Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hónapos babák anyukái ide!! fórum

22 hónapos babák anyukái ide!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
88. anyany
2010. máj. 4. 14:36

fogmosás: én is mosom az enyémet, Zsófi is a sajátját. ő a mosógép tetején ül, én a kád szélén.

icipici fogkrémet teszek neki, mutatom hogy mosom ő meg próbál utánozni.

a végén, amikor már készen vagyok, kimosom a fogkefémet, és a kezébe adom. ő mossa az enyémet, néha jól lenyomja a torkomon, én meg addig gyorsan megmosom az ő fogát.

87. anyany
2010. máj. 4. 14:34

megnéztem a Zsófi fogait. 16, plusz megnyomkodtam hátul az ínyét, hát jól meg is harapott :D

amikor meg jajongtam, jól ki lettem nevetve.

szóval elindult kifelé a két leghátsó tejfoga is.


sareszka!

sztem nem jöttek a fogai korán.

10hónaposan kezdte el növeszteni. 4et egyszerre. két héten belül törtek át. utána továbbra is 2 vagy 4 jött neki egyszerre. a legjobb a 4szemfog, ami 1hléten belül tört át.

86. sareszka (válaszként erre: 85. - Basset)
2010. máj. 4. 13:04

Na mi a fogmosással nagy bajban vagyunk.

Le kell fogni hozzá!

Tudom,hogy ezzel nem jó emlékeket hagyok benne de majdcsak kiköszörüljük valahogy.

85. Basset
2010. máj. 4. 08:34

Én nem tudom, hány foga van, mert nem engedi, hogy megszámoljam... :S

Szerintem a rágófogai még nem nőnek.... Vagy nem tudom... :)

Fogmosással hogy álltok? Csinálják egyedül (jól?) vagy ti csináljátok nekik?

84. sareszka (válaszként erre: 83. - Anyany)
2010. máj. 4. 06:19

16 fogaaaaa?????????????,,

Hát ez jó

Bendegúznak csak 12 van, a 13-ik nak meg épphogycsak a hegye látszódik.

Elég későn jönnek a fogaink úgy néz ki.

De hát a lányok elég korán kezdenek mindenhez.:))

83. anyany
2010. máj. 3. 22:26

ti a hátsó őrlőfogakkal hogy álltok?

most mintha valamelyik megindult volna a lányomnál. 16foga már szépen kint van, a hátsó 4 van még hátra. nagyon rág hátrafelé...

82. Basset
2010. ápr. 28. 13:41
Az én egyik kiccicám most lesz 2 éves, de most jut eszembe,hogy anyósom már jó pár hónapja sima tehéntejből (háztól vett) csinálja a reggeli kakaójukat... Nincs tőle semmi bajuk! Szóval hajrá, bocik! :)
81. woroscsaj (válaszként erre: 80. - Anyany)
2010. ápr. 28. 13:33

Sziasztok! Sajnos, vagy nem sajnos az én kicsikém nem nagyon ette a bébiételeket. De volt egy időszaka amikor a répa volt a kedvenc akkor evett egy max. kettő üveggel.

Normál tehéntejjel nem próbálkoztam de a dobozossal(aminek sok köze nincs hozzá ugyan) nem volt bajunk.

80. anyany
2010. ápr. 28. 11:43

az én lányom imádja a bébiételeket. a kecskemétit, a kedvence a hawai pulyka burgonyával fantázianevű.

a tej is tetszik, nincsen baja tőle.

79. Basset (válaszként erre: 78. - Basset)
2010. ápr. 27. 15:17
ja, nem a tápszert, a bébi ételt ette meg 1-2-szer életében... bocs... :)
78. Basset (válaszként erre: 77. - Anyany)
2010. ápr. 27. 15:08

én is adtam volna...


András fiam nagyon sokáig evett tápszert meg bébiételt... - a kislányom meg asszem, még be se töltötte az 1 évet, mikor már a bolti tejet itta és a tápszert életében talán 1-2-szer ette meg...

mindegyik jól van, bár, ahogy idősödnek, egyre birkábbak... de azt mondják, nem a tejtől van... :O :D

77. anyany
2010. ápr. 27. 14:58

ti adtatok már tehéntejet a babának?

itt nem messze tőlünk van egy kis bolt, ahova visznek házi tehéntejet.

kipróbáltuk, délután azt adtam a kislányomnak, meg este.

vízzel hígítva, meg pici mézzel. egész éjszaka aludt tőle, és délelőtt is tök sokáig nem volt éhes.

6hónapig kapott anyatejet, 5hónaposan kezdtem hozzátáplálni. és másfél évig kapott tápszert. de mostmár nem akarok neki tápszert adni. persze van egy dobozzal biztonság kedvéért.

76. anyany
2010. ápr. 27. 14:54

én is itt vagyok!

az én lánykám elaludt.

aztán 5 percre rá zuhogni kezdett az eső...

egyébként meg egész délelőtt nyűgösködött.

75. Basset
2010. ápr. 27. 11:03

Pár perce úgy beütöttem a bokám, hogy hányingerem lett... :O Elég durva volt...


Kornit próbálom elaltatni, de nem nagyon akarja...

74. Basset
2010. ápr. 27. 11:02
Én itt vagymuk!
2010. ápr. 27. 10:58
Mindenki eltünt??!!
72. anyany
2010. ápr. 20. 19:23

nem, még nincsen tesója.

valahogy majdcsak elrontom egy kicsit. viszem majd edzeni, sok sok gyerek közé.

ennél többet meg nem tehetek.

71. Basset (válaszként erre: 70. - Anyany)
2010. ápr. 19. 08:17
???? Neeeeem!!!!! A barátnőm fia is ilyen (volt). Van tesója a te babádnak? A barátnőm kisfia ilyen volt, amíg nem lett meg a húga. Még mindig nagyon szófogadó, bár huncut, és néha irigy kicsit a tesójára, de nagyon szelíd és kedves. És talán félrelökik az óvodában... - de bárcsak az én én fiam is félrelöknék és ne ő lenne az, aki ezt megteszi! Szerintem semmit ne változtass! Az meg, hogy szereti-e az ovit (bölcsit), nem csak ettől függ, szerintem inkább a felnőttektől. Én így látom legalábbis.
70. anyany
2010. ápr. 16. 21:22

nálunk egyelőre az a gond, hogy a kislányom szerintem túlságosan is szófogadó. ha kérek valamit, odaadja. néha megmakacsolja magát, de a hiszti nála annyi, hogy lefekszik a földre. mondjuk esőben odakint elég érdekesen néz ki, de meg sem nyikkan.

kicsit el kellene rontani valahogy, hogy kicsit bátrabb legyen, mert a bölcsiben félre fogják lökni, és nagyon utálni fogja.

meg aztán ott az ovi is...

69. Basset
2010. ápr. 13. 18:25

Sziasztok!


Merre mindenki?

Van itt olyan, akinek nagyobb (de kicsi) tesója is van? (Már a babának, nyilván.) Nálunk (majdnem pontosan) 2 év van köztük és minden este üvöltözéssel telik, mert a nagy hazajön az oviból, rohangál, tombol körbe-körbe a lakásban, a kicsi kergeti, ha meg elkezdenek együtt játszani, annak a kicsi üvöltése vet véget.

Ugyanez, ha elmegyünk valahová, egyszerűen nem lehet őket együtt elvinni sehová, mert hisztiznek, ölik egymást. Miért lehet ez? Azt vettem észre, hogy a kicsi minden birkaságot eltanul a nagytól és a nagy meg reagál rá hasonlóan... :S

68. Basset (válaszként erre: 66. - Rékacica)
2010. ápr. 7. 14:40

Unalom...?

Korni általában alvás előtt csinálja. Mintha "simogatná" magát, vagy nem tudom... Ez inkább önmegnyugtatás nála.

2010. ápr. 7. 12:10
Sziasztok!!Most 1hétre elbúcsúzom!!Holnap hajnalban repülünk haza!!addig is írjatok szorgalmasan!!Mindenkinek szép hetet kívánok!!!
66. Rékacica (válaszként erre: 65. - Anyany)
2010. ápr. 7. 04:55
Szia!!Nem hiszem hogy a dühét vezetné le.Hiszen játék közben is szokta csinálni mikor fülig ér a szája!
65. anyany
2010. ápr. 6. 23:29

réka!

szerintem nem figyelem felkeltés, hanem a dühének a levezetése. valami hiányzik neki.

ugyanezt mondják a körömrágásra is.

az én lányom a dühét vezette le a hajtépéssel. (most helyette földhöz vágja az első keze ügyébe kerülő dolgot)

de mostmár tudja, hogy a hajhúzás fáj. rossz dolog, nem szabad.

64. anyany
2010. ápr. 6. 21:43

sziasztok!

túl vagyunk a húsvéton. nem engedtem, hogy bármi pacsuli is a lányom bőréhez érjen, mert nagoyn érzékeny, mindenre allergiás, és sokszor véresre kaparja az amúgy is száraz bőrét.

a ruhájára, közelről, mindig volt rajta legalább 2 réteg. azt meg úgyis kimossuk. :D

2010. ápr. 6. 12:56
sziasztok!Hogy éltétek túl a húsvéti locsolókat?Nálunk hajtépés helyett a kisfiam harapdálja a kezét!Kérdeztem egy gyerek pszihológust,hogy miért csinálja,azt mondta figyelem felkeltés miatt!!!Pedig mindig foglalkozik vele valaki!!Szép napot mindenkinek!!
2010. ápr. 5. 17:15
Nekem is maradt szülés után fölösleg, majdnem egy 10-es, voltam dokinál, általános kivizsgáláson, akkor mondott vmit(nem akarok hülyeséget írni, nem emlékszem pontosan)hogy mi a nem jó, de azért nem tudok fogyni, azt mondta ez örökletes, vmi koleszterinnel kapcsolatos, és ha nem változik, illetve tovább romlik akkor gyógyszeresen lehet kezelni.Így feladtam egy kicsit a harcot a kilókkal.
2010. ápr. 5. 17:11

Sziasztok!

Kellemes ünnepeket, így utólag is.

Én nem engedtem hogy fújkálják a haját, amúgy is csak tesómék voltak itt,ott meg 1 hónappal idősebb a kisfiú.

A bilivel mi nagyon hadilábon állunk.Ráül, de ha lekerül a pelus akkor, csak ordítva, így ez el lesz halasztva nyárig.

Dzsenifer is tépi a haját időnként.Általában este veszem észre, mert szól hogy haj van a kezében.Rászólok hogy nem szabad,erre kinevet...de szerencsére nagyon ritkán fordul csak elő.

60. Basset
2010. ápr. 3. 09:38
Nektek is! Akiknek lányuk van, mennyire készülődtök? Engeditek, hogy mindenféle trutyival befújják őket? :S
59. anyany
2010. ápr. 2. 23:13
kellemes ünnepeket!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook