Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 májusi babák fórum

2013 májusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
10734. Klaudia910402 (válaszként erre: 10719. - Lane01)
2013. nov. 30. 08:43
Nekem a tetkóimra azt mondta bepanthent kenjek, akkor elvileg az se lehet rossz. :)
10733. Klaudia910402 (válaszként erre: 10730. - 55875e9863)
2013. nov. 30. 08:42
A miénk sem látszik szóval nyugi :)
10732. picurka01
2013. nov. 29. 21:09

:) Sziasztok nem voltam pár napja..De elég sok minden történt.

Máté szépen kúszik már, igaz nem szélsebesen, de nagyon ügyes. Négykézlábra ereszkedik valamikor a popót tolja hátra és úgy sikerül neki, van hogy a popó fent, majd kitolja magát kézzel is..amolyan gyönyörű női fekvőtámaszokat nyom. :D Na meg az a popórisza négykézláb...! ma már megpróbált, úgy tett 1-2 lépést is.

Tegnap meg felült!! :D Igaz csak pár másodpercig bírta, mert megborult, de minden este ezzel játszik a fürdés közben is. csakhogy tegnap az ágyon csinálta! :D

Ma meg a macskát szólongatta..:D Lili !!

Elképesztő ahogyan nőnek," tegnap még" a kórházban láttam meg elsőnek, most meg vigyorog rám 6 foggal feneket riszálva négykézláb.

Mi csak este, meg reggel eszünk tápszert, 10 óraira valami könnyűt- gyümölcs, vagy tejpép. Majd ebédre valamilyen főzeléket( 2 naponta hússal)pár csepp olajjal, uzsira meg megint valami könnyűt. Kajcsik után fél óra játék, aztán pihi.

:D Ja és megmértem a talpát 10 cm!! Emberes lába van szinte minden zokniját kinövi 1 hónap alatt.

A kis jetim!!!:D

10731. Gitta1980 (válaszként erre: 10730. - 55875e9863)
2013. nov. 29. 19:35
nekem az jott le bcg oltassal kapcsolatban ahogy forumokon emlegették h.van ahol ujfajta oltoanyaggal ? adjak be es az mar nem fakad ki. de ugy tunik van ahol olyat adnak még be ami kifakad mint regen a mienk. Bianak is csak piros nem fakadt ki.
10730. 55875e9863
2013. nov. 29. 17:56
Amúgy a bgc oltás helye a vállán nem csinált bajt, ahogy kellene, hogy heget hagyjon, hanem mint 1 szúnyogcsípés, szinte alig látszódik. Van aki azt írta, hogy kisebesedett meg ilyenek. Neki egyáltalán nem, csak egy pici piros pötty. Másnak is van így?
10729. 55875e9863
2013. nov. 29. 16:47

Képzeljétek 1 térdre támaszkodva kis koncentrálás után, megpróbálja a másik térdére is rátámaszkodni és jön a "toff" lefejeli ami előtte van, elefánt, macska, textilkocka, én, szopi párna... :DDD

Próbál négykézlábra állni, de ez a fejelős dolog annyira aranyos, hogy beledörgölőzik abba amit levesz fejjel, aztán gurul tovább... :D

10728. Gitta1980 (válaszként erre: 10726. - Dazsuz)
2013. nov. 29. 15:28
esetleg koromviragkrem v a furdetokreme mindketto jol hidratal es nem csip a furdeto biztos nem. en mindkettot kentem sebes szaraz kezemre es fajo mellbimbomra is
10727. Gitta1980 (válaszként erre: 10724. - 55875e9863)
2013. nov. 29. 15:24
En is csak a teraszra viszem ki. ha elalszik kozben tudok mast csinalni. setalni en sem tudom mikor voltam mar vele...
10726. Dazsuz
2013. nov. 29. 14:58
Kisfiamnak pár napja folyik az orra és besebesedett az orra alatt, egyszer bele is kapott és lejött egy kis darabka amitől még rosszabb lett, sudoval kentem, van h nem azonnal hadonászta le, ti mivek kennétek? Száraz, cserepes már ott a bőre:-(
10725. lane01 (válaszként erre: 10723. - MeliLewi)
2013. nov. 29. 12:54
Ó köszi! :) Pihenni nem nagyon fogunk tudni, de annyiból jó lesz, hogy főzni és takarítani nem kell és már megbeszéltük párommal, hogy megyünk majd masszázsra, addig a másik vigyáz a gyerekre, én ezt várom már nagyon. Na meg hogy a víz elnyomja Lórit és végigaludja az éjszakát. :D
10724. 55875e9863 (válaszként erre: 10722. - Gitta1980)
2013. nov. 29. 12:39
Nekem se sikerül kivinnem. Van hogy heti 1x sikerül... Egyszerűen nem jutok a teendőimmel egyről a kettőre, még ő is gyakran akar enni, ezer egy dolgot kell elvégezni, a végére meg mikor lehetne kivinni, már nekem nincs erőm összecuccolni a gyereket. Szóval volt, hónap amikor csak 2x voltunk házon kívül. A védőnőnél, meg nagy bevásárolni. Majd amikor ő is önállóbb lesz és együttműködőbb, remélem gyakrabban kijutunk, de most örülök ha minden meg van... :D
10723. MeliLewi (válaszként erre: 10720. - Lane01)
2013. nov. 29. 11:49
De jó lesz Nektek!!! Fúúúúúúúúúú, most irigyellek! Kiszolgálnak titeket, pihi, locsi stb.
10722. Gitta1980 (válaszként erre: 10710. - Klaudia910402)
2013. nov. 29. 11:40
Szoktad kivinni levegozni? azt mondjak az jot tesz az alvokajuknak. meg kellene levegon lenniuk minden nap amikor jobb ido van. bar nekem sem mindig sikerul elegszer kivinnem sajnos...
10721. Gitta1980 (válaszként erre: 10718. - Cartedoor)
2013. nov. 29. 11:38

szia! nezd meg hasznaltan hatha talalsz. mi mindent hasznaltan veszunk. babaruhak turibol 100-150-200-300 ftokert takarok halozsakok 400-ert egy egy cucc 500-ert. de a turival szerencsem van. jo cuccok vannak ott.

de a mellszivot sterilizalot zenelo forgot mindent szinte hasznaltan vettunk kb felaron.

10720. lane01
2013. nov. 29. 09:15

Napirend: nálunk megint jól felborult.


Eddig megvolt, hogy 7:30-kor kelés, két óránként szunya, aludt 1,5-2,5 órát, este 10-11 között aludt magától, éjjel 1-2 alkalommal kelt.


Most pár napja kel 7-8 között, ma 6-kor, két órát se bír ki ébren, bedobja a szunyát, alszik 30-40 perceket, nyűgösen kel, egész nap nyűgös, éjjel 5-10 percenként sírva kel. Szerintem jön a foga, két helyen is láttam, hogy alakul neki valami lenn, de már egy hónapja fel-felsír.


Most megint alszik már másfél órája, szóval neki is álltam befesteni a hajamat. :D Csak azon parázok, hogy ha jön vasárnap a fotós nálunk, akkor aludni fog a bébi, de bizakodom, hogy hátha felspanolja magát azon, hogy van itt valaki és még a fáradtsága is elmúlik.


Ja, és megyünk nagyjából két hét múlva wellnessbe Lórival és apával. Két nap lesz csak, de már annyira várom. Sok keresés után Gyulára esett a választás, adnak babaágyat, kádat, vannak bébiételeik, mikró éjjel-nappal, külön szopiszoba, bébimedence. Szóval megyünk, jupííí. :)

10719. lane01 (válaszként erre: 10694. - MeliLewi)
2013. nov. 29. 09:10
Mi Neogranormon popsikrémet használunk, meg sampont és fürdetőt is használtunk, az jó volt mind. De belevágtam egyszer szegénynek a körmébe és feldagadt a bőt, erre nekünk az orvos a Bepanthent ajánlotta. Amikor pirosabb a popója, akkor én már ezzel kenem be neki, nagyon jó. (Mellegleg a tetovált bőrre is ezt kell kenni, az pedig elég érzékeny felület. :))
10718. Cartedoor
2013. nov. 29. 08:55

vett már valaki etetőszéket vagy autósülést?

Mi már elkezdtük nézegetni, bár még csak pár hónap múlva lesz rá szükség, de jön a karácsony és szerintem hamarabb megvesszük.

Durva, de az etetőszékek is 25e ért futnak, már aminek állítható a magassága és a dőlésszöge is. Tud valaki esetleg vmi jó lelőhelyet Budapesten? Akár etetőszékre akár autósülésre..outlet vagy diszkont..

10717. Kittyna1990 (válaszként erre: 10713. - 55875e9863)
2013. nov. 28. 20:15
Hát pl nekem hiába második gyerek Alennal úgy vagyok mintha első lene nem tudom miért de olyan nyomást érzek magamon hogy minden oké legyen hogy rendesen mint a kezdő anyukák olyan vagyok mindenért hívom a Drnőt már megjegyezte hogy aggódós anyuka vagyok
10716. Klaudia910402 (válaszként erre: 10712. - Gotta)
2013. nov. 28. 18:36
Én is sokszor így érzem mert amikor tudunk, beszélünk az apjával és akkor nem vele foglalkozom...de néha neki is el kell lenni egyedül. Foglalkozol vele eleget meg játszol, a napod nagy részét ráfordítod
10715. Klaudia910402 (válaszként erre: 10714. - Dazsuz)
2013. nov. 28. 18:32
A barátnőm osztotta meg.... bababolt 7000 . Azt hiszem Nyíregyháza körül. De postázza :)
10714. Dazsuz (válaszként erre: 10711. - Klaudia910402)
2013. nov. 28. 18:09
mi a márkája vagy neve? És kb mennyibe kerül? Merthogy én is most nézegetek asztalt zenélős, tanulósat. Használtan veszed? Még nem tudtam dönteni h milyen lenne jó. Köszi
10713. 55875e9863 (válaszként erre: 10712. - Gotta)
2013. nov. 28. 17:30

Jajj, ugyan. :) Én is van amikor így érzem. De hát van amikor ott hagyom igen is játsszon el magának, önállóan, egyedül. Meg kell szoknia, hogy nem vagyok mindig ott a nyakában...


Csak túl jól akarunk ilyenkor mindent csinálni. Biztosan nem hanyagolod el, foglalkozol vele bőven eleget, és a közös játékok is megvannak. :) Nyugi. :) Nézz rá amikor játszotok, hogy mosolyog, hogy nevet. Ott az elismerés, a visszaigazolás, hogy igen is jól csinálod!!! :))

10712. Gotta
2013. nov. 28. 16:24
És mit játszotok amikor együtt játszotok? Bocsika sok idióta kérdésért, de szerintem nem gyógyultam ki a szülés utáni depresszióból és folyamatosan úgy érzem elhanyagolom a picit, pedig egész nap mellette vagyok szinte, kezébe adok játékokat, körbejárjuk a lakást, énekelek neki, de nem tudom, hogy jól csinálom-e :/ :/
2013. nov. 28. 16:06
Én most fogok venni neki valami zenélő- világító akármit. Meg találtam neki tök jó cuccot. Olyan mint egy tanulóasztal zenél világít es az alján egy szőnyeg van az is érzékelős. És szetszerelheto:)
2013. nov. 28. 16:04

A mi napunk: reggel 7-8 körül kel, én kelek rá sosem fordítva xD

utána evés aztán játék játék játék. 11-12 körül ebéd ez vapami zöldséges általában ha hajlandó megenni. De legtöbbször inkább kinèzi a számból az enyémet :P szoktam is adni neki. Aztán próbálunk aaludni na ez általában húsz perc. Van hogy eljátszik bármivel van hogy egész nap rajtam csüng. Amúgy hihetetlenül akaratos gyerek:/ mi 7-7:30 között furdunk.nalunk is ez a nap fénypontja.nagyon élvezi. Utána még kicsit játszik forgolódik es ha szerencsénk van elalszik könnyen. Amúgy sajna sokat szokott szenvedni az elalvással :/

10709. Durciful (válaszként erre: 10704. - Gotta)
2013. nov. 28. 12:31
Reggel ébredés kb. 6-7 körül és tejcsike ivás, majd alvás 9 - fél 10 ig újból. Aztán óriási játék, kúszás-mászás, pörgés-forgás, zenélés. Van egy Chicco játkéka, egy asztalka, aminek a fele az szintetizátor, a másik fel egy kert, ahol vannak mozgatható, zenélő, hangot adó figurák, mint béka, katicabogár, fa, bokor, nyuszi, stb és ezen játszik, de nagyon. 11 és 12 között ebéd, főzelék husikával. Alexander nem tízóraizik, mert sosem éhes, csak teázik vagy gyümilevezik helyette. Ebéd után 1-2 óra alvás, van, hogy hirtelen elfárad és akkor itthon, van, hogy felöltözünk és akkor lent a parkban a babakocsiban. Mikor felkel a játék folytatódik, majd 2-3 között uzsi, amire ő tejcsikét iszik még. Ha még nem voltunk sétálni itt következik, ha már voltunk, akkor ismét játék jön. Én a nappaliba rakom le őt, aztán oda megy, ahova szeretne és én vagy az anyukám vagy játszunk vele, vagy csak a biztonságára figyelünk. Nagyon sokat játszunk közösen és sokat játszik úgy is, hogy elmélyülten dolgozik valamin és valaki ott ül a közelében. Aztán 6 körül jön a vacsi, ma gyümölcsrizs lesz. Vacsi után megy tovább a randalírozás és készülünk a fürdésre. 8 körül fürdünk, én fürdök együtt Alexanderrel, anyu vagy a párom a segítség, hogy ki is tudjak szállni a kádból. Ez a nap fénypontja, nagyon szereti. Neki konkrétan a fürdés a nagy kádban indította el a mozgásfejlődését (ami nagy szó volt a nyaka miatt), hiába vettünk ultra szuper babakádat, csak 2 hónapig használtuk, sajnálom tőle elvenni az élményt. Fürdés után ismét tejcsike és egy kis játék, de már a kiságyban és jön a szunya reggelig. Ez az általános, hellyel-közzel. Nekem minden nap segít az anyukám, dél körül jön és estig marad, sokszor itt is alszik, amikor a párom külföldön van, ő jár piacra, tegnap este például szőnyeget pucolt, szóval nagy segítség. El vagyok kényeztetve.
10708. Durciful (válaszként erre: 10702. - MeliLewi)
2013. nov. 28. 12:13
Én trikó + bélelt pulcsi (véletlen, de nagyon jónk van) + vastag kisnadrág + vastag zokni kombót, de a kezes-lábas farmergatya az is nagyon jó volt, mert a kis mellkasánál ott volt a plusz farmer réteg, ami védte. Nálunk is 24 fok van és parketta + kő. Szőnyeg nem mindenhol van, megyünk is a párommal az étkezőbe és az előszobába, konyhába is szőnyeget venni. Én pont azon gondolkodom, veszek neki mellényt, mert mellkasnál védi, aztán mehet álló nap kúszni-mászni, ahogy tetszik :)
10707. Timmy21
2013. nov. 28. 11:16

Nálunk is megy a kuszás, de egyre inkább csak mászás! Na meg a kismanó ma felállt a játéktaxiba kapaszkodva! Nagyon èlvezi a lakás felfedezésèt!

Asziszem most jön még csak igazán a pörgős időszak, mikor minden izgalmasabb mint az alvás!:-)

10706. 55875e9863 (válaszként erre: 10704. - Gotta)
2013. nov. 28. 11:12

Mi nekünk úgy van, hogy 7-8 közt ébredek, elkészítem a kaját neki, aztán ébresztem a kisasszonyt, mondjuk ma 9.30-kor keltünk, kicsit elaludtunk!

Kb 3 óránként etetés, közben gyümölcslé vagy tea, az is elvesz vagy félórát a napból. Ha alszik napközben véletlenszerűen 20-40 percet, akkor szaladok gyorsan valamivel haladni, kaja-takarítás-mosás, aztán vissza hozzá és szórakoztatom, játszok vele, vagy éppen amikor önállóan elvan magának akkor bent vagyok én is a szobában és hagyom nem zavarom, hadd foglalja le magát, addig én is csinálom a sz.gépen a munkám, vagy éppen rendet rakok. :)

Aztán már ott van az este, ha elalszik 8 előtt picit, addig gyorsan lezuhanyzok, ha nem akkor csak este amikor elaludt. 8- és fél 9 közt fürdetés mindig, utána kaja, aztán altatás. 10-11 körül bealszik aztán megtudom csinálni még 1-2 teendőm, aztán zuhanok én is az ágyba. :D


Amikor csak tudok vele foglalkozok, sokszor semmivel sem haladok, igényli is nagyon a törődést, de amikor elvan magának, akkor nem zavarom, nem piszkálom, hadd szokja az önállóskodást. Meg van amikor este jut eszembe enni először, mert rohanás van. :)

10705. 55875e9863 (válaszként erre: 10702. - MeliLewi)
2013. nov. 28. 11:06

Mi nekünk padlófűtés van, de én nem teszem le a földre egyenlőre. Kint a konyhában meg nincs, ott hideg a padló. Nem merem letenni a padlóra, nehogy valami fosós-hányós valamit felnyaljon valamiről. Hiába mondom, hogy kinti cipővel ne járjon senki a házban össze-vissza 1 napig úgy van, aztán mindenki elfelejti amit kértem. Nem győzöm a takarítást, amúgy is gyakran szalad az egész ház a kupitól.


A nagy ágyamon gurul, meg próbál mászni, felügyelettel ott el van, ha ki kell jönnöm gyorsan az ágy végébe a párnákat oda dobom, egyenlőre az megállítja. Jelenleg várom a járókát, aztán amint az meg van, abba teszem és lesz végre nyugtom, hogy nem eshet le sehonnan.


Mondjuk nálunk 22-23 fok van éjjel-nappal, 1 body, 1 rugi, de hosszú ujjúak, esetleg zoknit alá, de néha az sem kell, mert bemelegedik a nagy játéktól.

Éjszaka is ugyanígy van, csak rádobok 1 vékony plüss takarót és annyi. Így ő nem izzad, nem fázik.

Szerintem a járólapos részen ahol ő játszik, ezt a habi tapi, vagy habszivacs-szerű puzzle szőnyeget tegyél, az jól szigetel, meleg és puha is. Én olyan teszek az ágy elé, ha ne adj isten legurulna, mert puha, nem történne baj, bent amúgy is duplán vastag szőnyeg van. Univerzális megoldás. :)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook