamburger), az anyja a padlót kaparja... Én azt mondtam neki, hogy szerintem majd eszik, ha éhes. Ne adjon neki joghurtot...

Dehát könnyű nekem, az én gyerekeim esznek rendesen...

Én kipróbálnék a helyedben mindenféle fincsiséget és tömném előtte a fejem cuppogva, hogy milyen finom... Más 5let nincs... :(

2010. márc. 29. 16:46

Sziasztok!!Éppen most vagyunk túl egy jó kis össze veszésen!!Nem hajlandó enni csak 3-4féle dolgot!!!Pl:banán,joghurt,pipileves,virsli.De csak ezeken nem lehet élni!!Bármi mást vagy újdonságot szeretnék neki adni eltakarja az arcát és megy a hiszti!!!!Ma is egy banánt meg egy pudingot volt hajlandó enni!!!!Kiakaszt!!

Nálunk is van egy-két kedvenc versike azokat szívesen hallgatja,Szereti a mesekönyveket meg a színes katalógusokat!!Bár a bestof most az autók,buszok,kamionok!!!!És persze anya kikészítése!!Ti is küzdötök hasonló problémákkal??Van valakinek valami jó ötlete hogyan vegyem rá a változatosabb étkezésre!!!!???Csak én vagyok ennyire béna!!!??

14. Basset (válaszként erre: 12. - Rékacica)
2010. márc. 29. 16:27

Az enyémek inkább a verseket szeretik. Nagyon sokáig ment a Nefelejcs c verseskönyv. De amúgy bármi, ami gyerekvers...

Aztán imádták a Gőgös Gúnárt is, később már az idióta, elferdített népmeséket is szívesen hallgatták.

Állítólag Bartos Erika könyvei is jók, de engem még nem vitt rá a lélek, hogy annyi pénzért megvegyem... :(


De egyébként nem igaz, hogy ha olvasUNK nekik, fejlődik a szókincse, vagyis szerintem ilyen korban még nem. (Nekem nem jött be.) Az más, ha pl. Ő OLVAS, vagyis megpróbálod elmeséltetni vele, mit lát a képen. De erre nem sok gyerek hajlandó.

13. Basset (válaszként erre: 10. - Rékacica)
2010. márc. 29. 16:24

Pf... tévé... :( Vagyis inkább videó, van egy-két kedvenc film. Vagyis a nagynak, Andrinak, a kislány, Korni nem annyira szereti még, nem köti le.

Aztán... van egy-két kedvenc játéka, ilyen "elővevősek", pl. villanyvasút... néha előbogarásszuk azt is. vannak építőkockák... vannak zajkeltő bizbazok...

Nem tudom, a ti gyerekeitek is olyanok, hogy ide-odakapnak? Pl. 5 perc kirakó, 5 perc kocsika, 5 perc rajzolás... Szinte egész nap csak egyik játéktól a másikig rohangál...

2010. márc. 29. 15:17
Domit a mesék nem érdeklik.Meg próbáltuk már szinte mindegyiket de nem vevő rájuk!!Valami mese tipp?
11. sareszka (válaszként erre: 8. - Basset)
2010. márc. 29. 14:52

Na mi is a reklámba hallottuk. Illetve a Bendegúz és elkezte kiabálni je-mo, je-mo.:)

A dő fa meg a Bob a mester kedvenc filmjéből való.Van egy szomszéd kislány ő fiatalabb1-2 hónappal de ő már ősszel tiszta "nyelvfreccs" volt. Hiába na a lányok...

2010. márc. 29. 14:39
Hogy kötitek le a figyelmüket??Itt sokat esik az eső!Ritkán tudunk menni játszótérre vagy sétálni!És sokszor unja a lakást is!!
9. Rékacica (válaszként erre: 6. - Basset)
2010. márc. 29. 14:37
Nem nagyon vagyunk gyerekek között sajnos,mivel Írországban élünk és nem találkoztunk még magyar kis gyermekes családdal.De mi állandóan beszélünk hozzá:De azt mondják 3éves koráig nem kell aggódni meg hogy a fiúk lustábbak!
8. Basset (válaszként erre: 7. - Sareszka)
2010. márc. 29. 14:32
Hát, mi még nem tartunk a "jelentkezz most"- szókapcsolatnál... :)
2010. márc. 29. 14:30

Sziasztok! nekem egy Bendegúzom van.

Nem nagy dumás, csak a szavak első 2 betűjét hajlandó kimondani.Kapcsolni csak 2 szót A : DŐ Fa ( döl a fa), Na meg a: Je Mo ( jelentkezz most)-ot.

2010. márc. 29. 14:14

Hát kész vagyok én is... :)

A bátyó 4 lesz, most ovis.

A kicsi beszél, mert mindent eltanul a bátyjától. De a bátyja is nehezebben kezdett el vakerálni. :)

Mennyire tudtok más gyerekekkel találkozni? Egy barátnőm fia is kb. ennyi idős és ő se egy szószátyár... Ő nem nagyon van közösségben.

5. Rékacica (válaszként erre: 4. - Basset)
2010. márc. 29. 14:07
Gratulálok!!Két gyerkőc?Én sokszor ettől az egytől is kész vagyok!!!A bátyó mennyi idős?A kicsi beszél már?Domi nem hajlandó,kétszer ki csikartuk tőle az apát de azóta meg makacsolta magát és nem mond semmit csak a maga kis baba nyelvén magyaráz!
2010. márc. 29. 13:27
Volt olyanom is... :) Van egy bátyja.
3. Rékacica (válaszként erre: 2. - Basset)
2010. márc. 29. 13:26
Szia!!Nekem mint írtam kisfiam!!Dominiknek hívjak!!És egy igazi akaratos,kopé!!imádom
2010. márc. 29. 13:18

Szia!


Nekem lányom van. :)

2010. márc. 29. 13:16
Sziasztok!!Van egy 22 hónapos kisfiam!!Igazi kis pasi egy valódi duracell nyúszi!!!!Akinek hasonló korú gyermeke van beszélgessünk.Adjunk egymásnak tippeket,tanácsokat,hogyan szoktassuk szobatisztaságra,hogyan bírjuk rá csemeténket hogy ne csak azt egye meg ami a kis foga alá való....!Vagy ha csak fáradt vagy és kipanaszkodnád magad,vagy ha van egy jó történeted a kicsiddel!!!!Vagy bármi!!!!!!!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook