Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 májusi babák fórum

2013 májusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
10824. ozike0501 (válaszként erre: 10811. - 55875e9863)
2013. dec. 7. 18:09
Próbálj meg nem foglalkozni velük, inkább erre a csopira koncentrálj, mi nem vagyunk ilyenek! ;)
10823. ozike0501 (válaszként erre: 10806. - Gitta1980)
2013. dec. 7. 18:08
Köszi! :)
10822. ozike0501 (válaszként erre: 10802. - Gitta1980)
2013. dec. 7. 18:07

De jó, ez tényleg szuper!

Csak az a baj, hogy nem pesti vagyok, nálunk Somogyban ilyen sajnos nincs! :(

Sokan vannak egy-egy ilyen órán?

10821. ozike0501
2013. dec. 7. 18:06

Nagyon örülök, hogy nem csak én "igénytelenedtem" el a baba születése óta. Azt hittem eddig, hogy csak velem fordul elő ez. Mióta megszületett a Lili, a lábam kétszer, a kezem egyszer volt csak leszedve. Azért a fazonomra most is ügyelek! ;) Hónom aljáról meg inkább ne is beszéljünk! :D :D :D

Azért tegnap, mikor mentünk városunk főterére a Mikuláshoz, illetve forralt borozni, kisminkeltem magam kicsit. Néha kell, hogy tetszek a férjemnek, nem szeretném ha rám unna. Bár mindig azt mondja, hogy jó vagyok neki szörösen, sminketlenül, szabadidőben. De azért ő sem gondolja komolyan (szerintem), hogy ha évekig csak így lát, akkor x év múlva meg fog kívánni...

Szóval igyekszem néha! ;)

10820. ozike0501 (válaszként erre: 10797. - 9e315ae72e)
2013. dec. 7. 18:02
Nagyon sajnálom Vaky! :(
10819. lane01 (válaszként erre: 10815. - 55875e9863)
2013. dec. 7. 15:51
Nálunk csak Lóri keresztanyuja szokott néha eljönni, de ő most lett szingli pár hónapja, élvezi most az egyedüllétet. Nem akarok rátelepedni, így hetente egyszer találkozunk csak pár órára. Ezt leszámítva a kutya se néz ránk. Igyekszem én is neten vásárolni, de mivel a drogéria 100 m-re van, oda inkább elmegyek, meg a boltba is, mert tej, kenyér szinte minden nap kell. Szerencsére Lórihoz nem nyúlnak hozzá, talán csak egyszer volt ilyen, de én sem örülök neki, ne piszkálja senki a mocskos, bacis kezével.
10818. Gitta1980 (válaszként erre: 10817. - 55875e9863)
2013. dec. 7. 15:18
igen ezzel jobban jarsz valoszinuleg. :-)
10817. 55875e9863 (válaszként erre: 10814. - Gitta1980)
2013. dec. 7. 15:03
Én azt hiszem azt fogom csinálni, hogy írok hoxának adja neki a jogokat, meg a hozzáférést mindenben, és csinálja ahogy akarja, nem fogok miatta 1 percig se mérgelődni. Mintha a játszótéren lennénk a homokozóban, olyanok az ilyen túlbuzgó emberek.
10816. Gitta1980 (válaszként erre: 10814. - Gitta1980)
2013. dec. 7. 15:02
bocs ha kicsit eros lett de ma harapos napom van...
10815. 55875e9863 (válaszként erre: 10813. - Lane01)
2013. dec. 7. 15:01

Én is utálok vásárolni menni, főleg azt utálom, hogy ha hozzáérnek, meg belemásznak az arcába...

Nem tudom mért csinálják ezt az emberek.

Én inkább neten rendelek mindent, nincs posta költség, a kapuig elhozza a posta kocsi a cuccot és kész. Én már nem is tudom mióta nem vásároltam boltban, mert egyszerűen kivitelezhetetlen.

Társaság? Áááá... Luxus... :D Néha már nekem is minden bajom, hogy nincs kihez szólnom.

10814. Gitta1980 (válaszként erre: 10811. - 55875e9863)
2013. dec. 7. 15:00
hat en lehet visszavonnatnam h.admin legyen ha ilyen bunko. azert ne szivasson mar. nyisson maganak masikat ha o akar lenni a fonok.
10813. lane01
2013. dec. 7. 14:53

Aranyosak vagytok! Köszönöm a támogató szavakat mindenkinek! Valahogy túléljük majd ezt az egészet, remélem. Nálunk az is a baj, hogy sokat vitázunk, főleg nekem van depis hangulatom. 14 hónapja vagyok itthon, általában tök egyedül, mellé még társul egy kis baba ordítás. Jó lenne valamilyen társaság, barátok, programok, de Lórival már vásárolni sem lehet elmenni: a boltban mindenhez hozzányul, lehúzza, ha eléri és nem marad meg a hordozóban sem, ordít nagyon hamar. Ilyenkor a kedvem is elmegy a vásárlástól, inkább jövünk is haza.


Viszont van ok az örömre is: Lórinak 6 foga van. Szégyen - nem szégyen, nem vettem észre, hogy felül kijött neki még kettő.

10812. Kittyna1990 (válaszként erre: 10811. - 55875e9863)
2013. dec. 7. 11:29
Persze hogy rosszul esik..Nem szeretem az ilyen intézkedős túl főnökösödő embereket.Ne is foglalkozz vele hagyd abba a hiszembe hogy ő a góré ha ez neki jól esik. max ha már túlzásba viszi lehiggasztod.
10811. 55875e9863
2013. dec. 7. 11:18

Muszáj panaszkodnom... Az agyam eldobom. A zárt klubba amit nyitottam, csak éppen ki nem túrnak...

Amióta történt ami történt, nem írok túl gyakran oda, de mindennap feljövök és elolvasom nagy vonalakban mi a helyzet. Ha valaki jelentkezik beengedem és szerkesztem a babás táblázatot, mert olyan jó. Kicsit ebben élem ki magam most...

Erre egy kedves fórumozó, fogja magát és eldöntötte én csak "egyenlőre" szerkesztem a táblázatot meg a többit, írja egy új jelentkezőnek, mert már intézkedik hogy megkapja a hozzáférést. Csak azért mert kijelöltem őt és még 1 tagot, adminnak, ha nem vagyok legyen aki beengedje az újakat. Igaz apróság, nem egy nagy komoly dolog, de rendesen rosszul esik, hogy már azzal hogy nem "tartozok" oda, már eldönti, hogy én csak "ideiglenes" megoldás vagyok ezekre a kis szerkesztésekre. Hát jó fej... De nem szólok, hagyom a francba, jó hogy a saját klubomból nem tud rúgni, mert már lassan az következne. Apróság, de akkor is nagyon rosszul esik.

10810. Gitta1980
2013. dec. 6. 20:26

Sziasztok! adtok rizspepet a babatoknak?

talaltam egy jo hazi rizspep receptes oldalt.


ime 3 belole: (van olyan is amihez tapot is kever)


Banános-körtés rizspép


Rizspép recept régen volt, pedig nem egy

bonyolult valami. Ma reggelire kapta Marci,

körtével, almával és joghurttal.

A turmixgépbe tettem egy megpucolt banánt

felkarikázva, két körtét megmosva,

megtisztítva, felkockázva, két evőkanál vizet,

két evőkanál natúr joghurtot és 2 evőkanál

főtt barna rizst.

Az egészet összeturmixoltam. 350gr körtés-

banános-joghurtos rizspépem lett.


Kivis-banános rizspép


Marci ma uzsonnára rizspépet kapott, amit

joghurttal, kivivel és banánnal készítettem

el.

100gr barna rizst 2dl vízben közepes lángon

puhára főztem lefedve, körülbelül 20 perc

alatt. Míg a rizs főtt, elkészítettem a

gyümölcsöket. Három szem kivit

meghámoztam, megmostam, felkockáztam.

Egy banánt megpucoltam, felkarikáztam.

Amikor a rizs kész lett, összeturmixoltam a

gyümölcsökkel és fél pohár natúr joghurttal.

Kétszer 350gr kivis-banános joghurtos

rizspépem lett.


Tejberizs körtével


A tejberizs reggelire és uzsonnára is nagyon

jó, ráadásul egyszerre akár 2-3 adagot is el

lehet készíteni belőle, így elég időtakarékos

megoldás. Marci nagyon szereti. Cukrot nem

főzök bele, mert gyümölccsel készítem, ami

önmagában is elég édes.

Fél bögre barna rizst egy teáskanál vajon

1-2 perc alatt kicsit átpirítottam.

Felöntöttem fél bögre vízzel, közepes

lángon, fedő alatt főzni kezdtem. Mikor a

víz nagy része elpárolgott róla (kb. 10 perc),

akkor felöntöttem fél bögre tejjel. Néha

kavargatva tovább főztem még 10 percig.

Hozzáadtam még egy fél bögre tejet, és

újabb 10 percig főztem, de már csak kis

lángon. Közben is átkevertem néhányszor,

hogy ne égjen le. Amikor kész lett, akkor a

rizs megpuhult, és a tejet is felszívta.

450gr tejberizsem lett. 150 grammot

összeturmixoltam két megmosott,

meghámozott, felkockázott körtével, így lett

300gr körtés tejberizsem.


ha erdekel priviben atkuldom az osszeset meg a linket is( nem akarom h.kizarjanak esetleg reklamert)

10809. Klaudia910402 (válaszként erre: 10808. - Gitta1980)
2013. dec. 6. 19:25
Köszönjük! Azon leszünk :)
10808. Gitta1980 (válaszként erre: 10807. - Klaudia910402)
2013. dec. 6. 19:14
mielobbi jobbulast!
2013. dec. 6. 15:32
Na minket is megtalalt a lázas vírusos akármi :/ éjjel 38.5-ös láza volt szegénynek.aztan reggel is.
10806. Gitta1980 (válaszként erre: 10805. - Ozike0501)
2013. dec. 6. 14:48
Nagyon aranyos. :-)
10805. ozike0501
2013. dec. 6. 10:11

Tettem fel Liliről képet! :)

Délután megyünk városunk főterére, ott találkozunk is a Mikulással! :)

10804. ozike0501
2013. dec. 6. 10:08
Megjött a Mikulás! :)
2013. dec. 5. 17:03
Hú durva amiket írtok.... sajnálom hogy ennyi gondotok van en sehol sem vagyok ezekhez képest mégis sokszor kiborulok. Ez a távollét meg egyedul minden hiába itt a család de akinek kéne az nincs. A sok veszekedés és gondok miatt nagyon eltávolodtunk mi is. Most várom a nagy csodát amikor hazajon. De ez a 9 hét külön most elég húzós :/
10802. Gitta1980 (válaszként erre: 10801. - Durciful)
2013. dec. 5. 13:03

Sziasztok!

apropo sport: babával! kedden voltam maminbabán. keressetek rá. hordozoban (nekem kendoben mert még kicsi) a baba a mamara kotve es tancos aerobic szeru ovatosabb mozgas.

nekem tetszett. en fogok ra jarni.

hordozot az oktato hoz tehat nektek csak el kell mennetek es kesz.

10801. Durciful (válaszként erre: 10799. - 55875e9863)
2013. dec. 5. 11:47
Bundás volt a lábad? Hát én is eljutottam odáig, hogy hónaljmacskám lett. Nem volt ilyen még sosem az életemben. Sírva fakadtam rajta (mert én észre sem vettem egy darabig), aztán meg együtt röhögtünk a párommal, de úgy, hogy potyogott a könnyem. Amikor Alexander 1 hónapos volt, egyszer odáig jutottam, hogy 2 hétig nem tudtam megmosni a hajam, mert annyira belezsongattam magam az anyatej csiholásba (és még eredmény sem lett). Nálam az volt a mélypont. Azóta jobb, bár időnk semmire sincs, egyvégtébe mosok, főzök, takarítok, mindezeket lopott percekben ám, mert egyébként egész nap Alexanderrel vagyok. Még szerencsésnek is mondhatom magam, mert Alexander nagyon jó baba, ha összehasonlítom magam a sógornőmmel, nekem sokkal, de sokkal könnyebb a helyzetem és sokszor mégsem bírom. Ja, hogy szalad a lakás? Hát kérem ilyen nálunk is előfordul:( Aztán meg ott a dokim utasítása, heti 3X sport, na kérem, ez itt a lecke, enélkül még egészséges sem leszek többé, szóval most aztán fel van adva a házifeladat. Igyekszem humorosra venni a figurát, bár mikor a múltkor 2 órán át nem volt időm elmenni pisilni és végül a wc-re rohanva kint ment be, hát nem röhögtem annyira és hol van ez a heti három cardio edzéstől (emlékszem a dokim arcára ahogy ezt mondta, tudja ő is, hogy kb egy mission impossible-t kér). Hát igen messze! Szóval nálunk is zajlik az élet.
10800. Durciful (válaszként erre: 10797. - 9e315ae72e)
2013. dec. 5. 11:35
Kedves Vaky! Tartsatok ki! Nagyon nehéz időszak ez mindannyiunknak, még nehezebb, ha még ilyen súlyos gondok terhelik. De ti szeretitek egymást és ott a szép és egészséges babátok, fogjátok egymás kezét meg a bajban és túl fogjátok élni. Én 23 éve élek együtt a párommal. Mindenkinek az életében jön nehéz időszak, nálunk az segített ilyenkor, ha igyekeztünk, bármilyen nehéz is volt, sokszor csak megsimogatni a másikat, vagy odabújni egy pillanatra és azt mondani minél többször, hogy mennyire szereted és milyen büszke vagy rá. Nagyon nehéz dolgotok van, próbáljátok meg kibeszélni, bár tudom, arra sincs sokszor egy baba mellett idő. Így távolról küldök neked egy ölelést.
10799. 55875e9863 (válaszként erre: 10796. - 9e315ae72e)
2013. dec. 5. 10:29

Na akkor megsúgok 1 nagy titkot... Napközben nem is tudom hányszor maradtam pizsama pólóban, mert a nadrágot vettem csak át az itthoni játszós mackóra, de a pizsama póló az estig rajtam maradt... Hajmosás? Aha... Heti 1x volt egy ideig, fésülködés... aha... na ja... érdekes... :DDD

Egyszer én ijedtem meg a lábamtól, mert olyan bundás volt, hogy eszembe se jutott, mikor szőrtelenítettem utoljára, olyan szinten elfelejtkeztem róla. Egyszerűen nem jut időm magamra, amikor meg pihenni tudok, kedvem sincs neki állni hajatfesteni, vagy kidekorálni magam, mert oly mindegy este moshatnám le a sminket plusz félóra elmenne a napomból...

Komolyan elbanyásodtam, és érzem is... :D

De nem baj a kiscsajom el van látva, minden a helyén, én meg max nem nézek tükörbe olyan sűrűn... :DDDD

10798. Gitta1980 (válaszként erre: 10795. - Lane01)
2013. dec. 5. 10:20

hát neked sem 1xru akkor... kitartast a tovabbiakhoz.

azert picit probalj paroddal is foglalkozni. csak h.annyit erezzen foglalkozol vele is.

csak annyi h.adsz neki egy puszit mikor hazajon v.elmegy meg meghallgatod v megkerdezed mi volt vele. ennyi is lehet elég. sajnos en is hanyagolom parom de még nem veszes a helyzet (remelem)

o nem foglalkozik Lórival? mert akkor te is felszabadulsz addig. v. 3-an is ellehetnetek picit es akkor legalabb 1utt vagytok.

azt meg mond meg neki h.nem konnyu neked melos egy gyerekkel egesz nap foleg ha igenyli a torodest folyamatosan es keveset alszik.

10797. 9e315ae72e (válaszként erre: 10785. - Ozike0501)
2013. dec. 5. 09:52
Nek tudjuk kitenni,mikor ide jött,adott másfél millát,amit a lakáshitelbe bele is tettünk....szóval ki kellene fizetni minimum.A párom mit szól? Vagy ő üvölt az apjával vagy én....nem tudunk egyenlőre mit kitalálni,de majd ha lenyugszunk,előjönnek az ötletek is :)
10796. 9e315ae72e
2013. dec. 5. 09:50

Jaaajjj,lányok,milyen történetek vannak.....:(( Én meg azt hittem,egyedül vagyok ezzel itt,mert ritkán panaszkodtok,ezért is írtam,hogy most kicsit kilépek a fórumról,mert nem akarok hangulatot rontani! Örülök azért,hogy megosztottátok ti is a nyomorotokat..jó,hogy rátok lehet számítani.Azóta,amióta írtatok nekem itt,vagy priviben páran,teljesen másként látok dolgokat,elsősorban azért,mert nagyon jól esett,hogy törődtetek velem és ez adott egy kis pozitív plussz. Valószínűleg találok megoldást,mint ahogy eddig is annyi,de annyi mindent megoldottam már az életben. Csak most volt egy ronda mélypont.A mélypontokban viszont az a jó,hogy annál már nemigen lehet rosszabb,kvázi jobb lehet csak :)Köszi még egyszer mindenkinek a jó szót!


Lane: totál megértelek.Nálunk is picit elhidegültünk.A párom azt mondta,hogy azért mert anyuka lettem,nem szüntem meg nőnek lenni.Ebben nagyon is igaza van,csak....mikor 1 hétig nem jutottam el oda,hogy végre megmossam a hajam...?? Mint Alma..a 3 napos nem-tusolással :D Biztos rohadt csábító a kesze-kusza lobonc(ráadásul hosszú) :) A minap épp hazaért a párom melóból délután,olyan furán nézett rám......aztán rájöttem miért.Még mindég pizsamában voltam. :) De kaja volt,mosva is volt,gyerek ellátva,félig összetakarítva...én meg egy bányarém maradtam közben,mert nem kerültem sorra :) Van ilyen :)

10795. lane01
2013. dec. 5. 09:13

Sziasztok! Jó sok mindent írtatok le! Most olvastam egy könyvben, hogy egy kapcsolatot nagyon megvisel a gyerek érkezése, teljesen magunkra is ismertem minden mondatban. Párom mondjuk nagyon toleráns, meg békés természetű, meg hálás nekem Lóriért nagyon. Ennek ellenére már ő is rákérdezett jópárszor, ha kisminkeltem magam és úgy mentem ki a városba, hogy van valakim?! Persze ezt tök viccesen kérdezte, de azért lehetett tudni, hogy komoly a kérdés, vagy a gyanú. Emellett minden nap elmondja már vagy két hete, hogy már nem szeretem őt, meg hogy mi tuti szét megyünk, meg én fogok magamnak valami pasit. Szerettem volna magamnak egy tetoválást, amin megörökítem Lóri születését, vagy a nevét, bármit, aztán párom hozzátette, hogy ő fizesse ki azt, amit majd más fog nézegetni rajtam (karácsonyi ajándéknak kértem). Mondjuk mi ilyeneken már össze sem veszünk, mert általában nem reagálok, de kemény időszak ez nagyon... Mindig felhozza, hogy nem érek hozzá, vagy nem szólok hozzá, amikor hazajön. Nem tehetek róla, de annyira bele vagyok ebbe az anyuka szerepbe rakva, hogy nem tudok már a nap végén odaadó kis akármicsoda lenni, meg ölelgetni, meg csókolgatni, meg apának a nyakába zuhanni. Lóri ölben alszik, a derekam a nap végére leszakad, esti etetés rám marad, éjszaka én kelek, egész nap egyedül vagyok vele, fáradt vagyok na.


Családi helyzet: anyósomék teljesen eladósodtak, bedőlt a hitelük, az utolsó percben vettek fel jelzálogot a házra. Apósom egész életében ivott, munkahelye millió volt, sehol se bírja sokáig, most van munkája két hónapja, mindenki örül neki, hogy ennyit kibírt, meg megy a drukk, hogy nehogy ott hagyja, vagy kirúgják. Párom egyik testvérét lehet börtönbe csukják, másik tesója magas vérnyomásos lett, túlsúlyos, cukorbeteg. Megélhetési gondjaik vannak. Anyámnál megállapították a depressziót, pánikbetegséget, paranoiát, gyógyszerezik ezerrel. Öcsém nekem is kicsapongó, mérnöknek tanul, az iskolával nem halad, otthon lébecol anyáméknál. Én ugye 9 hetes terhesen ki lettem rúgva a munkahelyemről, mivel sokáig nem voltam bejelentve, ezért minimum gyest kapok, párom túlórázik reggeltől estig, hogy plusz pénzt szerezzen, hétvégén ügyeletet vállal, most feljelentette a szomszédja a műhelye miatt, járunk majd pereskedni februártól. Emellett én is pereskedek a volt főnökömmel, aki közben eladta a cégét, már 5 tárgyalás volt, jövőre folyt köv, sehova nem haladunk, a pénznek lehet szépen búcsút mondani, és az ügyvédnek már nem keveset adtam oda, azt is benyeljük. Szóval itt vagyok támogatás nélkül, anyám rendszeresen kiborul, terrorizál telefonon, vagy személyesen, ha eljön. Mindenbe beleszól, csettintésre kellene hozzá utazni a gyerekkel, amikor ő úgy gondolja, ha nem így van, akkor sérteget engem, vagy párom. És mindent el kell viselni, mert beteg, de egész életemben mindig csak bántott, meg terrorozált lelkileg.


Most úgy vagyok vele, hogy lesz.rok mindent, nem érdekel semmi sem.


Vaky: kitartást! Gratulálok, hogy eddig is ilyen erős tudtál lenni!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook